足球比分 26-10-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
时间 | Minute | 主 | 完场 | 半场 | 客 | 分析 | |||||
English Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Manchester City | 3 - 0 | 0 - 0 | Aston Villa | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Brighton | 3 - 2 | 1 - 1 | Everton | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Watford | 0 - 0 | 0 - 0 | AFC Bournemouth | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | West Ham United | 1 - 1 | 1 - 0 | Sheffield United | ||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Burnley | 2 - 4 | 0 - 2 | Chelsea | ||||||
England Championship 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Sheffield Wed | 0 - 0 | 0 - 0 | Leeds United | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hull City | 2 - 0 | 0 - 0 | Derby County | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | West Bromwich | 2 - 2 | 1 - 0 | Charlton Athletic | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Middlesbrough | 0 - 0 | 0 - 0 | Fulham | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Preston North End | 3 - 2 | 0 - 2 | Blackburn Rovers | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Millwall | 2 - 0 | 1 - 0 | Stoke City | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Birmingham | 2 - 1 | 1 - 0 | Luton Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Huddersfield Town | 2 - 1 | 1 - 0 | Barnsley | ||||||
Italy Serie A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Lecce | 1 - 1 | 0 - 0 | Juventus | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Inter Milan | 2 - 2 | 1 - 2 | Parma | ||||||
26 Oct 2019 19:45 | FT | Genoa | 3 - 1 | 0 - 1 | Brescia | ||||||
Italy Serie B 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Salernitana | 1 - 1 | 0 - 0 | Perugia | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Cosenza | 1 - 1 | 1 - 1 | Chievo | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Crotone | 3 - 2 | 1 - 1 | Venezia | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Trapani | 2 - 2 | 1 - 1 | Empoli | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Pescara | 4 - 0 | 0 - 0 | Benevento | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Spezia | 2 - 0 | 1 - 0 | Juve Stabia | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Pordenone | 0 - 0 | 0 - 0 | Cittadella | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Livorno | 1 - 0 | 1 - 0 | Pisa | ||||||
Spanish La Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | Barcelona | ? - ? | ? - ? | Real Madrid | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Leganes | 1 - 0 | 1 - 0 | Mallorca | ||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Valladolid | 2 - 0 | 2 - 0 | Eibar | ||||||
26 Oct 2019 20:00 | FT | Atletico Madrid | 2 - 0 | 1 - 0 | Athletic Bilbao | ||||||
Spain Segunda Division B 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Rayo Vallecano | 1 - 3 | 0 - 1 | SD Ponferradina | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | CD Mirandes | 0 - 0 | 0 - 0 | Tenerife | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Racing de Santander | 1 - 1 | 1 - 0 | Deportivo La Coruna | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Malaga | 2 - 1 | 0 - 0 | Real Oviedo | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Numancia | 3 - 1 | 1 - 1 | CD Lugo | ||||||
Germany Bundesliga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Schalke 04 | 0 - 0 | 0 - 0 | Borussia Dortmund | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Freiburg | 2 - 1 | 1 - 0 | RB Leipzig | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Hertha Berlin | 2 - 3 | 0 - 2 | Hoffenheim | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | SC Paderborn 07 | 2 - 0 | 1 - 0 | Fortuna Dusseldorf | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Bayern Munich | 2 - 1 | 1 - 0 | Union Berlin | ||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Bayer Leverkusen | 2 - 2 | 1 - 1 | Werder Bremen | ||||||
Germany Bundesliga 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Hamburger | 6 - 2 | 3 - 1 | VfB Stuttgart | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Karlsruher SC | 3 - 3 | 1 - 2 | Hannover 96 | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Dynamo Dresden | 0 - 1 | 0 - 0 | Arminia Bielefeld | ||||||
French Ligue 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:30 | FT | Lille | 3 - 0 | 1 - 0 | Bordeaux | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Stade Brestois | 2 - 0 | 0 - 0 | Dijon | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Lyon | 2 - 0 | 2 - 0 | Metz | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Montpellier | 0 - 0 | 0 - 0 | Angers SCO | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Stade Reims | 0 - 0 | 0 - 0 | Nimes | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Strasbourg | 1 - 0 | 1 - 0 | Nice | ||||||
French Ligue 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Lorient | 0 - 1 | 0 - 0 | ES Troyes AC | ||||||
Portugal Primera Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:30 | FT | Gil Vicente | 1 - 1 | 1 - 1 | Portimonense | ||||||
26 Oct 2019 15:30 | FT | Belenenses | 3 - 2 | 2 - 2 | Aves | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Vitoria Setubal | 0 - 0 | 0 - 0 | Maritimo | ||||||
26 Oct 2019 20:30 | FT | Moreirense | 1 - 1 | 1 - 0 | Boavista | ||||||
Eredivisie 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Willem II | 2 - 1 | 2 - 1 | RKC Waalwijk | ||||||
26 Oct 2019 18:45 | FT | Vitesse Arnhem | 0 - 2 | 0 - 2 | ADO Den Haag | ||||||
26 Oct 2019 19:15 | FT | Fortuna Sittard | 4 - 1 | 2 - 0 | VVV Venlo | ||||||
26 Oct 2019 19:45 | FT | Heracles Almelo | 4 - 0 | 1 - 0 | Zwolle | ||||||
International Friendly 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Gokulam | 2 - 0 | 2 - 0 | Chennai City | ||||||
Belgium Jupiler League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Sporting Charleroi | 1 - 0 | 0 - 0 | Royal Excel Mouscron | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Royal Antwerp | 3 - 1 | 1 - 0 | Kortrijk | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Zulte-Waregem | 2 - 0 | 0 - 0 | Oostende | ||||||
26 Oct 2019 19:30 | FT | Genk | 1 - 0 | 1 - 0 | Cercle Brugge | ||||||
Russia Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Tambov | 3 - 0 | 1 - 0 | Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Akhmat Grozny | 1 - 1 | 1 - 0 | Arsenal Tula | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | FK Rostov | 2 - 0 | 1 - 0 | Sochi | ||||||
Scotland Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hibernian FC | 2 - 2 | 0 - 0 | Ross County | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Kilmarnock | 1 - 0 | 0 - 0 | St Mirren | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Livingston | 0 - 0 | 0 - 0 | Hearts | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | St Johnstone | 3 - 2 | 1 - 1 | Hamilton FC | ||||||
Brasil Serie A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Ceara | 1 - 1 | 0 - 1 | Vasco da Gama | ||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Corinthians Paulista | 0 - 0 | 0 - 0 | Santos | ||||||
26 Oct 2019 23:00 | FT | Bahia | 2 - 3 | 0 - 0 | Internacional | ||||||
26 Oct 2019 23:30 | FT | Fluminense | 1 - 1 | 0 - 1 | Chapecoense SC | ||||||
Sweden Allsvenskan 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | GIF Sundsvall | 1 - 2 | 0 - 0 | Helsingborg IF | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Kalmar FF | 2 - 3 | 0 - 0 | Falkenbergs FF | ||||||
Norway Tippeligaen 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Lillestrom | 0 - 0 | 0 - 0 | Valerenga | ||||||
Republic Gambrinus Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Banik Ostrava | 2 - 2 | 2 - 1 | SK Sigma Olomouc | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Pribram | 0 - 0 | 0 - 0 | Zlin | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Synot Slovacko | 4 - 0 | 1 - 0 | Opava | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Sparta Praha | 4 - 0 | 2 - 0 | Bohemians 1905 | ||||||
Sweden Superettan 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Trelleborgs FF | 2 - 3 | 2 - 1 | Jonkopings Sodra IF | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Degerfors IF | 2 - 0 | 1 - 0 | Osters IF | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Vasteras SK FK | 4 - 1 | 1 - 0 | GAIS | ||||||
Turkey Super Lig 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Sivasspor | 2 - 1 | 0 - 0 | Antalyaspor | ||||||
26 Oct 2019 15:30 | FT | Gaziantep Buyuksehir Belediyesi | 1 - 1 | 0 - 1 | Alanyaspor | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Fenerbahce | 5 - 1 | 3 - 1 | Konyaspor | ||||||
England Divison 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Peterborough United | 2 - 2 | 0 - 1 | Coventry | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Shrewsbury Town | 1 - 0 | 1 - 0 | Sunderland | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Fleetwood Town | 1 - 0 | 0 - 0 | Milton Keynes Dons | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Southend United | 1 - 3 | 0 - 1 | Ipswich | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Accrington Stanley | 0 - 1 | 0 - 0 | Gillingham | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Rotherham United | 0 - 1 | 0 - 1 | Wycombe Wanderers | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Burton Albion FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Blackpool | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Oxford United | 3 - 0 | 2 - 0 | Rochdale | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Bristol Rovers | 2 - 2 | 0 - 1 | Portsmouth | ||||||
Brasil Serie B 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 01:30 | FT | Bragantino | 3 - 1 | 2 - 1 | Vila Nova (GO) | ||||||
26 Oct 2019 20:30 | FT | Figueirense (SC) | 2 - 2 | 1 - 0 | Criciuma | ||||||
26 Oct 2019 20:30 | FT | Sao Bento | 1 - 1 | 0 - 0 | Guarani Sp | ||||||
26 Oct 2019 20:30 | FT | Brasil De Pelotas Rs | 0 - 0 | 0 - 0 | Cuiaba | ||||||
Mexico Primera Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 01:00 | FT | Morelia | 2 - 2 | 2 - 1 | Santos Laguna | ||||||
26 Oct 2019 03:00 | FT | Atlas | 0 - 2 | 0 - 0 | Necaxa | ||||||
26 Oct 2019 03:06 | FT | Club Tijuana | 2 - 0 | 0 - 0 | Veracruz | ||||||
26 Oct 2019 23:00 | FT | Queretaro FC | 3 - 0 | 2 - 0 | Pumas UNAM | ||||||
Switzerland National Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Neuchatel Xamax | 2 - 0 | 1 - 0 | Luzern | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Sion | 1 - 1 | 1 - 1 | Servette | ||||||
Liga de Honora 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Penafiel | 0 - 0 | 0 - 0 | Academica Coimbra | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Porto B | 1 - 1 | 0 - 0 | Vilafranquense | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | SL Benfica B | 1 - 0 | 0 - 0 | CD Nacional | ||||||
26 Oct 2019 17:15 | FT | Feirense | 1 - 2 | 0 - 0 | CD Mafra | ||||||
26 Oct 2019 17:15 | FT | Casa Pia Ac | 2 - 3 | 0 - 1 | Academico Viseu | ||||||
Australia League A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 07:00 | FT | Newcastle Jets FC | 1 - 2 | 1 - 0 | Adelaide United FC | ||||||
26 Oct 2019 09:30 | FT | Western Sydney | 1 - 0 | 1 - 0 | Sydney FC | ||||||
Korea League Classic 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 06:00 | FT | Pohang Steelers | 0 - 0 | 0 - 0 | Daegu FC | ||||||
26 Oct 2019 08:00 | FT | Jeonbuk Hyundai Motors | 1 - 1 | 0 - 1 | Seoul | ||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Ulsan Hyundai Horang-i | 2 - 1 | 2 - 1 | Gangwon FC | ||||||
Japan League Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 05:05 | FT | Consadole Sapporo | 2 - 2 | 1 - 1 | Kawasaki Frontale | ||||||
Greece National A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:15 | FT | OFI Crete | 2 - 0 | 0 - 0 | Xanthi | ||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Volos Nfc | 0 - 2 | 0 - 1 | PAOK Saloniki | ||||||
Israel Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Hapoel Haifa | 3 - 0 | 2 - 0 | Hapoel Tel Aviv | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Hapoel Ironi Kiryat Shmona | 2 - 1 | 1 - 0 | Hapoel Raanana | ||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Maccabi Netanya | 2 - 4 | 1 - 2 | Ashdod MS | ||||||
26 Oct 2019 18:30 | FT | Hapoel Kfar Saba | 0 - 3 | 0 - 1 | Maccabi Haifa | ||||||
Cyprus 1 Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | AEP Paphos | 1 - 1 | 0 - 0 | Ethnikos Achnas | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Apollon Limassol FC | 1 - 2 | 1 - 1 | AEL Limassol | ||||||
Indonesia Super Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Psis Semarang | 2 - 2 | 1 - 0 | Pusamania Borneo | ||||||
Ukraine Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Illichivets mariupol | 2 - 0 | 1 - 0 | Kolos Kovalivka | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Zorya | 4 - 0 | 2 - 0 | Vorskla Poltava | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Olimpic Donetsk | 3 - 2 | 1 - 1 | Dnipro-1 | ||||||
Romania - Division A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Chindia Targoviste | 1 - 1 | 0 - 0 | Gaz Metan Medias | ||||||
26 Oct 2019 18:30 | FT | Hermannstadt | 0 - 4 | 0 - 2 | Steaua Bucuresti | ||||||
Austria 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Austria Wien | 2 - 3 | 0 - 2 | WSG Wattens | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | TSV Hartberg | 3 - 1 | 1 - 0 | Mattersburg | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | St.Polten | 0 - 4 | 0 - 0 | Sturm Graz | ||||||
Thailand 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Chiangmai Fc | 1 - 1 | 0 - 0 | Buriram United | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Trat Fc | 3 - 4 | 1 - 1 | Muang Thong United | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Suphanburi FC | 2 - 5 | 1 - 1 | Chiangrai United | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Port | 2 - 2 | 1 - 1 | Samut Prakan City | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Chonburi Shark FC | 1 - 2 | 1 - 0 | Chainat FC | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Prachuap Khiri Khan | 2 - 2 | 1 - 0 | Ratchaburi FC | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Nakhon Ratchasima | 2 - 4 | 0 - 2 | Sukhothai | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Bangkok United FC | 4 - 0 | 1 - 0 | Ptt Rayong | ||||||
Hungary 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Mezokovesd-Zsory | 3 - 1 | 1 - 0 | Debreceni VSC | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Budapest Honved | 2 - 0 | 2 - 0 | Kaposvar | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Varda Se | 0 - 1 | 0 - 0 | Videoton Puskas Akademia | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Paksi SE | 1 - 2 | 0 - 1 | Diosgyor | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Ujpesti TE | 0 - 0 | 0 - 0 | Zalaegerszegi TE | ||||||
Poland 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | LKS Lodz | 2 - 0 | 2 - 0 | Rakow Czestochowa | ||||||
26 Oct 2019 16:30 | FT | Piast Gliwice | 1 - 0 | 0 - 0 | Korona Kielce | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Lechia Gdansk | 1 - 1 | 0 - 0 | Gornik Zabrze | ||||||
Serbia 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Radnik Surdulica | 0 - 5 | 0 - 3 | Crvena Zvezda | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Macva Sabac | 0 - 1 | 0 - 1 | Mladost Lucani | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | FK Rad Beograd | 1 - 2 | 0 - 0 | Radnicki Nis | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Vojvodina | 2 - 2 | 2 - 1 | FK Javor Ivanjica | ||||||
Croatia 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Hajduk Split | 2 - 0 | 1 - 0 | Slaven Belupo Koprivnica | ||||||
26 Oct 2019 16:30 | FT | NK Rijeka | 1 - 2 | 0 - 0 | Hnk Gorica | ||||||
Slovakia 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | MFK Ruzomberok | 2 - 2 | 1 - 1 | Trencin | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | FK Pohronie | 0 - 2 | 0 - 0 | DAC Dunajska Streda | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | FK Senica | 0 - 1 | 0 - 0 | Skf Sered | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Zlate Moravce | 1 - 0 | 0 - 0 | Nitra | ||||||
Slovenia Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Triglav Gorenjska | 3 - 2 | 2 - 2 | Tabor Sezana | ||||||
26 Oct 2019 13:45 | FT | NK Olimpija Ljubljana | 3 - 1 | 1 - 0 | NK Aluminij | ||||||
26 Oct 2019 15:55 | FT | NK Maribor | 1 - 0 | 0 - 0 | NK Publikum Celje | ||||||
Belarus Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Energetik Bgu Minsk | 3 - 3 | 2 - 2 | Dinamo Minsk | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Slutsksakhar Slutsk | 0 - 0 | 0 - 0 | Slavia Mozyr | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Gomel | 1 - 2 | 1 - 0 | Dinamo Brest | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Isloch Minsk | 1 - 1 | 1 - 0 | Dnepr Mogilev | ||||||
Wales Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Caernarfon | 2 - 0 | 1 - 0 | Carmarthen | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Barry Town Afc | 2 - 0 | 0 - 0 | Airbus | ||||||
Qatar 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:20 | FT | Al-Sadd | 2 - 1 | 2 - 0 | Al-Ahli Doha | ||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Al Duhail Lekhwia | 2 - 1 | 0 - 0 | Al-Garrafa | ||||||
Kazakhstan Super League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Ordabasy | 2 - 0 | 0 - 0 | Irtysh Pavlodar | ||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Shakhtyor Karagandy | 2 - 2 | 1 - 1 | Okzhetpes | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Kairat Almaty | 2 - 0 | 0 - 0 | Tobol Kostanai | ||||||
Morocco Super League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Union Touarga Sport Rabat | 2 - 4 | 2 - 1 | Forces Armee Royales | ||||||
South Africa Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Lamontville Golden Arrows | 2 - 1 | 1 - 0 | Polokwane City | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Stellenbosch | 1 - 0 | 1 - 0 | Orlando Pirates | ||||||
26 Oct 2019 19:15 | FT | Highlands Park | 2 - 0 | 1 - 0 | Chippa United FC | ||||||
Bosnia Premijer Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Radnik Bijeljina | 0 - 0 | 0 - 0 | NK Siroki Brijeg | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Zrinjski Mostar | 2 - 1 | 1 - 0 | FK Zeljeznicar | ||||||
China Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 08:30 | FT | Hebei Hx Xingfu | 2 - 1 | 0 - 1 | Guangzhou R&F | ||||||
26 Oct 2019 12:35 | FT | Beijing Guoan | 3 - 1 | 1 - 0 | Tianjin Teda | ||||||
26 Oct 2019 12:35 | FT | Shenzhen | 4 - 4 | 0 - 3 | Wuhan ZALL | ||||||
Estonia 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Viljandi Jk Tulevik | 0 - 2 | 0 - 1 | Trans Narva | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | JK Tallinna Kalev | 1 - 2 | 0 - 2 | Tartu JK Tammeka | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Maardu Fc Starbunker | 1 - 4 | 0 - 2 | Levadia Tallinn | ||||||
Switzerland Challenge League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:30 | FT | Sc Kriens | 2 - 2 | 1 - 1 | Schaffhausen | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Winterthur | 2 - 1 | 1 - 0 | Chiasso | ||||||
Moldova Divizia Nationala 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Sfintul Gheorghe | 0 - 1 | 0 - 0 | Sheriff | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Zimbru Chisinau | 1 - 2 | 0 - 0 | Milsami | ||||||
Armenia Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Lori Vanadzor | 2 - 1 | 1 - 1 | Gandzasar Kapan | ||||||
FIFA U17 World Championship 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Brazil U17 | 4 - 1 | 2 - 0 | Canada U17 | ||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Nigeria U17 | 4 - 2 | 1 - 2 | Hungary U17 | ||||||
Guatemala Liga Nacional 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Siquinala FC | 1 - 1 | 0 - 1 | Santa Lucia Cotzumalguapa | ||||||
26 Oct 2019 22:00 | FT | CSD Municipal | 1 - 1 | 1 - 0 | CD Puerto de Iztapa | ||||||
El Salvador Primera Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 22:15 | FT | Jocoro | 2 - 2 | 0 - 1 | Aguila | ||||||
Honduras Liga Nacional 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 02:15 | FT | Honduras Progreso | 1 - 0 | 0 - 0 | Real De Minas | ||||||
26 Oct 2019 22:00 | FT | Marathon | 0 - 0 | 0 - 0 | CD Vida | ||||||
Korea K League Challenge 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Anyang | 3 - 2 | 0 - 0 | Ansan Greeners | ||||||
26 Oct 2019 07:00 | FT | Seoul E Land | 2 - 2 | 0 - 1 | Daejeon Citizen | ||||||
Ecuador Copa Pilsener A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 01:15 | FT | Sociedad Deportiva Aucas | 4 - 2 | 3 - 0 | Guayaquil City | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Fuerza Amarilla | 0 - 3 | 0 - 2 | Macara | ||||||
26 Oct 2019 21:30 | FT | Universidad Catolica Quito | 1 - 1 | 1 - 1 | Club Sport Emelec | ||||||
26 Oct 2019 21:30 | FT | CD El Nacional | 4 - 2 | 2 - 0 | Independiente Jose Teran | ||||||
Lithuania - 1. Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Suduva | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Zalgiris Vilnius | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Atlantas Klaipeda | 0 - 1 | 0 - 1 | Palanga | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Trakai Riteriai | 4 - 0 | 2 - 0 | Baltija Panevezys | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Spyris Kaunas | 3 - 0 | 0 - 0 | Stumbras | ||||||
Poland - 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Radomiak Radom | 1 - 0 | 0 - 0 | LKS Nieciecza | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Gks Jastrzebie | 2 - 0 | 1 - 0 | Olimpia Grudziadz | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | GKS Tychy | 1 - 1 | 0 - 0 | Warta Poznan | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Zaglebie Sosnowiec | 3 - 3 | 1 - 2 | Chojniczanka Chojnice | ||||||
Colombia Copa Mustang 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 01:30 | FT | Cucuta | 3 - 1 | 3 - 0 | America de Cali | ||||||
Austria Erste Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Superfund Pasching | 2 - 4 | 0 - 2 | Austria Wien Amateure | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | SV Horn | 1 - 1 | 1 - 0 | Dornbirn | ||||||
Russia Div 2 West 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Zenit-2 St.Petersburg | 1 - 1 | 1 - 0 | Torpedo Vladimir | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Zvezda Sint Petersburg | 0 - 3 | 0 - 2 | Veles Moscow | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | FK Kolomna | 3 - 4 | 2 - 1 | Murom | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Rodina Moskva | 2 - 1 | 0 - 1 | Znamya Truda | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Pskov 747 | 0 - 2 | 0 - 1 | Leningradets | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Luki Energiya | 0 - 2 | 0 - 1 | Dolgiye Prudy | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Olimp Khimki | 1 - 1 | 0 - 0 | Lokomotiv Moscow B | ||||||
Ukraine U21 Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Dynamo Kyiv U21 | 4 - 3 | 3 - 1 | Karpaty Lviv U21 | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Lviv U21 | 0 - 1 | 0 - 0 | Desna Chernihiv U21 | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Shakhtar Donetsk U21 | 3 - 1 | 1 - 0 | Pfc Oleksandria U21 | ||||||
Scotland Championship 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Alloa Athletic | 2 - 2 | 0 - 2 | Queen of South | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dundee United | 2 - 0 | 2 - 0 | Dunfermline | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Greenock Morton | 2 - 1 | 1 - 1 | Inverness C.T. | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Partick Thistle | 1 - 3 | 0 - 1 | Arbroath | ||||||
Scotland Division 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dumbarton | 1 - 0 | 0 - 0 | Peterhead | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Falkirk | 0 - 1 | 0 - 0 | Clyde | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Forfar Athletic | 1 - 4 | 1 - 0 | Airdrie United | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Montrose | 2 - 1 | 1 - 0 | Stranraer | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Raith Rovers | 1 - 1 | 1 - 1 | East Fife | ||||||
Korea K-National League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 07:00 | FT | Busan Transpor Tation | 1 - 2 | 0 - 2 | Changwon City | ||||||
26 Oct 2019 07:00 | FT | Cheonan City | 0 - 2 | 0 - 0 | Gyeongju KHNP | ||||||
26 Oct 2019 07:00 | FT | Incheon Korail | 2 - 0 | 1 - 0 | Gangneung | ||||||
26 Oct 2019 07:00 | FT | Mokpo City | 3 - 1 | 1 - 0 | Gimhae City | ||||||
Belgium - 2e Klasse 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | KSC Lokeren | 2 - 1 | 2 - 1 | Beerschot AC | ||||||
26 Oct 2019 19:30 | FT | St Gilloise | 2 - 1 | 0 - 1 | KVSK Lommel | ||||||
Sweden Div 1 Sodra 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Assyriska Turab Ik Jkp | 1 - 3 | 0 - 0 | Atvidabergs FF | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Eskilsminne IF | 2 - 1 | 1 - 1 | Trollhattan | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Lindome GIF | 0 - 0 | 0 - 0 | Oskarshamns AIK | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Lunds BK | 1 - 2 | 1 - 0 | Ljungskile SK | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Torns IF | 2 - 2 | 1 - 1 | Tvaakers IF | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Utsiktens BK | 1 - 1 | 1 - 0 | IFK Varnamo | ||||||
Russia Div 2 Ural-Povolzhye 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | FK Tyumen | 1 - 2 | 0 - 1 | Ural 2 | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Ufa B | 1 - 2 | 0 - 1 | Zvezda Perm | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Volga Ulyanovsk | 0 - 1 | 0 - 1 | Chelyabinsk | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Zenit-Izhevsk | 3 - 3 | 1 - 1 | Nosta Novotroitsk | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Lada Togliatti | 0 - 5 | 0 - 2 | Lada Sok Dimitrovgrad | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Kamaz | 1 - 2 | 1 - 1 | Akron Togliatti | ||||||
Georgia Primera Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Sioni Bolnisi | 2 - 1 | 0 - 1 | Chikhura Sachkhere | ||||||
Venezuela Primera Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Carabobo | 5 - 1 | 2 - 0 | Monagas SC | ||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Lala | 0 - 1 | 0 - 0 | Caracas FC | ||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Estudiantes Caracas SC | 1 - 0 | 1 - 0 | Mineros de Guayana | ||||||
26 Oct 2019 21:10 | FT | Portuguesa de Desportos | 2 - 1 | 2 - 1 | Estudiantes Merida | ||||||
Republic of Azerbaijan Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | FK Inter Baku | 2 - 1 | 2 - 0 | Gilan Gabala | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Sabah Fk Baku | 2 - 2 | 2 - 1 | Zira | ||||||
Russia Div 2 South 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | SKA Rostov | 0 - 3 | 0 - 0 | Alania | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Legion Dynamo | 1 - 0 | 0 - 0 | Spartak Nalchik | ||||||
Russia Div 2 Center 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Ararat Moscow | 0 - 3 | 0 - 0 | Sokol | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Metallurg Lipetsk | 4 - 1 | 1 - 1 | FK Khimik Novomoskovsk | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Dinamo Briansk | 2 - 0 | 1 - 0 | Kvant Obninsk | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Salyut-Energia Belgorod | 1 - 0 | 0 - 0 | Rotor Volgograd B | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Saturn | 5 - 1 | 3 - 1 | Zorkyi Krasnogorsk | ||||||
Paraguayan Primera Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 00:00 | FT | Nacional Asuncion | 1 - 1 | 0 - 1 | Ca River Plate Asuncion | ||||||
26 Oct 2019 22:10 | FT | General Diaz | 3 - 1 | 2 - 0 | Deportivo Capiata | ||||||
Turkey 2 Ligi A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Umraniyespor | 4 - 0 | 4 - 0 | Altinordu | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Balikesirspor | 3 - 0 | 2 - 0 | Adanaspor | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Istanbulspor | 1 - 2 | 0 - 1 | Bursaspor | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Altay Spor Kulubu | 0 - 2 | 0 - 0 | Menemen Belediye Spor | ||||||
Russia Youth Championship League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 08:30 | FT | Akhmat Grozny Youth | 1 - 3 | 1 - 2 | Arsenal Tula Youth | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Krylya Sovetov Samara Youth | 5 - 1 | 3 - 1 | Zenit St.petersburg Youth | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Lokomotiv Moscow Youth | 0 - 1 | 0 - 0 | Spartak Moscow Youth | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Cska Moscow Youth | 1 - 1 | 0 - 0 | Dynamo Moscow Youth | ||||||
Chinese Football League Divison 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Liaoning Whowin | 2 - 3 | 1 - 1 | Meizhou Hakka | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Guangdong Southern Tigers | 2 - 3 | 0 - 1 | Heilongjiang heilongjiang Ice City | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Guizhou Zhicheng | 2 - 1 | 1 - 0 | Inner Mongolia Zhongyou | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Nantong Zhiyun | 0 - 0 | 0 - 0 | Beijing Beikong | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Shanghai Shenxin | 0 - 2 | 0 - 1 | Qingdao Yellow Sea Pharmaceutical | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Sichuan Longfor | 2 - 3 | 1 - 2 | Shijiazhuang Ever Bright | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Xinjiang Tianshan Leopard | 1 - 1 | 0 - 0 | Shaanxi Chang an Athletic | ||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Changchun YaTai | 1 - 1 | 1 - 1 | Zhejiang Professional | ||||||
Czech Republic 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Chrudim | 3 - 2 | 1 - 2 | Dukla Praha | ||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Fotbal Trinec | 0 - 1 | 0 - 0 | Usti nad Labem | ||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Slavoj Vysehrad | 2 - 1 | 1 - 0 | Fk Graffin Vlasim | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Viktoria Zizkov | 1 - 0 | 0 - 0 | Brno | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Lisen | 5 - 1 | 2 - 0 | Vitkovice | ||||||
Sweden Div 2 Norrland 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Karlstad BK | 0 - 0 | 0 - 0 | Sollentuna United FF | ||||||
Norway Adeccoligaen 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 17:30 | FT | Aalesund FK | 2 - 1 | 0 - 0 | Start Kristiansand | ||||||
Ukraine Division 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Inhulets Petrove | 4 - 0 | 1 - 0 | Balkany Zorya | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Fk Avanhard Kramatorsk | 0 - 1 | 0 - 1 | Rukh Vynnyky | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Prykarpattya Ivano Frankivsk | 4 - 1 | 2 - 0 | Hirnyk Sport | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Mfk Vodnyk Mikolaiv | 3 - 0 | 2 - 0 | Cherkashchyna Akademiya | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Kremin Kremenchuk | 2 - 4 | 1 - 2 | Metalist 1925 Kharkiv | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Chernomorets Odessa | 1 - 0 | 0 - 0 | Metalurh Zaporizhya | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Volyn | 1 - 0 | 0 - 0 | Mynai | ||||||
Norway 2 Division A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Brattvag | 3 - 2 | 1 - 1 | Byasen Toppfotball | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Bryne | 1 - 1 | 1 - 1 | Egersunds IK | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | IL Hodd | 0 - 3 | 0 - 0 | Arendal | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Kvik Halden | 1 - 0 | 0 - 0 | Nardo | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Moss | 1 - 2 | 1 - 1 | Levanger | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Stjordals Blink | 4 - 1 | 2 - 0 | Sola | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | FK Vidar | 4 - 4 | 0 - 1 | Fredrikstad | ||||||
Norway 2 Division B 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Elverum | 1 - 3 | 1 - 0 | Asane Fotball | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Mjolner | 3 - 0 | 1 - 0 | Baerum SK | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Floro | 4 - 3 | 2 - 1 | Oppsal | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Grorud IL | 4 - 1 | 2 - 1 | Fram Larvik | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Kjelsas IL | 2 - 1 | 2 - 1 | Sotra Sk | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Odd Grenland B | 0 - 3 | 0 - 1 | Asker | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Senja | 1 - 2 | 0 - 1 | Alta | ||||||
Czech Republic U19 League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 10:00 | Banik Ostrava u19 | ? - ? | ? - ? | Opava U19 | |||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Slavia Praha u19 | 1 - 1 | 1 - 0 | Viktoria Plzen U19 | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Meteor Praha U19 | 1 - 4 | 0 - 3 | Synot Slovacko U19 | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Sparta Praha U19 | 4 - 0 | 2 - 0 | Brno U19 | ||||||
26 Oct 2019 11:15 | FT | Hradec Kralove u19 | 2 - 1 | 0 - 0 | Mfk Karvina U19 | ||||||
26 Oct 2019 11:15 | FT | Pardubice U19 | 1 - 0 | 0 - 0 | Mlada Boleslav U19 | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Zlin U19 | 1 - 1 | 0 - 0 | Ceske Budejovice u19 | ||||||
Greece Super League 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Giorgos Karaiskakis | 2 - 0 | 2 - 0 | Apollon Larissas | ||||||
Faroe Islands Formuladeildin 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Ab Argir | 1 - 2 | 1 - 0 | HB Torshavn | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Skala Itrottarfelag | 5 - 0 | 2 - 0 | EB Streymur | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | NSI Runavik | 3 - 1 | 2 - 0 | IF Fuglafjordur | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Tb Tuoroyri | 0 - 2 | 0 - 2 | Vikingur Gotu | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | B36 Torshavn | 0 - 3 | 0 - 2 | Ki Klaksvik | ||||||
Latvia Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:20 | FT | Rigas Futbola Skola | 2 - 2 | 0 - 2 | Jelgava | ||||||
Serbia Prva Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Radnicki Pirot | 1 - 0 | 1 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Buducnost Dobanovci | 0 - 1 | 0 - 0 | Zarkovo | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Semendria 1924 | 2 - 1 | 0 - 0 | Dinamo Vranje | ||||||
Estonia Esi Liiga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Tallinna Jk Legion | 18 - 0 | 8 - 0 | Kohtla Jarve Jk Jarve | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Jk Welco Elekter | 2 - 1 | 1 - 1 | Elva | ||||||
Moldova Division 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Olimpia Balti | 4 - 2 | 2 - 0 | Singerei | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Cahul 2005 | 1 - 3 | 0 - 0 | Victoria Bardar | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Real Succes | 3 - 0 | 0 - 0 | Cs Sparta Chisinau | ||||||
Hungary NB 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Szolnoki MAV | 3 - 0 | 2 - 0 | Ajka | ||||||
Slovenia 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Brezice | 0 - 0 | 0 - 0 | Gorica | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Nk Roltek Dob | 4 - 1 | 2 - 1 | Rogaska | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | NK Ptuj Drava | 0 - 4 | 0 - 1 | Fuzinar | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Dravograd | 1 - 1 | 1 - 1 | NK Krka | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Bilje | 0 - 2 | 0 - 0 | Krsko Posavlje | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Nafta | 4 - 0 | 3 - 0 | Nk Radomlje | ||||||
Slovakia 2. Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Partizan Bardejov | 0 - 0 | 0 - 0 | Dukla Banska Bystrica | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | SKM Puchov | 2 - 1 | 1 - 0 | Poprad | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Slovan Bratislava B | 2 - 0 | 1 - 0 | Sport Podbrezova | ||||||
Luxembourg National Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Progres Niedercorn | 0 - 0 | 0 - 0 | Una Strassen | ||||||
FYR Macedonia Prva liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Rabotnicki Skopje | 0 - 2 | 0 - 0 | Vardar Skopje | ||||||
Korea Challengers League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 06:00 | FT | Gimpo Fc | 0 - 1 | 0 - 0 | Yangpyeong | ||||||
26 Oct 2019 06:00 | FT | Gyeongju Citizen Fc | 1 - 3 | 1 - 2 | Pocheon Fc | ||||||
Uzbekistan Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Pakhtakor Tashkent | 3 - 0 | 1 - 0 | OTMK Olmaliq | ||||||
England Divison 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Exeter City | 4 - 0 | 1 - 0 | Plymouth Argyle | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Walsall | 1 - 2 | 1 - 1 | Mansfield Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Port Vale | 0 - 0 | 0 - 0 | Oldham Athletic | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Colchester United | 3 - 1 | 2 - 1 | Newport County | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Leyton Orient | 1 - 1 | 1 - 0 | Carlisle | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Northampton Town | 2 - 0 | 2 - 0 | Cambridge United | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Crawley Town | 0 - 4 | 0 - 2 | Swindon | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Stevenage Borough | 1 - 0 | 0 - 0 | Morecambe | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Salford City | 1 - 1 | 1 - 1 | Scunthorpe United | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Zbuzany | 0 - 2 | 0 - 2 | Prepere | ||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Benesov | 0 - 2 | 0 - 2 | Sokol Hostoun | ||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Fk Loko Vltavin | 2 - 1 | 0 - 0 | Motorlet Praha | ||||||
26 Oct 2019 09:30 | FT | Kraluv Dvur | 2 - 0 | 1 - 0 | Karlovy Vary Dvory | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Domazlice | 2 - 3 | 0 - 1 | Pribram B | ||||||
Kazakhstan Division 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Zhetysu Ii | 8 - 0 | 5 - 0 | Astana B | ||||||
Latvia - 2. Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Tukums-2000 | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Auda Riga | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Balvu Vilki | 1 - 4 | 0 - 1 | Fk Smiltene Bjss | ||||||
Austrian Regionalliga Mitte 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Atsv Stadl Paura | 0 - 4 | 0 - 2 | Union Gurten | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Bad Gleichenberg | 3 - 2 | 2 - 1 | Vocklamarkt | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Wsc Hertha Wels | 0 - 2 | 0 - 2 | SV Allerheiligen | ||||||
Chinese Football League Divison 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 08:00 | FT | Jiangxi Beidamen | 1 - 3 | 0 - 0 | Hebei Elite | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Suzhou Dongwu | 1 - 1 | 0 - 0 | Taizhou Yuanda | ||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Grbalj Radanovici | 1 - 1 | 0 - 1 | Kom Podgorica | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | FK Buducnost Podgorica | 3 - 0 | 2 - 0 | OFK Petrovac | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Iskra Danilovgrad | 3 - 1 | 1 - 1 | Zeta | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Ofk Titograd Podgorica | 1 - 2 | 0 - 2 | Mladost Podgorica | ||||||
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Kamenica Sasa | 2 - 0 | 0 - 0 | Pobeda Prilep | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Pehchevo | 2 - 0 | 1 - 0 | Belasica Strumica | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Tikves Kavadarci | 0 - 1 | 0 - 1 | Kozuv | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Pitu Guli | 1 - 3 | 1 - 1 | Osogovo | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Vlazrimi Kicevo | 3 - 1 | 0 - 0 | Ohrid 2004 | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Drita | 0 - 1 | 0 - 1 | Fk Rinija Gostivar | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Skopje | 1 - 0 | 1 - 0 | Korab Debar | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Vardar Forino | 3 - 2 | 2 - 1 | Pelister Bitola | ||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Labunishta | 6 - 2 | 4 - 1 | Kadino | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Bregalnica Stip | 2 - 1 | 2 - 0 | Plackovica | ||||||
Japan Women Division 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Nữ Kanagawa University | 0 - 1 | 0 - 1 | Nữ Nippon Sport Science University | ||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Nữ Albirex Niigata | 4 - 1 | 2 - 0 | Nữ Vegalta Sendai | ||||||
Japan Women Division 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Nữ Setagaya Sfida | 1 - 3 | 1 - 2 | Nữ Cerezo Osaka Sakai | ||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Nữ B Kyoto | 0 - 4 | 0 - 3 | Nữ As Harima Albion | ||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Nữ Shizuoka Sangyo University | 0 - 2 | 0 - 0 | Nữ As Elfen Sayama | ||||||
German 3. Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Hallescher | 3 - 3 | 2 - 2 | Sv Meppen | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Hansa Rostock | 2 - 1 | 1 - 0 | Munchen 1860 | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Ingolstadt 04 | 3 - 2 | 1 - 2 | Preuben Munster | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Uerdingen | 2 - 0 | 1 - 0 | Carl Zeiss Jena | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | SpVgg Unterhaching | 0 - 0 | 0 - 0 | Fsv Zwickau | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Wurzburger Kickers | 0 - 2 | 0 - 2 | MSV Duisburg | ||||||
German Frauen Bundesliga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Nữ Wolfsburg | 5 - 1 | 2 - 0 | Nữ Sg Essen Schonebeck | ||||||
UEFA European Women's U17 Championship 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | Nữ Áo U17 | ? - ? | ? - ? | Nữ Phần Lan U17 | |||||||
26 Oct 2019 13:00 | Nữ Slovakia U17 | ? - ? | ? - ? | Nữ Estonia U17 | |||||||
26 Oct 2019 13:00 | Nữ Serbia U17 | ? - ? | ? - ? | Nữ CH Séc U17 | |||||||
Malaysia Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Selangor PB | 0 - 3 | 0 - 1 | Johor FC | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Pahang | 3 - 3 | 1 - 1 | Kedah | ||||||
Saudi Arabia Professional League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:05 | FT | Al Taawon | 2 - 1 | 1 - 0 | Al Faisaly Harmah | ||||||
26 Oct 2019 16:10 | FT | Al Hazm | 2 - 1 | 0 - 0 | Al Ahli Jeddah | ||||||
India Super League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Northeast United | 2 - 1 | 1 - 0 | Delhi Dynamos | ||||||
HongKong 1st Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:30 | FT | Central Western District RSA | 2 - 0 | 2 - 0 | Sham Shui Po | ||||||
Poland 3. Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Blekitni Stargard Szczecinski | 2 - 1 | 1 - 0 | Ks Legionovia Legionowo | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Resovia Rzeszow | 2 - 1 | 0 - 0 | Elana Torun | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Stal Stalowa Wola | 0 - 1 | 0 - 0 | Widzew lodz | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Gryf Wejherowo | 1 - 2 | 0 - 1 | Lech Poznan B | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Gornik Leczna | 1 - 1 | 0 - 0 | Skra Czestochowa | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | GKS Katowice | 2 - 1 | 1 - 1 | Pogon Siedlce | ||||||
26 Oct 2019 18:20 | Ruch Chorzow | ? - ? | ? - ? | Polonia Bytom | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 10:00 | Lechia Gdansk Youth | ? - ? | ? - ? | Cracovia Krakow Youth | |||||||
26 Oct 2019 11:00 | Lech Poznan Youth | ? - ? | ? - ? | Jagiellonia Bialystok Youth | |||||||
Peru Primera Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Molinos El Pirata | 0 - 2 | 0 - 0 | Univ. Cesar Vallejo | ||||||
England Conference 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Boreham Wood | 0 - 2 | 0 - 1 | AFC Fylde | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Bromley | 5 - 0 | 0 - 0 | Halifax Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Chorley | 1 - 2 | 0 - 1 | Yeovil Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dagenham and Redbridge | 2 - 1 | 1 - 0 | Wrexham | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dover Athletic | 0 - 1 | 0 - 1 | Stockport County | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Harrogate Town | 1 - 0 | 0 - 0 | Aldershot Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hartlepool United FC | 2 - 0 | 2 - 0 | Barnet | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Maidenhead United | 1 - 0 | 0 - 0 | Solihull Moors | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Sutton United | 2 - 3 | 1 - 1 | Ebbsfleet United | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Torquay United | 4 - 2 | 2 - 1 | Barrow | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Woking | 1 - 1 | 0 - 0 | Eastleigh | ||||||
26 Oct 2019 17:20 | FT | Chesterfield | 1 - 0 | 1 - 0 | Notts County | ||||||
Scotland FA Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Penicuik Athletic | 3 - 0 | 0 - 0 | Stenhousemuir | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Gala Fairydean | 1 - 2 | 0 - 0 | Formartine United | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Fort William | 0 - 5 | 0 - 4 | Albion Rovers | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Brechin City | 0 - 2 | 0 - 0 | Annan Athletic | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Broxburn Athletic | 3 - 0 | 1 - 0 | Cowdenbeath | ||||||
England Conference North Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | Altrincham | ? - ? | ? - ? | AFC Telford United | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | Boston United | ? - ? | ? - ? | Blyth Spartans | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Bradford Park Avenue | 0 - 3 | 0 - 1 | Southport FC | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Chester FC | 0 - 1 | 0 - 0 | York City | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | Curzon Ashton | ? - ? | ? - ? | Kettering Town | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | Farsley Celtic | ? - ? | ? - ? | Brackley Town | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | Guiseley | ? - ? | ? - ? | Darlington | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | Hereford | ? - ? | ? - ? | Alfreton Town | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | Kidderminster | ? - ? | ? - ? | Kings Lynn | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | Leamington | ? - ? | ? - ? | Gateshead | |||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Spennymoor Town | 5 - 1 | 2 - 0 | Gloucester City | ||||||
England Conference South Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Bath City | 1 - 0 | 0 - 0 | Dorking | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Chelmsford City | 1 - 1 | 1 - 0 | Dulwich Hamlet | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dartford | 1 - 1 | 0 - 1 | Chippenham Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Havant and Waterlooville | 2 - 1 | 1 - 0 | Concord Rangers | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hemel Hempstead Town | 1 - 1 | 0 - 0 | Eastbourne Borough | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hungerford Town | 0 - 2 | 0 - 1 | Hampton & Richmond | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Maidstone United | 2 - 1 | 2 - 1 | Billericay Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Oxford City | 2 - 1 | 0 - 1 | Slough Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Wealdstone | 3 - 1 | 1 - 0 | Tonbridge Angels | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Welling United | 0 - 1 | 0 - 1 | St Albans City | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Weymouth | 3 - 0 | 1 - 0 | Braintree Town | ||||||
Malta Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Rabat Ajax | 4 - 1 | 0 - 0 | Gharghur | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | Zurrieq | ? - ? | ? - ? | Melita Fc | |||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Marsaxlokk | 1 - 3 | 0 - 0 | St Andrews | ||||||
26 Oct 2019 16:15 | Mgarr United | ? - ? | ? - ? | Ghaxaq | |||||||
26 Oct 2019 16:15 | Pieta Hotspurs | ? - ? | ? - ? | St Georges | |||||||
26 Oct 2019 16:15 | FT | Mellieha | 1 - 4 | 0 - 0 | Swieqi United | ||||||
Kuwait League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:40 | FT | Kazma | 0 - 2 | 0 - 1 | Al Shabab Kuw | ||||||
26 Oct 2019 17:55 | FT | Al-Nasar | 1 - 3 | 1 - 2 | Al Salmiyah | ||||||
Algeria Division 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Rc Arba | 2 - 0 | 1 - 0 | Mc El Eulma | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Rc Relizane | 2 - 0 | 1 - 0 | Wa Tlemcen | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Usm Annaba | 3 - 1 | 1 - 0 | Mc Saida | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Usm El Harrach | 1 - 1 | 1 - 1 | Jsm Skikda | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Om Medea | 1 - 0 | 0 - 0 | Om Arzew | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | As Khroub | 0 - 0 | 0 - 0 | A Bou Saada | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Drb Tadjenant | 2 - 0 | 1 - 0 | Jsm Bejaia | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Mo Bejaia | 2 - 0 | 0 - 0 | Asm Oran | ||||||
Israel State League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 19:15 | FT | As Ashdod | 1 - 1 | 1 - 1 | Hapoel Marmorek Irony Rehovot | ||||||
Northern Ireland Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Carrick Rangers | 1 - 0 | 0 - 0 | Warrenpoint Town | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Cliftonville | 5 - 0 | 0 - 0 | Dungannon Swifts | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Coleraine | 1 - 0 | 0 - 0 | Linfield FC | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Larne | 1 - 1 | 1 - 1 | Institute | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Glenavon Lurgan | 2 - 2 | 0 - 1 | Crusaders FC | ||||||
Mexico Primera Divison A 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 02:00 | FT | Alebrijes De Oaxaca | 1 - 1 | 0 - 1 | Mineros De Zacatecas | ||||||
Angola Girabola League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Progresso Sambizanga | 0 - 1 | 0 - 1 | Ferroviario Do Huambo | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Sporting Cabinda | 2 - 1 | 2 - 0 | Recreativo Caala | ||||||
Scotland Division 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Annan Athletic | 2 - 0 | 0 - 0 | Brechin City | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Elgin City | 3 - 1 | 3 - 1 | Queens Park | ||||||
Canadian Premier Soccer League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 20:00 | FT | Sc Scarborough | 2 - 0 | 0 - 0 | Ukraine United | ||||||
Ecuador Campeonato Serie B 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:30 | FT | Pottu via HO | 3 - 0 | 0 - 0 | CD Clan Juvenil | ||||||
26 Oct 2019 16:30 | FT | Gualaceo SC | 0 - 0 | 0 - 0 | Cds Santa Rita | ||||||
Japan Football League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 05:00 | FT | Honda | 2 - 1 | 1 - 1 | Maruyasu Industries | ||||||
United Soccer League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 20:00 | FT | Real Monarchs Slc | 6 - 2 | 2 - 1 | Orange County Fc | ||||||
Paraguay Division 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Fulgencio Yegros | 0 - 1 | 0 - 0 | 12 De Octubre | ||||||
26 Oct 2019 21:00 | FT | Ovetense | 0 - 0 | 0 - 0 | Resistencia Sc | ||||||
Malta Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Gzira United | 6 - 1 | 3 - 1 | Gudja United | ||||||
26 Oct 2019 16:15 | FT | Valletta FC | 3 - 1 | 1 - 0 | Tarxien Rainbows | ||||||
Belarus Pershaya Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Ruh Brest | 1 - 1 | 1 - 1 | Kommunalnik Slonim | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Krumkachy | 0 - 5 | 0 - 3 | Vigvam Smolevichy | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Lida | 0 - 0 | 0 - 0 | Granit Mikashevichi | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Naftan Novopolock | 2 - 2 | 2 - 1 | Lokomotiv Gomel | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Smorgon FC | 2 - 2 | 2 - 0 | Khimik Svetlogorsk | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Fk Orsha | 0 - 0 | 0 - 0 | Volna Pinsk | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Belshina Babruisk | 5 - 2 | 3 - 0 | Sputnik Rechitsa | ||||||
Romania Liga 2 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 09:00 | FT | Concordia Chiajna | 1 - 0 | 1 - 0 | Csikszereda Miercurea | ||||||
26 Oct 2019 09:00 | FT | Farul Constanta | 2 - 0 | 1 - 0 | CS Mioveni | ||||||
26 Oct 2019 09:00 | FT | Acs Energeticianul | 1 - 0 | 0 - 0 | Metaloglobus | ||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Rapid Bucuresti | 0 - 0 | 0 - 0 | Ripensia Timisoara | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | FT | Politehnica Timisoara | 1 - 1 | 0 - 1 | Dunarea Calarasi | ||||||
Kosovo Super League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Kosova Vushtrri | 1 - 0 | 1 - 0 | Kf Llapi | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Kf Drenica Srbica | 1 - 0 | 1 - 0 | Kf Feronikeli | ||||||
Northern Ireland IFA Championship 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Ards | 3 - 0 | 2 - 0 | Police Service Of Northern Ireland | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dergview | 0 - 3 | 0 - 2 | Harland Wolff Welders | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Dundela | 5 - 0 | 4 - 0 | Knockbreda | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Loughgall | 1 - 4 | 0 - 1 | Ballyclare Comrades | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Queens University | 3 - 3 | 0 - 2 | Portadown FC | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Newry City | 1 - 3 | 1 - 2 | Ballinamallard United | ||||||
Germany Oberliga NOFV 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Dorfmerkingen | 1 - 1 | 0 - 0 | Villingen | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Stuttgarter Kickers | 1 - 0 | 0 - 0 | Rielasingen Arlen | ||||||
Belgian First Amateur Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Kmsk Deinze | 1 - 0 | 0 - 0 | Tubize | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Dender | 1 - 0 | 0 - 0 | Dessel Sport | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | La Louviere | 2 - 1 | 0 - 0 | Thes Sport Tessenderlo | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Lierse Kempenzonen | 2 - 0 | 1 - 0 | Sint Eloois Winkel | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Patro Eisden | 2 - 0 | 0 - 0 | Royal Olympic Club Charleroi | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Standard Wetteren | 2 - 2 | 1 - 1 | Urs Lixhe Lanaye | ||||||
26 Oct 2019 19:00 | FT | Seraing United | 2 - 1 | 0 - 0 | KSK Heist | ||||||
Sweden Div 3 Mellersta 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Orebro Womens | 1 - 3 | 0 - 0 | Linkopings Fc Womens | ||||||
Denmark - 4.Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Avedore IF | 0 - 1 | 0 - 1 | B 1908 | ||||||
26 Oct 2019 12:00 | Allerod | ? - ? | ? - ? | Kfum Roskilde | |||||||
26 Oct 2019 12:00 | Greve | ? - ? | ? - ? | Kfum | |||||||
26 Oct 2019 12:00 | Karlslunde | ? - ? | ? - ? | Rishoj | |||||||
26 Oct 2019 12:00 | Union Santa Fe | ? - ? | ? - ? | Gentofte Vangede If/gvi | |||||||
26 Oct 2019 12:00 | Otterup | ? - ? | ? - ? | Oks | |||||||
26 Oct 2019 12:00 | Tarup Paarup If | ? - ? | ? - ? | Marienlyst | |||||||
26 Oct 2019 12:30 | Valby Bk | ? - ? | ? - ? | Taastrup | |||||||
26 Oct 2019 12:30 | Hedensted BK | ? - ? | ? - ? | Kolding Bk | |||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Ab Tarnby | 2 - 1 | 1 - 0 | Frederikssund Ik | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | Varde IF | ? - ? | ? - ? | Odder IGF | |||||||
Austrian 3.Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Stripfing | 0 - 1 | 0 - 0 | Wiener Viktoria | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Team Wiener Linien | 1 - 1 | 1 - 0 | SC Mannsdorf | ||||||
Austrian Frauen Bundesliga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Neulengbach Womens | 1 - 1 | 1 - 0 | Usc Landhaus Womens | ||||||
Switzerland - 2.Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Grand Lancy | 2 - 1 | 1 - 0 | Meyrin | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Naters | 2 - 1 | 0 - 1 | Echallens | ||||||
Switzerland - 2.Liga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Zug 94 | 2 - 3 | 1 - 0 | Sr Delemont | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | Bassecourt | ? - ? | ? - ? | Sc Buochs | |||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Sc Goldau | 3 - 3 | 2 - 2 | Schotz | ||||||
Czech Group D League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Brandys Nad Labem | 3 - 0 | 1 - 0 | Mondi Steti | ||||||
26 Oct 2019 09:15 | FT | Kladno | 1 - 1 | 0 - 1 | Meteor Praha | ||||||
Croatia 2 HNL 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Dugopolje | 3 - 1 | 1 - 0 | Solin | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Kustosija | 0 - 3 | 0 - 0 | Bijelo Brdo | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | HNK Sibenik | 1 - 0 | 0 - 0 | Cibalia | ||||||
26 Oct 2019 16:00 | FT | Osijek B | 1 - 3 | 1 - 1 | Orijent Rijeka | ||||||
Cyprus 2 Division 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Asil Lysi | 4 - 1 | 3 - 1 | Karmiotissa Pano Polemidion | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Omonia Aradippou | 1 - 3 | 1 - 1 | Aris Limassol | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Anagenisis Dherina | 0 - 1 | 0 - 0 | AE Zakakiou | ||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Digenis Morphou | 2 - 2 | 1 - 1 | Othellos Athienou | ||||||
Estonia Teine Liiga 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Nomme United | 2 - 1 | 1 - 0 | Paide Linnameeskond B | ||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Nomme Jk Kalju Ii | 2 - 3 | 2 - 2 | Voru Jk | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Tabasalu Charma | 4 - 0 | 0 - 0 | Pohja Tallinna Jk Volta | ||||||
Panama Liga Nacional de Ascenso 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 22:00 | FT | Sporting San Miguelito | 1 - 1 | 1 - 0 | CD Arabe Unido | ||||||
South Africa First League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Mbombela United | 0 - 1 | 0 - 0 | Steenberg United | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Real Kings | 3 - 0 | 1 - 0 | Free State Stars | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Ts Sporting | 2 - 3 | 2 - 0 | Ajax Cape Town | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Uthongathi | 0 - 0 | 0 - 0 | Richards Bay | ||||||
26 Oct 2019 14:30 | FT | Marumo Gallants | 3 - 1 | 1 - 0 | Jdr Stars | ||||||
Canadian Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 20:30 | FT | Forge | 1 - 0 | 1 - 0 | Cavalry | ||||||
UAE Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:50 | FT | Al Arabi | 2 - 0 | 2 - 0 | Emirate | ||||||
26 Oct 2019 13:50 | FT | Masafi | 0 - 4 | 0 - 3 | Al Hamriyah | ||||||
Greece Football League 1 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Trikala | 0 - 0 | 0 - 0 | Nea Kavala | ||||||
26 Oct 2019 13:00 | FT | Veria FC | 1 - 1 | 0 - 0 | Aspropyrgos Enosis | ||||||
Portugal U23 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 11:00 | FT | Famalicao U23 | 0 - 0 | 0 - 0 | Feirense U23 | ||||||
26 Oct 2019 11:45 | FT | Sporting Clube De Portugal U23 | 0 - 0 | 0 - 0 | Gd Estoril Praia U23 | ||||||
Sudan Premier League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hilal Al Fasher | 1 - 2 | 0 - 0 | Al Merreikh | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Hay Al Wadi | 0 - 0 | 0 - 0 | Merreikh El Fasher | ||||||
26 Oct 2019 18:00 | FT | Hay Al Arab | 3 - 2 | 0 - 0 | Hilal Obayed | ||||||
Mexico Youth U20 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Queretaro U20 | 3 - 0 | 1 - 0 | Pumas Unam U20 | ||||||
26 Oct 2019 15:45 | FT | Leon U20 | 1 - 1 | 0 - 0 | San Luis U20 | ||||||
26 Oct 2019 16:59 | FT | Club America U20 | 3 - 0 | 3 - 0 | Puebla U20 | ||||||
26 Oct 2019 17:15 | FT | Tigres Uanl U20 | 0 - 1 | 0 - 0 | Cruz Azul U20 | ||||||
Burundi League 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 12:30 | FT | Inter Stars | 3 - 1 | 1 - 1 | Les Lierres | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Musongati | 0 - 0 | 0 - 0 | Bs Dynamic | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Olympique Star | 3 - 3 | 0 - 0 | Athletico Olympic | ||||||
26 Oct 2019 14:00 | FT | Kayanza Utd | 2 - 1 | 0 - 0 | Aigle Noir | ||||||
26 Oct 2019 15:00 | FT | Rukinzo | 1 - 0 | 1 - 0 | Ngozi City | ||||||
Hong Kong Elite Cup 赛果 |
|||||||||||
26 Oct 2019 07:30 | FT | Hong Kong Rangers FC | 1 - 2 | 1 - 1 | Sun Pegasus | ||||||
26 Oct 2019 10:00 | FT | Yuen Long | 2 - 2 | 0 - 0 | Guangzhou Rf U19 |
节目总数: 579
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
联盟 (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...