calendario de fútbol 04-10-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
English Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | West Ham United | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | West Bromwich | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Sheffield United | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fulham | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 6 | 1 - 4 | Tottenham Hotspur | |||||||
04 Oct 2020 19:15 | FT | 7 - 2 | 4 - 1 | Liverpool | |||||||
England Championship calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 0 | Preston North End | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Birmingham | |||||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 5 - 2 | 4 - 1 | Cagliari | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bologna | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Inter Milan | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Hellas Verona | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Spezia | |||||||
04 Oct 2020 19:45 | ? - ? | ? - ? | Napoli | ||||||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Cremonese | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Brescia | |||||||
Spanish La Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Celta Vigo | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Athletic Bilbao | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Real Madrid | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Granada | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sevilla | |||||||
Spain Segunda Division B calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Fuenlabrada | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Espanyol | |||||||
04 Oct 2020 17:15 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Leganes | |||||||
04 Oct 2020 17:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sporting de Gijon | |||||||
04 Oct 2020 19:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | CD Lugo | |||||||
Germany Bundesliga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Augsburg | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 4 - 3 | 1 - 0 | Hertha Berlin | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | ? - ? | ? - ? | Erzgebirge Aue | ||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Fortuna Dusseldorf | |||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Greuther Furth | |||||||
French Ligue 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nimes | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Dijon | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Monaco | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Lorient | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Lille | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Stade Reims | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Marseille | |||||||
Portugal Primera Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Belenenses | |||||||
04 Oct 2020 18:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | SC Farense | |||||||
04 Oct 2020 18:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Rio Ave | |||||||
04 Oct 2020 21:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Sporting Lisbon | |||||||
Eredivisie calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ajax Amsterdam | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 4 - 4 | 0 - 4 | AZ Alkmaar | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Feyenoord Rotterdam | |||||||
04 Oct 2020 15:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Fortuna Sittard | |||||||
Belgium Jupiler League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Anderlecht | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Beerschot AC | |||||||
04 Oct 2020 17:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Standard Liege | |||||||
04 Oct 2020 19:45 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Royal Excel Mouscron | |||||||
Russia Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | FK Khimki | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | FK Rostov | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Akhmat Grozny | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Krasnodar FK | |||||||
Scotland Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Celtic | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ross County | |||||||
Brasil Serie A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Corinthians Paulista | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Fluminense | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sao Paulo | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Atletico Paranaense | |||||||
04 Oct 2020 22:15 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Santos | |||||||
04 Oct 2020 22:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Clube Goianiense | |||||||
04 Oct 2020 22:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Sport Club Recife | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Sonderjyske | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Vejle | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Aarhus AGF | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Midtjylland | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Nordsjaelland | |||||||
Sweden Allsvenskan calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Helsingborg IF | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | AIK Solna | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Djurgardens | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Varbergs BoIS FC | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Malmo FF | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | IK Sirius FK | |||||||
Iceland Premier Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Hafnarfjordur FH | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Ka Akureyri | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fjolnir | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | KR Reykjavik | |||||||
04 Oct 2020 20:15 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Grotta Seltjarnarnes | |||||||
04 Oct 2020 20:15 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Fylkir | |||||||
USA MLS calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Atlanta United | |||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Chicago Fire | |||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nashville Sc | |||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Philadelphia Union | |||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Sporting Kansas City | |||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 3 | New York City Fc | |||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Cincinnati | |||||||
04 Oct 2020 01:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Columbus Crew | |||||||
04 Oct 2020 03:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Vancouver Whitecaps FC | |||||||
04 Oct 2020 03:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Los Angeles Galaxy | |||||||
04 Oct 2020 04:00 | ? - ? | ? - ? | Colorado Rapids | ||||||||
Norway Tippeligaen calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Kristiansund BK | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Molde | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Sandefjord | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Stromsgodset | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | FK Haugesund | |||||||
04 Oct 2020 19:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Odd Grenland | |||||||
Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Finn Harps | |||||||
Republic Gambrinus Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zlin | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Pribram | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Viktoria Plzen | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Slavia Praha | |||||||
Sweden Superettan calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Dalkurd Ff | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | GAIS | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 3 - 3 | 3 - 2 | Umea FC | |||||||
Turkey Super Lig calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Konyaspor | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 6 - 0 | 4 - 0 | Hatayspor | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Genclerbirligi | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Galatasaray | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 02:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cruzeiro | |||||||
Mexico Primera Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Atletico San Luis | |||||||
04 Oct 2020 03:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Pumas UNAM | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | CDSyC Cruz Azul | |||||||
04 Oct 2020 23:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Pachuca | |||||||
Gouden Gids Divisie calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Volendam | |||||||
Switzerland National Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Luzern | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Servette | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Vaduz | |||||||
England FA Cup calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Horsham | |||||||
Liga de Honora calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | GD Estoril-Praia | |||||||
04 Oct 2020 11:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Academica Coimbra | |||||||
04 Oct 2020 15:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Leixoes | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Vilafranquense | |||||||
Korea League Classic calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Seongnam FC | |||||||
04 Oct 2020 08:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Busan I'Park | |||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Suwon Samsung Bluewings | |||||||
J-League Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Tokyo | |||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Vissel Kobe | |||||||
04 Oct 2020 09:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nagoya Grampus Eight | |||||||
Japanese League Division 2 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | JEF United Ichihara | |||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ventforet Kofu | |||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Okayama FC | |||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | |||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Machida Zelvia | |||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Kyoto Purple Sanga | |||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Giravanz Kitakyushu | |||||||
04 Oct 2020 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | V-Varen Nagasaki | |||||||
Russian First Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chayka K Sr | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chertanovo Moscow | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Gazovik Orenburg | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Alania | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Irtysh 1946 Omsk | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Spartak Moscow II | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Neftekhimik Nizhnekamsk | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dinamo Briansk | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 0 | Pari Nizhny Novgorod | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tom Tomsk | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Yenisey Krasnoyarsk | |||||||
Greece National A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Aris Thessaloniki | |||||||
04 Oct 2020 16:15 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | OFI Crete | |||||||
04 Oct 2020 16:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Larisa | |||||||
04 Oct 2020 18:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Olympiakos | |||||||
04 Oct 2020 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | AEK Athens | |||||||
Israel Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Ashdod MS | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Beitar Jerusalem | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Hapoel Bnei Sakhnin FC | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Hapoel Hadera | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Maccabi Tel Aviv | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Hapoel Haifa | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Hapoel Kfar Saba | ||||||||
Cyprus 1 Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | AEL Limassol | |||||||
04 Oct 2020 18:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | APOEL Nicosia | |||||||
Ukraine Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 0 | PFC Oleksandria | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Shakhtar Donetsk | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zorya | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Illichivets mariupol | |||||||
Romania - Division A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Chindia Targoviste | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Hermannstadt | |||||||
04 Oct 2020 19:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | CFR Cluj | |||||||
Austria calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Rheindorf Altach | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 7 - 1 | 2 - 0 | TSV Hartberg | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | LASK Linz | |||||||
Thailand calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Prachuap Khiri Khan | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | ? - ? | ? - ? | Muang Thong United | ||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bangkok United FC | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Nakhon Ratchasima | |||||||
HongKong calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Southern District | |||||||
Hungary calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Budapest Honved | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Videoton Puskas Akademia | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 5 - 1 | 0 - 0 | Ujpesti TE | |||||||
Poland calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:30 | ? - ? | ? - ? | Lechia Gdansk | ||||||||
04 Oct 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Legia Warszawa | ||||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Lech Poznan | |||||||
Serbia calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Backa Topola | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Indjija | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Radnik Surdulica | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | FK Napredak Krusevac | |||||||
Croatia calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Dinamo Zagreb | |||||||
04 Oct 2020 18:05 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Slaven Belupo Koprivnica | |||||||
Egypt Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Tala Al Jaish | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | El Mokawloon | |||||||
Bulgaria calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:45 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Lokomotiv Plovdiv | |||||||
04 Oct 2020 18:15 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | CSKA Sofia | |||||||
04 Oct 2020 18:15 | ? - ? | ? - ? | Ludogorets Razgrad | ||||||||
Slovakia calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Slovan Bratislava | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | FK Senica | |||||||
Slovenia Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | NK Mura 05 | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Tabor Sezana | |||||||
04 Oct 2020 19:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | NK Olimpija Ljubljana | |||||||
Kazakhstan Super League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Astana | |||||||
Morocco Super League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Forces Armee Royales | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | MCO Mouloudia Oujda | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Renaissance Sportive de Berkane | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Wydad Casablanca | |||||||
Bosnia Premijer Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Olimpik Sarajevo | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | FK Velez Mostar | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Krupa | |||||||
Estonia calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Tallinna Jk Legion | |||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Viljandi Jk Tulevik | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Levadia Tallinn | |||||||
Switzerland Challenge League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:45 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Stade Lausanne Ouchy | |||||||
Denmark 1.Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Elite 3000 Helsingor | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Hvidovre IF | |||||||
Moldova Divizia Nationala calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Speranta Nisporeni | |||||||
Armenia Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:30 | ? - ? | ? - ? | Shirak | ||||||||
04 Oct 2020 15:30 | ? - ? | ? - ? | Avan Academy | ||||||||
Malaysia Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Johor Darul Takzim II | |||||||
Costa Rica Primera Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Alajuelense | |||||||
04 Oct 2020 03:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Santos De Guapiles | |||||||
Guatemala Liga Nacional calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:10 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Csyd Sacachispas | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | CD Puerto de Iztapa | |||||||
04 Oct 2020 20:05 | ? - ? | ? - ? | Santa Lucia Cotzumalguapa | ||||||||
04 Oct 2020 22:10 | ? - ? | ? - ? | Guastatoya | ||||||||
Honduras Liga Nacional calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | Platense | |||||||
04 Oct 2020 02:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Marathon | |||||||
Korea K League Challenge calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Daejeon Citizen | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | CD El Nacional | |||||||
04 Oct 2020 19:15 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Delfin SC | |||||||
04 Oct 2020 21:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tecnico Universitario | |||||||
Latvia - 1. Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Daugava Daugavpils | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Metta/LU Riga | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Liepajas Metalurgs | |||||||
Poland - 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:40 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Widzew lodz | |||||||
04 Oct 2020 11:40 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Resovia Rzeszow | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Arka Gdynia | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | ? - ? | ? - ? | Gks Jastrzebie | ||||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Belchatow | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Radomiak Radom | |||||||
Colombia Copa Mustang calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:05 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Deportes Tolima | |||||||
04 Oct 2020 02:10 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Envigado | |||||||
04 Oct 2020 22:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Junior Barranquilla | |||||||
Austria Erste Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 09:30 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Floridsdorfer AC Wien | |||||||
Russia Div 2 West calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | FK Kolomna | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dnepr Smolensk | |||||||
Georgia Pirveli Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | WIT Georgia Tbilisi | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sioni Bolnisi | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Shukura Kobuleti | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Yokohama Scc | |||||||
04 Oct 2020 07:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Gifu | |||||||
Belgium - 2e Klasse calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 2 | KVSK Lommel | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Lierse Kempenzonen | |||||||
Uzbekistan Professional Football League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | ? - ? | ? - ? | Pakhtakor Tashkent | ||||||||
Sweden Div 1 Sodra calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Utsiktens BK | |||||||
Jordan Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Maan | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | ? - ? | ? - ? | Al Wihdat Amman | ||||||||
Finland Ykkonen calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kpv | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | VPS Vaasa | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | AC Oulu | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sjk Akatemia | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 5 | 1 - 3 | Musa | |||||||
04 Oct 2020 16:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 0 | Ekenas IF Fotboll | |||||||
Colombia Copa Premier calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Union Magdalena | |||||||
04 Oct 2020 21:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tigres FC | |||||||
04 Oct 2020 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Real Santander | |||||||
04 Oct 2020 21:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Llaneros FC | |||||||
Russia Div 2 Ural-Povolzhye calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dinamo Barnaul | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Novosibirsk | |||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Ifk Stocksund | |||||||
Georgia Primera Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Torpedo Kutaisi | |||||||
Republic of Azerbaijan Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | Sabail | ||||||||
Russia Div 2 South calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Inter Cherkessk | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Mashuk-KMV | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | FK Anzhi | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Forte Taganrog | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 5 | 1 - 2 | Kuban | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dynamo Stavropol | |||||||
Russia Div 2 Center calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 07:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Salyut-Energia Belgorod | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Krasnyy Sgafkst | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Metallurg Lipetsk | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fakel Voronezh Ii | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | FK Kaluga | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Saturn | |||||||
Paraguayan Primera Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 3 | General Diaz | |||||||
04 Oct 2020 21:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Guairena | |||||||
04 Oct 2020 23:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Libertad Asuncion | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Umraniyespor | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Menemen Belediye Spor | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Akhisar Bld.Geng | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Adanaspor | |||||||
Russia Youth Championship League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 09:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Fk Ural Youth | |||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Akhmat Grozny Youth | |||||||
Chinese Football League Divison 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Heilongjiang heilongjiang Ice City | |||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Beijing Renhe | |||||||
04 Oct 2020 08:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Zhejiang Professional | |||||||
04 Oct 2020 12:35 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Shenyang Urban | |||||||
04 Oct 2020 12:35 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Inner Mongolia Zhongyou | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kun Shan | |||||||
Brisbane Premier emier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bayside United | |||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Centenary Stormers | |||||||
04 Oct 2020 08:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Brisbane Knights | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Hradec Kralove | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Blansko | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sandvikens IF | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 0 | Karlslunds If Hfk | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Nykopings BIS | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Haninge | |||||||
04 Oct 2020 17:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Taby | |||||||
Norway Adeccoligaen calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | KFUM Oslo | |||||||
Uzbekistan Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Fk Gijduvon | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Aral Nukus | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Yangiyer | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Pakhtakor Ii | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Pakhtakor 79 | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Rubin Uzb | |||||||
Lithuania - 2. Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | Dziugas Telsiai | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Kauno Zalgiris Ii | |||||||
Iceland Ladies Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 5 - 0 | 4 - 0 | Kr Reykjavik Womens | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Kr Reykjavik Womens | ||||||||
04 Oct 2020 14:30 | ? - ? | ? - ? | Nữ Umf Selfoss | ||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Nữ Hafnarfjordur | |||||||
Faroe Islands Formuladeildin calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Skala Itrottarfelag | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | NSI Runavik | |||||||
04 Oct 2020 13:15 | FT | 2 - 6 | 1 - 5 | B36 Torshavn | |||||||
Serbia Prva Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Dubocica Leskovac | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Graficar Beograd | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Kabel Novi Sad | |||||||
Estonia Esi Liiga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tartu JK Tammeka B | |||||||
Moldova Division 2 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 4 - 3 | 3 - 0 | Olimp Comrat | |||||||
Hungary NB 2 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Debreceni VSC | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Bekescsaba | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Budaorsi Sc | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Gyirmot Se | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Szentlorinc Se | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Szolnoki MAV | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Csakvari Tk | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Szombathelyi Haladas | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Siofok | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Szegedi Ak | |||||||
Slovenia 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | NK Rudar Velenje | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Nk Radomlje | |||||||
San Marino Girone A calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Folgore/falciano | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | S.S Pennarossa | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | SC Faetano | |||||||
Slovakia 2. Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 09:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Slovan Bratislava B | |||||||
Luxembourg National Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Jeunesse Esch | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Una Strassen | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Hamm Rm Benfica | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 1 | Racing Union Luxemburg | |||||||
FYR Macedonia Prva liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Vardar Skopje | |||||||
Belarus Cup calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Vitebsk | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Neman Grodno | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 09:15 | FT | 8 - 0 | 3 - 0 | Velke Mezirici | |||||||
04 Oct 2020 09:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Frydek-mistek | |||||||
04 Oct 2020 09:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Slavia Prague B | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Povltava Fa | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Zbuzany | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Atvidabergs FF | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Arameisk-syrianska If | |||||||
Kazakhstan Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Akzhayik Oral | |||||||
04 Oct 2020 10:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Zhetysu Ii | |||||||
Latvia - 2. Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Jdfs Alberts | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | FK Buducnost Podgorica | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Iskra Danilovgrad | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Mladost Podgorica | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | OFK Petrovac | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | |||||||
Thailand Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Udon Thani | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 0 | Kasetsart University FC | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Sisaket | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Samut Sakhon | |||||||
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Vardar Forino | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Vlazrimi Kicevo | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Skopje | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Tikves Kavadarci | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Bregalnica Stip | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Osogovo | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Kozuv | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Plackovica | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Kadino | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Drita | |||||||
Japan Women Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 05:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Nữ Albirex Niigata | |||||||
04 Oct 2020 05:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Nữ Iga Kunoichi | |||||||
04 Oct 2020 05:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Nữ Vegalta Sendai | |||||||
German 3. Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Uerdingen | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Hallescher | |||||||
German Frauen Bundesliga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Nữ Wolfsburg | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Nữ Turbine Potsdam | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Nữ Bayern Munich | |||||||
Albania Super league calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 18:00 | ? - ? | ? - ? | KF Tirana | ||||||||
Poland 3. Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Olimpia Grudziadz | |||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Olimpia Elblag | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Skra Czestochowa | |||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Kp Calisia Kalisz | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Lech Poznan Youth | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Korona Kielce Youth | |||||||
Peru Primera Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Atletico Grau | |||||||
Lebanon calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Al Ansar Lib | |||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Shabab El Bourj | |||||||
04 Oct 2020 14:05 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Al-Ahed | |||||||
Brazil National Football Tournament U20 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Vitoria Salvador Youth | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cr Flamengo Rj Youth | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sao Paulo Youth | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | America Mg Youth | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Internacional Rs Youth | |||||||
Chile Primera Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Universidad de Chile | |||||||
04 Oct 2020 20:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Audax Italiano | |||||||
Macao Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Windsor Arch Ka I | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Cheng Fung | |||||||
Bulgaria Division 2 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kariana Erden | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 4 - 3 | 0 - 2 | Litex Lovech | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Strumska Slava | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Yantra Gabrovo | |||||||
04 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Septemvri Sofia | |||||||
Canadian Premier Soccer League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Brantford Galaxy Sc | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 20:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Cds Santa Rita | |||||||
United Soccer League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 00:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Bethlehem Steel | |||||||
04 Oct 2020 00:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Charlotte Independence | |||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Charleston Battery | |||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Sporting Kansas City ii | |||||||
04 Oct 2020 00:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Indy Eleven | |||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Colorado Springs Switchbacks | |||||||
04 Oct 2020 01:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Birmingham Legion | |||||||
04 Oct 2020 02:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 1 | Okc Energy Fc | |||||||
04 Oct 2020 03:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Reno 1868 | |||||||
04 Oct 2020 03:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 3 | Orange County Fc | |||||||
04 Oct 2020 03:30 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Los Angeles Galaxy 2 | |||||||
04 Oct 2020 03:30 | FT | 4 - 0 | 4 - 0 | Portland Timbers B | |||||||
04 Oct 2020 21:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | El Paso Locomotive | |||||||
04 Oct 2020 23:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | San Antonio | |||||||
Chile Primera B calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Cd Copiapo S.a. | |||||||
04 Oct 2020 23:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Cd Magallanes | |||||||
Malta First Division League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Pembroke Athleta | |||||||
04 Oct 2020 20:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | San Gwann | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kommunalnik Slonim | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Volna Pinsk | |||||||
Kosovo Super League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Kf Drita Gjilan | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kf Llapi | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Kf Drenica Srbica | |||||||
Australia New South Wales Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 05:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Rockdale City Suns | |||||||
04 Oct 2020 05:45 | FT | 3 - 4 | 0 - 3 | Wollongong Wolves | |||||||
Australia New South Wales Northern Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 04:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Broadmeadow Magic | |||||||
04 Oct 2020 04:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Maitland | |||||||
Italy Serie D calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Ac Legnano | ||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Nocerina | |||||||
Brazil Serie D calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Sao Luiz(RS) | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Joinville SC | |||||||
04 Oct 2020 19:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Uniao Rondoniense(MT) | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Floresta/ce | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Bahia de Feira BA | |||||||
04 Oct 2020 20:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 0 | Potiguar-M RN | |||||||
04 Oct 2020 21:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Santos Macapa | |||||||
04 Oct 2020 22:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Aparecidense Go | |||||||
04 Oct 2020 23:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Independente Pa | |||||||
04 Oct 2020 23:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rio Branco (AC) | |||||||
USA Women calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 03:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Portland Thorns Fc Womens | |||||||
Germany Regionalliga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Berliner Fc Dynamo | |||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | SV Babelsberg 03 | |||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Germania Halberstadt | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | VfR Aalen | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Atlas Delmenhorst | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 4 - 1 | 4 - 1 | Hannover 96 Am | |||||||
Australia New South Wales League 2 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 05:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Bonnyrigg White Eagles | |||||||
QLD Division 1 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Sunshine Coast | |||||||
04 Oct 2020 06:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Holland Park Hawks | |||||||
Australian cloth calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 10:53 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | North Pine | |||||||
Belgian First Amateur Division calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Rupel Boom | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | La Louviere Centre | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Thes Sport Tessenderlo | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Patro Eisden | ||||||||
Sweden Div 3 Mellersta calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ytterhogdal Ik | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 4 | 3 - 2 | Umea Fc Academy | |||||||
Finland - Kakkonen Lohko calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Honka Akatemia | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | PK-35 | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Japs | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Njs Nurmijarvi | |||||||
Finland - Kakkonen Lohko calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 5 | 2 - 1 | Salon Palloilijat Salpa | |||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Atlantis | |||||||
Finland - Kakkonen Lohko calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Oulun Ls | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Jakobstads Bollklubb | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Jyvaskyla JK | |||||||
Denmark - 2.Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Vsk Aarhus | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | AB Kobenhavn | |||||||
04 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Naestved | |||||||
Denmark - 4.Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | B 1913 Odense | ||||||||
Austrian 3.Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Wiener Viktoria | |||||||
Thai Division 2 League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 10:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chiangrai | |||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 0 | Hua Hin City | |||||||
Austria Landesliga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Maria Saal | |||||||
Czech Group D League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 09:15 | FT | 4 - 3 | 0 - 0 | Spolana Neratovice | |||||||
04 Oct 2020 09:15 | ? - ? | ? - ? | Humpolec | ||||||||
04 Oct 2020 09:15 | ? - ? | ? - ? | Hranice Kunz | ||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Sumperk | |||||||
Croatia 2 HNL calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Hrvatski Dragovoljac | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Orijent Rijeka | |||||||
04 Oct 2020 14:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Dubrava Tim Kabel | |||||||
Estonia Teine Liiga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 2 | Viimsi Mrjk | |||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Jk Tallinna Kalev Iii | |||||||
Tajikistan Vysshaya Liga calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Esteghlal Dushanbe | |||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Lokomotiv Pamir | |||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Khatlon | |||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Cska Pamir Dushanbe | |||||||
04 Oct 2020 11:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 1 | Kuktosh | |||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Asarums If Fk | |||||||
Sudan Premier League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 14:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Alfalah Atbra | |||||||
04 Oct 2020 14:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Rabita Kosti | |||||||
04 Oct 2020 14:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hilal Obayed | |||||||
04 Oct 2020 14:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Merreikh El Fasher | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Al Hilal Omdurman | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ahli Atbara | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Al Shorta Algadarf | |||||||
04 Oct 2020 17:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Al Hilal Kadougli | |||||||
Mexico Youth U20 calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cruz Azul U20 | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Monterrey U20 | |||||||
04 Oct 2020 18:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Chivas Guadalajara U20 | |||||||
Burundi League calendario |
|||||||||||
04 Oct 2020 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Olympique Star | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 4 - 2 | 4 - 0 | Vitalo | |||||||
04 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Les Elephants | |||||||
04 Oct 2020 15:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Athletico Olympic |
partidos totales: 518
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...