calendario de fútbol 04-05-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
English Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tottenham Hotspur | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Southampton | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fulham | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Crystal Palace | |||||||
04 May 2019 19:45 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Liverpool | |||||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Spal | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Inter Milan | |||||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Brescia | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Crotone | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Pescara | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Palermo | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Hellas Verona | |||||||
Spanish La Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Rayo Vallecano | |||||||
04 May 2019 15:15 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Atletico Madrid | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Real Sociedad | |||||||
04 May 2019 19:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Barcelona | |||||||
Spain Segunda Division B calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Osasuna | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Extremadura | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Deportivo La Coruna | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Las Palmas | |||||||
Germany Bundesliga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Hoffenheim | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Hannover 96 | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | VfB Stuttgart | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Nurnberg | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Borussia Dortmund | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | SV Sandhausen | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Ingolstadt 04 | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | 1. Magdeburg | |||||||
French Ligue 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Nice | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Angers SCO | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Caen | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Nimes | |||||||
French Ligue 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Clermont Foot | |||||||
Portugal Primera Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 4 - 4 | 2 - 1 | Chaves | |||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sporting Braga | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 5 - 1 | 0 - 0 | Portimonense | |||||||
04 May 2019 20:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Aves | |||||||
Belgium Jupiler League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | St-Truidense VV | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Oostende | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | St Gilloise | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Beveren | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Westerlo | |||||||
Russia Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Spartak Moscow | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zenit St.Petersburg | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Lokomotiv Moscow | |||||||
Scotland Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Celtic | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Hamilton FC | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Livingston | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kilmarnock | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | St Mirren | |||||||
Brasil Serie A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Corinthians Paulista | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Internacional | |||||||
Sweden Allsvenskan calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | AFC United | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | IFK Goteborg | |||||||
Iceland Premier Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Breidablik | |||||||
USA MLS calendario |
|||||||||||
04 May 2019 02:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Vancouver Whitecaps FC | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Los Angeles Galaxy | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Dallas | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Toronto FC | |||||||
04 May 2019 22:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | New York City Fc | |||||||
Norway Tippeligaen calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stabaek | |||||||
Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 19:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Shamrock Rovers | |||||||
Republic Gambrinus Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Banik Ostrava | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Slavia Praha | |||||||
Sweden Superettan calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Orgryte | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Varbergs BoIS FC | |||||||
Turkey Super Lig calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Rizespor | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Bursaspor | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Fenerbahce | |||||||
England Divison 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Gillingham | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | AFC Wimbledon | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Barnsley | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Rochdale | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Coventry | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Oxford United | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Burton Albion FC | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Scunthorpe United | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Accrington Stanley | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Walsall | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sunderland | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fleetwood Town | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
04 May 2019 01:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Coritiba | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Sao Bento | |||||||
04 May 2019 20:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Vila Nova (GO) | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CRB AL | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Operario Ferroviario Pr | |||||||
Mexico Primera Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 03:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Club America | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Morelia | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendario |
|||||||||||
04 May 2019 20:35 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Nueva Chicago | |||||||
04 May 2019 22:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ca Platense | |||||||
Switzerland National Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Zurich | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | St. Gallen | |||||||
Liga de Honora calendario |
|||||||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Famalicao | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Academica Coimbra | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | UD Oliveirense | |||||||
Korea League Classic calendario |
|||||||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Gyeongnam FC | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Ulsan Hyundai Horang-i | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Jeonbuk Hyundai Motors | |||||||
J-League Division 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Vissel Kobe | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Cerezo Osaka | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tokyo | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sagan Tosu | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Nagoya Grampus Eight | |||||||
Japanese League Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 05:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Kashiwa Reysol | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Ehime FC | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Renofa Yamaguchi | |||||||
U17 European calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 0 | Nga U17 | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Áo U17 | |||||||
04 May 2019 18:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Italy U17 | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bồ Đào Nha U17 | |||||||
Russian First Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Shinnik Yaroslavl | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Zenit-2 St.Petersburg | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Avangard | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Sochi | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | FK Khimki | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Rotor Volgograd | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Spartak Moscow II | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Pari Nizhny Novgorod | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Baltika | |||||||
04 May 2019 16:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Fakel Voronezh | |||||||
Greece National A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Lamia | |||||||
Israel Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Maccabi Netanya | |||||||
04 May 2019 18:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Ashdod MS | |||||||
04 May 2019 18:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Maccabi Petah Tikva FC | |||||||
04 May 2019 18:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Hapoel Bnei Sakhnin FC | |||||||
04 May 2019 18:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hapoel Raanana | |||||||
Cyprus 1 Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Nea Salamis | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Omonia Nicosia FC | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Apollon Limassol FC | |||||||
Singapore calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:15 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Home United FC | |||||||
Ukraine Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Illichivets mariupol | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | PFC Oleksandria | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Lviv | |||||||
Romania - Division A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dinamo Bucuresti | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Sepsi | |||||||
Austria calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | TSV Hartberg | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 4 | 0 - 3 | Rapid Wien | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rheindorf Altach | |||||||
HongKong calendario |
|||||||||||
04 May 2019 07:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Kitchee | |||||||
04 May 2019 07:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Sun Pegasus | |||||||
04 May 2019 07:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Wofoo Tai Po | |||||||
Hungary calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Varda Se | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Fehervar Videoton | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Paksi SE | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mezokovesd-Zsory | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Budapest Honved | |||||||
04 May 2019 18:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Ujpesti TE | |||||||
Poland calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Miedz Legnica | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zaglebie Lubin | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Piast Gliwice | |||||||
Malaysia Super League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Pahang | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Johor FC | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Terengganu | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Melaka United | |||||||
Croatia calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Zapresic | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 0 - 7 | 0 - 2 | NK Rijeka | |||||||
Bulgaria calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | CSKA Sofia | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Levski Sofia | |||||||
Slovakia calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Spartak Trnava | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Nitra | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Zlate Moravce | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Zemplin Michalovce | |||||||
Slovenia Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Domzale | |||||||
Belarus Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dnepr Mogilev | |||||||
04 May 2019 18:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Zhodino | |||||||
Morocco Super League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 2 | RCA Raja Casablanca Atlhletic | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | HUSA Hassania Agadir | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Forces Armee Royales | |||||||
South Africa Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Chippa United FC | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Baroka | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Free State Stars | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bloemfontein Celtic | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Black Leopards | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Supersport United | |||||||
04 May 2019 14:15 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Orlando Pirates | |||||||
Bosnia Premijer Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Zvijezda 09 Brgule | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Radnik Bijeljina | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Sloboda | |||||||
China Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 08:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Tianjin Teda | |||||||
04 May 2019 10:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Guangzhou R&F | |||||||
04 May 2019 12:35 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Beijing Guoan | |||||||
04 May 2019 12:35 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Hebei Hx Xingfu | |||||||
Estonia calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Maardu Fc Starbunker | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Viljandi Jk Tulevik | |||||||
Switzerland Challenge League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Servette | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Wil 1900 | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Vaduz | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Lausanne Sports | |||||||
Moldova Divizia Nationala calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 5 | 0 - 1 | Dinamo-Auto | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Zimbru Chisinau | |||||||
Armenia Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Avan Academy | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Banants | |||||||
Andorra Super league calendario |
|||||||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Santa Coloma | |||||||
Malaysia Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Selangor United | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sarawak | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof calendario |
|||||||||||
04 May 2019 20:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Bolivar | |||||||
04 May 2019 22:15 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Always Ready | |||||||
Korea K League Challenge calendario |
|||||||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ansan Greeners | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Chunnam Dragons | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 01:15 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Sociedad Deportiva Aucas | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Club Sport Emelec | |||||||
04 May 2019 23:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Independiente Jose Teran | |||||||
Lithuania - 1. Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Trakai Riteriai | |||||||
Latvia - 1. Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 4 - 3 | 1 - 1 | FK Ventspils | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rigas Futbola Skola | |||||||
Poland - 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | GKS Tychy | |||||||
04 May 2019 18:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Bytovia Bytow | |||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Garbarnia Krakow | |||||||
04 May 2019 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | LKS Lodz | |||||||
Austria Erste Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | SKU Amstetten | |||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | SK Vorwarts Steyr | |||||||
Russia Div 2 West calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Lokomotiv Moscow B | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Leningradets | |||||||
Ukraine U21 Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Lviv U21 | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 4 | 1 - 1 | Illichivets U21 | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Chernomorets Odessa U21 | |||||||
Scotland Championship calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Alloa Athletic | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Ross County | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dundee United | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dunfermline | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Partick Thistle | |||||||
Scotland Division 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Dumbarton | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Stenhousemuir | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Forfar Athletic | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Raith Rovers | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 3 | Airdrie United | |||||||
Korea K-National League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Incheon Korail | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Gangneung | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Gyeongju KHNP | |||||||
Australia Queensland State League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 07:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Peninsula Power | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Eastern Suburbs | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 6 - 0 | 2 - 0 | Magpies Crusaders | |||||||
Georgia Pirveli Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Telavi | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Spartaki Tskhinvali | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Samtredia | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 05:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Yokohama Scc | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sc Sagamihara | |||||||
Uzbekistan Professional Football League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Sogdiana Jizak | |||||||
04 May 2019 15:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nasaf Qarshi | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Torns IF | |||||||
Jordan Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Ramtha SC | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | That Ras | |||||||
Finland Ykkonen calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Musa | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | TPS Turku | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Mypa | |||||||
Colombia Copa Premier calendario |
|||||||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Deportivo Pereira | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 3 - 3 | 0 - 2 | Real Cartagena | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Leones | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Inter Palmira | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Bogota | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Boyaca Chico | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Llaneros FC | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Fortaleza CEIF | |||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Gute | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Taby | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Hudiksvalls Forenade FF | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Skiljebo SK | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Valbo Ff | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Enkoping | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Sacachispas | |||||||
04 May 2019 17:05 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Club Atletico Colegiales | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Comunicaciones BsAs | |||||||
Western Australia Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cockburn City | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Perth SC | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 6 - 1 | 4 - 0 | Stirling Lions | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Sorrento | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | ECU Joondalup | |||||||
Georgia Primera Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Dinamo Batumi | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 5 - 1 | 2 - 1 | Sioni Bolnisi | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 0 | Metalurgi Rustavi | |||||||
Venezuela Primera Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 20:50 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Atletico Venezuela | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Tachira | |||||||
Russia Div 2 South calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chayka K Sr | |||||||
04 May 2019 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kuban | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | FK Biolog | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | SKA Rostov | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Druzhba Maykop | |||||||
Russia Div 2 Center calendario |
|||||||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Khimki Reserve | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | FK Zvezda Ryazan | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Saturn | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Salyut-Energia Belgorod | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sokol | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Torpedo Moscow | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Strogino Moscow | |||||||
Australia Victorian Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 06:15 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Altona Magic | |||||||
Paraguayan Primera Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 22:00 | FT | 0 - 6 | 0 - 3 | Olimpia Asuncion | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 1 | Umraniyespor | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Karabukspor | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Eskisehirspor | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Osmanlispor | |||||||
Russia Youth Championship League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ufa Youth | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dynamo Moscow Youth | |||||||
Chinese Football League Divison 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 08:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Inner Mongolia Zhongyou | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Qingdao Yellow Sea Pharmaceutical | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 3 - 4 | 2 - 1 | Changchun YaTai | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Nantong Zhiyun | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Liaoning Whowin | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Shaanxi Chang an Athletic | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Guangdong Southern Tigers | |||||||
Brisbane Premier emier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 4 - 4 | 2 - 1 | Caboolture | |||||||
04 May 2019 08:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Acacia Ridge | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 3 | Bayside United | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | North Pine | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Fotbal Trinec | |||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | SC Znojmo | |||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Brno | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Taftea Ik | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 5 | 2 - 2 | IFK Ostersund | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 4 | Ytterhogdal Ik | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sandviks Ik | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Karlslunds If Hfk | |||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Gottne If | |||||||
Norway Adeccoligaen calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Sogndal | |||||||
Ukraine Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Hirnyk Sport | |||||||
Norway 2 Division A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Brattvag | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Nardo | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 5 - 3 | 1 - 2 | Arendal | |||||||
Norway 2 Division B calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Sotra Sk | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Asker | |||||||
Algeria Division 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Js Saoura | |||||||
Czech Republic U19 League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Sk Sigma Olomouc u19 | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Hradec Kralove u19 | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Mlada Boleslav U19 | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Vysocina Jihlava U19 | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Banik Ostrava u19 | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Ceske Budejovice u19 | |||||||
04 May 2019 12:15 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Synot Slovacko U19 | |||||||
04 May 2019 13:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Mfk Karvina U19 | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Yadah | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Telone | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Triangle Fc | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Herentals College | |||||||
Greece Super League 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Volos Nfc | |||||||
Lithuania - 2. Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Siauliai | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Minija | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Hegelmann Litauen | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Atmosfera Mazeikiai | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 5 - 2 | 0 - 0 | Fk Zalgiris Vilnius 2 | |||||||
Serbia Prva Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | |||||||
Estonia Esi Liiga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Jk Tallinna Kalev Iii | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Elva | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Parnu Linnameeskond | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Rakvere Flora | |||||||
Bahrain Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:50 | FT | 4 - 2 | 3 - 1 | Al-Muharraq | |||||||
Slovenia 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Nk Radomlje | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | Nafta | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | NK Krka | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | ND Ilirija 1911 | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 1 | Jadran Dekani | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Brda | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nd Beltinci | |||||||
Iceland Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Leiknir F | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Vestri | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kf Gardabaer | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Tindastoll Sauda | |||||||
04 May 2019 17:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Volsungur Husavik | |||||||
Iceland Division 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Magni | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Umf Afturelding | |||||||
San Marino Girone A calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Tre Fiori | |||||||
Slovakia 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Odeva Lipany | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | 1. Tatran Presov | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Mfk Skalica | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Msk Zilina B | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | KFC Komarno | |||||||
FYR Macedonia Prva liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | FK Makedonija | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | FK Shkendija 79 | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 9 - 1 | 5 - 1 | Pobeda Prilep | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Vardar Skopje | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Brera Strumica | |||||||
Korea Challengers League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 05:00 | FT | 1 - 7 | 0 - 2 | Jeonju Citizen | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Pocheon Fc | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Cheongju Jikji Fc | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Chungju Citizen | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Pyeongtaek Citizen | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Gimpo Fc | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Yangpyeong | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 6 - 1 | 2 - 0 | Pyeongchang | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Yangju Citizen Fc | |||||||
England Divison 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Port Vale | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Tranmere Rovers | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Exeter City | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Crewe Alexandra | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Colchester United | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Cambridge United | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Mansfield Town | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Newport County | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 5 | 1 - 3 | Northampton Town | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Cheltenham Town | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Notts County | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Carlisle | |||||||
Australia Victorian Division 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Langwarrin | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Moreland Zebras | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Moreland City | |||||||
04 May 2019 06:15 | FT | 6 - 2 | 2 - 0 | Melbourne Heart Youth | |||||||
04 May 2019 06:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Geelong Sc | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Werribee City Sc | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 5 - 3 | 2 - 1 | Murray United | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Fc Bulleen Lions | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dobrovice | |||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Stechovice | |||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Slovan Velvary | |||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 7 - 1 | 5 - 0 | Sokol Brozany | |||||||
04 May 2019 09:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Prevysov | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 4 - 1 | 0 - 1 | Benesov | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Kraluv Dvur | |||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | IFK Uddevalla | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Lidkopings Fk | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 8 - 2 | 5 - 1 | Vanersborg | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Ifk Amal | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Savedalens IF | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 2 | Arameisk-syrianska If | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Haninge | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tyreso Ff | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Assyriska If I Norrkoping | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Newroz | |||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland calendario |
|||||||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Bk Olympic | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 5 - 2 | 3 - 2 | IS Halmia | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Vinbergs If | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Eslovs Bk | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 4 - 3 | 3 - 0 | Qviding FIF | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Gotaland calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Nosaby If | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ifk Berga | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Raslatt SK | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Husqvarna FF | |||||||
Kazakhstan Division 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Ekibastuzets | |||||||
04 May 2019 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zhetysu Ii | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Tarlan Shymkent | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kyzylzhar Petropavlovsk | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Kaspyi Aktau | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Maktaaral | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Bolat Temirtau | |||||||
Latvia - 2. Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | Jdfs Alberts | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | New Project | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Fk Dinamo Riga | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Grobina | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Auda Riga | |||||||
Austrian Regionalliga Mitte calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | SV Allerheiligen | |||||||
04 May 2019 17:30 | FT | 5 - 1 | 4 - 0 | SC Weiz | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Sc Gleisdorf | |||||||
Chinese Football League Divison 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nanjing Shaye | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Hubei Chufeng Heli | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Zibo Cuju | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Qingdao Red Lions | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Baoding Rongda FC | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Yanbian Beiguo | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Shanxi Xindu | |||||||
04 May 2019 08:00 | FT | 4 - 3 | 1 - 1 | Beijing Tech | |||||||
04 May 2019 08:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Xian Daxing Chongde | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Wuhan Three Towns | |||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Suzhou Dongwu | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Lhasa Urban Construction Investment | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Guangxi Baoyun | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Yunnan Kunglu | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Zhejiang Yiwu | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Zeta | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Grbalj Radanovici | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | FK Sutjeska Niksic | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 1 | Mornar | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lovcen Cetinje | |||||||
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Detonit Junior | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tikves Kavadarci | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Borec Veles | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Plackovica | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Partizan Obrshani | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Vlazrimi Kicevo | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Labunishta | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Struga Trim Lum | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Korab Debar | |||||||
German 3. Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Preuben Munster | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 4 | 1 - 2 | Wurzburger Kickers | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | SpVgg Unterhaching | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | SG Sonnenhof Grobaspach | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | SV Wehen Wiesbaden | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 5 - 2 | 2 - 1 | Munchen 1860 | |||||||
Albania Super league calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | KS Perparimi Kukesi | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Skenderbeu Korca | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Kastrioti Kruje | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Luftetari Gjirokaster | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Partizani Tirana | |||||||
England Northern Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Warrington Town AFC | |||||||
Nigeria Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Niger Tornadoes | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Go Round Omoku | |||||||
HongKong 1st Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Dreams Metro Gallery Old | |||||||
Moldova Cup calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Floresti | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Singerei | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Drochia | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Iskra-stal Ribnita | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Cs Sparta Chisinau | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | Fcm Ungheni | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Victoria Bardar | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 5 - 2 | 0 - 0 | Granicerul Glodeni | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cahul 2005 | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Sucleia | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Tighina | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Real Succes | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Sireti | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dacia Buiucani | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cf Sparta Selemet | |||||||
Poland 3. Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Skra Czestochowa | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Radomiak Radom | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Olimpia Grudziadz | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Olimpia Elblag | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Znicz Pruszkow | |||||||
04 May 2019 18:10 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ruch Chorzow | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow calendario |
|||||||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Korona Kielce Youth | |||||||
04 May 2019 11:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 0 | Cracovia Krakow Youth | |||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zaglebie Lubin Youth | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ruch Chorzow Youth | |||||||
England Southern Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | ? - ? | ? - ? | Stratford Town | ||||||||
Peru Primera Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 02:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Alianza Lima | |||||||
04 May 2019 19:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ayacucho Futbol Club | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Deportivo Municipal | |||||||
England Conference calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | AFC Fylde | |||||||
Australia FFA Cup calendario |
|||||||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Playford City Patriots | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | North Eastern Metrostars | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 1 | Grange Thistle Sc | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Western Pride | |||||||
04 May 2019 06:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Adelaide Blue Eagles | |||||||
04 May 2019 07:00 | FT | 5 - 5 | 1 - 4 | Redlands United FC | |||||||
04 May 2019 08:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Adelaide Olympic | |||||||
04 May 2019 08:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Adelaide Victory | |||||||
Jordan Divison 1 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Shabab Al Hussein | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sama Al Sarhan | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Al Yarmouk | |||||||
Welsh Football League First Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Goytre Afc | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Undy Athletic | |||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 3 - 4 | 1 - 0 | Ton Pentre | |||||||
Oman calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:55 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Al Oruba Sur | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Al-Suwaiq Club | |||||||
04 May 2019 17:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Al Nasr (OMA) | |||||||
Malta Cup calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Valletta FC | |||||||
Kuwait League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:40 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Al Shabab Kuw | |||||||
04 May 2019 15:40 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Al Salmiyah | |||||||
04 May 2019 15:40 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Al-Nasar | |||||||
04 May 2019 15:40 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Al Kuwait SC | |||||||
04 May 2019 15:40 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Al-Arabi Club | |||||||
Algeria Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Mc El Eulma | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Usm El Harrach | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Es Mostaganem | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Rc Relizane | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Wa Tlemcen | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Usm Annaba | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Asm Oran | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Nc Magra | |||||||
Chile Primera Division calendario |
|||||||||||
04 May 2019 01:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Curico Unido | |||||||
04 May 2019 20:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Univ Catolica | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Deportes Iquique | |||||||
Scotland Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Clyde | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Edinburgh City | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Annan Athletic | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Peterhead | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Berwick Rangers | |||||||
Bulgaria Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Litex Lovech | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Pfc Nesebar | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Pirin Blagoevgrad | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Kariana Erden | |||||||
04 May 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Strumska Slava | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B calendario |
|||||||||||
04 May 2019 02:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Orense SC | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cds Santa Rita | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 1 | CD Clan Juvenil | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 05:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Ryutsu Keizai University | |||||||
04 May 2019 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Nara Club | |||||||
04 May 2019 05:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Reinmeer Aomori | |||||||
United Soccer League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 00:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | Bethlehem Steel | |||||||
04 May 2019 20:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 1 | Fresno | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Birmingham Legion | |||||||
Paraguay Division 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 00:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Club Fernando De La Mora | |||||||
04 May 2019 20:15 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Sportivo Iteno | |||||||
Chile Primera B calendario |
|||||||||||
04 May 2019 01:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cd Santiago Morning | |||||||
04 May 2019 20:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | La Serena | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Rangers Talca | |||||||
04 May 2019 21:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Deportes Temuco | |||||||
04 May 2019 21:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Melipilla | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Cd Copiapo S.a. | |||||||
Malta Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Hibernians FC | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ruh Brest | |||||||
Romania Liga 2 calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Acs Energeticianul | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Metaloglobus | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Scm Argesul Pitesti | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CS Mioveni | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Luceafarul Oradea | |||||||
04 May 2019 11:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Politehnica Timisoara | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cs Aerostar Bacau | |||||||
04 May 2019 13:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Petrolul Ploiesti | |||||||
Kosovo Super League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kf Feronikeli | |||||||
04 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Kf Prishtina | |||||||
Myanmar National League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 10:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Mahar United | |||||||
04 May 2019 10:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Dagon | |||||||
04 May 2019 10:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Magway | |||||||
Northern Ireland Cup calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Crusaders FC | |||||||
Australia New South Wales Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 10:05 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sutherland Sharks | |||||||
04 May 2019 10:10 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Sydney Olympic | |||||||
04 May 2019 10:10 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | A.p.i.a. Leichhardt Tigers | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Cooma Tigers | |||||||
Australia New South Wales Northern Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 05:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Charleston City Blues | |||||||
04 May 2019 07:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Broadmeadow Magic | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendario |
|||||||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Cdys Juventud Unida | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Puerto Nuevo | |||||||
USA Women calendario |
|||||||||||
04 May 2019 02:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chicago Red Stars Womens | |||||||
TAS Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 05:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Hobart Zebras | |||||||
04 May 2019 06:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Riverside Olympic | |||||||
04 May 2019 07:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Kingborough Lions | |||||||
Australian cloth calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Ac Carina | |||||||
04 May 2019 09:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Mount Gravatt | |||||||
04 May 2019 09:10 | FT | 1 - 7 | 0 - 3 | New Farm | |||||||
04 May 2019 09:10 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | St George Willawong | |||||||
04 May 2019 09:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Ipswich City | |||||||
Primera Division de Uruguay calendario |
|||||||||||
04 May 2019 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | CA Penarol | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Liverpool P. | |||||||
04 May 2019 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Rampla Juniors | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Taftea Ik | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sandviks Ik | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 3 - 5 | 2 - 2 | IFK Ostersund | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 4 | Ytterhogdal Ik | |||||||
04 May 2019 15:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Gottne If | |||||||
Croatia 2 HNL calendario |
|||||||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Solin | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Radnik Sesvete | |||||||
04 May 2019 16:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Bijelo Brdo | |||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Medjimurje | |||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland calendario |
|||||||||||
04 May 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Nosaby If | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ifk Berga | |||||||
04 May 2019 13:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Raslatt SK | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Husqvarna FF | |||||||
Indonesia Cup calendario |
|||||||||||
04 May 2019 09:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Pusamania Borneo | |||||||
Canadian Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 18:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Forge | |||||||
04 May 2019 20:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | York 9 | |||||||
04 May 2019 23:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Fc Edmonton | |||||||
CAF Champions League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Esperance Sportive de Tunis | |||||||
04 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wydad Casablanca | |||||||
Sudan Premier League calendario |
|||||||||||
04 May 2019 14:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Al Hilal Omdurman |
partidos totales: 630
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...