calendario de fútbol 18-10-2021
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
English Premier League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Crystal Palace | |||||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fiorentina | |||||||
Spanish La Liga calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Real Betis | |||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Cadiz | |||||||
French Ligue 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Ajaccio | |||||||
International Friendly calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Kuwait U23 | |||||||
Argentina Primera Division calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 00:15 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | San Lorenzo | |||||||
Brasil Serie A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cuiaba | |||||||
18 Oct 2021 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Santos | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Aalborg BK | |||||||
Sweden Allsvenskan calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Elfsborg | |||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | IFK Norrkoping | |||||||
USA MLS calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 03:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Sporting Kansas City | |||||||
Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Bohemians | |||||||
Sweden Superettan calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Trelleborgs FF | |||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Vasalunds IF | |||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Akropolis IF | |||||||
Turkey Super Lig calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Gaziantep Buyuksehir Belediyesi | |||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 6 - 3 | 3 - 2 | Kayserispor | |||||||
Gouden Gids Divisie calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Roda JC Kerkrade | |||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | NAC Breda | |||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Jong Ajax Amsterdam | |||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | Telstar | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Deportivo Moron | |||||||
18 Oct 2021 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Gimnasia Mendoza | |||||||
18 Oct 2021 19:35 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tigre | |||||||
Greece National A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Aris Thessaloniki | |||||||
Israel Premier League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Beitar Jerusalem | |||||||
Cyprus 1 Division calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Aris Limassol | |||||||
18 Oct 2021 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ethnikos Achnas | |||||||
Ukraine Premier League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Veres Rivne | |||||||
Romania - Division A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chindia Targoviste | |||||||
18 Oct 2021 18:30 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Clinceni | |||||||
Poland calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:59 | FT | 4 - 2 | 1 - 2 | Zaglebie Lubin | |||||||
18 Oct 2021 19:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Radomiak Radom | |||||||
Serbia calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 14:00 | ? - ? | ? - ? | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||||
18 Oct 2021 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Mladost Lucani | |||||||
Yemen calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Al Oruba(YEM) | |||||||
Bulgaria calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Beroe | |||||||
Slovenia Liga calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ask Bravo | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 00:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Real Santa Cruz | |||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Nacional Potosi | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 01:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Barcelona SC(ECU) | |||||||
Lithuania - 1. Division calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | FK Zalgiris Vilnius | |||||||
Poland - 2. Liga calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 17:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Stomil Olsztyn OKS 1945 | |||||||
Colombia Copa Mustang calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 00:05 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Millonarios | |||||||
18 Oct 2021 02:10 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Jaguares De Cordoba | |||||||
18 Oct 2021 22:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Aguilas Doradas | |||||||
Georgia Pirveli Liga calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 11:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Baia Zugdidi | |||||||
18 Oct 2021 11:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Shevardeni | |||||||
18 Oct 2021 11:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Metalurgi Rustavi | |||||||
18 Oct 2021 11:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Gagra | |||||||
18 Oct 2021 11:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Norchi Dinamoeli Tbilisi | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Skovde AIK | |||||||
Colombia Copa Premier calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Union Magdalena | |||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Llaneros FC | |||||||
Russia Div 2 South calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 12:00 | FT | 0 - 3 | 1 - 1 | FK Biolog | |||||||
18 Oct 2021 14:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | FK Anzhi | |||||||
Paraguayan Primera Division calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 00:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Olimpia Asuncion | |||||||
18 Oct 2021 22:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Guarani CA | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tuzlaspor Kulubu | |||||||
Israel Leumit League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Hapoel Ramat Gan FC | |||||||
18 Oct 2021 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Hapoel Rishon Letzion | |||||||
18 Oct 2021 16:59 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Beitar Tel Aviv Ramla | |||||||
Ukraine Division 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 13:15 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Metalist Kharkiv | |||||||
Norway 2 Division A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Valerenga B | |||||||
Norway 2 Division B calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Odd Grenland B | |||||||
Czech Republic U19 League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 09:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sk Sigma Olomouc u19 | |||||||
Armenia Division 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 12:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Banants B | |||||||
18 Oct 2021 12:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Ararat Armenia B | |||||||
Serbia Prva Liga calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Zarkovo | |||||||
Hungary NB 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Iiikeruleti Tue | |||||||
Kazakhstan Division 1 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 10:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Maktaaral | |||||||
18 Oct 2021 10:00 | FT | 5 - 0 | 4 - 0 | Kyzylzhar Petropavlovsk Ii | |||||||
German 3. Liga calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 5 - 3 | 3 - 1 | Havelse | |||||||
Albania Super league calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 18:45 | FT | 6 - 3 | 2 - 1 | KS Dinamo Tirana | |||||||
Saudi Arabia Division 1 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 15:50 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Al Nahdha | |||||||
18 Oct 2021 16:20 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Al Jabalain | |||||||
18 Oct 2021 16:25 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Al Kholood | |||||||
18 Oct 2021 17:45 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Al Draih | |||||||
England Southern Premier League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:45 | FT | 2 - 4 | 1 - 3 | Walton Casuals | |||||||
Peru Primera Division calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:59 | FT | 3 - 5 | 0 - 2 | Deportivo Municipal | |||||||
18 Oct 2021 19:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Universitario de Deportes | |||||||
18 Oct 2021 21:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sport Huancayo | |||||||
Jordan Divison 1 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Al-Ahli | |||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Al-Arabi (jordan) | |||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Al-Arabi (jordan) | |||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Al-Ahli | |||||||
Bahrain Division 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Al Ittihad Bhr | |||||||
18 Oct 2021 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Al Ittifaq | |||||||
Lebanon calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Trables Sports Club | |||||||
18 Oct 2021 13:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Sporting Beirut | |||||||
Italy C1A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Pro Vercelli | |||||||
Brazil National Football Tournament U20 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Palmeiras Youth | |||||||
18 Oct 2021 21:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Sao Paulo Youth | |||||||
Mexico Primera Divison A calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 01:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Cimarrones De Sonora | |||||||
Bulgaria Division 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Ludogorets Razgrad Ii | |||||||
18 Oct 2021 15:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Botev Plovdiv Ii | |||||||
United Soccer League calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 01:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | El Paso Locomotive | |||||||
Paraguay Division 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Sportivo Trinidense | |||||||
Romania Liga 2 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Hermannstadt | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Argentino De Rosario | |||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Centro Espanol | |||||||
18 Oct 2021 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Defensores De Cambaceres | |||||||
Brasileiro calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 20:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Gremio Novorizontino | |||||||
USA Women calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 00:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Portland Thorns Fc Womens | |||||||
Uruguay Segunda calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 21:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Central Espanol | |||||||
Norway Division 4 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Aalesund Fk B | |||||||
18 Oct 2021 17:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Os Turn Fotball | |||||||
18 Oct 2021 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Stromsgodset B | |||||||
18 Oct 2021 18:30 | FT | 3 - 4 | 2 - 2 | Stabaek B | |||||||
18 Oct 2021 18:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Molde B | |||||||
Indonesia Division 1 calendario |
|||||||||||
18 Oct 2021 09:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Pscs Cilacap |
partidos totales: 113
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...