calendriers de football 21-10-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
temps | Minute | home | plein temps | la mi-temps | a l'extérieur | analyse | |||||
England Championship calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Barnsley | |||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | AFC Bournemouth | |||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Blackburn Rovers | |||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Brentford | |||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Preston North End | |||||||
Italy Serie B calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Cremonese | |||||||
Spain Segunda Division B calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | CD Mirandes | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | CD Castellon | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tenerife | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Girona | |||||||
21 Oct 2020 20:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | UD Logrones | |||||||
21 Oct 2020 20:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Cartagena | |||||||
21 Oct 2020 20:30 | ? - ? | ? - ? | Alcorcon | ||||||||
Germany Bundesliga 2 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Erzgebirge Aue | |||||||
Eredivisie calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Zwolle | |||||||
International Friendly calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Estudiantes Rio Cuarto | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | ? - ? | ? - ? | Zenit Tallinn | ||||||||
USA MLS calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:50 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Dallas | |||||||
Champions League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:55 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Lokomotiv Moscow | |||||||
21 Oct 2020 17:55 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Shakhtar Donetsk | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Atletico Madrid | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Monchengladbach | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Porto | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Marseille | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Liverpool | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | Atalanta | |||||||
Sweden Superettan calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Orgryte | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Halmstads | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | GIF Sundsvall | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Akropolis IF | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Umea FC | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Trelleborgs FF | |||||||
Brasil Serie B calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cruzeiro | |||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Chapecoense SC | |||||||
21 Oct 2020 20:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | CRB AL | |||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Parana PR | |||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Confianca Se | |||||||
Sweden Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Orebro | |||||||
Portugal Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Olimpico Montijo | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Uniao Santarem | |||||||
Copa Libertadores calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Jorge Wilstermann | |||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Atletico Paranaense | |||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | 5 - 1 | 2 - 1 | Binacional | |||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Liga Dep. Universitaria Quito | |||||||
21 Oct 2020 23:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Estudiantes Merida | |||||||
21 Oct 2020 23:15 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Alianza Lima | |||||||
J-League Division 1 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Kashima Antlers | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Nagoya Grampus Eight | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sagan Tosu | |||||||
Turkey Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Diyarbakirspor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Artvin Hopaspor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Kizilcabolukspor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yomraspor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sile Yildizspor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Duzcespor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Kozan Bldspor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Siirt Il Ozle Idaresi Spor | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Yalovaspor | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Yeilyurt Belediyespor | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Silivrispor | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Nazillispor | |||||||
Japanese League Division 2 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Giravanz Kitakyushu | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Jubilo Iwata | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Avispa Fukuoka | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Yamagata Montedio | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Omiya Ardija | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ventforet Kofu | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | V-Varen Nagasaki | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zweigen Kanazawa FC | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Okayama FC | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Tokushima Vortis | |||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Ryukyu | |||||||
Russian Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | ? - ? | ? - ? | Rubin Kazan | ||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Ural Yekaterinburg | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Arsenal Tula | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Spartak Moscow | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Tambov | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | FK Khimki | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sochi | |||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Rotor Volgograd | |||||||
21 Oct 2020 16:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Akhmat Grozny | |||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa | |||||||
Greece National A calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Pas Giannina | |||||||
Cyprus 1 Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nea Salamis | |||||||
Poland calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Slask Wroclaw | |||||||
Belarus Premier League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Slavia Mozyr | |||||||
Qatar calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:45 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Al-Sadd | |||||||
Kazakhstan Super League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 08:55 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Taraz | |||||||
China Premier League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 08:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Tianjin Teda | |||||||
21 Oct 2020 12:35 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Hebei Hx Xingfu | |||||||
Vietnam First Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 09:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Đắk Lắk | |||||||
21 Oct 2020 09:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cần Thơ FC | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Tây Ninh | |||||||
Estonia calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:10 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Flora Tallinn | |||||||
Denmark 1.Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Vendsyssel | |||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Elite 3000 Helsingor | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Fredericia | |||||||
Moldova Divizia Nationala calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dacia Buiucani | |||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Speranta Nisporeni | |||||||
Cyprus Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Ethnikos Achnas | |||||||
Honduras Liga Nacional calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 22:00 | ? - ? | ? - ? | Honduras Progreso | ||||||||
Poland - 2. Liga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Puszcza Niepolomice | |||||||
21 Oct 2020 16:40 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Arka Gdynia | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | ? - ? | ? - ? | LKS Nieciecza | ||||||||
Australia Queensland State League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Gold Coast Knights | |||||||
21 Oct 2020 10:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Peninsula Power | |||||||
Georgia Pirveli Liga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Aragvi Dusheti | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 5 - 2 | 5 - 0 | Shevardeni | |||||||
Japan Football League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Vanraure Hachinohe | |||||||
Uzbekistan Professional Football League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sogdiana Jizak | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | OTMK Olmaliq | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Lindome GIF | |||||||
Jordan Premier League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Al Wihdat Amman | |||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Al-Jazeera (Jordan) | |||||||
Estonia Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 15 | 0 - 6 | Tartu JK Tammeka | |||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Levadia Tallinn | |||||||
Finland Ykkonen calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:30 | FT | 10 - 2 | 5 - 1 | Mypa | |||||||
Bosnia Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 1 - 6 | 0 - 2 | Borac Banja Luka | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 3 | FK Sarajevo | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Zvijezda 09 Brgule | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Radnik Bijeljina | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | NK Siroki Brijeg | ||||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Gorazde | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | FK Slavija | |||||||
Serbia Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | FK Metalac Gornji Milanovac | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Radnicki Nis | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kolubara | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 3 - 4 | 3 - 1 | Radnik Surdulica | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Proleter Novi Sad | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Dinamo Vranje | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Cukaricki | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Backa Topola | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Graficar Beograd | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Spartak Subotica | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Backa Backa Palanka | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | |||||||
Venezuela Primera Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Yaracuyanos | |||||||
21 Oct 2020 22:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Academia Puerto Cabello | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 0 | Adanaspor | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Umraniyespor | |||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Altay Spor Kulubu | |||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Boluspor | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Tegs Thoren ff | |||||||
Ukraine Division 2 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Kremin Kremenchuk | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Hirnyk Sport | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Veres Rivne | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Chernomorets Odessa | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ahrobiznes Volochysk | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Nyva Ternopil | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Volyn | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Fk Avanhard Kramatorsk | |||||||
Uzbekistan Division 1 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Dinamo Samarkand | |||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Yashnobod | |||||||
Czech Republic U19 League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | ? - ? | ? - ? | Banik Ostrava u19 | ||||||||
Faroe Islands Formuladeildin calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | B36 Torshavn | |||||||
Latvia Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | FK Ventspils | |||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Liepajas Metalurgs | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tukums-2000 | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Riga Fc | |||||||
Slovenia Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | Domzale | ||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 2 | Tabor Sezana | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Fuzinar | ||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | NK Olimpija Ljubljana | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | NK Aluminij | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | ? - ? | ? - ? | NK Publikum Celje | ||||||||
Hungary NB 2 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Gyirmot Se | |||||||
Romania Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Gloria Buzau | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 3 | Comuna Recea | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Farul Constanta | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Csm Focsani | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | ACS Poli Timisoara | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | CS Mioveni | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Petrolul Ploiesti | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Csikszereda Miercurea | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Ceahlaul Piatra Neamt | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | Politehnica Timisoara | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Acs Energeticianul | |||||||
21 Oct 2020 12:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Dunarea Calarasi | |||||||
Luxembourg National Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Etzella Ettelbruck | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Victoria Rosport | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 3 | Differdange 03 | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | ? - ? | ? - ? | Rodange 91 | ||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Fola Esch | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Hostert | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Us Mondorf-les-bains | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | ? - ? | ? - ? | Swift Hesperange | ||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rodange 91 | |||||||
German 3. Liga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | MSV Duisburg | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Saarbrucken | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Bayern Munich II | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Ingolstadt 04 | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Sv Meppen | |||||||
FYR Macedonia Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rabotnicki Skopje | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Belasica Strumica | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Sileks | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Kamenica Sasa | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Vardar Skopje | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 5 - 0 | 4 - 0 | Pehchevo | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Rinija Gostivar | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Pelister Bitola | |||||||
Saudi Arabia Division 1 calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Al Bukayriyah | |||||||
21 Oct 2020 15:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Al Tai | |||||||
21 Oct 2020 15:55 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Jeddah | |||||||
21 Oct 2020 16:05 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Al Nojoom | |||||||
21 Oct 2020 16:15 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Al Jabalain | |||||||
Bulgaria Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 5 | 1 - 1 | Slavia Sofia | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 6 | 1 - 2 | Cherno More Varna | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 6 | 0 - 5 | Cska 1948 Sofia | |||||||
21 Oct 2020 15:30 | FT | 3 - 4 | 2 - 1 | Beroe | |||||||
Hungary Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 3 | Csakvari Tk | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Gornik Zabrze Youth | |||||||
21 Oct 2020 10:15 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zaglebie Lubin Youth | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Cracovia Krakow Youth | |||||||
Colombia Copa Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Deportes Quindio | |||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tigres FC | |||||||
Montenegro CUP calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Arsenal Tivat | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Kom Podgorica | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 2 | Decic Tuzi | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Rudar Pljevlja | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 8 - 0 | 5 - 0 | Ibar Rozaje | |||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Jezero Plav | |||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | |||||||
Spanish Federacion Cup calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | UCAM Murcia | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Salamanca | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | CD Tropezon | |||||||
Chile Primera Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Csd Antofagasta | |||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Universidad de Concepcion | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Audax Italiano | |||||||
21 Oct 2020 22:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cobresal | |||||||
Mexico Primera Divison A calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:05 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Mineros De Zacatecas | |||||||
21 Oct 2020 03:05 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Pumas Tabasco | |||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Cimarrones De Sonora | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Gualaceo SC | |||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sociedad Deportivo Quito | |||||||
21 Oct 2020 22:00 | ? - ? | ? - ? | Santo Domingo | ||||||||
21 Oct 2020 22:00 | ? - ? | ? - ? | Cds Santa Rita | ||||||||
21 Oct 2020 22:00 | ? - ? | ? - ? | CD Independiente Juniors | ||||||||
Malta Premier League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Senglea Athletic | |||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 2 | Hibernians FC | |||||||
21 Oct 2020 20:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Gudja United | |||||||
21 Oct 2020 20:15 | ? - ? | ? - ? | Sirens | ||||||||
Malta First Division League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Swieqi United | |||||||
21 Oct 2020 20:15 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | St Georges | |||||||
21 Oct 2020 20:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | San Gwann | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Arsenal Dzyarzhynsk | |||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Kommunalnik Slonim | |||||||
Kosovo Super League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Kf Drita Gjilan | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Kf Prishtina | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | KF Trepca 89 | |||||||
Italy Serie D calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ac Legnano | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Sassari Torres | |||||||
Brazil Serie D calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Atletico Tubarao Sc | |||||||
21 Oct 2020 19:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Central Sc Pe | |||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Uniao Rondoniense(MT) | |||||||
21 Oct 2020 21:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Ji Parana | |||||||
21 Oct 2020 22:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Bangu | |||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | SE do Gama DF | |||||||
USA National Premier Soccer League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Richmond Kickers | |||||||
Germany Regionalliga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:00 | ? - ? | ? - ? | Dortmund AM | ||||||||
21 Oct 2020 17:30 | ? - ? | ? - ? | Stuttgart Amateure | ||||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | 4 - 1 | 4 - 0 | Oberneuland | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Pirmasens | |||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | BSV Rehden | |||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Wegberg Beeck | |||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Bonner sc | |||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Sportfreunde Lotte | |||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | SC Wiedenbruck | |||||||
21 Oct 2020 18:30 | ? - ? | ? - ? | TSV Alemannia Aachen | ||||||||
Austrian 3.Liga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:30 | ? - ? | ? - ? | Wiener Sportklub | ||||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Mauerwerk | |||||||
Austrian 3.Liga calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Svg Reichenau | ||||||||
Thai Division 2 League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Royal Thai Flee | |||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Khonkaen Mordindang | |||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | 7 - 0 | 5 - 0 | Saraburi Fc | |||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Sa Kaeo | |||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | 0 - 6 | 0 - 3 | Ang Thong Fc | |||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ayutthaya Fc | |||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Ipe Samut Sakhon | |||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Samut Prakan | |||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Nakhon Ratchasima | |||||||
21 Oct 2020 11:00 | ? - ? | ? - ? | Chanthaburi Fc | ||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | See Kwae | |||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Bankhai United | |||||||
Switzerland 1.Liga Promotion calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Bavois | |||||||
Cyprus 2 Division calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Omonia Aradippou | |||||||
Belarus Reserve League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Slutsk Reserves | |||||||
Turkmenistan Premier League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Energetik Mary | |||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 7 - 1 | 3 - 0 | HTTU Asgabat | |||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Merw | |||||||
21 Oct 2020 12:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kopetdag Asgabat | |||||||
CONCACAF League calendriers |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Hankook Verdes | |||||||
21 Oct 2020 03:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Managua |
total matches: 293
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
ligue de football (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...