calendriers de football 12-10-2016
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
temps | Minute | home | plein temps | la mi-temps | a l'extérieur | analyse | |||||
International Friendly calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 01:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | New Zealand | |||||||
12 Oct 2016 03:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mexico | |||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 7 - 3 | 1 - 2 | Bangkok Glass Pathum | |||||||
12 Oct 2016 11:20 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Nakhon Ratchasima | |||||||
12 Oct 2016 13:00 | ? - ? | ? - ? | Metalurh Zaporizhya | ||||||||
12 Oct 2016 15:05 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Simer Sampion Celje | |||||||
Brasil Serie A calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Sport Club Recife | |||||||
12 Oct 2016 23:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Figueirense (SC) | |||||||
Copa Del Rey calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | UCAM Murcia | |||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sd Formentera | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Gimnastic Tarragona | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cd Guijuelo | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | SD Amorebieta | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Albacete | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ue Cornella | |||||||
12 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Cordoba C.F. | |||||||
12 Oct 2016 18:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Caudal | |||||||
12 Oct 2016 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Tenerife | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 22:05 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Nueva Chicago | |||||||
Danish Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Silkeborg IF | |||||||
Copa do Brasil calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Atletico Mineiro Youth Mg | |||||||
12 Oct 2016 19:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Cruzeiro Youth | |||||||
12 Oct 2016 19:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Corinthians Youth | |||||||
12 Oct 2016 19:15 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Goias Youth | |||||||
World Cup Qualification (Southern America) calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 00:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Peru | |||||||
12 Oct 2016 00:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Paraguay | |||||||
12 Oct 2016 01:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Brazil | |||||||
Russian First Division calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 16:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dynamo Moscow | |||||||
Indonesia Super Liga calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 08:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Mitra Kukar | |||||||
12 Oct 2016 10:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Perseru Serui | |||||||
12 Oct 2016 10:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Bhayangkara Surabaya United | |||||||
Egypt Premier League calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 13:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Petrojet | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ittihad Alexandria | |||||||
12 Oct 2016 18:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Misr El Maqasah | |||||||
Costa Rica Primera Division calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 02:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ad San Carlos | |||||||
Guatemala Liga Nacional calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 19:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | Antigua Gfc | |||||||
El Salvador Primera Division calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 22:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Aguila | |||||||
Russia Div 2 East calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | FK Chita | |||||||
12 Oct 2016 08:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zenit Irkutsk | |||||||
Estonia Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Rjk Marjamaa | |||||||
Colombia Copa Premier calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 21:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Real Santander | |||||||
Venezuela Primera Division calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 21:00 | FT | 2 - 7 | 1 - 5 | Zamora Barinas | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Sk Slovan Varnsdorf | |||||||
Uzbekistan Division 1 calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 4 - 3 | 0 - 0 | Uz Dong Joo Andijon | |||||||
12 Oct 2016 11:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Xorazm Urganch | |||||||
12 Oct 2016 11:30 | FT | 6 - 1 | 2 - 0 | Aral Nukus | |||||||
12 Oct 2016 11:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sementchi Quvasoy | |||||||
12 Oct 2016 11:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Naryn | |||||||
12 Oct 2016 12:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Pakhtakor Ii | |||||||
12 Oct 2016 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Nbu Osiyo | |||||||
Czech Republic U19 League calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 10:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Sparta Praha U19 | |||||||
Lithuania - 2. Division calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Silute | |||||||
Moldova Division 2 calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 13:00 | FT | 0 - 6 | 0 - 3 | Sheriff B | |||||||
Republic of Azerbaijan Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Pfk Bakili Baku | |||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Qaradag Lokbatan | |||||||
Czech Republic Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Sparta Praha | |||||||
12 Oct 2016 15:00 | FT | 1 - 5 | 1 - 4 | Slovan Liberec | |||||||
Albania Super league calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Vllaznia Shkoder | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | KS Perparimi Kukesi | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Teuta Durres | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | KF Tirana | |||||||
UEFA European Women's U17 Championship calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 13:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Nữ Croatia U17 | |||||||
12 Oct 2016 17:30 | FT | 8 - 0 | 3 - 0 | Nữ Kazakhstan U17 | |||||||
FYR Macedonia Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Bregalnica Stip | |||||||
12 Oct 2016 13:30 | FT | 3 - 3 | 2 - 2 | Sileks | |||||||
12 Oct 2016 13:30 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Novaci | |||||||
12 Oct 2016 13:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Brera Strumica | |||||||
UEFA Women's Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Nữ Manchester City | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Minsk Womens | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Twente Enschede Womens | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Fsk St Polten Spratzern Womens | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Nữ Chelsea | |||||||
12 Oct 2016 16:59 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Hibernian Womens | |||||||
12 Oct 2016 17:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Apollon Limassol Womens | |||||||
12 Oct 2016 18:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Breidablik | |||||||
12 Oct 2016 18:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Sturm Graz/stattegg Womens | |||||||
12 Oct 2016 18:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Athletic Club Bibao Womens | |||||||
12 Oct 2016 19:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Biik Kazygurt Womens | |||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Avaldsnes Womens | |||||||
India Super League calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Northeast United | |||||||
England Southern Premier League calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Cinderford Town | |||||||
Spanish Federacion Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Fuenlabrada | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Real Aviles | |||||||
12 Oct 2016 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Alcobendas Cf | |||||||
12 Oct 2016 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Cd Varea | |||||||
Italian Youth Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 10:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Frosinone Youth | |||||||
12 Oct 2016 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sampdoria U19 | |||||||
12 Oct 2016 14:00 | ? - ? | ? - ? | Latina Calcio Youth | ||||||||
12 Oct 2016 14:00 | ? - ? | ? - ? | Cagliari Youth | ||||||||
12 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Napoli U19 | |||||||
12 Oct 2016 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Verona U19 | |||||||
Northern Ireland League Cup calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 6 | 0 - 4 | Cliftonville | |||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Warrenpoint Town | |||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Carrick Rangers | |||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 6 - 1 | 4 - 0 | Ballinamallard United | |||||||
12 Oct 2016 19:45 | FT | 3 - 4 | 3 - 2 | Crusaders FC | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 14:35 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Fk Orsha | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendriers |
|||||||||||
12 Oct 2016 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Claypole |
total matches: 98
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
ligue de football (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...