calendario de fútbol 06-11-2022
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
English Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Arsenal | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Manchester United | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Newcastle United | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Crystal Palace | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Liverpool | |||||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Torino | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Fiorentina | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Hellas Verona | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Lazio | |||||||
06 Nov 2022 19:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Inter Milan | |||||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Venezia | |||||||
Spanish La Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Espanyol | |||||||
06 Nov 2022 15:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Valencia | |||||||
06 Nov 2022 17:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Mallorca | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sevilla | |||||||
Spain Segunda Division B calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | CD Mirandes | |||||||
06 Nov 2022 15:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Granada | |||||||
06 Nov 2022 17:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Eibar | |||||||
06 Nov 2022 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Sporting de Gijon | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Levante | |||||||
Germany Bundesliga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:30 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Union Berlin | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Koln | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Greuther Furth | |||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | SSV Jahn Regensburg | |||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | 1. Magdeburg | |||||||
French Ligue 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Paris Saint Germain | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Monaco | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stade Brestois | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nantes | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Montpellier | |||||||
06 Nov 2022 16:05 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Stade Rennais FC | |||||||
06 Nov 2022 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lyon | |||||||
Portugal Primera Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Boavista | |||||||
06 Nov 2022 18:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Famalicao | |||||||
06 Nov 2022 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Casa Pia Ac | |||||||
06 Nov 2022 20:30 | FT | 1 - 5 | 0 - 3 | SL Benfica | |||||||
Eredivisie calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Groningen | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Feyenoord Rotterdam | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Go Ahead Eagles | |||||||
06 Nov 2022 15:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | PSV Eindhoven | |||||||
06 Nov 2022 15:45 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | AZ Alkmaar | |||||||
International Friendly calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Iceland | |||||||
Belgium Jupiler League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Club Brugge | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Westerlo | |||||||
06 Nov 2022 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Anderlecht | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Kortrijk | |||||||
Russia Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Lokomotiv Moscow | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Krylya Sovetov Samara | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Dynamo Moscow | |||||||
Scotland Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Glasgow Rangers | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Motherwell FC | |||||||
Brasil Serie A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Atletico Paranaense | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Flamengo | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Atletico Clube Goianiense | |||||||
06 Nov 2022 21:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Palmeiras | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Silkeborg IF | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Aarhus AGF | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Lyngby | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Brondby | |||||||
Sweden Allsvenskan calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | IFK Goteborg | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Elfsborg | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Hammarby | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Varbergs BoIS FC | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 2 | IFK Norrkoping | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Mjallby AIF | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Degerfors IF | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | GIF Sundsvall | |||||||
Norway Tippeligaen calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Rosenborg | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Valerenga | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 5 - 4 | 2 - 2 | Viking | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Kristiansund BK | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Tromso IL | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 5 - 1 | 2 - 1 | Stromsgodset | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sandefjord | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Lillestrom | |||||||
Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Shamrock Rovers | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Shelbourne | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Sligo Rovers | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Dundalk | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Finn Harps | |||||||
Republic Gambrinus Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Teplice | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Hradec Kralove | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Pardubice | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Banik Ostrava | |||||||
Turkey Super Lig calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Kayserispor | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 2 | Karagumruk | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Konyaspor | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chapecoense SC | |||||||
06 Nov 2022 21:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Bahia | |||||||
06 Nov 2022 21:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | CSA Alagoas AL | |||||||
06 Nov 2022 21:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Vasco da Gama | |||||||
06 Nov 2022 21:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Gremio Novorizontino | |||||||
06 Nov 2022 21:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sport Club Recife | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:10 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Defensores de Belgrano | |||||||
Switzerland National Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Young Boys | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zurich | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sion | |||||||
England FA Cup calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Oldham Athletic | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | ? - ? | ? - ? | Oxford United | ||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cambridge United | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Derby County | |||||||
Liga de Honora calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | CD Nacional | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Amadora | |||||||
Australia League A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 02:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Macarthur | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Sydney FC | |||||||
06 Nov 2022 06:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 3 | Adelaide United FC | |||||||
Japanese League Division 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 04:05 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Yamagata Montedio | |||||||
Russian First Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 07:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Shinnik Yaroslavl | |||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Neftekhimik Nizhnekamsk | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kuban | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Volgar-Gazprom Astrachan | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Veles Moscow | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Volga Ulyanovsk | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Rubin Kazan | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Alania | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Arsenal Tula | |||||||
Greece National A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | PAE Levadiakos | |||||||
06 Nov 2022 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Olympiakos | |||||||
06 Nov 2022 18:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | AEK Athens | |||||||
Israel Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 18:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Hapoel Beer Sheva | |||||||
06 Nov 2022 18:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Maccabi Haifa | |||||||
Cyprus 1 Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Doxa Katokopias | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | AEP Paphos | |||||||
Ukraine Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Mynai | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Dynamo Kyiv | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kryvbas | |||||||
Romania - Division A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Chindia Targoviste | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Rapid Bucuresti | |||||||
Austria calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sturm Graz | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Austria Wien | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | LASK Linz | |||||||
Thailand calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Muang Thong United | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Prachuap Khiri Khan | |||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Lamphun Warrior | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Port | |||||||
HongKong calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 07:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Kitchee | |||||||
Hungary calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Debreceni VSC | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Budapest Honved | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Ferencvarosi TC | |||||||
Poland calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Slask Wroclaw | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Radomiak Radom | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Korona Kielce | |||||||
Serbia calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Mladost Lucani | |||||||
06 Nov 2022 18:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Partizan Belgrade | |||||||
Croatia calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | NK Rijeka | |||||||
06 Nov 2022 16:10 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | HNK Sibenik | |||||||
Egypt Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:00 | ? - ? | ? - ? | Coca Cola Cairo | ||||||||
06 Nov 2022 17:00 | ? - ? | ? - ? | Pyramids | ||||||||
Bulgaria calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cherno More Varna | |||||||
06 Nov 2022 12:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Levski Sofia | |||||||
06 Nov 2022 15:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lokomotiv Sofia | |||||||
Slovakia calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Slovan Bratislava | |||||||
Slovenia Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Tabor Sezana | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 1 | NK Mura 05 | |||||||
Belarus Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | FC Minsk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Slavia Mozyr | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Neman Grodno | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Energetik Bgu Minsk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Arsenal Dzyarzhynsk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Shakhter Soligorsk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Isloch Minsk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dinamo Brest | |||||||
Wales Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 4 | Connah's QN | |||||||
Kazakhstan Super League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Tobol Kostanai | |||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Kairat Almaty | |||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Arys | |||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Astana | |||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Kaspyi Aktau | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | FK Atyrau | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ordabasy | |||||||
Morocco Super League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | IRT Itihad de Tanger | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Uts Union Touarga Sport Rabat | |||||||
Bosnia Premijer Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Posusje | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Tuzla City | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Sloga Doboj | |||||||
06 Nov 2022 18:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Borac Banja Luka | |||||||
Estonia calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Parnu Linnameeskond | |||||||
06 Nov 2022 15:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nomme JK Kalju | |||||||
Switzerland Challenge League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Neuchatel Xamax | |||||||
Singapore Cup calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tampines Rovers FC | |||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Geylang United FC | |||||||
Denmark 1.Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Fredericia | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Hillerod Fodbold | |||||||
Armenia Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Pyunik | |||||||
Andorra Super league calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | UE Sant Julia | |||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | UE Santa Coloma | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Inter Club Escaldes | |||||||
06 Nov 2022 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Santa Coloma | |||||||
Costa Rica Primera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Saprissa | |||||||
Guatemala Liga Nacional calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Coban Imperial | |||||||
06 Nov 2022 00:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Santa Lucia Cotzumalguapa | |||||||
06 Nov 2022 02:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | CD Puerto de Iztapa | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | CSD Municipal | |||||||
06 Nov 2022 19:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Achuapa | |||||||
06 Nov 2022 23:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Xelaju MC | |||||||
El Salvador Primera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 21:00 | FT | 4 - 2 | 4 - 2 | Cd Platense Municipal Zacatecoluca | |||||||
Honduras Liga Nacional calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 01:00 | ? - ? | ? - ? | Olancho | ||||||||
06 Nov 2022 01:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | CD Vida | |||||||
06 Nov 2022 01:30 | ? - ? | ? - ? | CD Victoria | ||||||||
06 Nov 2022 01:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Marathon | |||||||
06 Nov 2022 21:00 | ? - ? | ? - ? | Marathon | ||||||||
06 Nov 2022 21:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Honduras Progreso | |||||||
06 Nov 2022 21:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Upnfm | |||||||
06 Nov 2022 22:00 | ? - ? | ? - ? | Real Sociedad Tocoa | ||||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 21:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sociedad Deportiva Aucas | |||||||
Lithuania - 1. Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:55 | ? - ? | ? - ? | FK Zalgiris Vilnius | ||||||||
06 Nov 2022 15:55 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | FK Zalgiris Vilnius | |||||||
Latvia - 1. Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Liepajas Metalurgs | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 6 | 0 - 2 | Fk Valmiera | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Daugava Daugavpils | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Riga Fc | |||||||
06 Nov 2022 11:20 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Spartaks Jurmala | |||||||
Poland - 2. Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:40 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | LKS Nieciecza | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Puszcza Niepolomice | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Stal Rzeszow | |||||||
Colombia Copa Mustang calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Pasto | |||||||
06 Nov 2022 21:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Independiente Santa Fe | |||||||
Austria Erste Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | SKU Amstetten | |||||||
Russia Div 2 West calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Murom | |||||||
England U21 Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Brighton Hove Albion U21 | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Everton U21 | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Fulham U21 | |||||||
Georgia Pirveli Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Metalurgi Rustavi | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shukura Kobuleti | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Gainare Tottori | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yokohama Scc | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fujieda Myfc | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Azul Claro Numazu | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Kagoshima United | |||||||
06 Nov 2022 05:00 | FT | 4 - 3 | 2 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | |||||||
06 Nov 2022 05:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Tegevajaro Miyazaki | |||||||
06 Nov 2022 05:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Sc Sagamihara | |||||||
06 Nov 2022 06:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Kamatamare Sanuki | |||||||
Belgium - 2e Klasse calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Beerschot AC | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Genk Ii | |||||||
Russia Div 2 Ural-Povolzhye calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Khimik Avgust | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Nosta Novotroitsk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Amkar Perm | |||||||
Georgia Primera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Dinamo Tbilisi | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Torpedo Kutaisi | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Dila Gori | |||||||
Republic of Azerbaijan Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sabah Fk Baku | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Fk Kapaz Ganca | |||||||
Paraguayan Primera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 1 | Guairena | |||||||
06 Nov 2022 22:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Tacuary FBC | |||||||
Spanish Segunda Division B Grupo 4 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lleida | |||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Yeclano Deportivo | |||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Sd Formentera | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Aviles | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Oviedo B | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Sd Tarazona | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | CD Ebro | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Recreativo Huelva | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Cd Utrera | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | UD Melilla | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Leganes B | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cacereno | |||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Xerez CD | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sestao | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | CD Tudelano | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cd Arenteiro | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | UD Logrones | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Terrassa | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | PD Santa Eulalia | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Atletico Saguntino | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Velez Cf | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | CD Artistico Navalcarnero | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Cd Guijuelo | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 2 | Tuzlaspor Kulubu | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Goztepe | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Altinordu | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Pribram | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sigma Olomouc B | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Vasalunds IF | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Umea FC | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Hammarby Tff | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Stockholm Internazionale | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 6 | 2 - 3 | Motala AIF | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Sollentuna United FF | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Haninge | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Bk Forward | |||||||
Ukraine Division 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Kremin Kremenchuk | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Nyva Ternopil | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Lnz Cherkasy | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Dinaz Vyshgorod | |||||||
Algeria Division 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Js Kabylie | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Usm Khenchela | |||||||
Tunisia Division 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | C. A. Bizertin | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | As Slimane | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Etoile Metlaoui | |||||||
Turkiye 3. Lig B Yukselme calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Yldrm Belediyesispor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Sile Yildizspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Karaman Belediyesi Spor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Hacettepe 1945 | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Nevsehirspor Genclik | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Anadolu Selcukluspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Edirnespor Genclik | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Eskisehirspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Karsiyaka | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Belediye Derincespor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Turgutluspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | 76 Igdir Belediye Spor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Orduspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Elazig Belediyespor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Karaman Belediyespor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Bayrampasaspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Artvin Hopaspor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Arguvan | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Akhisar Bld.Geng | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Tepecik Bld | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Mus Spor | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Efeler 09 | |||||||
Uzbekistan Division 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 4 | Zaamin | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Shurtan Guzor | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dynamos Fc | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Zpc Kariba | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ngezi Platinum Stars | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Platinum | |||||||
Greece Super League 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:45 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Irodotos | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Diagoras Rodos | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Niki Volou | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Almopos | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Panahaiki-2005 | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Ierapetra | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Iraklis Larisa | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Kifisia | |||||||
Serbia Prva Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Vrsac | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sloboda Uzice Sevojno | |||||||
Estonia Esi Liiga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Tallinna Levadia 2 | |||||||
Hungary NB 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Szombathelyi Haladas | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | ETO Gyori FC | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Siofok | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Ajka | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Pecs | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Nyiregyhaza | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Soroksar | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Csakvari Tk | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Duna Aszfalt Tvse | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Diosgyor | |||||||
Slovenia 2. Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | NK Rudar Velenje | |||||||
San Marino Girone A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | SP Domagnano | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | AC Juvenes/Dogana | |||||||
Slovakia 2. Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 1 | TJ Spartak Myjava | |||||||
Luxembourg National Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Una Strassen | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Etzella Ettelbruck | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Mondercange | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Differdange 03 | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 1 | Fola Esch | |||||||
06 Nov 2022 14:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | CS Petange | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Us Mondorf-les-bains | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Swift Hesperange | |||||||
FYR Macedonia Prva liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | FK Makedonija | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Tikves Kavadarci | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Academy Pandev | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Struga Trim Lum | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:15 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Frydlant | |||||||
06 Nov 2022 09:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Zlin B | |||||||
06 Nov 2022 09:15 | FT | 5 - 1 | 2 - 0 | Vitkovice | |||||||
06 Nov 2022 09:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Sokol Hostoun | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | ? - ? | ? - ? | Viktoria Zizkov | ||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kraluv Dvur | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | OFK Petrovac | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Arsenal Tivat | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Jezero Plav | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | FK Sutjeska Niksic | |||||||
Thailand Division 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Udon Thani | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Uthai Thani Forest | |||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Samut Prakan City | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 5 - 2 | 1 - 0 | Phrae United | |||||||
German 3. Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 3 - 5 | 1 - 2 | RW Essen | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 4 - 3 | 3 - 2 | VfL Osnabruck | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Saarbrucken | |||||||
German Frauen Bundesliga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Nữ Turbine Potsdam | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Koln Womens | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Werder Bremen Womens | |||||||
Malaysia Cup calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Negeri Sembilan | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Terengganu | |||||||
India Super League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Mohun Bagan | |||||||
HongKong 1st Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 05:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Metro Gallery Sun Source | |||||||
06 Nov 2022 07:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | North District | |||||||
06 Nov 2022 07:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Wong Tai Sin District Rsc | |||||||
06 Nov 2022 07:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | Kowloon City | |||||||
06 Nov 2022 07:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Happy Valley | |||||||
06 Nov 2022 07:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Shatin Sports | |||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 7 - 1 | 3 - 1 | Hoi King Sa | |||||||
Poland 3. Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Hutnik Krakow | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Jagiellonia Bialystok Youth | |||||||
Peru Primera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 18:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Ayacucho Futbol Club | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Melgar | |||||||
New Zealand Football Championships calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Christchurch United | |||||||
06 Nov 2022 02:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Birkenhead United | |||||||
Lebanon calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:15 | ? - ? | ? - ? | Al Hikma | ||||||||
06 Nov 2022 13:15 | ? - ? | ? - ? | Shabab Al Ghazieh | ||||||||
06 Nov 2022 13:15 | ? - ? | ? - ? | Al Akhaahli Alay | ||||||||
Iran League Division 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Khooshe Talaee Saveh | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Chadormalou Ardakan | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Khalij Fars | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Baderan Tehran | |||||||
06 Nov 2022 11:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Darya Babol | |||||||
06 Nov 2022 11:15 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Esteghlal Mollasani | |||||||
06 Nov 2022 11:15 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Arman Gohar Sirjan | |||||||
06 Nov 2022 11:30 | FT | 6 - 0 | 5 - 0 | Chooka Talesh | |||||||
Italy C1A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Triestina | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Us Pergolettese | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Feralpisalo | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Piacenza | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Calcio Lecco | |||||||
Italy C1B calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Olbia | |||||||
Italy C1C calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 2 | Nuova Monterosi | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Juve Stabia | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Crotone | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Ss Monopoli 1966 | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Gelbison | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Taranto Sport | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Latina Calcio | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | As Calcio Potenza | |||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Audace Cerignola | |||||||
Chile Primera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | La Serena | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Univ Catolica | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Curico Unido | |||||||
06 Nov 2022 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Colo Colo | |||||||
06 Nov 2022 22:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Union Espanola | |||||||
Mexico Primera Divison A calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 01:05 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Leones Univ Guadalajara | |||||||
Angola Girabola League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sagrada Esperanca | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bravos Do Maquis | |||||||
06 Nov 2022 14:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Academica Lobito | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cd Lunda Sul | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Recreativo Libolo | |||||||
Bulgaria Division 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Botev Plovdiv Ii | |||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Maritsa 1921 | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sony Sendai FC | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Tiamo Hirakata | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Criacao Shinjuku | |||||||
06 Nov 2022 04:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Yokogawa Musashino | |||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Verspah Oita | |||||||
Chile Primera B calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Union San Felipe | |||||||
Malta Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Zebbug Rangers | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Balzan | |||||||
Malta First Division League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Marsaskala | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Zurrieq | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Melita Fc | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 3 | Lija Athletic | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Tarxien Rainbows | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 6 | 1 - 3 | Lida | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Osipovichy | |||||||
Romania Liga 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Acs Energeticianul | |||||||
Kosovo Super League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Ballkani | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Kf Ferizaj | |||||||
HongKong 2st Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 05:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wan Chai Sf | |||||||
06 Nov 2022 05:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Double Flower Fa | |||||||
06 Nov 2022 07:30 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Kwong Wah AA | |||||||
Myanmar National League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Shan United | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 18:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Centro Espanol | |||||||
Italy Serie D calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Sestri Levante | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Sc Caronnese | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Livorno | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Pineto | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | As Sorrento Calcio | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Asd Martina Franca | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Virtus Casarano | |||||||
Spanish Bizkaia-Tercera Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Caudal | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ud Llanera | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Cf Trival Valderas | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Atletico Espeleno | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Constancia | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Atletico Pueblonuevo | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Eg El Palmar | |||||||
06 Nov 2022 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cd Binefar | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Cd Guarnizo | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Lorca Deportiva FC | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 0 | Moralo Cp | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Haro Deportivo | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | L'Hospitalet | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Coria Club De Futbol | |||||||
Germany Regionalliga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 1 | SV Babelsberg 03 | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Lokomotive Leipzig | |||||||
06 Nov 2022 12:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Greifswalder Sv 04 | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Preuben Munster | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Vfv Borussia 06 Hildesheim | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Berliner Fc Dynamo | |||||||
Germany Oberliga NOFV calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Delbrucker Sc | |||||||
Senegal Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Asc Jaraaf | |||||||
Belgian First Amateur Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Rupel Boom | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Hoogstraten VV | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Leuven B | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Antwerp B | |||||||
Denmark - 2.Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 0 | B93 Copenhagen | |||||||
Austrian 3.Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:45 | FT | 5 - 4 | 4 - 2 | Sv Fugen | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Kufstein | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 10 - 0 | 4 - 0 | Worgl | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Dornbirner SV | |||||||
Thai Division 2 League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 6 - 1 | 0 - 0 | North Bangkok College | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Chamchuri United | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Pluak Daeng United | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chanthaburi Fc | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 4 - 2 | 0 - 0 | Phayao | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Muang Loei United | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Saraburi Fc | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 6 - 0 | 0 - 0 | Assumption Thonburi | |||||||
06 Nov 2022 08:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Young Singh United | |||||||
06 Nov 2022 09:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Songkhla | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nakhon Mae Sot United | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Udon United | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Phuket Andaman | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chiangrai Lanna | |||||||
Switzerland - 2.Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | La Chaux De Fonds | |||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 0 | Concordia Chiajna | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Portalban/gletterens | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Muri | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Vevey Sports 05 | |||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Emmenbrucke | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Asc Kreuzlingen | |||||||
Czech Group D League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Ujezd Praha 4 | |||||||
Croatia 2 HNL calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Solin | |||||||
Cyprus 2 Division calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 1 | Alki Oroklini | |||||||
Estonia Teine Liiga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tallinna Fc Ararat | |||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Tartu JK Tammeka B | |||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 1 | Tallinna Jk Legion B | |||||||
06 Nov 2022 10:30 | FT | 9 - 0 | 2 - 0 | Rapla Jk Atli | |||||||
Panama Liga Nacional de Ascenso calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 00:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sporting San Miguelito | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Union Deportivo Universitario | |||||||
Tajikistan Vysshaya Liga calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Faizkand | |||||||
06 Nov 2022 09:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Eskhata | |||||||
South Africa First League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Mm Platinum | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Magesi | |||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Black Leopards | |||||||
Chinese Taipei Intercity League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 08:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Athletic Club Taipei | |||||||
06 Nov 2022 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Tainan City | |||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Taichung Futuro | |||||||
UAE Division 1 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 12:45 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Emirate | |||||||
06 Nov 2022 12:45 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Hatta | |||||||
06 Nov 2022 12:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ahli Al-Fujirah | |||||||
Morocco Division 2 calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Renaissance Zmamra | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Racing Casablanca | |||||||
06 Nov 2022 15:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Usm Oujda | |||||||
Spain Primera Division RFEF calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Numancia | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cf Intercity | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | SD Logrones | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Cordoba C.F. | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Rayo Majadahonda | |||||||
06 Nov 2022 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Pontevedra | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | SD Amorebieta | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Alcorcon | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Murcia | |||||||
06 Nov 2022 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Salamanca | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Barcelona B | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Eldense | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Fuenlabrada | |||||||
06 Nov 2022 17:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | UD Merida | |||||||
Burundi League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:00 | ? - ? | ? - ? | Rukinzo | ||||||||
06 Nov 2022 13:00 | ? - ? | ? - ? | Kayanza Utd | ||||||||
06 Nov 2022 13:00 | ? - ? | ? - ? | Musongati | ||||||||
06 Nov 2022 13:00 | ? - ? | ? - ? | Olympique Star | ||||||||
06 Nov 2022 13:00 | ? - ? | ? - ? | Aigle Noir | ||||||||
Ghana Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bechem United | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Samartex | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Legon Cities | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Real Tamale United | |||||||
06 Nov 2022 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | King Faisal Babes | |||||||
Hong Kong Elite Cup calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 10:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | Hong Kong FC | |||||||
Jamaica Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Harbour View | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Faulkland | |||||||
06 Nov 2022 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Montego Bay Utd | |||||||
06 Nov 2022 22:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Cavalier | |||||||
06 Nov 2022 22:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Arnett Gardens | |||||||
Tanzania Premier League calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Singida United | |||||||
WAFF U23 Championship calendario |
|||||||||||
06 Nov 2022 14:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 3 | Oman U23 | |||||||
06 Nov 2022 18:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Syria U23 |
partidos totales: 569
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...