足球比分 09-11-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
时间 | Minute | 主 | 完场 | 半场 | 客 | 分析 | |||||
English Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Chelsea | 2 - 0 | 0 - 0 | Crystal Palace | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Burnley | 3 - 0 | 2 - 0 | West Ham United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Newcastle United | 2 - 1 | 1 - 1 | AFC Bournemouth | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Southampton | 1 - 2 | 0 - 1 | Everton | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Tottenham Hotspur | 1 - 1 | 0 - 0 | Sheffield United | ||||||
09 Nov 2019 17:30 | FT | Leicester City | 2 - 0 | 0 - 0 | Arsenal | ||||||
England Championship 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Nottingham Forest | 1 - 0 | 0 - 0 | Derby County | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Queens Park Rangers | 2 - 2 | 2 - 1 | Middlesbrough | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Millwall | 2 - 1 | 1 - 0 | Charlton Athletic | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Preston North End | 3 - 1 | 2 - 0 | Huddersfield Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Birmingham | 0 - 1 | 0 - 0 | Fulham | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Sheffield Wed | 2 - 2 | 0 - 1 | Swansea City | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Leeds United | 2 - 1 | 2 - 1 | Blackburn Rovers | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Barnsley | 2 - 4 | 0 - 2 | Stoke City | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Reading | 3 - 0 | 2 - 0 | Luton Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Wigan Athletic | 0 - 3 | 0 - 1 | Brentford | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Hull City | 0 - 1 | 0 - 1 | West Bromwich | ||||||
Italy Serie A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Brescia | 0 - 4 | 0 - 2 | Torino | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Inter Milan | 2 - 1 | 0 - 1 | Hellas Verona | ||||||
09 Nov 2019 19:45 | FT | Napoli | 0 - 0 | 0 - 0 | Genoa | ||||||
Italy Serie B 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Perugia | 0 - 2 | 0 - 2 | Cittadella | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Virtus Entella | 1 - 1 | 1 - 1 | Pordenone | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Venezia | 1 - 0 | 1 - 0 | Livorno | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Pisa | 3 - 2 | 1 - 0 | Spezia | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Juve Stabia | 1 - 1 | 1 - 0 | Benevento | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Empoli | 1 - 2 | 1 - 2 | Pescara | ||||||
Spanish La Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Alaves | 3 - 0 | 2 - 0 | Valladolid | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Valencia | 2 - 0 | 0 - 0 | Granada | ||||||
09 Nov 2019 17:30 | FT | Eibar | 0 - 4 | 0 - 3 | Real Madrid | ||||||
09 Nov 2019 20:00 | FT | Barcelona | 4 - 1 | 2 - 1 | Celta Vigo | ||||||
Spain Segunda Division B 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | SD Huesca | 3 - 1 | 2 - 1 | Real Oviedo | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | CD Mirandes | 2 - 0 | 1 - 0 | Extremadura | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Albacete | 0 - 1 | 0 - 0 | CD Lugo | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Sporting de Gijon | 0 - 1 | 0 - 1 | Numancia | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Las Palmas | 1 - 1 | 1 - 1 | Alcorcon | ||||||
Germany Bundesliga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Hertha Berlin | 2 - 4 | 1 - 2 | RB Leipzig | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | SC Paderborn 07 | 0 - 1 | 0 - 1 | Augsburg | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Schalke 04 | 3 - 3 | 1 - 0 | Fortuna Dusseldorf | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Mainz 05 | 2 - 3 | 0 - 2 | Union Berlin | ||||||
09 Nov 2019 17:30 | FT | Bayern Munich | 4 - 0 | 1 - 0 | Borussia Dortmund | ||||||
Germany Bundesliga 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Holstein Kiel | 1 - 1 | 1 - 0 | Hamburger | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | SV Sandhausen | 3 - 2 | 1 - 1 | Greuther Furth | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | VfL Osnabruck | 1 - 0 | 1 - 0 | VfB Stuttgart | ||||||
French Ligue 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 16:30 | FT | Stade Brestois | 1 - 2 | 0 - 1 | Paris Saint Germain | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Lille | 0 - 0 | 0 - 0 | Metz | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Monaco | 1 - 0 | 1 - 0 | Dijon | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Stade Reims | 0 - 0 | 0 - 0 | Angers SCO | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Strasbourg | 4 - 1 | 2 - 0 | Nimes | ||||||
French Ligue 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:45 | FT | Guingamp | 1 - 1 | 0 - 1 | Ajaccio | ||||||
Portugal Primera Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | Rio Ave | 1 - 0 | 1 - 0 | Vitoria Setubal | ||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Santa Clara | 1 - 2 | 1 - 0 | SL Benfica | ||||||
09 Nov 2019 20:30 | FT | Famalicao | 3 - 3 | 2 - 0 | Moreirense | ||||||
Eredivisie 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 17:30 | FT | SC Heerenveen | 2 - 1 | 0 - 1 | Sparta Rotterdam | ||||||
09 Nov 2019 18:45 | FT | Fortuna Sittard | 1 - 0 | 1 - 0 | ADO Den Haag | ||||||
09 Nov 2019 19:45 | FT | Heracles Almelo | 6 - 1 | 2 - 0 | VVV Venlo | ||||||
International Friendly 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Uzbekistan | 3 - 1 | 1 - 1 | Kyrgyzstan | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Kvik Halden | 1 - 2 | 0 - 1 | Asane Fotball | ||||||
09 Nov 2019 12:45 | FT | Malaysia | 1 - 0 | 0 - 0 | Tajikistan | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Nữ Argentina | 1 - 0 | 1 - 0 | Nữ Colombia | ||||||
09 Nov 2019 17:30 | FT | Nữ Anh | 1 - 2 | 1 - 1 | Nữ Đức | ||||||
Copa Sudamericana 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 20:30 | FT | Colon | 1 - 3 | 0 - 2 | Independiente Jose Teran | ||||||
Argentina Primera Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 00:10 | FT | Union Santa Fe | 0 - 1 | 0 - 1 | Atletico Tucuman | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Lanus | 0 - 1 | 0 - 0 | CA Banfield | ||||||
09 Nov 2019 20:45 | FT | San Lorenzo | 3 - 0 | 3 - 0 | Argentinos Juniors | ||||||
09 Nov 2019 23:00 | FT | Godoy Cruz | 1 - 2 | 1 - 0 | Independiente | ||||||
Belgium Jupiler League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Sporting Charleroi | 1 - 0 | 0 - 0 | AS Eupen | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Cercle Brugge | 2 - 1 | 1 - 0 | St-Truidense VV | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Kortrijk | 1 - 3 | 0 - 2 | Beveren | ||||||
09 Nov 2019 19:30 | FT | Oostende | 2 - 2 | 1 - 0 | Royal Excel Mouscron | ||||||
Russia Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Rubin Kazan | 0 - 1 | 0 - 1 | Dynamo Moscow | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | FK Rostov | 1 - 2 | 1 - 0 | Tambov | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Spartak Moscow | 2 - 0 | 1 - 0 | Krylya Sovetov Samara | ||||||
Scotland Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Hearts | 5 - 2 | 3 - 2 | St Mirren | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Kilmarnock | 2 - 2 | 1 - 2 | Hamilton FC | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Ross County | 1 - 3 | 1 - 1 | Aberdeen | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | St Johnstone | 1 - 4 | 0 - 2 | Hibernian FC | ||||||
Brasil Serie A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 20:00 | FT | Goias | 0 - 3 | 0 - 1 | Santos | ||||||
09 Nov 2019 22:00 | FT | Palmeiras | 1 - 1 | 0 - 0 | Corinthians Paulista | ||||||
Denmark SAS Ligaen 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Horsens | 2 - 1 | 1 - 1 | Silkeborg IF | ||||||
Norway Tippeligaen 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | FK Haugesund | 1 - 0 | 0 - 0 | Viking | ||||||
Republic Gambrinus Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Pribram | 0 - 0 | 0 - 0 | Opava | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Zlin | 1 - 0 | 0 - 0 | SK Sigma Olomouc | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | FK Baumit Jablonec | 2 - 2 | 0 - 2 | Sparta Praha | ||||||
Turkey Super Lig 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Genclerbirligi | 2 - 1 | 1 - 0 | Kayserispor | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Sivasspor | 2 - 0 | 0 - 0 | Konyaspor | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Rizespor | 1 - 0 | 1 - 0 | Antalyaspor | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Gaziantep Buyuksehir Belediyesi | 0 - 2 | 0 - 2 | Galatasaray | ||||||
Brasil Serie B 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 00:30 | FT | Figueirense (SC) | 1 - 1 | 0 - 0 | Coritiba | ||||||
09 Nov 2019 00:30 | FT | Sao Bento | 1 - 2 | 1 - 1 | Cuiaba | ||||||
09 Nov 2019 19:30 | FT | Sport Club Recife | 1 - 0 | 0 - 0 | Criciuma | ||||||
09 Nov 2019 19:30 | FT | Guarani Sp | 0 - 0 | 0 - 0 | Ponte Preta | ||||||
09 Nov 2019 22:00 | FT | Brasil De Pelotas Rs | 2 - 2 | 0 - 1 | Oeste FC | ||||||
09 Nov 2019 22:00 | FT | CRB AL | 2 - 1 | 1 - 0 | Atletico Clube Goianiense | ||||||
Sweden Cup 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Enskede Ik | 0 - 7 | 0 - 4 | AIK Solna | ||||||
AFC Champions League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 16:30 | FT | Al Hilal | 1 - 0 | 0 - 0 | Urawa Red Diamonds | ||||||
Mexico Primera Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 01:00 | FT | Morelia | 3 - 2 | 1 - 1 | Puebla | ||||||
09 Nov 2019 03:00 | FT | Veracruz | 0 - 5 | 0 - 3 | Club America | ||||||
09 Nov 2019 03:06 | FT | Club Tijuana | 0 - 4 | 0 - 1 | Monterrey | ||||||
09 Nov 2019 23:00 | FT | Atletico San Luis | 0 - 2 | 0 - 1 | Necaxa | ||||||
Argentina Primera B Nacional 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 00:10 | FT | Sarmiento Junin | 3 - 1 | 0 - 0 | Quilmes | ||||||
09 Nov 2019 00:30 | FT | Estudiantes Rio Cuarto | 0 - 1 | 0 - 0 | San Martin San Juan | ||||||
09 Nov 2019 16:10 | FT | Nueva Chicago | 2 - 1 | 1 - 1 | Estudiantes de Caseros | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Almagro | 1 - 0 | 1 - 0 | All Boys | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Villa Dalmine | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Rafaela | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Ferrol Carril Oeste | 0 - 1 | 0 - 0 | Agropecuario De Carlos Casares | ||||||
09 Nov 2019 22:00 | FT | Instituto | 3 - 0 | 0 - 0 | Santa Marina Tandil | ||||||
09 Nov 2019 23:00 | FT | Alvarado Mar Del Plata | 2 - 0 | 0 - 0 | Atletico Mitre De Salta | ||||||
09 Nov 2019 23:10 | FT | Ca Platense | 0 - 1 | 0 - 1 | Temperley | ||||||
Switzerland National Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Luzern | 1 - 2 | 0 - 2 | Servette | ||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Neuchatel Xamax | 2 - 3 | 0 - 0 | Thun | ||||||
England FA Cup 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Sunderland | 1 - 1 | 1 - 0 | Gillingham | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Ipswich | 1 - 1 | 0 - 1 | Lincoln City | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Oxford City | 1 - 5 | 0 - 3 | Solihull Moors | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Crawley Town | 4 - 1 | 1 - 0 | Scunthorpe United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Colchester United | 0 - 2 | 0 - 2 | Coventry | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Bolton Wanderers | 0 - 1 | 0 - 1 | Plymouth Argyle | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Maidstone United | 1 - 0 | 1 - 0 | Torquay United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Cambridge United | 1 - 1 | 0 - 1 | Exeter City | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Salford City | 1 - 1 | 0 - 0 | Burton Albion FC | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Grimsby Town | 1 - 1 | 1 - 0 | Newport County | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | AFC Wimbledon | 1 - 1 | 1 - 0 | Doncaster Rovers | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Shrewsbury Town | 1 - 1 | 1 - 1 | Bradford AFC | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Mansfield Town | 1 - 0 | 0 - 0 | Chorley | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Tranmere Rovers | 2 - 2 | 1 - 1 | Wycombe Wanderers | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Carshalton Athletic | 1 - 4 | 0 - 2 | Boston United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Cheltenham Town | 1 - 1 | 0 - 0 | Swindon | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Accrington Stanley | 0 - 2 | 0 - 1 | Crewe Alexandra | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Blackpool | 4 - 1 | 3 - 1 | Morecambe | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Milton Keynes Dons | 0 - 1 | 0 - 1 | Port Vale | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Stevenage Borough | 1 - 1 | 0 - 0 | Peterborough United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Stourbridge | 2 - 2 | 1 - 1 | Eastleigh | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Ebbsfleet United | 2 - 3 | 1 - 1 | Notts County | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Forest Green Rovers | 4 - 0 | 3 - 0 | Billericay Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Nantwich Town | 0 - 1 | 0 - 1 | AFC Fylde | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Maidenhead United | 1 - 3 | 1 - 0 | Rotherham United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Walsall | 2 - 2 | 0 - 1 | Darlington | ||||||
Liga de Honora 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | CD Mafra | 3 - 1 | 2 - 0 | Porto B | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Academica Coimbra | 1 - 2 | 1 - 1 | SC Farense | ||||||
09 Nov 2019 17:15 | FT | Feirense | 1 - 2 | 0 - 2 | Varzim | ||||||
09 Nov 2019 17:15 | FT | Leixoes | 3 - 2 | 1 - 1 | UD Oliveirense | ||||||
Australia League A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Newcastle Jets FC | 1 - 1 | 1 - 0 | Perth Glory FC | ||||||
09 Nov 2019 08:30 | FT | Western United | 2 - 1 | 1 - 1 | Western Sydney | ||||||
J-League Division 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | Jubilo Iwata | 0 - 1 | 0 - 0 | Tokyo | ||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | Kashima Antlers | 0 - 2 | 0 - 0 | Kawasaki Frontale | ||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | Nagoya Grampus Eight | 3 - 0 | 2 - 0 | Vissel Kobe | ||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | Yokohama F Marinos | 4 - 2 | 3 - 1 | Consadole Sapporo | ||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Cerezo Osaka | 1 - 0 | 0 - 0 | Shonan Bellmare | ||||||
Japanese League Division 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | Albirex Niigata Japan | 2 - 0 | 1 - 0 | Gifu | ||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Kashiwa Reysol | 3 - 0 | 2 - 0 | Kagoshima United | ||||||
Russian First Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 04:00 | FT | Luch-Energiya | 0 - 2 | 0 - 0 | Neftekhimik Nizhnekamsk | ||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | SKA Energiya Khabarovsk | 3 - 2 | 2 - 2 | Chayka K Sr | ||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Yenisey Krasnoyarsk | 1 - 0 | 0 - 0 | FK Khimki | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Tekstilshchik Ivanovo | 1 - 0 | 0 - 0 | Krasnodar II | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Rotor Volgograd | 1 - 1 | 0 - 1 | Chertanovo Moscow | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Avangard | 3 - 2 | 0 - 2 | Tom Tomsk | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Mordovia Saransk | 1 - 1 | 1 - 1 | Torpedo Moscow | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Pari Nizhny Novgorod | 2 - 2 | 0 - 1 | Spartak Moscow II | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Torpedo Armavir | 0 - 1 | 0 - 0 | Shinnik Yaroslavl | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Baltika | 3 - 0 | 1 - 0 | Fakel Voronezh | ||||||
Greece National A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:15 | FT | Volos Nfc | 3 - 2 | 0 - 1 | Panaitolikos Agrinio | ||||||
09 Nov 2019 17:30 | FT | OFI Crete | 0 - 1 | 0 - 0 | PAOK Saloniki | ||||||
Israel Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Hapoel Ironi Kiryat Shmona | 0 - 1 | 0 - 1 | Hapoel Tel Aviv | ||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | Sektzia Nes Tziona | 2 - 1 | 0 - 0 | Hapoel Beer Sheva | ||||||
09 Nov 2019 16:30 | FT | Maccabi Netanya | 1 - 0 | 0 - 0 | Hapoel Raanana | ||||||
09 Nov 2019 17:50 | FT | Maccabi Tel Aviv | 3 - 0 | 1 - 0 | Hapoel Haifa | ||||||
Cyprus 1 Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Omonia Nicosia FC | 1 - 0 | 1 - 0 | AEL Limassol | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Nea Salamis | 2 - 2 | 1 - 1 | Anorthosis Famagusta FC | ||||||
Indonesia Super Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 08:30 | FT | Pstni | 2 - 2 | 1 - 1 | Persebaya Surabaya | ||||||
Ukraine Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Desna Chernihiv | 1 - 1 | 0 - 1 | Dnipro-1 | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Illichivets mariupol | 2 - 2 | 1 - 0 | Karpaty Lviv | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Lviv | 2 - 0 | 2 - 0 | Vorskla Poltava | ||||||
Romania - Division A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Clinceni | 1 - 0 | 0 - 0 | Politehnica Iasi | ||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | Chindia Targoviste | 1 - 1 | 0 - 0 | CS Universitatea Craiova | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Botosani | 0 - 2 | 0 - 1 | Steaua Bucuresti | ||||||
Austria 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Rheindorf Altach | 0 - 3 | 0 - 3 | Rapid Wien | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | St.Polten | 5 - 1 | 3 - 1 | WSG Wattens | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Sturm Graz | 3 - 1 | 0 - 0 | TSV Hartberg | ||||||
Hungary 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Kaposvar | 0 - 2 | 0 - 1 | Fehervar Videoton | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Paksi SE | 1 - 1 | 0 - 0 | Varda Se | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Videoton Puskas Akademia | 1 - 3 | 1 - 2 | Ujpesti TE | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Zalaegerszegi TE | 1 - 1 | 0 - 1 | Mezokovesd-Zsory | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Budapest Honved | 1 - 0 | 1 - 0 | Diosgyor | ||||||
Poland 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Wisla Plock | 0 - 0 | 0 - 0 | Cracovia Krakow | ||||||
09 Nov 2019 16:30 | FT | Legia Warszawa | 5 - 1 | 1 - 0 | Gornik Zabrze | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Wisla Krakow | 0 - 1 | 0 - 0 | Arka Gdynia | ||||||
Serbia 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | FK Napredak Krusevac | 3 - 1 | 0 - 0 | Cukaricki | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | FK Rad Beograd | 2 - 0 | 2 - 0 | Spartak Subotica | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Radnik Surdulica | 0 - 1 | 0 - 1 | Mladost Lucani | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Macva Sabac | 0 - 1 | 0 - 1 | Vojvodina | ||||||
Croatia 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | NK Lokomotiva Zagreb | 3 - 1 | 1 - 0 | Zapresic | ||||||
09 Nov 2019 16:30 | FT | NK Varteks | 0 - 0 | 0 - 0 | Slaven Belupo Koprivnica | ||||||
Bulgaria 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Etar Veliko Tarnovo | 1 - 0 | 1 - 0 | Cherno More Varna | ||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | CSKA Sofia | 1 - 0 | 0 - 0 | Slavia Sofia | ||||||
Slovakia 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | MSK Zilina | 1 - 2 | 0 - 1 | MFK Ruzomberok | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | DAC Dunajska Streda | 3 - 1 | 1 - 1 | Trencin | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | FK Senica | 4 - 0 | 0 - 0 | Zemplin Michalovce | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Skf Sered | 0 - 1 | 0 - 0 | Nitra | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Spartak Trnava | 3 - 2 | 0 - 2 | FK Pohronie | ||||||
Slovenia Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:45 | FT | NK Rudar Velenje | 3 - 3 | 3 - 2 | NK Publikum Celje | ||||||
09 Nov 2019 15:55 | FT | NK Maribor | 4 - 1 | 2 - 0 | Domzale | ||||||
Belarus Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Slutsksakhar Slutsk | 0 - 0 | 0 - 0 | Gorodeya | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Shakhter Soligorsk | 5 - 1 | 2 - 0 | Slavia Mozyr | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Gomel | 1 - 0 | 0 - 0 | FC Minsk | ||||||
Wales Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Barry Town Afc | 0 - 4 | 0 - 3 | Connah's QN | ||||||
09 Nov 2019 14:45 | FT | Airbus | 1 - 2 | 1 - 1 | Penybont | ||||||
Qatar 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:10 | FT | Al-Sadd | 0 - 3 | 0 - 2 | Qatar SC | ||||||
09 Nov 2019 16:20 | FT | Al-Garrafa | 2 - 0 | 2 - 0 | Umm Salal | ||||||
Morocco Super League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Cayb Club Athletic Youssoufia | 3 - 2 | 2 - 1 | RCA Raja Casablanca Atlhletic | ||||||
South Africa Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Kaizer Chiefs FC | 3 - 2 | 2 - 1 | Orlando Pirates | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Stellenbosch | 0 - 0 | 0 - 0 | Highlands Park | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Polokwane City | 0 - 1 | 0 - 1 | Baroka | ||||||
09 Nov 2019 18:15 | FT | AmaZulu | 0 - 2 | 0 - 0 | Chippa United FC | ||||||
Bosnia Premijer Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | NK Celik | 2 - 1 | 2 - 1 | Zvijezda 09 Brgule | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Radnik Bijeljina | 1 - 1 | 0 - 0 | FK Sarajevo | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Zrinjski Mostar | 4 - 0 | 2 - 0 | Tuzla City | ||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | Sloboda | 0 - 4 | 0 - 1 | FK Zeljeznicar | ||||||
Estonia 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Kuressaare | 0 - 1 | 0 - 0 | Trans Narva | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Maardu Fc Starbunker | 0 - 12 | 0 - 4 | Flora Tallinn | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Nomme JK Kalju | 2 - 3 | 0 - 1 | Tartu JK Tammeka | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | JK Tallinna Kalev | 3 - 0 | 1 - 0 | Viljandi Jk Tulevik | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Paide Linnameeskond | 3 - 1 | 1 - 1 | Levadia Tallinn | ||||||
Switzerland Challenge League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 16:30 | FT | Wil 1900 | 1 - 4 | 1 - 1 | Chiasso | ||||||
Moldova Divizia Nationala 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Dinamo-Auto | 2 - 1 | 0 - 0 | Sfintul Gheorghe | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Sheriff | 1 - 1 | 0 - 1 | Cs Petrocub | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Speranta Nisporeni | 2 - 1 | 0 - 0 | Milsami | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Zimbru Chisinau | 0 - 0 | 0 - 0 | Codru Lozova | ||||||
Armenia Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Alashkert | 1 - 1 | 1 - 1 | Ararat Yerevan | ||||||
Andorra Super league 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Atletic Escaldes | 1 - 2 | 1 - 1 | Santa Coloma | ||||||
09 Nov 2019 17:15 | FT | Ce Carroi | 1 - 2 | 1 - 2 | Inter Club Escaldes | ||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 19:00 | Always Ready | ? - ? | ? - ? | Blooming | |||||||
Guatemala Liga Nacional 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 21:00 | FT | CSD Municipal | 3 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Sanarate | ||||||
El Salvador Primera Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 21:00 | FT | Jocoro | 0 - 1 | 0 - 1 | Isidro Metapan | ||||||
09 Nov 2019 23:00 | FT | Santa Tecla | 1 - 1 | 0 - 0 | Independiente San Vicente | ||||||
Korea K League Challenge 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Chungnam Asan | 1 - 4 | 1 - 4 | Anyang | ||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Daejeon Citizen | 3 - 1 | 0 - 0 | Gwangju Fc | ||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Chunnam Dragons | 2 - 1 | 0 - 0 | Ansan Greeners | ||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Seoul E Land | 3 - 5 | 2 - 1 | Busan I'Park | ||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Suwon FC | 1 - 2 | 0 - 1 | Bucheon 1995 | ||||||
Lithuania - 1. Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Suduva | 4 - 1 | 1 - 1 | Spyris Kaunas | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Palanga | 2 - 2 | 0 - 1 | Banga Gargzdai | ||||||
Latvia - 1. Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | FK Ventspils | 0 - 1 | 0 - 0 | Liepajas Metalurgs | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Fk Valmiera | 3 - 3 | 3 - 2 | Metta/LU Riga | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Riga Fc | 4 - 1 | 1 - 0 | Spartaks Jurmala | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Daugava Daugavpils | 2 - 2 | 1 - 1 | Jelgava | ||||||
Poland - 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:40 | FT | Stomil Olsztyn OKS 1945 | 1 - 3 | 0 - 0 | Warta Poznan | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Radomiak Radom | 1 - 1 | 0 - 1 | Puszcza Niepolomice | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Chojniczanka Chojnice | 0 - 2 | 0 - 1 | Stal Mielec | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Gks Jastrzebie | 2 - 2 | 1 - 0 | Miedz Legnica | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Belchatow | 1 - 4 | 1 - 2 | GKS Tychy | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Odra Opole | 2 - 0 | 0 - 0 | LKS Nieciecza | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Zaglebie Sosnowiec | 2 - 0 | 2 - 0 | Wigry Suwalki | ||||||
Colombia Copa Mustang 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 22:00 | FT | Independiente Santa Fe | 2 - 1 | 1 - 0 | America de Cali | ||||||
Austria Erste Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Liefering | 1 - 3 | 0 - 1 | SK Vorwarts Steyr | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Dornbirn | 2 - 2 | 0 - 2 | Blau Weiss Linz | ||||||
Russia Div 2 West 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | FK Kolomna | 1 - 0 | 1 - 0 | Torpedo Vladimir | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Zenit-2 St.Petersburg | 2 - 0 | 0 - 0 | Zvezda Sint Petersburg | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Leningradets | 0 - 0 | 0 - 0 | Znamya Truda | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Rodina Moskva | 1 - 2 | 1 - 2 | Dolgiye Prudy | ||||||
Ukraine U21 Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Zorya U21 | 3 - 1 | 1 - 0 | Kolos Kovalivka U21 | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Shakhtar Donetsk U21 | 1 - 1 | 1 - 0 | Dynamo Kyiv U21 | ||||||
Scotland Championship 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Alloa Athletic | 2 - 1 | 1 - 1 | Dunfermline | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Arbroath | 3 - 0 | 1 - 0 | Inverness C.T. | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Partick Thistle | 2 - 1 | 0 - 0 | Greenock Morton | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Queen of South | 3 - 1 | 1 - 1 | Ayr Utd | ||||||
Scotland Division 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Clyde | 1 - 2 | 0 - 2 | Peterhead | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Dumbarton | 2 - 4 | 2 - 2 | East Fife | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Falkirk | 1 - 2 | 0 - 1 | Airdrie United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Montrose | 3 - 0 | 1 - 0 | Forfar Athletic | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Raith Rovers | 3 - 1 | 1 - 0 | Stranraer | ||||||
Korea K-National League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 06:00 | FT | Gangneung | 2 - 0 | 2 - 0 | Gyeongju KHNP | ||||||
Georgia Pirveli Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Shevardeni | 0 - 2 | 0 - 1 | Shukura Kobuleti | ||||||
Japan Football League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 04:00 | FT | Grulla Morioka | 3 - 3 | 1 - 1 | Gamba Osaka U23 | ||||||
09 Nov 2019 05:00 | FT | Tokyo U23 | 2 - 3 | 1 - 0 | Blaublitz Akita | ||||||
Colombia Copa Premier 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 20:00 | FT | Deportes Quindio | 0 - 0 | 0 - 0 | Tigres FC | ||||||
09 Nov 2019 20:00 | FT | Bogota | 1 - 2 | 1 - 2 | Boyaca Chico | ||||||
09 Nov 2019 20:30 | FT | Real Cartagena | 2 - 2 | 1 - 0 | Fortaleza CEIF | ||||||
Argentina Prim B Metropolitana 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Argentino de Quilmes | 0 - 3 | 0 - 2 | CA Fenix Pilar | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Villa San Carlos | 2 - 1 | 0 - 0 | Sacachispas | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Comunicaciones BsAs | 3 - 1 | 2 - 1 | Tristan Suarez | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Ca San Miguel | 1 - 1 | 0 - 0 | Deportivo Armenio | ||||||
Georgia Primera Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Saburtalo Tbilisi | 3 - 1 | 0 - 0 | WIT Georgia Tbilisi | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Metalurgi Rustavi | 0 - 2 | 0 - 0 | Dinamo Tbilisi | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Lokomotiv Tbilisi | 0 - 2 | 0 - 1 | Chikhura Sachkhere | ||||||
Republic of Azerbaijan Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Gilan Gabala | 3 - 0 | 2 - 0 | Sabail | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | FK Inter Baku | 2 - 1 | 0 - 1 | Neftci Baku | ||||||
Russia Div 2 South 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | FK Anzhi | 1 - 2 | 1 - 1 | Alania | ||||||
Russia Div 2 Center 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Kvant Obninsk | 2 - 5 | 1 - 3 | Ararat Moscow | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | FK Kaluga | 1 - 2 | 0 - 0 | Khimki Reserve | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Salyut-Energia Belgorod | 1 - 0 | 1 - 0 | Strogino Moscow | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Saturn | 0 - 2 | 0 - 1 | Sokol | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Dinamo Briansk | 1 - 1 | 1 - 0 | FK Khimik Novomoskovsk | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Metallurg Lipetsk | 3 - 0 | 1 - 0 | FK Zvezda Ryazan | ||||||
Turkey 2 Ligi A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Erzurum BB | 0 - 0 | 0 - 0 | Akhisar Bld.Geng | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Giresunspor | 2 - 1 | 0 - 1 | Osmanlispor | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Istanbulspor | 1 - 2 | 0 - 1 | Menemen Belediye Spor | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Altay Spor Kulubu | 0 - 1 | 0 - 1 | Karagumruk | ||||||
Russia Youth Championship League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 08:55 | FT | Pfc Sochi Youth | 2 - 2 | 1 - 1 | Cska Moscow Youth | ||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Arsenal Tula Youth | 2 - 1 | 0 - 0 | Zenit St.petersburg Youth | ||||||
09 Nov 2019 09:30 | FT | Orenburg Youth | 3 - 0 | 1 - 0 | Ufa Youth | ||||||
Czech Republic 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Fotbal Trinec | 1 - 1 | 1 - 0 | Lisen | ||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Chrudim | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Banik Sokolov | ||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Slavoj Vysehrad | 0 - 2 | 0 - 1 | Pardubice | ||||||
Norway Adeccoligaen 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | KFUM Oslo | 1 - 0 | 1 - 0 | Sogndal | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Notodden FK | 0 - 2 | 0 - 1 | Start Kristiansand | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Jerv | 0 - 2 | 0 - 2 | Kongsvinger | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Ham-Kam | 3 - 2 | 0 - 1 | Nest-Sotra | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Raufoss | 4 - 5 | 3 - 2 | Skeid Oslo | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Aalesund FK | 3 - 1 | 1 - 1 | Sandefjord | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Ullensaker/Kisa IL | 2 - 0 | 1 - 0 | Tromsdalen UIL | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | Sandnes Ulf | ? - ? | ? - ? | Strommen | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Sandnes Ulf | 0 - 3 | 0 - 0 | Strommen | ||||||
Ukraine Division 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Ahrobiznes Volochysk | 2 - 1 | 0 - 1 | Inhulets Petrove | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Mynai | 2 - 0 | 0 - 0 | Mfk Vodnyk Mikolaiv | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Fk Avanhard Kramatorsk | 2 - 0 | 0 - 0 | Prykarpattya Ivano Frankivsk | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Hirnyk Sport | 3 - 0 | 1 - 0 | Chernomorets Odessa | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Volyn | 3 - 2 | 1 - 1 | Rukh Vynnyky | ||||||
Algeria Division 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | As Ain Mlila | 1 - 0 | 0 - 0 | Aso Chlef | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Cs Constantine | 1 - 0 | 1 - 0 | Cr Belouizdad | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Mc Oran | 1 - 0 | 1 - 0 | Nc Magra | ||||||
09 Nov 2019 16:45 | FT | Usm Alger | 0 - 0 | 0 - 0 | Na Hussein Dey | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Js Saoura | 2 - 1 | 0 - 1 | Us Biskra | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Es Setif | 2 - 1 | 0 - 0 | Usm Bel Abbes | ||||||
09 Nov 2019 17:20 | FT | Ca Bordj Bou Arreridj | 2 - 0 | 1 - 0 | Paradou Ac | ||||||
Tunisia Division 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | U.s.monastir | 3 - 0 | 1 - 0 | J.s. Kairouanaise | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Club Sportif Sfaxien | 2 - 0 | 1 - 0 | Us Ben Guerdane | ||||||
Czech Republic U19 League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 09:30 | FT | Hradec Kralove u19 | 3 - 2 | 0 - 1 | Sk Sigma Olomouc u19 | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Zlin U19 | 1 - 1 | 0 - 0 | Synot Slovacko U19 | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Pardubice U19 | 3 - 3 | 2 - 1 | Brno U19 | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Meteor Praha U19 | 0 - 2 | 0 - 1 | Viktoria Plzen U19 | ||||||
09 Nov 2019 10:00 | FT | Sparta Praha U19 | 5 - 0 | 2 - 0 | Slavia Praha u19 | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Banik Ostrava u19 | 1 - 0 | 0 - 0 | Ceske Budejovice u19 | ||||||
Zimbabwe Premier Soccer League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Chicken Inn | 2 - 1 | 0 - 0 | Triangle Fc | ||||||
Serbia Prva Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Dinamo Vranje | 1 - 0 | 1 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Zemun | 1 - 1 | 1 - 0 | Zlatibor Cajetina | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Novi Pazar | 2 - 4 | 0 - 3 | Zarkovo | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Buducnost Dobanovci | 0 - 0 | 0 - 0 | Kolubara | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Semendria 1924 | 0 - 1 | 0 - 1 | Backa Backa Palanka | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Kabel Novi Sad | 3 - 1 | 1 - 1 | FK Metalac Gornji Milanovac | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Graficar Beograd | 3 - 1 | 1 - 1 | Trajal Krusevac | ||||||
Moldova Division 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Granicerul Glodeni | 4 - 1 | 3 - 1 | Iskra-stal Ribnita | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Olimpia Balti | 4 - 5 | 2 - 1 | Victoria Bardar | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Sireti | 3 - 0 | 0 - 0 | Cs Sparta Chisinau | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Cahul 2005 | 4 - 0 | 1 - 0 | Drochia | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Real Succes | 1 - 1 | 1 - 1 | Cf Sparta Selemet | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Dacia Buiucani | 1 - 2 | 0 - 0 | Floresti | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Tighina | 4 - 2 | 3 - 0 | Abus Ungheni | ||||||
Slovenia 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Brezice | 1 - 1 | 0 - 1 | Nk Radomlje | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Fuzinar | 2 - 0 | 1 - 0 | Bilje | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Jadran Dekani | 1 - 1 | 0 - 0 | Nk Roltek Dob | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Gorica | 3 - 0 | 1 - 0 | Dravograd | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | NK Krka | 1 - 3 | 0 - 0 | NK Ptuj Drava | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Rogaska | 0 - 2 | 0 - 1 | Krsko Posavlje | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Nafta | 2 - 2 | 1 - 0 | Nd Beltinci | ||||||
Slovakia 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Mfk Nova Dubnica | 1 - 0 | 1 - 0 | Msk Zilina B | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas | 1 - 0 | 1 - 0 | SKM Puchov | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Poprad | 1 - 2 | 0 - 0 | Sport Podbrezova | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Mfk Skalica | 3 - 1 | 2 - 0 | Slovan Bratislava B | ||||||
Coupe de Luxembourg 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Jeunesse Junglinster | 1 - 2 | 1 - 1 | Jeunesse Esch | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Hamm Rm Benfica | 1 - 2 | 0 - 1 | Swift Hesperange | ||||||
FYR Macedonia Prva liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Borec Veles | 1 - 1 | 1 - 1 | FK Makedonija | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Renova Cepciste | 1 - 1 | 0 - 1 | Brera Strumica | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Sileks | 1 - 0 | 1 - 0 | Korzo Prilep | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Struga Trim Lum | 2 - 1 | 2 - 0 | Vardar Skopje | ||||||
Korea Challengers League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 03:00 | FT | Yangpyeong | 0 - 1 | 0 - 0 | Hwaseong Fc | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Benesov | 1 - 1 | 0 - 0 | Pribram B | ||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Fk Loko Vltavin | 1 - 0 | 0 - 0 | Stechovice | ||||||
09 Nov 2019 09:30 | FT | Kraluv Dvur | 1 - 1 | 1 - 0 | Motorlet Praha | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Jiskra Usti Nad Orlici | 2 - 3 | 2 - 0 | Slovan Velvary | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Sokol Zivanice | 1 - 1 | 1 - 0 | Prepere | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Domazlice | 1 - 2 | 1 - 2 | Fk Mas Taborsko | ||||||
Austrian Regionalliga Mitte 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Wolfsberger Ac Amateure | 2 - 1 | 1 - 0 | Vocklamarkt | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Wels | 1 - 6 | 0 - 3 | Bad Gleichenberg | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | SC Kalsdorf | ? - ? | ? - ? | ATSV Wolfsberg | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Rudar Pljevlja | 1 - 1 | 1 - 1 | Zeta | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Iskra Danilovgrad | 2 - 1 | 1 - 0 | Mladost Podgorica | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Ofk Titograd Podgorica | 1 - 2 | 1 - 0 | OFK Petrovac | ||||||
German 3. Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | SG Sonnenhof Grobaspach | 0 - 3 | 0 - 1 | SV Waldhof Mannheim | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Hallescher | 0 - 1 | 0 - 1 | Munchen 1860 | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Hansa Rostock | 1 - 2 | 0 - 0 | MSV Duisburg | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Ingolstadt 04 | 4 - 2 | 3 - 2 | Fsv Zwickau | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Uerdingen | 0 - 3 | 0 - 1 | Kaiserslautern | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | SpVgg Unterhaching | 0 - 0 | 0 - 0 | Sv Meppen | ||||||
Albania Super league 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Ks Bylis | 2 - 3 | 0 - 1 | Skenderbeu Korca | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Luftetari Gjirokaster | 0 - 0 | 0 - 0 | Teuta Durres | ||||||
England Northern Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Warrington Town AFC | 2 - 1 | 0 - 0 | Stafford Rangers | ||||||
India Super League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Atletico De Kolkata | 3 - 1 | 0 - 0 | Jamshedpur | ||||||
Poland 3. Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Resovia Rzeszow | 2 - 2 | 0 - 2 | GKS Katowice | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Blekitni Stargard Szczecinski | 2 - 2 | 1 - 0 | Lech Poznan B | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Skra Czestochowa | 1 - 2 | 0 - 1 | Stal Rzeszow | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Bytovia Bytow | 2 - 0 | 1 - 0 | Gornik Polkowice | ||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | Pogon Siedlce | 1 - 2 | 0 - 1 | Stal Stalowa Wola | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | Gornik Leczna | 2 - 0 | 1 - 0 | Ks Legionovia Legionowo | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Olimpia Elblag | 1 - 1 | 0 - 0 | Garbarnia Krakow | ||||||
Poland Centralna Liga Juniorow 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:00 | Arka Gdynia Youth | ? - ? | ? - ? | Cracovia Krakow Youth | |||||||
09 Nov 2019 10:00 | Zaglebie Lubin Youth | ? - ? | ? - ? | Korona Kielce Youth | |||||||
09 Nov 2019 11:00 | Wisla Krakow Youth | ? - ? | ? - ? | Legia Warszawa Youth | |||||||
09 Nov 2019 14:00 | Lechia Gdansk Youth | ? - ? | ? - ? | Pogon Szczecin Youth | |||||||
England Southern Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | Blackfield Langley | ? - ? | ? - ? | Tiverton Town | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Chesham United | 2 - 0 | 1 - 0 | Farnborough Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Gosport Borough | ? - ? | ? - ? | Dorchester Town | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Harrow Borough | 2 - 3 | 0 - 0 | Swindon Supermarine | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Hartley Wintney | ? - ? | ? - ? | Poole Town | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Hendon | 2 - 1 | 0 - 0 | Beaconsfield Sycob | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Merthyr Town | ? - ? | ? - ? | Taunton Town | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | Metropolitan Police | ? - ? | ? - ? | Wimborne Town | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | Salisbury City | ? - ? | ? - ? | Truro City | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | Yate Town | ? - ? | ? - ? | Weston Super Mare | |||||||
Peru Primera Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Molinos El Pirata | 0 - 3 | 0 - 1 | Deportivo Municipal | ||||||
09 Nov 2019 20:30 | FT | Melgar | 2 - 3 | 0 - 1 | Sporting Cristal | ||||||
Tunisia Cup 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Sporting Ben Arous | 0 - 0 | 0 - 0 | Stade Gabesien | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | As Ariana | 2 - 2 | 2 - 1 | As Gabes | ||||||
England Conference 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Stockport County | 1 - 0 | 0 - 0 | Dagenham and Redbridge | ||||||
England Conference North Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Bradford Park Avenue | 2 - 3 | 1 - 0 | Kings Lynn | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Chester FC | 3 - 0 | 1 - 0 | Alfreton Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Curzon Ashton | 2 - 1 | 1 - 1 | AFC Telford United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Farsley Celtic | 1 - 1 | 1 - 1 | Gloucester City | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Guiseley | 1 - 2 | 0 - 1 | Kettering Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Spennymoor Town | 1 - 0 | 0 - 0 | Southport FC | ||||||
England Conference South Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Bath City | 3 - 1 | 2 - 1 | Concord Rangers | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Chelmsford City | 2 - 2 | 1 - 0 | Dorking | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Havant and Waterlooville | ? - ? | ? - ? | Slough Town | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Hemel Hempstead Town | 0 - 3 | 0 - 1 | Braintree Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Hungerford Town | ? - ? | ? - ? | Tonbridge Angels | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | Wealdstone | ? - ? | ? - ? | Eastbourne Borough | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Weymouth | 2 - 1 | 0 - 0 | Hampton & Richmond | ||||||
England FA Trophy 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Matlock Town | 1 - 0 | 1 - 0 | Ashton United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Atherton Collieries | 2 - 1 | 1 - 0 | Morpeth Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Sutton Coldfield Town | 1 - 5 | 0 - 4 | Hednesford Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Peterborough Sports | 2 - 0 | 1 - 0 | Whitby Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | South Shields | 4 - 0 | 2 - 0 | Rushden&Diamonds | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Barwell | ? - ? | ? - ? | Redditch United | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Colney Heath | 3 - 1 | 1 - 1 | Buxton FC | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Fc United Of Manchester | 3 - 1 | 3 - 1 | Basford Utd | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Tamworth | 3 - 5 | 1 - 3 | Gainsborough Trinity | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Margate | 0 - 4 | 0 - 1 | Tooting Mitcham United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Bognor Regis Town | 3 - 1 | 2 - 1 | East Thurrock United | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Westfields | 1 - 1 | 1 - 0 | Hartley Wintney | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Basildon United | 1 - 6 | 0 - 2 | AFC Hornchurch | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Haringey Borough | 2 - 1 | 1 - 0 | Canvey Island | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Taunton Town | 3 - 3 | 2 - 2 | Aveley | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Worthing | 1 - 4 | 0 - 2 | AFC Sudbury | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Hastings United | 2 - 2 | 1 - 1 | Whitehawk | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Sholing | ? - ? | ? - ? | Barton Rovers | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Salisbury City | 2 - 1 | 1 - 1 | Kings Langley | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Enfield Town | 5 - 0 | 2 - 0 | Thatcham Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Gosport Borough | 4 - 2 | 2 - 0 | Melksham Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Needham Market | 1 - 2 | 0 - 0 | Leatherhead | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Metropolitan Police | 2 - 2 | 0 - 1 | Biggleswade Town | ||||||
Algeria Division 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Rc Arba | 1 - 1 | 0 - 1 | Jsm Bejaia | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Rc Relizane | 3 - 2 | 2 - 1 | Om Arzew | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | As Khroub | 1 - 1 | 0 - 0 | Mc Saida | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Usm Annaba | 4 - 2 | 2 - 0 | Usm El Harrach | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Om Medea | 2 - 1 | 2 - 1 | A Bou Saada | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Mc El Eulma | 2 - 1 | 0 - 0 | Wa Tlemcen | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Drb Tadjenant | 1 - 1 | 1 - 0 | Asm Oran | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Mo Bejaia | 1 - 0 | 0 - 0 | Jsm Skikda | ||||||
Israel State League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Hapoel Bnei Zalfa | 0 - 1 | 0 - 0 | Hapoel Kafr Kanna | ||||||
09 Nov 2019 17:45 | FT | Sc Maccabi Ashdod | 0 - 0 | 0 - 0 | Hakoah Amidar Ramat Gan FC | ||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Hapoel Kfar Shalem | 2 - 0 | 1 - 0 | As Nordia Jerusalem | ||||||
Iran League Division 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Niroye Zamini | 1 - 0 | 0 - 0 | Arman Gohar Sirjan | ||||||
Northern Ireland Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Ballymena United | 1 - 2 | 1 - 2 | Carrick Rangers | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Cliftonville | 4 - 0 | 3 - 0 | Warrenpoint Town | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Coleraine | 4 - 0 | 2 - 0 | Glenavon Lurgan | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Institute | 1 - 1 | 1 - 1 | Glentoran | ||||||
Mexico Primera Divison A 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 00:00 | FT | CF Atlante | 2 - 0 | 0 - 0 | Cimarrones De Sonora | ||||||
09 Nov 2019 03:00 | FT | Correcaminos Uat | 2 - 1 | 1 - 1 | Venados | ||||||
09 Nov 2019 23:00 | FT | Uaem Potros | 0 - 2 | 0 - 0 | Tampico Madero | ||||||
Scotland Division 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Albion Rovers | 2 - 1 | 2 - 1 | Stenhousemuir | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Annan Athletic | 1 - 0 | 0 - 0 | Cowdenbeath | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Cove Rangers | 1 - 0 | 0 - 0 | Stirling Albion | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Edinburgh City | 1 - 1 | 0 - 1 | Elgin City | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Queens Park | 5 - 2 | 4 - 1 | Brechin City | ||||||
Bulgaria Division 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 10:15 | FT | PFK Montana | 0 - 2 | 0 - 0 | Septemvri Sofia | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Ludogorets Razgrad Ii | 0 - 3 | 0 - 0 | Hebar Pazardzhik | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Spartak Pleven | 0 - 1 | 0 - 0 | Chernomorets Balchik | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 3 - 2 | 0 - 0 | Strumska Slava | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Botev Galabovo | 3 - 2 | 1 - 0 | Neftohimik | ||||||
United Soccer League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 20:00 | FT | Real Monarchs Slc | 1 - 1 | 0 - 1 | El Paso Locomotive | ||||||
09 Nov 2019 20:00 | FT | Indy Eleven | 1 - 1 | 0 - 0 | Louisville City | ||||||
Malta Premier League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Gudja United | 3 - 2 | 1 - 1 | Tarxien Rainbows | ||||||
09 Nov 2019 15:15 | FT | Santa Lucia | 0 - 2 | 0 - 1 | Birkirkara FC | ||||||
Malta First Division League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Mqabba | 0 - 2 | 0 - 1 | Naxxar Lions | ||||||
09 Nov 2019 15:15 | FT | Vittoriosa Stars | 1 - 3 | 0 - 1 | Zejtun Corinthians | ||||||
Belarus Pershaya Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Naftan Novopolock | 3 - 0 | 2 - 0 | Fc Baranovichi | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Smorgon FC | 0 - 1 | 0 - 0 | Vigvam Smolevichy | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Krumkachy | 2 - 1 | 0 - 0 | Volna Pinsk | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Ruh Brest | 1 - 0 | 1 - 0 | Granit Mikashevichi | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Lida | 1 - 0 | 0 - 0 | Sputnik Rechitsa | ||||||
09 Nov 2019 11:30 | FT | Lokomotiv Gomel | 6 - 1 | 3 - 0 | Khimik Svetlogorsk | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Fk Orsha | 1 - 4 | 0 - 1 | Belshina Babruisk | ||||||
Romania Liga 2 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Concordia Chiajna | 2 - 0 | 2 - 0 | Sportul Snagov | ||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Scolar Resita | 1 - 1 | 0 - 1 | Petrolul Ploiesti | ||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Farul Constanta | 5 - 0 | 5 - 0 | Pandurii | ||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Gloria Buzau | 1 - 2 | 1 - 0 | Metaloglobus | ||||||
09 Nov 2019 09:00 | FT | Acs Energeticianul | 1 - 3 | 0 - 2 | Dunarea Calarasi | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Politehnica Timisoara | 1 - 0 | 0 - 0 | Csikszereda Miercurea | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Scm Argesul Pitesti | 0 - 0 | 0 - 0 | UTA Arad | ||||||
Kosovo Super League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Kf Llapi | 1 - 4 | 0 - 2 | Kf Prishtina | ||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Kf Feronikeli | 0 - 0 | 0 - 0 | Kf Drita Gjilan | ||||||
Northern Ireland IFA Championship 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Harland Wolff Welders | 1 - 2 | 0 - 1 | Loughgall | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Ards | 3 - 2 | 1 - 1 | Ballinamallard United | ||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Ca Lugano | 0 - 0 | 0 - 0 | Puerto Nuevo | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Sportivo Barracas | 0 - 1 | 0 - 0 | Centro Espanol | ||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Argentino De Rosario | 0 - 1 | 0 - 1 | Yupanqui | ||||||
Primera Division de Uruguay 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Rampla Juniors | 0 - 1 | 0 - 0 | Plaza Colonia | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Ca Juventud De Las Piedras | 0 - 0 | 0 - 0 | Danubio FC | ||||||
09 Nov 2019 22:00 | FT | CA Penarol | 1 - 0 | 0 - 0 | Ca River Plate | ||||||
Holland Ligue 3 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Noordwijk | 2 - 2 | 1 - 1 | AFC Amsterdam | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Gelders Veenendaalse VV | 3 - 0 | 1 - 0 | ASWH | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | HHC Hardenberg | 2 - 1 | 1 - 1 | TEC | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Excelsior Maassluis | 3 - 3 | 2 - 3 | Rijnsburgse Boys | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Spakenburg | 4 - 2 | 2 - 2 | VV Katwijk | ||||||
09 Nov 2019 14:30 | FT | Quick Boys | 2 - 1 | 0 - 0 | IJsselmeervogels | ||||||
Belgian First Amateur Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 18:30 | FT | Dessel Sport | 1 - 1 | 0 - 0 | KSK Heist | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Kmsk Deinze | 2 - 0 | 1 - 0 | Thes Sport Tessenderlo | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Dender | 2 - 2 | 0 - 0 | Rupel Boom | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | La Louviere | 3 - 2 | 1 - 1 | Royal Fc Liege | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Lierse Kempenzonen | 2 - 0 | 0 - 0 | Tubize | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Patro Eisden | 3 - 1 | 0 - 0 | Urs Lixhe Lanaye | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Standard Wetteren | 2 - 1 | 1 - 1 | Royal Olympic Club Charleroi | ||||||
09 Nov 2019 19:00 | FT | Seraing United | 1 - 1 | 0 - 1 | Sint Eloois Winkel | ||||||
Austrian 3.Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Stripfing | 2 - 1 | 1 - 0 | SC Mannsdorf | ||||||
09 Nov 2019 17:00 | FT | Team Wiener Linien | 0 - 1 | 0 - 1 | Mauerwerk | ||||||
Switzerland - 2.Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Schotz | 2 - 3 | 0 - 0 | Biel-bienne | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Solothurn | 1 - 0 | 0 - 0 | Sc Goldau | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Sc Buochs | 1 - 0 | 1 - 0 | Zug 94 | ||||||
09 Nov 2019 15:00 | Sr Delemont | ? - ? | ? - ? | Baden | |||||||
Switzerland - 2.Liga 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | Kosova Zurich | ? - ? | ? - ? | Gossau | |||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Linth 04 | 5 - 0 | 4 - 0 | USV Eschen Mauren | ||||||
Czech Group D League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Brandys Nad Labem | 3 - 1 | 2 - 1 | Spolana Neratovice | ||||||
09 Nov 2019 09:15 | FT | Tatran Rakovnik | 0 - 2 | 0 - 0 | Meteor Praha | ||||||
Croatia 2 HNL 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:00 | FT | Kustosija | 3 - 0 | 1 - 0 | Cibalia | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Dugopolje | 3 - 0 | 1 - 0 | Dinamo Zagreb B | ||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Orijent Rijeka | 0 - 0 | 0 - 0 | Hrvatski Dragovoljac | ||||||
Cyprus 2 Division 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Digenis Morphou | 0 - 2 | 0 - 1 | Onisilos Sotiras | ||||||
09 Nov 2019 12:30 | FT | Karmiotissa Pano Polemidion | 1 - 0 | 1 - 0 | Aris Limassol | ||||||
South Africa First League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Free State Stars | 2 - 2 | 2 - 1 | Steenberg United | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Ts Sporting | 1 - 0 | 1 - 0 | Marumo Gallants | ||||||
09 Nov 2019 13:30 | FT | Moroka Swallows | 1 - 2 | 0 - 2 | Jdr Stars | ||||||
UAE Division 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:40 | FT | Dubba Al-Husun | 2 - 0 | 2 - 0 | Masafi | ||||||
09 Nov 2019 12:45 | FT | Al Bataeh | 1 - 0 | 0 - 0 | Al Taawon | ||||||
Morocco Cup 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 14:00 | FT | Difaa Hassani Jdidi | 0 - 0 | 0 - 0 | Tas De Casablanca | ||||||
Greece Football League 1 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Trikala | 2 - 1 | 1 - 0 | Veria FC | ||||||
Portugal U23 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Feirense U23 | 1 - 1 | 1 - 1 | Rio Ave U23 | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Gd Estoril Praia U23 | 4 - 1 | 3 - 0 | Portimonense U23 | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Benfica U23 | 1 - 1 | 1 - 0 | Leixoes U23 | ||||||
09 Nov 2019 11:00 | FT | Vitoria Fc Setubal U23 | 1 - 2 | 1 - 1 | Sporting Clube De Portugal U23 | ||||||
09 Nov 2019 15:30 | FT | Sporting Braga U23 | 2 - 1 | 1 - 0 | Cd Aves U23 | ||||||
Mexico Youth U20 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:45 | FT | Leon U20 | 2 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Toluca Mexiquense U20 | ||||||
09 Nov 2019 15:59 | FT | San Luis U20 | 0 - 0 | 0 - 0 | Necaxa U20 | ||||||
09 Nov 2019 17:15 | FT | Tigres Uanl U20 | 1 - 0 | 1 - 0 | Pachuca U20 | ||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Chivas Guadalajara U20 | 2 - 2 | 0 - 0 | Queretaro U20 | ||||||
Burundi League 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Ngozi City | 1 - 3 | 0 - 3 | Aigle Noir | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Vitalo | 3 - 0 | 0 - 0 | Flambeau Du Centre | ||||||
09 Nov 2019 13:00 | FT | Olympique Star | 3 - 1 | 0 - 0 | Kayanza Utd | ||||||
Saudi Kings Cup 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 12:15 | FT | Al Jubail | 1 - 1 | 1 - 1 | Al Adalh | ||||||
09 Nov 2019 13:20 | FT | Afief | 1 - 5 | 0 - 2 | Al Nassr | ||||||
09 Nov 2019 14:35 | FT | Al Sahel | 0 - 1 | 0 - 0 | Uhud Medina | ||||||
Olympic Preliminaries African 赛果 |
|||||||||||
09 Nov 2019 15:00 | FT | Nigeria U23 | 0 - 1 | 0 - 0 | Bờ Biển Ngà U23 | ||||||
09 Nov 2019 18:00 | FT | Nam Phi U23 | 0 - 0 | 0 - 0 | Zambia U23 |
节目总数: 560
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
联盟 (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...