calendriers de football 11-07-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
temps | Minute | home | plein temps | la mi-temps | a l'extérieur | analyse | |||||
English Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 12:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | West Ham United | |||||||
11 Jul 2020 12:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Newcastle United | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Burnley | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Chelsea | |||||||
11 Jul 2020 20:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Manchester City | |||||||
England Championship calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Reading | |||||||
11 Jul 2020 12:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Brentford | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Sheffield Wed | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | West Bromwich | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Nottingham Forest | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Bristol City | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wigan Athletic | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Millwall | |||||||
Italy Serie A calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | US Sassuolo Calcio | |||||||
11 Jul 2020 18:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | AS Roma | |||||||
11 Jul 2020 20:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Atalanta | |||||||
Spanish La Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Celta Vigo | |||||||
11 Jul 2020 18:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Barcelona | |||||||
11 Jul 2020 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Betis | |||||||
Spain Segunda Division B calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | SD Huesca | |||||||
11 Jul 2020 18:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | CD Mirandes | |||||||
11 Jul 2020 20:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Fuenlabrada | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Nurnberg | |||||||
Portugal Primera Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 19:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Moreirense | |||||||
International Friendly calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Kariana Erden | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Mfk Vranov Nad Topou | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | ? - ? | ? - ? | Zemun | ||||||||
11 Jul 2020 09:00 | ? - ? | ? - ? | Minyor Pernik | ||||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Shandong Taishan | |||||||
11 Jul 2020 09:30 | FT | 7 - 2 | 5 - 1 | Union Innsbruck | |||||||
11 Jul 2020 09:30 | ? - ? | ? - ? | Brno B | ||||||||
11 Jul 2020 09:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | 1. Tatran Presov | |||||||
11 Jul 2020 09:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Kecskemeti TE | |||||||
11 Jul 2020 09:30 | FT | 4 - 4 | 3 - 1 | Rymarov | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Blansko | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Csakvari Tk | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Siofok | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | SC Znojmo | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ajka | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Siarka Tarnobrzeg | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Sardice | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Uhersky Brod | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 4 - 3 | 2 - 2 | Povazska Bystrica | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 3 | Rks Radomsko | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Btp Stal Brzeg | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Mazur Karczew | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | ? - ? | ? - ? | Beveren | ||||||||
11 Jul 2020 11:00 | ? - ? | ? - ? | Royal Excel Mouscron | ||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Oostende | |||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | St-Truidense VV | |||||||
11 Jul 2020 12:00 | ? - ? | ? - ? | Juventa 99 Siauliai | ||||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dundee United | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Krupa | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Avangard | |||||||
11 Jul 2020 13:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | ASWH | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Oud Heverlee | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Pelister Bitola | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Cercle Brugge | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | ? - ? | ? - ? | Slavia Kromeriz | ||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 2 | Spartak Subotica | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Beveren | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | FK Makedonija | ||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | US Boulogne | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Dobrudzha | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Akron Togliatti | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | FK Metalac Gornji Milanovac | |||||||
11 Jul 2020 17:00 | FT | 6 - 0 | 4 - 0 | KV Mechelen | |||||||
11 Jul 2020 17:00 | ? - ? | ? - ? | Backa Backa Palanka | ||||||||
11 Jul 2020 17:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Backa Topola | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Wsc Hertha Wels | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Wlokniarz Zelow | |||||||
11 Jul 2020 18:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Sv Innsbruck | |||||||
11 Jul 2020 23:00 | ? - ? | ? - ? | Ca River Plate Asuncion | ||||||||
Russia Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Tambov | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Zenit St.Petersburg | |||||||
11 Jul 2020 18:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Spartak Moscow | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Odense BK | |||||||
Sweden Allsvenskan calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | IK Sirius FK | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ostersunds FK | |||||||
USA MLS calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 02:10 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | San Jose Earthquakes | |||||||
Norway Tippeligaen calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Molde | |||||||
11 Jul 2020 19:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Stromsgodset | |||||||
Sweden Superettan calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | GIF Sundsvall | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Degerfors IF | |||||||
Finland Veikkausliga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Ilves Tampere | |||||||
Turkey Super Lig calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 19:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Genclerbirligi | |||||||
Switzerland National Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 17:15 | ? - ? | ? - ? | Sion | ||||||||
11 Jul 2020 19:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Young Boys | |||||||
Korea League Classic calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sangju Sangmu Phoenix | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Suwon Samsung Bluewings | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Seongnam FC | |||||||
Vietnam calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Hoàng Anh Gia Lai | |||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Tp Hồ Chí Minh | |||||||
11 Jul 2020 13:15 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Hải Phòng | |||||||
J-League Division 1 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Vissel Kobe | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Kashiwa Reysol | |||||||
Japanese League Division 2 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Zweigen Kanazawa FC | |||||||
11 Jul 2020 10:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Tokushima Vortis | |||||||
11 Jul 2020 10:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Avispa Fukuoka | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tokyo Verdy | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Tochigi SC | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Machida Zelvia | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Renofa Yamaguchi | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ehime FC | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Mito Hollyhock | |||||||
Greece National A calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Larisa | |||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Panaitolikos Agrinio | |||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | PAE Atromitos | |||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Asteras Tripolis | |||||||
11 Jul 2020 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Aris Thessaloniki | |||||||
Iran Pro League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Saipa | |||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Pars Jonoubi Jam | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Gol Gohar | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Nassaji Mazandaran | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Teraktor-Sazi | |||||||
Ukraine Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Zorya | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Lviv | |||||||
Romania - Division A calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | Clinceni | ||||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Clinceni | |||||||
11 Jul 2020 15:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Voluntari | |||||||
Austria calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | TSV Hartberg | |||||||
Poland calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 0 | LKS Lodz | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Cracovia Krakow | |||||||
11 Jul 2020 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Korona Kielce | |||||||
Croatia calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 17:55 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | NK Rijeka | |||||||
11 Jul 2020 20:05 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Istra 1961 | |||||||
Bulgaria calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Botev Plovdiv | |||||||
Slovakia calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | DAC Dunajska Streda | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Spartak Trnava | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Zemplin Michalovce | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Senica | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Nitra | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Skf Sered | |||||||
Slovenia Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 19:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ask Bravo | |||||||
Belarus Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 14:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Torpedo Zhodino | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Slavia Mozyr | |||||||
11 Jul 2020 18:30 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Gorodeya | |||||||
Vietnam First Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bà Rịa Vũng Tàu | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Đồng Tháp | |||||||
Estonia calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Trans Narva | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Paide Linnameeskond | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 2 - 4 | 2 - 3 | Tartu JK Tammeka | |||||||
Switzerland Challenge League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 17:15 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Sc Kriens | |||||||
11 Jul 2020 19:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 3 | Winterthur | |||||||
Denmark 1.Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Herfolge Boldklub Koge | |||||||
11 Jul 2020 16:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Hvidovre IF | |||||||
Moldova Divizia Nationala calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Cs Petrocub | |||||||
11 Jul 2020 18:30 | FT | 6 - 0 | 5 - 0 | Codru Lozova | |||||||
Korea K League Challenge calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Chungnam Asan | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Seoul E Land | |||||||
Lithuania - 1. Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Banga Gargzdai | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Trakai Riteriai | |||||||
Poland - 2. Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:40 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Podbeskidzie | |||||||
11 Jul 2020 14:10 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Puszcza Niepolomice | |||||||
11 Jul 2020 16:40 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Miedz Legnica | |||||||
Austria Erste Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | SK Vorwarts Steyr | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Dornbirn | |||||||
11 Jul 2020 19:25 | ? - ? | ? - ? | Kapfenberg Superfund | ||||||||
South Australian Super League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Modbury Jets | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Adelaide Olympic | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Adelaide Comets FC | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | North Eastern Metrostars | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Cumberland United | |||||||
Japan Football League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 05:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Blaublitz Akita | |||||||
11 Jul 2020 07:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Grulla Morioka | |||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Kagoshima United | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 5 - 2 | 2 - 1 | Yokohama Scc | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | AC Nagano Parceiro | |||||||
11 Jul 2020 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Kamatamare Sanuki | |||||||
11 Jul 2020 10:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Azul Claro Numazu | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 5 - 3 | 2 - 0 | Cerezo Osaka U23 | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Assyriska Turab Ik Jkp | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Tvaakers IF | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 6 | 0 - 1 | Fc Linkoping City | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Lindome GIF | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Eskilsminne IF | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Trollhattan | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Utsiktens BK | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Landskrona BoIS | |||||||
Finland Ykkonen calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Musa | |||||||
11 Jul 2020 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Mypa | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sjk Akatemia | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Gnistan | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Ekenas IF Fotboll | |||||||
Western Australia Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Balcatta | |||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Floreat Athena | |||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Rockingham City | |||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 2 | Bayswater City | |||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Gwelup Croatia Sc | |||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | ECU Joondalup | |||||||
Georgia Primera Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 18:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Norchi Dinamoeli Tbilisi | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Eskisehirspor | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Brno | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Slavoj Vysehrad | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 6 - 2 | 1 - 0 | Fotbal Trinec | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Vysocina Jihlava | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Chrudim | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sk Slovan Varnsdorf | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 3 | Hradec Kralove | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Viktoria Zizkov | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Gefle IF | |||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Taby | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Karlslunds If Hfk | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Karlstad BK | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 5 - 3 | 3 - 1 | Nykopings BIS | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Sollentuna United FF | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 0 | Ifk Berga | |||||||
Ukraine Division 2 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Kremin Kremenchuk | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Obolon Kiev | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Ahrobiznes Volochysk | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Inhulets Petrove | |||||||
11 Jul 2020 17:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Rukh Vynnyky | |||||||
Norway 2 Division A calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Moss | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Kvik Halden | |||||||
Norway 2 Division B calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Baerum SK | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Sotra Sk | |||||||
Lithuania - 2. Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Nevezis | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Dziugas Telsiai | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Dainava Alytus | |||||||
Estonia Esi Liiga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Parnu Linnameeskond | |||||||
Iceland Division 2 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Kordrengir | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ir Reykjavik | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Throttur Vogur | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Fjardabyggd | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Vidir Gardur | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kf Fjallabyggdar | |||||||
Iceland Division 1 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 5 | 0 - 2 | Leiknir Reykjavik | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Vikingur Olafsvik | |||||||
Slovakia 2. Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Dukla Banska Bystrica | |||||||
Korea Challengers League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 08:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Changwon City | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 2 | Pyeongtaek Citizen | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Busan Transpor Tation | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Cheongju Jikji Fc | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Incheon Korail | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Gimhae City | |||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Gimpo Fc | |||||||
Latvia - 2. Division calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 0 | Leevon | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Fk Auda Riga | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Smiltene Bjss | |||||||
Albania Super league calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:45 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Luftetari Gjirokaster | |||||||
11 Jul 2020 19:45 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Teuta Durres | |||||||
11 Jul 2020 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Vllaznia Shkoder | |||||||
Poland 3. Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Skra Czestochowa | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Stal Rzeszow | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Gornik Polkowice | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Pogon Siedlce | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Garbarnia Krakow | |||||||
11 Jul 2020 17:00 | FT | 4 - 3 | 2 - 0 | Ks Legionovia Legionowo | |||||||
11 Jul 2020 18:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Lech Poznan B | |||||||
Australia FFA Cup calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 05:00 | FT | 1 - 8 | 1 - 2 | Taroona | |||||||
11 Jul 2020 06:15 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Northern Rangers | |||||||
11 Jul 2020 09:00 | FT | 10 - 1 | 4 - 1 | Beach City | |||||||
United Soccer League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 21:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | San Diego Loyal Sc | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 15:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Fk Orsha | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Khimik Svetlogorsk | |||||||
11 Jul 2020 16:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Lida | |||||||
11 Jul 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Granit Mikashevichi | |||||||
Romania Liga 2 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 18:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rapid Bucuresti | |||||||
South Australian Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Adelaide Victory | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | White City Woodville | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 3 | Sturt Lions | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | West Torrens Birkalla | |||||||
11 Jul 2020 06:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Adelaide Hills | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 06:00 | ? - ? | ? - ? | Gungahlin United | ||||||||
11 Jul 2020 06:00 | ? - ? | ? - ? | Woden Weston | ||||||||
11 Jul 2020 06:00 | ? - ? | ? - ? | Belconnen United | ||||||||
11 Jul 2020 06:00 | ? - ? | ? - ? | Canberra | ||||||||
TAS Premier League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Devonport City Striker | ||||||||
11 Jul 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Launceston City | ||||||||
11 Jul 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Hobart Olympia Warriors | ||||||||
11 Jul 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Riverside Olympic | ||||||||
QLD Division 1 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 09:00 | ? - ? | ? - ? | Southside Eagles | ||||||||
11 Jul 2020 10:00 | ? - ? | ? - ? | Logan Lightning | ||||||||
Finland - Kakkonen Lohko calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Lahden Reipas | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 2 - 5 | 0 - 0 | Honka Akatemia | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Njs Nurmijarvi | |||||||
Finland - Kakkonen Lohko calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Tpv Tampere | |||||||
Finland - Kakkonen Lohko calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Vaajakoski | |||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Oulun Ls | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Kiisto | |||||||
Estonia Teine Liiga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 14:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Voru Jk | |||||||
11 Jul 2020 17:00 | FT | 13 - 1 | 4 - 1 | Keila Jk | |||||||
11 Jul 2020 17:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Jk Welco Elekter | |||||||
11 Jul 2020 17:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Rakvere Flora | |||||||
Tajikistan Vysshaya Liga calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Cska Pamir Dushanbe | |||||||
11 Jul 2020 13:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Faizkand | |||||||
11 Jul 2020 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Khatlon | |||||||
Belarus Division 3 calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Osipovichy | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Bgu Minsk | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 7 - 0 | 4 - 0 | Kronon Stolbtsy | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 2 - 6 | 2 - 0 | Dnepr Mogilev | |||||||
11 Jul 2020 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Victoria Maryina Gorka | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Dinamo Brest Ii | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Meliorator Zhitkovichi | |||||||
11 Jul 2020 15:00 | FT | 0 - 6 | 0 - 3 | Gorki | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 9 | 1 - 3 | Ivatsevichi | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Smi Autotrans | |||||||
11 Jul 2020 16:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Fc Molodechno | |||||||
Belarus Reserve League calendriers |
|||||||||||
11 Jul 2020 11:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Neman Grodno Reserves | |||||||
11 Jul 2020 12:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Rukh Brest Reserves |
total matches: 301
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
ligue de football (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...