calendario de fútbol 15-10-2016
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
English Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Leicester City | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Swansea City | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 1 | Hull City | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Everton | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Tottenham Hotspur | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Sunderland | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | West Ham United | |||||||
England Championship calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 2 | Fulham | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ipswich | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Preston North End | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Leeds United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Brentford | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Rotherham United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Reading | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Burton Albion FC | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Wolves | |||||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | AS Roma | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sampdoria | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Udinese | |||||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Hellas Verona | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Spezia | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Salernitana | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Latina Calcio | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Cittadella | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Vicenza | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Benevento | |||||||
Spanish La Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Sevilla | |||||||
15 Oct 2016 15:15 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Deportivo La Coruna | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 7 - 1 | 2 - 1 | Granada | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 6 | 0 - 4 | Real Madrid | |||||||
Spain Segunda Division B calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Getafe | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Real Oviedo | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | CD Mirandes | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Almeria | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Mallorca | |||||||
Germany Bundesliga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Bayern Munich | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Schalke 04 | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hamburger | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Freiburg | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Ingolstadt 04 | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Bayer Leverkusen | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | VfB Stuttgart | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Heidenheimer | |||||||
French Ligue 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Paris Saint Germain | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Nantes | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lille | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Caen | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Angers SCO | |||||||
French Ligue 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Strasbourg | |||||||
Eredivisie calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Willem II | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Go Ahead Eagles | |||||||
15 Oct 2016 18:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Heracles Almelo | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Vitesse Arnhem | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | SC Heerenveen | |||||||
Argentina Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 01:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Aldosivi | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Colon | |||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Racing Club | |||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Temperley | |||||||
15 Oct 2016 22:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Rosario Central | |||||||
15 Oct 2016 22:15 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Talleres Cordoba | |||||||
Belgium Jupiler League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 3 | 3 - 3 | Standard Liege | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Westerlo | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | AS Eupen | |||||||
15 Oct 2016 19:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Genk | |||||||
Russia Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lokomotiv Moscow | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Krylya Sovetov Samara | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | FK Rostov | |||||||
Scotland Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Ross County | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Motherwell FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Dundee | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Hamilton FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kilmarnock | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Silkeborg IF | |||||||
Sweden Allsvenskan calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | GIF Sundsvall | |||||||
Norway Tippeligaen calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bodo Glimt | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Rosenborg | |||||||
Republic Gambrinus Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Slavia Praha | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Pribram | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Slovan Liberec | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Brno | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Zlin | |||||||
15 Oct 2016 19:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Viktoria Plzen | |||||||
Sweden Superettan calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Angelholms FF | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dalkurd Ff | |||||||
Turkey Super Lig calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Gaziantepspor | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Besiktas | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Karabukspor | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Galatasaray | |||||||
England Divison 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Swindon | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Oldham Athletic | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Gillingham | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Coventry | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Peterborough United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Millwall | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bradford AFC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Bury | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Milton Keynes Dons | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Port Vale | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Chesterfield | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Shrewsbury Town | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 00:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Paysandu (PA) | |||||||
15 Oct 2016 01:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Brasil De Pelotas Rs | |||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Vila Nova (GO) | |||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Parana PR | |||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tupi Juiz de Fora MG | |||||||
15 Oct 2016 20:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | CRB AL | |||||||
15 Oct 2016 22:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ceara | |||||||
15 Oct 2016 22:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Luverdense | |||||||
Mexico Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 03:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Club Leon | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Monterrey | |||||||
Switzerland National Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Lausanne Sports | |||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Luzern | |||||||
England FA Cup calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Chester FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Gateshead | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Macclesfield Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Bishop Auckland | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Tranmere Rovers | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 3 | Stourbridge | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Matlock Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Guiseley | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Spennymoor Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Wrexham | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Curzon Ashton | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Whitehawk | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Leiston Fc | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Forest Green Rovers | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Wealdstone | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Woking | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 1 | Bromley | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 1 | Brackley Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Dartford | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Hendon | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Eastbourne Borough | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Weymouth | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Kettering Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Dover Athletic | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Ebbsfleet United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Billericay Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Margate | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Potters Bar Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hemel Hempstead Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | St Albans City | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | North Leigh | |||||||
15 Oct 2016 15:10 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Halifax Town | |||||||
Portugal Cup calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Boavista | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Pacos Ferreira | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Amarante | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Olhanense SC | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Sporting Braga | |||||||
15 Oct 2016 20:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Porto | |||||||
Australia League A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 07:35 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Central Coast Mariners FC | |||||||
15 Oct 2016 09:50 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Melbourne City | |||||||
Korea League Classic calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 07:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Jeju United FC | |||||||
15 Oct 2016 07:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ulsan Hyundai Horang-i | |||||||
15 Oct 2016 07:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Suwon Samsung Bluewings | |||||||
Japan League Cup calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 05:05 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Gamba Osaka | |||||||
U17 European calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 10:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Hy Lạp U17 | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 1 | Ireland U17 | |||||||
Russian First Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Luch-Energiya | |||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Volgar-Gazprom Astrachan | |||||||
15 Oct 2016 11:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Spartak Moscow II | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Spartak Nalchik | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Zenit-2 St.Petersburg | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Yenisey Krasnoyarsk | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Neftekhimik Nizhnekamsk | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | FK Tyumen | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Dynamo Moscow | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Baltika | |||||||
Greece National A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Kerkyra | |||||||
15 Oct 2016 16:15 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Platanias FC | |||||||
15 Oct 2016 18:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Olympiakos | |||||||
Israel Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 5 - 0 | 4 - 0 | Maccabi Petah Tikva FC | |||||||
Iran Pro League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Esteghlal Khozestan | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Esteghlal Tehran | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Teraktor-Sazi | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sepahan | |||||||
15 Oct 2016 15:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Naft Tehran | |||||||
Cyprus 1 Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | APOEL Nicosia | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Anorthosis Famagusta FC | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Nea Salamis | |||||||
Singapore calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Tampines Rovers FC | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 5 | 0 - 4 | Home United FC | |||||||
Ukraine Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Shakhtar Donetsk | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Volyn | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Dynamo Kyiv | |||||||
Romania - Division A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Botosani | |||||||
15 Oct 2016 18:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Concordia Chiajna | |||||||
Austria calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Red Bull Salzburg | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Rheindorf Altach | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | St.Polten | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | SV Ried | |||||||
HongKong calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Eastern A.A Football Team | |||||||
15 Oct 2016 10:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | South China | |||||||
Hungary calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mezokovesd-Zsory | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ferencvarosi TC | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ujpesti TE | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Fehervar Videoton | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Debreceni VSC | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 2 | 3 - 2 | MTK Hungaria FC | |||||||
Poland calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Arka Gdynia | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ruch Chorzow | |||||||
15 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Lechia Gdansk | |||||||
Serbia calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Partizan Belgrade | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 2 | Spartak Subotica | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | FK Javor Ivanjica | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Backa Backa Palanka | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Novi Pazar | |||||||
Croatia calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Istra 1961 | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cibalia | |||||||
Egypt Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Al Ahly | |||||||
Bulgaria calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Levski Sofia | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Slavia Sofia | |||||||
Slovakia calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zlate Moravce | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | MFK Ruzomberok | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Trencin | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Sport Podbrezova | |||||||
15 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 6 | 0 - 4 | MSK Zilina | |||||||
Slovenia Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Nk Radomlje | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | NK Rudar Velenje | |||||||
15 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | NK Maribor | |||||||
Belarus Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Isloch Minsk | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Dinamo Brest | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | FC Minsk | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Neman Grodno | |||||||
Wales Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Newtown | |||||||
15 Oct 2016 17:15 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Llandudno | |||||||
Iraq calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zakho | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Al Bahri | |||||||
UAE League Professional calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Al Wehda UAE | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Al-Sharjah | |||||||
Qatar calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Al-Arabi SC | |||||||
15 Oct 2016 15:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Al-Wakra | |||||||
15 Oct 2016 17:40 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Al-Garrafa | |||||||
15 Oct 2016 17:40 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Al Rayyan | |||||||
Morocco Super League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | IRT Itihad de Tanger | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Chabab Rif Hoceima | |||||||
South Africa Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chippa United FC | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Maritzburg United | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Bloemfontein Celtic | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ajax Cape Town | |||||||
15 Oct 2016 19:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Baroka | |||||||
Bosnia Premijer Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | Sloboda | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Krupa | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | NK Celik | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Zrinjski Mostar | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | NK Siroki Brijeg | |||||||
China Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 08:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Tianjin Teda | |||||||
15 Oct 2016 12:35 | FT | 0 - 6 | 0 - 5 | Guangzhou Evergrande FC | |||||||
15 Oct 2016 12:35 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Shanghai East Asia FC | |||||||
Estonia calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Nomme JK Kalju | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Levadia Tallinn | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Parnu Linnameeskond | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Flora Tallinn | |||||||
Switzerland Challenge League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Chiasso | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Le Mont LS | |||||||
Moldova Divizia Nationala calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Academia Chisinau | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Dacia Chisinau | |||||||
Armenia Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 11:30 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Banants | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Ararat Yerevan | |||||||
AFC U19 Championship calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Tajikistan U19 | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Australia U19 | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Real Potosi | |||||||
El Salvador Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 22:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | CD Universidad de El Salvador | |||||||
Honduras Liga Nacional calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 22:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | CD Motagua | |||||||
Korea K League Challenge calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 05:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Daejeon Citizen | |||||||
15 Oct 2016 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Seoul E Land | |||||||
15 Oct 2016 07:00 | FT | 8 - 1 | 5 - 0 | Chungnam Asan | |||||||
15 Oct 2016 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Anyang | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 0 | Mushuc Runa | |||||||
15 Oct 2016 21:00 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | CD El Nacional | |||||||
15 Oct 2016 21:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Guayaquil City | |||||||
15 Oct 2016 22:30 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Deportivo Cuenca | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Club Sport Emelec | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sociedad Deportiva Aucas | |||||||
Latvia - 1. Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Liepajas Metalurgs | |||||||
Poland - 2. Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | GKS Katowice | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Chojniczanka Chojnice | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Wisla Pulawy | |||||||
15 Oct 2016 16:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Podbeskidzie | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Wigry Suwalki | |||||||
Colombia Copa Mustang calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 02:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Dep.Independiente Medellin | |||||||
15 Oct 2016 21:15 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Inter Palmira | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Envigado | |||||||
15 Oct 2016 23:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Atletico Junior Barranquilla | |||||||
Ukraine U21 Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Vorskla U21 | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stal Dniprodzerzhynsk U21 | |||||||
Scotland Championship calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Dundee United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hibernian FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Greenock Morton | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Dunfermline | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Ayr Utd | |||||||
Scotland Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Stranraer | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | East Fife | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Albion Rovers | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Alloa Athletic | |||||||
15 Oct 2016 17:15 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Peterhead | |||||||
Georgia Pirveli Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Kolkheti Khobi | |||||||
Belgium - 2e Klasse calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | St Gilloise | |||||||
Uzbekistan Professional Football League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Pakhtakor Tashkent | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Andijon | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Nasaf Qarshi | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Landskrona BoIS | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Trollhattan | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Osters IF | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Qviding FIF | |||||||
Finland Ykkonen calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | TPS Turku | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Jaro | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | Jyvaskyla JK | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | KTP Kotka | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Jazz | |||||||
Colombia Copa Premier calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 4 - 3 | 2 - 2 | Deportivo Pereira | |||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Karlbergs BK | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 0 | Sollentuna United FF | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Gute | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | BKV Norrtalje | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Gamla Upsala | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Ik Franke | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Vasteras IK | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 00:05 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Estudiantes de Caseros | |||||||
15 Oct 2016 17:05 | ? - ? | ? - ? | Deportivo Riestra | ||||||||
15 Oct 2016 20:30 | ? - ? | ? - ? | Deportivo Moron | ||||||||
15 Oct 2016 22:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Talleres Rem De Escalada | |||||||
Georgia Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Samtredia | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kolkheti Poti | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Shukura Kobuleti | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Dinamo Tbilisi | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Lokomotiv Tbilisi | |||||||
Republic of Azerbaijan Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Gilan Gabala | |||||||
15 Oct 2016 15:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Standard Sumqayit | |||||||
Russia Div 2 Center calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Arsenal Tula II | |||||||
French Nationa League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:45 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Dunkerque | |||||||
Paraguayan Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 00:10 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Libertad Asuncion | |||||||
15 Oct 2016 22:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nacional Asuncion | |||||||
Ireland Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Cobh Ramblers | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Limerick FC | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | UC Dublin UCD | |||||||
15 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Waterford United | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Mersin Idman Yurdu | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sivasspor | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Goztepe | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Bandirmaspor | |||||||
Russia Youth Championship League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 0 | Zenit St.petersburg Youth | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Fk Rostov Youth | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Tom Tomsk Youth | |||||||
Chinese Football League Divison 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Qingdao Jonoon | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shanghai Shenxin | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Dalian Yifang Aerbin | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Xinjiang Tianshan Leopard | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shenzhen | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Wuhan ZALL | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Beijing Renhe | |||||||
15 Oct 2016 07:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Tianjin Quanjian | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 09:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | SK Sigma Olomouc | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Fotbal Trinec | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Pardubice | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Budejovice | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Viktoria Zizkov | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Fk Mas Taborsko | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Vasteras SK FK | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Nykopings BIS | |||||||
Norway 2 Division C calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sola | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nest-Sotra | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Lysekloster | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Valerenga B | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Lorenskog | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | FK Vidar | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fana | |||||||
Ukraine Division 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Ternopil | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kolos Kovalivka | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Desna Chernihiv | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Helios Kharkiv | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Fk Avanhard Kramatorsk | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Skala Stryi | |||||||
Norway 2 Division A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 5 - 1 | 2 - 0 | Alta | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Skeid Oslo | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Oppsal | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 8 - 2 | 4 - 1 | Mo IL | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Stabaek B | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ullern | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Tromsdalen UIL | |||||||
Norway 2 Division B calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Ham-Kam | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Molde B | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Byasen Toppfotball | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Elverum | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 5 | 0 - 2 | Stjordals Blink | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 0 | Strindheim IL | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Brumunddal | |||||||
Algeria Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Drb Tadjenant | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Js Saoura | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Mo Bejaia | |||||||
Tunisia Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | As Gabes | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | J.s. Kairouanaise | |||||||
Uzbekistan Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Uz Dong Joo Andijon | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Naryn | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 4 - 3 | 0 - 0 | Aral Nukus | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Xorazm Urganch | |||||||
Czech Republic U19 League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Slavia Praha u19 | |||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Banik Ostrava u19 | |||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sk Sigma Olomouc u19 | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Hradec Kralove u19 | |||||||
15 Oct 2016 11:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Viktoria Plzen U19 | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Ceske Budejovice u19 | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 1 | Hlucin U19 | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Brno U19 | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Zpc Kariba | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Border Strikers | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ngezi Platinum Stars | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Chapungu United | |||||||
Lithuania - 2. Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Hegelmann Litauen | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Dziugas Telsiai | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Baltija Panevezys | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fk Zalgiris Vilnius 2 | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Banga Gargzdai | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 14 - 0 | 6 - 0 | Minija | |||||||
Serbia Prva Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kolubara | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Proleter Novi Sad | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Zemun | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Sloboda Uzice Sevojno | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Macva Sabac | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | FK Bezanija | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dinamo Vranje | |||||||
Estonia Esi Liiga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Fci Tallinn B | |||||||
Slovenia 2. Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Triglav Gorenjska | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | NK Ptuj Drava | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | NK Zavrc | |||||||
San Marino Girone A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | SP La Fiorita | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | SS Murata | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Fiorentino | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Tre Penne | |||||||
Slovakia 2. Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Rimavska Sobota | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Haniska | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Spisska Nova Ves | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Svaty Jur | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Stk 1914 Samorin | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Odeva Lipany | |||||||
FYR Macedonia Prva liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | FK Makedonija | |||||||
England Divison 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Blackpool | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Exeter City | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Grimsby Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Hartlepool United FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Crawley Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Colchester United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Luton Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Wycombe Wanderers | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Stevenage Borough | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Crewe Alexandra | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Portsmouth | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Newport County | |||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Vanersborg | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 4 - 1 | 0 - 0 | Gunnilse Is | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 5 - 2 | 0 - 1 | Ik Gauthiod | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 4 - 4 | 2 - 1 | Kortedala If | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Grebbestads If | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Kumla | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 6 | 0 - 4 | Skovde AIK | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Gotaland calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 10 | 0 - 5 | Karlskrona | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Kvarnby IK | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Lunds BK | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Asarums If Fk | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Hassleholms If | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Ifk Berga | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Torns IF | |||||||
Kazakhstan Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kyzylzhar Petropavlovsk | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Maktaaral | |||||||
15 Oct 2016 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ekibastuzets | |||||||
Latvia - 2. Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 7 - 2 | 4 - 0 | Jdfs Alberts | |||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Fk Valmiera | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Rezekne / Bjss | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Staiceles Bebri | |||||||
Austrian Regionalliga Mitte calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | ? - ? | ? - ? | Lafnitz | ||||||||
15 Oct 2016 15:00 | ? - ? | ? - ? | TSV Hartberg | ||||||||
Chinese Football League Divison 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Lijiang FC | |||||||
15 Oct 2016 08:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Jiangxi Beidamen | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lovcen Cetinje | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | OFK Petrovac | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Iskra Danilovgrad | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | FK Buducnost Podgorica | |||||||
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Skopje | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Vrapciste | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Horizont Turnovo | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Novaci | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | FK Teteks Tetovo | |||||||
Japan Women Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 05:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Nữ Nagano Parceiro | |||||||
15 Oct 2016 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nữ Urawa Reds | |||||||
German 3. Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | SV Wehen Wiesbaden | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | VfL Osnabruck | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | MSV Duisburg | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Werder Bremen Am | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sportfreunde Lotte | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Fsv Zwickau | |||||||
15 Oct 2016 13:05 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | 1. Magdeburg | |||||||
German Frauen Bundesliga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Nữ Sg Essen Schonebeck | |||||||
UEFA European Women's U17 Championship calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | ? - ? | ? - ? | France Womens U17 | ||||||||
15 Oct 2016 13:00 | ? - ? | ? - ? | Nữ Croatia U17 | ||||||||
England Northern Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Barwell | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 4 | 4 - 1 | Buxton FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Blyth Spartans | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Skelmersdale United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Corby Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Coalville | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Workington | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Marine | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Rushall Olympic | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Halesowen Town | |||||||
AFF Suzuki Cup calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 09:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Timor Leste | |||||||
15 Oct 2016 12:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Lào | |||||||
Malaysia Cup calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | ? - ? | ? - ? | Kedah | ||||||||
Saudi Arabia Professional League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Al Faisaly Harmah | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Al Qadasiya | |||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Al Nassr | |||||||
Saudi Arabia Division 1 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 16:10 | FT | 3 - 2 | 3 - 0 | Al Hazm | |||||||
15 Oct 2016 16:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Al Shoalah | |||||||
15 Oct 2016 16:40 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Al Jeel | |||||||
India Super League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Northeast United | |||||||
HongKong 1st Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 11:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Eastern District Sa | |||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Kwai Tsing District Fa | |||||||
Poland 3. Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Odra Opole | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Olimpia Elblag | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Polonia Warszawa | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Belchatow | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Polonia Bytom | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stal Stalowa Wola | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Rakow Czestochowa | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Warta Poznan | |||||||
England Southern Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Basingstoke Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Redditch United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Stratford Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | St Ives Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Dorchester Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Hitchin Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Hayes&Yeading | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Slough Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Cinderford Town | |||||||
Peru Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 18:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Utc Cajamarca | |||||||
15 Oct 2016 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cusco FC | |||||||
15 Oct 2016 23:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Juan Aurich | |||||||
England Conference North Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 5 - 2 | 1 - 1 | Gainsborough Trinity | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Nuneaton Town | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | Boston United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Stalybridge Celtic | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Chorley | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fc United Of Manchester | |||||||
Welsh Football League First Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 7 - 1 | 0 - 0 | Monmouth Town | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Risca United | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 5 - 4 | 0 - 0 | Ton Pentre | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Caldicot Town Afc | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Caerau | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Barry Town Afc | |||||||
Oman calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Muscat | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Al Shabab Oma | |||||||
15 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Sohar Club | |||||||
Lebanon calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Al Egtmaaey Trablos | |||||||
15 Oct 2016 15:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Al-Nejmeh | |||||||
Algeria Division 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Usm Blida | |||||||
Northern Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Crusaders FC | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Glenavon Lurgan | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Glentoran | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Ballinamallard United | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ards | |||||||
15 Oct 2016 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Coleraine | |||||||
Chile Primera Division calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 00:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cobresal | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 5 - 1 | 2 - 1 | Csd Antofagasta | |||||||
15 Oct 2016 18:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Everton CD | |||||||
15 Oct 2016 21:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Deportes Iquique | |||||||
15 Oct 2016 23:30 | FT | 3 - 4 | 2 - 0 | Univ Catolica | |||||||
Mexico Primera Divison A calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 01:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Murcielagos | |||||||
15 Oct 2016 02:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Uaem Potros | |||||||
15 Oct 2016 02:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cf Indios De Ciudad Juarez | |||||||
15 Oct 2016 02:30 | FT | 5 - 1 | 2 - 1 | Lobos Buap | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Deportivo Tepic | |||||||
Scotland Division 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Berwick Rangers | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Forfar Athletic | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Annan Athletic | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Clyde | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Elgin City | |||||||
Bulgaria Division 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Tsarsko Selo | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ludogorets Razgrad Ii | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Pfc Nesebar | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Sozopol | |||||||
Canadian Premier Soccer League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 21:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Brantford Galaxy Sc | |||||||
Japan Football League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 05:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Ohira Tochigi UVA SC | |||||||
Chile Primera B calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 19:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Coquimbo Unido | |||||||
15 Oct 2016 22:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rangers Talca | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Cd Santiago Morning | |||||||
15 Oct 2016 23:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Valdivia Huadiwei sub | |||||||
Malta Premier League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Sliema Wanderers FC | |||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Mosta | |||||||
15 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hibernians FC | |||||||
15 Oct 2016 16:15 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Valletta FC | |||||||
Malta First Division League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Fgura United | |||||||
15 Oct 2016 16:15 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Vittoriosa Stars | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Lida | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Kommunalnik Slonim | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Fc Baranovichi | |||||||
Romania Liga 2 calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 09:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Sportul Snagov | |||||||
15 Oct 2016 09:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Chindia Targoviste | |||||||
15 Oct 2016 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Balotesti | |||||||
15 Oct 2016 09:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Politehnica Timisoara | |||||||
15 Oct 2016 09:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Unirea Tarlungeni | |||||||
15 Oct 2016 10:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Dacia Unirea Braila | |||||||
Northern Ireland IFA Championship calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Police Service Of Northern Ireland | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | Institute | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Harland Wolff Welders | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 0 | Dergview | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 0 | Ballyclare Comrades | |||||||
15 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Knockbreda | |||||||
Primera Division de Uruguay calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Boston River | |||||||
15 Oct 2016 20:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Rampla Juniors | |||||||
15 Oct 2016 23:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Villa Espanola | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Ange If | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Friska Viljor | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 1 | Hudiksvalls Forenade FF | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 0 | Moron Bk | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Ifk Timra | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Valbo Ff | |||||||
15 Oct 2016 13:00 | FT | 3 - 4 | 1 - 2 | Soderhamns Ff | |||||||
South Africa First League calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Pretoria Univ | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | Thanda Royal Zulu | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Royal Eagles | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Magesi | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Marumo Gallants | |||||||
15 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Santos Cape Town | |||||||
UAE Cup calendario |
|||||||||||
15 Oct 2016 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Al Oruba Uae | |||||||
15 Oct 2016 14:05 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Al Khaleej Club | |||||||
15 Oct 2016 14:05 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Al Arabi |
partidos totales: 627
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...