calendario de fútbol 25-10-2016
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
Italy Serie A calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | AC Milan | |||||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Salernitana | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ternana | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Vicenza | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Virtus Entella | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Spal | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bari | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Carpi | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hellas Verona | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Latina Calcio | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Benevento | |||||||
International Friendly calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 15:10 | FT | 4 - 2 | 4 - 1 | Nữ Hà Lan | |||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Bồ Đào Nha | |||||||
25 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Nữ Anh | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | AFC Hornchurch | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Crusaders FC | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Cliftonville | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Ards | |||||||
Argentina Primera Division calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 01:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | San Martin San Juan | |||||||
Belgium Jupiler League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Oostende | |||||||
Scotland Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Aberdeen | |||||||
Ireland Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 5 - 2 | 4 - 0 | Dundalk | |||||||
Sweden Superettan calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 18:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ik Frej Taby | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 22:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Luverdense | |||||||
25 Oct 2016 23:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Vila Nova (GO) | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 01:05 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Instituto | |||||||
25 Oct 2016 19:35 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Villa Dalmine | |||||||
Portugal League Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 15:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | CD Nacional | |||||||
Germany Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Arminia Bielefeld | |||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | SV Sandhausen | |||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Munchen 1860 | |||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Bayer Leverkusen | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ingolstadt 04 | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Hamburger | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | VfB Stuttgart | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Hertha Berlin | |||||||
French League Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 17:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Montpellier | |||||||
25 Oct 2016 20:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Angers SCO | |||||||
Netherlands Amstel Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | VV Katwijk | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | Cambuur Leeuwarden | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Telstar | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Almere City FC | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | ASWH | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Jodan Boys Gouda | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | PSV Eindhoven | |||||||
Danish Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 14:15 | FT | 3 - 3 | 0 - 3 | Lyngby | |||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Sonderjyske | |||||||
U19 European calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 10:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Scotland U19 | |||||||
25 Oct 2016 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | Israel U19 | |||||||
Turkey Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Genclerbirligi | |||||||
25 Oct 2016 11:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Keciorengucu | |||||||
25 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sancaktepe Belediye Spor | |||||||
25 Oct 2016 12:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Yeni Malatyaspor | |||||||
25 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Kocaeli Birlik Spor | |||||||
25 Oct 2016 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Ofspor | |||||||
25 Oct 2016 15:15 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Duzyurtspor | |||||||
25 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Fethiyespor | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Dersimspor | |||||||
U17 European calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Áo U17 | |||||||
25 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Pháp U17 | |||||||
25 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Montenegro U17 | |||||||
25 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Azerbaijan U17 | |||||||
Capital One Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Reading | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Tottenham Hotspur | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Hull City | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Norwich City | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 6 - 0 | 2 - 0 | Preston North End | |||||||
Singapore calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Home United FC | |||||||
25 Oct 2016 14:15 | FT | 5 - 1 | 0 - 1 | Hougang United FC | |||||||
Egypt Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:45 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Tala Al Jaish | |||||||
25 Oct 2016 13:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nasr Taadeen | |||||||
25 Oct 2016 16:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Al Ahly | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | El Entag El Harby | |||||||
Iraq calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Al Hussein Irbid | |||||||
South Africa Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 18:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bloemfontein Celtic | |||||||
Austria Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | WSG Wattens | |||||||
25 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 5 | 1 - 1 | Kapfenberg Superfund | |||||||
25 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Trenkwalder Admira | |||||||
25 Oct 2016 18:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | LASK Linz | |||||||
Estonia calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Nomme JK Kalju | |||||||
Greee Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Agrotikos Asteras | |||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Aris Thessaloniki | |||||||
25 Oct 2016 15:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | OFI Crete | |||||||
25 Oct 2016 15:15 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Kallithea | |||||||
25 Oct 2016 17:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Kerkyra | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 01:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nacional Potosi | |||||||
El Salvador Primera Division calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 00:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Municipal Limeno | |||||||
Colombia Copa Premier calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 01:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Leones | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 18:05 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Estudiantes de Caseros | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tristan Suarez | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Club Atletico Acassuso | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Club Atletico Colegiales | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Moron | |||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Excursionistas | |||||||
25 Oct 2016 21:35 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Comunicaciones BsAs | |||||||
Bosnia Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 12:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | NK Orasje | |||||||
Croatia Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Slaven Belupo Koprivnica | |||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Dinamo Zagreb | |||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | NK Split | |||||||
Republic of Azerbaijan Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Gilan Gabala | |||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Qarabag | |||||||
Armenia Division 2 calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 12:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Banants B | |||||||
Chile Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 00:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 0 | Univ Catolica | |||||||
25 Oct 2016 00:30 | FT | 3 - 3 | 0 - 0 | Universidad Catolica Quito | |||||||
Slovenia Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 16:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Krsko Posavlje | |||||||
Bahrain Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 15:30 | ? - ? | ? - ? | Al-Hadd | ||||||||
25 Oct 2016 15:30 | ? - ? | ? - ? | East Riffa | ||||||||
Romania Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | CFR Cluj | |||||||
25 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Luceafarul Oradea | |||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Pandurii | |||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Pandurii | |||||||
25 Oct 2016 18:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | CS Universitatea Craiova | |||||||
Uzbekistan Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kuruvchi Bunyodkor | |||||||
England Divison 2 calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Barnet | |||||||
Poland Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Wigry Suwalki | |||||||
25 Oct 2016 16:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Arka Gdynia | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Wisla Krakow | |||||||
Scottish Development League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Kilmarnock U20 | |||||||
25 Oct 2016 16:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dundee United U20 | |||||||
25 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ross County U20 | |||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | St Johnstone U20 | |||||||
India Super League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mumbai City | |||||||
Moldova Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 11:00 | FT | 1 - 8 | 1 - 2 | Olimpia Balti | |||||||
25 Oct 2016 11:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Sfintul Gheorghe | |||||||
25 Oct 2016 11:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Academia Chisinau | |||||||
25 Oct 2016 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Saxan Ceadir Lunga | |||||||
25 Oct 2016 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Cs Petrocub | |||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 13 - 0 | 9 - 0 | Codru Lozova | |||||||
Bulgaria Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Dunav Ruse | |||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Oborishte | |||||||
25 Oct 2016 18:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Ludogorets Razgrad | |||||||
Hungary Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Szolnoki MAV | |||||||
25 Oct 2016 16:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Bekescsaba | |||||||
England Southern Premier League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Kettering Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Basingstoke Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Dunstable Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Hitchin Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cambridge City | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Dorchester Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | St Neots Town | |||||||
25 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Banbury United | |||||||
England Conference calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Dover Athletic | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Aldershot Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Torquay United | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Gateshead | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Boreham Wood | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chester FC | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Forest Green Rovers | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | York City | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Maidstone United | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | North Ferriby United | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Braintree Town | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Barrow | |||||||
Australia FFA Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 09:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Melbourne City | |||||||
England Conference North Division calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Bradford Park Avenue | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Fc United Of Manchester | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Kidderminster | |||||||
Wales Challenge League Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | The New Saints | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 7 - 1 | 2 - 1 | Haverfordwest County | |||||||
25 Oct 2016 19:45 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Rhyl FC | |||||||
Israel State League calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Kfar Kasem | |||||||
Algeria CUP calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Jsm Bejaia | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Cdys Juventud Unida | |||||||
Israel Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Beitar Haifa Yaacov | |||||||
25 Oct 2016 12:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Ihud Bnei Kfar Kara | |||||||
25 Oct 2016 12:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | As Nordia Jerusalem | |||||||
25 Oct 2016 16:35 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Hapoel Ihud Bnei Gat | |||||||
Israel Ligat Leumit Toto Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 16:59 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Hapoel Bnei Lod | |||||||
25 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Hapoel Afula | |||||||
Israel Ligat Al Toto Cup calendario |
|||||||||||
25 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Ashdod MS |
partidos totales: 170
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...