calendario de fútbol 10-11-2018
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
English Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Brighton | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | West Ham United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Burnley | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | AFC Bournemouth | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Watford | |||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Tottenham Hotspur | |||||||
England Championship calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 0 | Hull City | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Rotherham United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Swansea City | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Preston North End | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Aston Villa | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Wigan Athletic | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 3 | 0 - 1 | Millwall | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Stoke City | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Brentford | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Ipswich | |||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 4 - 1 | 0 - 0 | Leeds United | |||||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Parma | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Cagliari | |||||||
10 Nov 2018 19:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Napoli | |||||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Padova | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Livorno | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Spezia | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Benevento | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | Lecce | |||||||
Spanish La Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Eibar | |||||||
10 Nov 2018 15:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Valencia | |||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Athletic Bilbao | |||||||
10 Nov 2018 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Leganes | |||||||
Spain Segunda Division B calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | CF Reus Deportiu | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Osasuna | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Alcorcon | |||||||
10 Nov 2018 19:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Real Oviedo | |||||||
10 Nov 2018 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Las Palmas | |||||||
Germany Bundesliga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 4 - 1 | 0 - 0 | Hertha Berlin | |||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Mainz 05 | |||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Augsburg | |||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | VfB Stuttgart | |||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Monchengladbach | |||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Bayern Munich | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Hamburger | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Heidenheimer | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 8 - 1 | 2 - 0 | Dynamo Dresden | |||||||
French Ligue 1 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 2 - 4 | 1 - 0 | Lyon | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Montpellier | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nice | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Stade Reims | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Amiens | |||||||
French Ligue 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Lens | |||||||
Portugal Primera Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Rio Ave | |||||||
10 Nov 2018 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Boavista | |||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Maritimo | |||||||
10 Nov 2018 20:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sporting Braga | |||||||
Eredivisie calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | NAC Breda | |||||||
10 Nov 2018 18:45 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | PSV Eindhoven | |||||||
10 Nov 2018 18:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Utrecht | |||||||
10 Nov 2018 19:45 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Fortuna Sittard | |||||||
International Friendly calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 5 - 2 | 2 - 2 | Nữ Ý | |||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nữ Wales | |||||||
10 Nov 2018 20:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Nữ Brazil | |||||||
10 Nov 2018 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nữ Puerto Rico | |||||||
Argentina Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 00:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Rosario Central | |||||||
10 Nov 2018 23:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Estudiantes La Plata | |||||||
Belgium Jupiler League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Club Brugge | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | KSC Lokeren | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | St-Truidense VV | |||||||
10 Nov 2018 19:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Beveren | |||||||
Russia Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Gazovik Orenburg | |||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Akhmat Grozny | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dynamo Moscow | |||||||
Scotland Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Hamilton FC | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | St Mirren | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kilmarnock | |||||||
Brasil Serie A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sao Paulo | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Parana PR | |||||||
10 Nov 2018 21:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Flamengo | |||||||
10 Nov 2018 21:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Cruzeiro | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sonderjyske | |||||||
Republic Gambrinus Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Sparta Praha | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Slovan Liberec | |||||||
Sweden Superettan calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Norrby IF | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Halmstads | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Landskrona BoIS | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Varbergs BoIS FC | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | AFC United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | GAIS | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | IFK Varnamo | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Degerfors IF | |||||||
Turkey Super Lig calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 10:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Goztepe | |||||||
10 Nov 2018 10:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ankaragucu | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Basaksehir FK | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Galatasaray | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | CRB AL | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Londrina (PR) | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Clube Goianiense | |||||||
10 Nov 2018 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Fortaleza | |||||||
10 Nov 2018 21:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Sao Bento | |||||||
10 Nov 2018 23:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Paysandu (PA) | |||||||
AFC Champions League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kashima Antlers | |||||||
Mexico Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 01:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Queretaro FC | |||||||
10 Nov 2018 03:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Pachuca | |||||||
10 Nov 2018 23:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Lobos Buap | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 00:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Central Cordoba Sde | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Agropecuario De Carlos Casares | ||||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Instituto | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | ? - ? | ? - ? | Santa Marina Tandil | ||||||||
Switzerland National Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Luzern | |||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 2 | Basel | |||||||
England FA Cup calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Portsmouth | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Carlisle | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Milton Keynes Dons | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Stockport County | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Wycombe Wanderers | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Blackpool | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | York City | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cheltenham Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Colchester United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hartlepool United FC | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Notts County | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Macclesfield Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Peterborough United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Northampton Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Burton Albion FC | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Woking | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stevenage Borough | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Slough Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Forest Green Rovers | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Crawley Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Newport County | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Gateshead | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Dover Athletic | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Bradford AFC | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Coventry | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Halifax Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Boreham Wood | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Billericay Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Oxford City | |||||||
Liga de Honora calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | SL Benfica B | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Vitoria Guimaraes B | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CD Mafra | |||||||
Australia League A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 06:35 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Brisbane Roar FC | |||||||
10 Nov 2018 08:50 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Sydney FC | |||||||
Korea League Classic calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 2 | Ulsan Hyundai Horang-i | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Incheon United FC | |||||||
10 Nov 2018 07:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Pohang Steelers | |||||||
10 Nov 2018 07:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Jeonbuk Hyundai Motors | |||||||
J-League Division 1 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kawasaki Frontale | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Urawa Red Diamonds | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Jubilo Iwata | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Vegalta Sendai | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nagoya Grampus Eight | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yokohama F Marinos | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sagan Tosu | |||||||
10 Nov 2018 06:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Shonan Bellmare | |||||||
Japanese League Division 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Okayama FC | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Zweigen Kanazawa FC | |||||||
10 Nov 2018 06:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | JEF United Ichihara | |||||||
10 Nov 2018 07:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Yamagata Montedio | |||||||
Russian First Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 04:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Pari Nizhny Novgorod | |||||||
10 Nov 2018 06:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | FK Tyumen | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Mordovia Saransk | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Avangard | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Tambov | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Chertanovo Moscow | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Shinnik Yaroslavl | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Zenit-2 St.Petersburg | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tom Tomsk | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Spartak Moscow II | |||||||
Greece National A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:15 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Pas Giannina | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Panionios | |||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | OFI Crete | |||||||
Israel Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Maccabi Petah Tikva FC | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Bnei Yehuda Tel Aviv | |||||||
10 Nov 2018 16:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hapoel Raanana | |||||||
10 Nov 2018 18:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Maccabi Haifa | |||||||
Iran Pro League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Sepidroud Rasht | |||||||
Cyprus 1 Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | EN Paralimni | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | AEP Paphos | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nea Salamis | |||||||
Indonesia Super Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 06:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bali United | |||||||
10 Nov 2018 08:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Psis Semarang | |||||||
10 Nov 2018 08:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Pstni | |||||||
10 Nov 2018 11:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | PSM Makassar | |||||||
Ukraine Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Olimpic Donetsk | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Chernomorets Odessa | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Karpaty Lviv | |||||||
10 Nov 2018 17:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | PFC Oleksandria | |||||||
Romania - Division A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Politehnica Iasi | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Concordia Chiajna | |||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dunarea Calarasi | |||||||
Austria calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 5 - 1 | 1 - 0 | Trenkwalder Admira | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | St.Polten | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Rheindorf Altach | |||||||
Hungary calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Debreceni VSC | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Videoton Puskas Akademia | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Budapest Honved | |||||||
10 Nov 2018 16:45 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Ujpesti TE | |||||||
10 Nov 2018 18:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ferencvarosi TC | |||||||
Poland calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zaglebie Sosnowiec | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cracovia Krakow | |||||||
10 Nov 2018 19:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Zaglebie Lubin | |||||||
India calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 08:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Minerva Punjab | |||||||
10 Nov 2018 11:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Mohun Bagan | |||||||
Serbia calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Cukaricki | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Radnik Surdulica | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | FK Vozdovac Beograd | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Spartak Subotica | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Crvena Zvezda | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Vojvodina | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | FK Napredak Krusevac | |||||||
Croatia calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | ZNK Osijek | |||||||
10 Nov 2018 16:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Zapresic | |||||||
Egypt Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | El Zamalek | |||||||
10 Nov 2018 18:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Smouha SC | |||||||
Bulgaria calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 10:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Septemvri Sofia | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Levski Sofia | |||||||
10 Nov 2018 15:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Etar Veliko Tarnovo | |||||||
Slovakia calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | MSK Zilina | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | DAC Dunajska Streda | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 2 - 4 | 1 - 3 | FK Senica | |||||||
Slovenia Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Gorica | |||||||
10 Nov 2018 15:15 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Triglav Gorenjska | |||||||
Belarus Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Vitebsk | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | FC Minsk | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Vigvam Smolevichy | |||||||
Wales Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Barry Town Afc | |||||||
10 Nov 2018 14:30 | FT | 2 - 3 | 2 - 0 | Newi Cefn Druids | |||||||
10 Nov 2018 15:45 | FT | 7 - 1 | 5 - 0 | Llanelli | |||||||
Iraq calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Al Najaf | |||||||
10 Nov 2018 11:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Al-Hudod | |||||||
Morocco Super League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cayb Club Athletic Youssoufia | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Rcoz Oued Zem | |||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Union Touarga Sport Rabat | |||||||
South Africa Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Baroka | |||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Orlando Pirates | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chippa United FC | |||||||
10 Nov 2018 18:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Supersport United | |||||||
10 Nov 2018 18:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Bloemfontein Celtic | |||||||
Bosnia Premijer Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Radnik Bijeljina | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | NK Celik | |||||||
10 Nov 2018 15:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | FK Sarajevo | |||||||
Estonia calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Trans Narva | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Parnu Linnameeskond | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Flora Tallinn | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Viljandi Jk Tulevik | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | JK Tallinna Kalev | |||||||
Switzerland Challenge League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 16:30 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Chiasso | |||||||
Moldova Divizia Nationala calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sheriff | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cs Petrocub | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Milsami | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sfintul Gheorghe | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 00:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Club Guabira | |||||||
10 Nov 2018 21:15 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Sport Boys Warnes | |||||||
10 Nov 2018 23:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Blooming | |||||||
Guatemala Liga Nacional calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 19:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Deportivo Petapa | |||||||
10 Nov 2018 21:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Coban Imperial | |||||||
El Salvador Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 21:15 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Luis Angel Firpo | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 00:15 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Delfin SC | |||||||
10 Nov 2018 22:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Liga Dep. Universitaria Quito | |||||||
Latvia - 1. Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 4 - 4 | 1 - 1 | Spartaks Jurmala | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Liepajas Metalurgs | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Metta/LU Riga | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Jelgava | |||||||
Poland - 2. Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Chrobry Glogow | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Stomil Olsztyn OKS 1945 | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | LKS Nieciecza | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 0 | Garbarnia Krakow | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Chojniczanka Chojnice | |||||||
10 Nov 2018 16:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | GKS Katowice | |||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Gks Jastrzebie | |||||||
Colombia Copa Mustang calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 00:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Atletico Huila | |||||||
10 Nov 2018 20:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Patriotas | |||||||
10 Nov 2018 22:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Alianza Petrolera | |||||||
10 Nov 2018 23:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | America de Cali | |||||||
Austria Erste Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | SK Austria Klagenfurt | |||||||
Russia Div 2 West calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Murom | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | FK Kolomna | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Chertanovo Moscow Ii | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dolgiye Prudy | |||||||
Ukraine U21 Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Shakhtar Donetsk U21 | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 4 - 1 | 4 - 1 | Illichivets U21 | |||||||
Scotland Championship calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Alloa Athletic | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Queen of South | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Dundee United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Falkirk | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Inverness C.T. | |||||||
Scotland Division 1 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Montrose | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Forfar Athletic | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Stenhousemuir | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Raith Rovers | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Airdrie United | |||||||
Korea K-National League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 06:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Cheonan City | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 04:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Tokyo U23 | |||||||
Uzbekistan Professional Football League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Metallurg Bekobod | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nasaf Qarshi | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kuruvchi Bunyodkor | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Karlskrona | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Oskarshamns AIK | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Grebbestads If | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Lunds BK | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Atvidabergs FF | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Tvaakers IF | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Skovde AIK | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 3 | Mjallby AIF | |||||||
Jordan Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Al Hussein Irbid | |||||||
10 Nov 2018 16:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Al Aqaba Sc | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Comunicaciones BsAs | ||||||||
10 Nov 2018 15:05 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Atletico Atlanta | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | ? - ? | ? - ? | Talleres Rem De Escalada | ||||||||
Georgia Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Saburtalo Tbilisi | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kolkheti Poti | |||||||
Republic of Azerbaijan Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Sabail | |||||||
10 Nov 2018 15:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Zira | |||||||
Russia Div 2 Center calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kvant Obninsk | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Metallurg Lipetsk | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Zvezda Ryazan | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sokol | |||||||
French Nationa League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stade Lavallois MFC | |||||||
Paraguayan Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 20:50 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Olimpia Asuncion | |||||||
10 Nov 2018 23:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Sol De America | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 10:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Hatayspor | |||||||
10 Nov 2018 10:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Denizlispor | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Genclerbirligi | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Karabukspor | |||||||
Russia Youth Championship League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 06:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Orenburg Youth | |||||||
10 Nov 2018 07:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Akhmat Grozny Youth | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zenit St.petersburg Youth | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 09:15 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Prostejov | |||||||
10 Nov 2018 09:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Fk Mas Taborsko | |||||||
10 Nov 2018 09:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Brno | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 6 | 0 - 5 | Akropolis IF | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Assyriska FF | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sandvikens IF | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Bk Forward | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Karlslunds If Hfk | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Arameisk-syrianska If | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Fc Linkoping City | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Umea FC | |||||||
Ukraine Division 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Fk Avanhard Kramatorsk | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 2 | Sumy | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Balkany Zorya | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Volyn | |||||||
Algeria Division 1 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Mo Bejaia | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Js Saoura | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 3 - 3 | 2 - 2 | Drb Tadjenant | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | As Ain Mlila | |||||||
Czech Republic U19 League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 09:15 | FT | 4 - 3 | 1 - 1 | Viktoria Plzen U19 | |||||||
10 Nov 2018 09:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Synot Slovacko U19 | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Hradec Kralove u19 | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Brno U19 | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Mlada Boleslav U19 | |||||||
10 Nov 2018 10:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Slavia Praha u19 | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ceske Budejovice u19 | |||||||
Greece Super League 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Ergotelis | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Apollon Kalamaria | |||||||
Chile Cup calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 23:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Palestino | |||||||
Serbia Prva Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fk Sindelic Nis | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Borac Cacak | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Novi Pazar | |||||||
Bahrain Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:20 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Al-Muharraq | |||||||
10 Nov 2018 13:20 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Al-shabbab | |||||||
10 Nov 2018 16:20 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Al-Hadd | |||||||
Slovenia 2. Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Bilje | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tabor Sezana | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Nk Roltek Dob | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Rogaska | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Fuzinar | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ask Bravo | |||||||
San Marino Girone A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | San Giovanni | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | S.S Pennarossa | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Tre Fiori | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Folgore/falciano | |||||||
Slovakia 2. Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Mfk Nova Dubnica | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Dukla Banska Bystrica | |||||||
Luxembourg National Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Hostert | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Hamm Rm Benfica | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Jeunesse Esch | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 5 | Progres Niedercorn | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Us Rumelange | |||||||
FYR Macedonia Prva liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | FK Makedonija | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | FK Shkendija 79 | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Pobeda Prilep | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Vardar Skopje | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Academy Pandev | |||||||
Korea Challengers League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 04:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Icheon Citizen Fc | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 09:15 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Pisek | |||||||
10 Nov 2018 09:15 | FT | 5 - 1 | 4 - 1 | Sokol Brozany | |||||||
10 Nov 2018 09:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Prevysov | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Slavoj Vysehrad | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sokol Zivanice | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Karlovy Vary Dvory | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zeta | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Rudar Pljevlja | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Iskra Danilovgrad | |||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | FK Buducnost Podgorica | |||||||
German 3. Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | VfL Osnabruck | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Uerdingen | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Sportfreunde Lotte | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Kaiserslautern | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Karlsruher SC | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Hallescher | |||||||
England Northern Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Warrington Town AFC | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 3 | Nantwich Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Bamber Bridge | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Gainsborough Trinity | |||||||
Saudi Arabia Professional League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:50 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Al Ittihad | |||||||
India Super League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Pune City | |||||||
Poland 3. Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | KS Energetyk ROW | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Radomiak Radom | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Resovia Rzeszow | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Blekitni Stargard Szczecinski | |||||||
10 Nov 2018 15:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Pogon Siedlce | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Siarka Tarnobrzeg | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | ? - ? | ? - ? | Legia Warszawa Youth | ||||||||
10 Nov 2018 11:00 | ? - ? | ? - ? | Gornik Zabrze Youth | ||||||||
10 Nov 2018 12:30 | ? - ? | ? - ? | Pogon Szczecin Youth | ||||||||
10 Nov 2018 14:00 | ? - ? | ? - ? | Lech Poznan Youth | ||||||||
England Southern Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kings Langley | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Swindon Supermarine | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 1 | Wimborne Town | |||||||
Peru Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 18:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Binacional | |||||||
10 Nov 2018 20:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Dep. San Martin | |||||||
10 Nov 2018 22:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Universitario de Deportes | |||||||
England Conference North Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Boston United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Blyth Spartans | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Altrincham | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Bradford Park Avenue | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 3 | Fc United Of Manchester | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Kidderminster | |||||||
England Conference South Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Hungerford Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Gloucester City | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Chippenham Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 2 | Bath City | |||||||
Welsh Football League First Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Llantwit Major | |||||||
Oman calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | AL-Nahda | |||||||
10 Nov 2018 12:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Al Oruba Sur | |||||||
10 Nov 2018 13:05 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Mjees | |||||||
10 Nov 2018 14:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Al-Suwaiq Club | |||||||
10 Nov 2018 15:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Muscat | |||||||
10 Nov 2018 15:45 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Al Shabab Oma | |||||||
10 Nov 2018 16:05 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Al Nasr (OMA) | |||||||
England FA Trophy calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Stafford Rangers | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Kettering Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Buxton FC | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Barwell | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Tamworth | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Mickleover Sports | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Rushden&Diamonds | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Carlton Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Hyde United | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | AFC Hornchurch | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Merthyr Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Bedford Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Tonbridge Angels | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Biggleswade Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Enfield Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Poole Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Merstham | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Hayes&Yeading | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | AFC Totton | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Beaconsfield Sycob | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Chesham United | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Bognor Regis Town | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Bishop's Stortford | ||||||||
10 Nov 2018 15:00 | ? - ? | ? - ? | Wingate Finchley | ||||||||
Lebanon calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Shabab Sahel | |||||||
10 Nov 2018 12:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Racing Beirut | |||||||
10 Nov 2018 12:15 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Al Ansar Lib | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Al Akhaahli Alay | |||||||
Northern Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Coleraine | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ballymena United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Warrenpoint Town | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Institute | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Crusaders FC | |||||||
Chile Primera Division calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 20:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Universidad de Chile | |||||||
Mexico Primera Divison A calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 01:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Venados | |||||||
10 Nov 2018 01:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Uaem Potros | |||||||
10 Nov 2018 02:05 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cimarrones De Sonora | |||||||
10 Nov 2018 23:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Tampico Madero | |||||||
Scotland Division 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Edinburgh City | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Berwick Rangers | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Stirling Albion | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Peterhead | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Cowdenbeath | |||||||
Bulgaria Division 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 4 - 1 | 0 - 1 | Chernomorets Pomorie | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Tsarsko Selo | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Lokomotiv Sofia | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chernomorets Balchik | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | PFK Montana | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Dobrudzha | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ludogorets Razgrad Ii | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 00:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Santo Domingo | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | ? - ? | ? - ? | Mushuc Runa | ||||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 04:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yokogawa Musashino | |||||||
10 Nov 2018 05:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Honda | |||||||
Malta Premier League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Senglea Athletic | |||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | Pieta Hotspurs | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Qormi | |||||||
10 Nov 2018 15:15 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Balzan | |||||||
Malta First Division League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Swieqi United | |||||||
10 Nov 2018 15:15 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | San Gwann | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Naftan Novopolock | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 0 | Zhitkovichi | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Belshina Babruisk | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Lida | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Fc Baranovichi | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 6 - 2 | 5 - 0 | Fk Orsha | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Zabudova 2007 Chist | |||||||
Romania Liga 2 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 09:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | UTA Arad | |||||||
10 Nov 2018 09:00 | FT | 5 - 0 | 4 - 0 | ACS Poli Timisoara | |||||||
10 Nov 2018 09:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Farul Constanta | |||||||
10 Nov 2018 09:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Balotesti | |||||||
10 Nov 2018 09:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Metaloglobus | |||||||
10 Nov 2018 10:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Pandurii | |||||||
Kosovo Super League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kf Flamurtari Pristina Kos | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Kf Drita Gjilan | |||||||
Northern Ireland IFA Championship calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 3 | Police Service Of Northern Ireland | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Dergview | |||||||
10 Nov 2018 14:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Knockbreda | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Ballinamallard United | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 0 | Ballyclare Comrades | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Larne | |||||||
Croatia 2 HNL calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | NK Varteks | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Zadar | |||||||
10 Nov 2018 12:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Dugopolje | |||||||
10 Nov 2018 17:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Osijek B | |||||||
Indonesia Division 1 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 09:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Semen Padang | |||||||
South Africa First League calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 13:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Jomo Cosmos | |||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Uthongathi | |||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cape Umoya United | |||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Richards Bay | |||||||
10 Nov 2018 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Ajax Cape Town | |||||||
Vietnam Championship U21 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 08:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | U21 Đồng Tâm Long An | |||||||
10 Nov 2018 10:10 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | U21 Sông Lam Nghệ An | |||||||
Portugal U23 calendario |
|||||||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Vitoria Fc Setubal U23 | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Maritimo U23 | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Belenenses U23 | |||||||
10 Nov 2018 11:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Gd Estoril Praia U23 | |||||||
10 Nov 2018 15:00 | FT | 4 - 3 | 1 - 2 | Cd Aves U23 |
partidos totales: 541
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...