calendriers de football 24-11-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
temps | Minute | home | plein temps | la mi-temps | a l'extérieur | analyse | |||||
English Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 16:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 0 | Manchester United | |||||||
England Championship calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Hull City | |||||||
Italy Serie A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Parma | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Lazio | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Brescia | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fiorentina | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Udinese | |||||||
Italy Serie B calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Cosenza | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Pisa | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Frosinone | |||||||
Spanish La Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Getafe | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Athletic Bilbao | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Alaves | |||||||
24 Nov 2019 17:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Celta Vigo | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Sevilla | |||||||
Spain Segunda Division B calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Numancia | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | CD Mirandes | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | Elche | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Fuenlabrada | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Real Oviedo | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | CD Lugo | |||||||
Germany Bundesliga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Hertha Berlin | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 1 | Mainz 05 | |||||||
Germany Bundesliga 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nurnberg | |||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Heidenheimer | |||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Karlsruher SC | |||||||
French Ligue 1 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Monaco | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Montpellier | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Marseille | |||||||
Eredivisie calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Feyenoord Rotterdam | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | SC Heerenveen | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Emmen | |||||||
24 Nov 2019 15:45 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Twente Enschede | |||||||
24 Nov 2019 15:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Vitesse Arnhem | |||||||
Argentina Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 00:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | San Lorenzo | |||||||
24 Nov 2019 20:10 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Union Santa Fe | |||||||
24 Nov 2019 22:40 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Arsenal de Sarandi | |||||||
24 Nov 2019 22:40 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Velez Sarsfield | |||||||
Belgium Jupiler League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Royal Antwerp | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kortrijk | |||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Sporting Charleroi | |||||||
Russia Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 08:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Sochi | |||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Spartak Moscow | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Krasnodar FK | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Krylya Sovetov Samara | |||||||
Scotland Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:15 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Glasgow Rangers | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Aberdeen | |||||||
Brasil Serie A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 00:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Cruzeiro | |||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Gremio | |||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Atletico Paranaense | |||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 4 - 3 | 2 - 0 | Bahia | |||||||
24 Nov 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Corinthians Paulista | |||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Sao Paulo | |||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Chapecoense SC | |||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Fortaleza | |||||||
Denmark SAS Ligaen calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Lyngby | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Horsens | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Esbjerg FB | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Hobro I.K. | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Brondby | |||||||
Norway Tippeligaen calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Rosenborg | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Lillestrom | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Molde | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Kristiansund BK | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 6 - 0 | 4 - 0 | Brann | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | FK Haugesund | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Mjondalen | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Tromso IL | |||||||
Republic Gambrinus Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Banik Ostrava | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Viktoria Plzen | |||||||
Turkey Super Lig calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Sivasspor | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Goztepe | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Genclerbirligi | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Fenerbahce | |||||||
Brasil Serie B calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bragantino | |||||||
AFC Champions League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Al Hilal | |||||||
Mexico Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 01:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Atletico San Luis | |||||||
24 Nov 2019 01:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Atlas | |||||||
24 Nov 2019 03:10 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Pumas UNAM | |||||||
24 Nov 2019 03:10 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Veracruz | |||||||
24 Nov 2019 18:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Santos Laguna | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 00:10 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Atletico Mitre De Salta | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | San Martin San Juan | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Gimnasia Jujuy | |||||||
24 Nov 2019 21:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Instituto | |||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Moron | |||||||
24 Nov 2019 23:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Ca Platense | |||||||
Switzerland National Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 3 - 4 | 2 - 3 | Young Boys | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Neuchatel Xamax | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Lugano | |||||||
Portugal Cup calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | CD Mafra | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Canelas 2010 | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sanjoanense | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Beira Mar | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Marinhense | |||||||
24 Nov 2019 15:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Alverca | |||||||
24 Nov 2019 17:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Vitoria Setubal | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Belenenses | |||||||
Australia League A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 07:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Western United | |||||||
French Cup calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Evian Thonon Gaillard | |||||||
Korea League Classic calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Gyeongnam FC | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sangju Sangmu Phoenix | |||||||
24 Nov 2019 07:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 1 | Suwon Samsung Bluewings | |||||||
Japanese League Division 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 13 - 1 | 4 - 1 | Kyoto Purple Sanga | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Omiya Ardija | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ehime FC | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Tochigi SC | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Gifu | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Kagoshima United | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ryukyu | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Machida Zelvia | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | V-Varen Nagasaki | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Renofa Yamaguchi | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Okayama FC | |||||||
Greece National A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | OFI Crete | |||||||
24 Nov 2019 15:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Volos Nfc | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Larisa | |||||||
24 Nov 2019 17:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Panathinaikos | |||||||
24 Nov 2019 17:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Aris Thessaloniki | |||||||
Iran Pro League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shahin Bushehr | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Foolad Khozestan | |||||||
Cyprus 1 Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Olympiakos Nicosia | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Ethnikos Achnas | |||||||
Indonesia Super Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 08:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Barito Putera | |||||||
24 Nov 2019 11:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Persebaya Surabaya | |||||||
Ukraine Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Olimpic Donetsk | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Desna Chernihiv | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Illichivets mariupol | |||||||
Romania - Division A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Dinamo Bucuresti | |||||||
24 Nov 2019 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Botosani | |||||||
24 Nov 2019 17:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Hermannstadt | |||||||
Austria calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Austria Wien | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Rheindorf Altach | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sturm Graz | |||||||
HongKong calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 06:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Hong Kong Rangers FC | |||||||
24 Nov 2019 06:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Eastern A.A Football Team | |||||||
Hungary calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Zalaegerszegi TE | |||||||
Poland calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Arka Gdynia | |||||||
24 Nov 2019 16:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Wisla Krakow | |||||||
Serbia calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Macva Sabac | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Radnik Surdulica | |||||||
Croatia calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Istra 1961 | |||||||
24 Nov 2019 16:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 4 | NK Rijeka | |||||||
Bulgaria calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Beroe | |||||||
24 Nov 2019 15:45 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Tsarsko Selo | |||||||
Slovenia Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | NK Mura 05 | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | NK Maribor | |||||||
Belarus Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Gomel | |||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Dinamo Minsk | |||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Shakhter Soligorsk | |||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Energetik Bgu Minsk | |||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Isloch Minsk | |||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Torpedo Zhodino | |||||||
24 Nov 2019 11:05 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Vitebsk | |||||||
Morocco Super League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Renaissance Sportive de Berkane | |||||||
24 Nov 2019 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Renaissance Zmamra | |||||||
Bosnia Premijer Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | NK Siroki Brijeg | |||||||
Switzerland Challenge League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sc Kriens | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Aarau | |||||||
AFC U19 Championship calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Iraq U19 | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 5 | 1 - 2 | Palestine U19 | |||||||
Andorra Super league calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | UE Santa Coloma | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | UE Sant Julia | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Atletic Escaldes | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Ce Carroi | |||||||
Costa Rica Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 02:10 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Deportivo Saprissa | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 19:00 | ? - ? | ? - ? | Oriente Petrolero | ||||||||
24 Nov 2019 19:00 | ? - ? | ? - ? | Jorge Wilstermann | ||||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 1 | The Strongest | |||||||
24 Nov 2019 23:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Royal Pari | |||||||
Guatemala Liga Nacional calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 01:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | CSD Municipal | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 2 | Guastatoya | |||||||
24 Nov 2019 17:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | CD Malacateco | |||||||
24 Nov 2019 18:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Xelaju MC | |||||||
24 Nov 2019 19:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Antigua Gfc | |||||||
24 Nov 2019 21:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | CD Puerto de Iztapa | |||||||
El Salvador Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 00:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Once Municipal | |||||||
24 Nov 2019 01:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Municipal Limeno | |||||||
24 Nov 2019 21:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Sonsonate | |||||||
24 Nov 2019 21:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Independiente San Vicente | |||||||
Honduras Liga Nacional calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 01:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | CD Olimpia | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 00:30 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Universidad Catolica Quito | |||||||
24 Nov 2019 21:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Macara | |||||||
24 Nov 2019 23:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Delfin SC | |||||||
Poland - 2. Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:40 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Radomiak Radom | |||||||
Colombia Copa Mustang calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Deportivo Cali | |||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cucuta | |||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Deportes Tolima | |||||||
Austria Erste Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 09:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Dornbirn | |||||||
Japan Football League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Vanraure Hachinohe | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Roasso Kumamoto | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Gainare Tottori | |||||||
24 Nov 2019 05:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | AC Nagano Parceiro | |||||||
24 Nov 2019 06:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Kamatamare Sanuki | |||||||
24 Nov 2019 06:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Tokyo U23 | |||||||
24 Nov 2019 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Thespa Kusatsu Gunma | |||||||
Belgium - 2e Klasse calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Roeselare | |||||||
Uzbekistan Professional Football League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 09:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sogdiana Jizak | |||||||
24 Nov 2019 09:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Lokomotiv Tashkent | |||||||
24 Nov 2019 11:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Navbahor Namangan | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | UAI Urquiza | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sacachispas | |||||||
Georgia Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Metalurgi Rustavi | |||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Dinamo Tbilisi | |||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Saburtalo Tbilisi | |||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Torpedo Kutaisi | |||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Lokomotiv Tbilisi | |||||||
Venezuela Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Tachira | |||||||
Republic of Azerbaijan Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 1 | FK Inter Baku | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Gilan Gabala | |||||||
Paraguayan Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Cerro Porteno | |||||||
24 Nov 2019 22:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Deportivo Capiata | |||||||
Turkey 2 Ligi A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Istanbulspor | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Balikesirspor | |||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 2 - 3 | 0 - 3 | Adana Demirspor | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Altay Spor Kulubu | |||||||
Russia Youth Championship League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 07:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Fk Krasnodar Youth | |||||||
Czech Republic 2. Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Prostejov | |||||||
Norway Adeccoligaen calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Notodden FK | |||||||
Ukraine Division 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Kremin Kremenchuk | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Rukh Vynnyky | |||||||
Algeria Division 1 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Mc Oran | |||||||
Tunisia Division 1 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Stade Tunisien | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Chebba | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Etoile Metlaoui | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Es Du Sahel | |||||||
Armenia Division 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Pyunik B | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dynamos Fc | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Telone | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 3 | Herentals College | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Zpc Kariba | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Manica Diamonds | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Platinum | |||||||
Greece Super League 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Ergotelis | |||||||
24 Nov 2019 12:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kissamikos | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Pas Giannina | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kerkyra | |||||||
Serbia Prva Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Novi Pazar | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Semendria 1924 | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kabel Novi Sad | |||||||
Hungary NB 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Kazincbarcika | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Vac-Dunakanyar | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ajka | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nyiregyhaza | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Duna Aszfalt Tvse | |||||||
24 Nov 2019 14:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | ETO Gyori FC | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 2 - 4 | 0 - 1 | Vasas | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | MTK Hungaria FC | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Budafoki Mte | |||||||
Slovenia 2. Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Nk Roltek Dob | |||||||
San Marino Girone A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cailungo | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | SP Libertas | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | Tre Penne | |||||||
Slovakia 2. Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 09:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sport Podbrezova | |||||||
Luxembourg National Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fola Esch | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Us Mondorf-les-bains | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Differdange 03 | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Una Strassen | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Etzella Ettelbruck | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | CS Petange | |||||||
FYR Macedonia Prva liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Struga Trim Lum | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sileks | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 6 - 1 | 1 - 0 | Renova Cepciste | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Korzo Prilep | |||||||
German 3. Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Hansa Rostock | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Bayern Munich II | |||||||
Albania Super league calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Teuta Durres | |||||||
England Northern Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 18:45 | ? - ? | ? - ? | Nantwich Town | ||||||||
Nigeria Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wikki Tourist | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lobi Stars | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Rivers United | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Mfm | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sunshine Stars | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Nasarawa United | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Plateau United | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Jigawa Golden Stars | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Dakkada | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Adamawa United | |||||||
Saudi Arabia Professional League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Al Ittihad | |||||||
24 Nov 2019 15:20 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Al Nassr | |||||||
India Super League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico De Kolkata | |||||||
Poland 3. Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:05 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Bytovia Bytow | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Korona Kielce Youth | |||||||
Peru Primera Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Utc Cajamarca | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Univ. Cesar Vallejo | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Sporting Cristal | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ayacucho Futbol Club | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Deportivo Municipal | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Academia Cantolao | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sport Boys Association | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cusco FC | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Alianza Lima | |||||||
New Zealand Football Championships calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 01:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Hawkes Bay United | |||||||
24 Nov 2019 01:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Team Wellington | |||||||
24 Nov 2019 03:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Waitakere United | |||||||
England FA Trophy calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Bradford Park Avenue | |||||||
Iran League Division 1 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 10:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Oxin Alborz | |||||||
Italian Women Division 1 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Nữ Juventus | |||||||
Mexico Primera Divison A calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 01:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Celaya | |||||||
Angola Girabola League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ferroviario Do Huambo | |||||||
24 Nov 2019 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bravos Do Maquis | |||||||
24 Nov 2019 14:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Santa Rita | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cuando Cubango | |||||||
24 Nov 2019 16:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Recreativo Caala | |||||||
Bulgaria Division 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 10:15 | FT | 3 - 3 | 1 - 0 | Lokomotiv Sofia | |||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Botev Galabovo | |||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Ludogorets Razgrad Ii | |||||||
Japan Football League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 03:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Reinmeer Aomori | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Honda Lock SC | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sony Sendai FC | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yokogawa Musashino | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Osaka | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Ryutsu Keizai University | |||||||
24 Nov 2019 04:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nara Club | |||||||
Malta Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Valletta FC | |||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Balzan | |||||||
Malta First Division League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 10:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Fgura United | |||||||
24 Nov 2019 12:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Mqabba | |||||||
24 Nov 2019 14:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Vittoriosa Stars | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Volna Pinsk | |||||||
Romania Liga 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 09:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Farul Constanta | |||||||
Kosovo Super League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Dukagjini | |||||||
HongKong 2st Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 05:00 | ? - ? | ? - ? | Lucky Mile | ||||||||
24 Nov 2019 05:00 | ? - ? | ? - ? | Kwai Tsing District Fa | ||||||||
24 Nov 2019 05:00 | ? - ? | ? - ? | Kowloon City | ||||||||
24 Nov 2019 05:00 | ? - ? | ? - ? | Tuen Mun Progoal | ||||||||
24 Nov 2019 05:00 | ? - ? | ? - ? | Yau Tsim Mong Ft | ||||||||
24 Nov 2019 05:00 | ? - ? | ? - ? | Tung Sing | ||||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Defensores De Cambaceres | |||||||
Germany Oberliga NOFV calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | ? - ? | ? - ? | Vfv Borussia 06 Hildesheim | ||||||||
Holland Ligue 3 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | TEC | |||||||
Belgian First Amateur Division calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Urs Lixhe Lanaye | |||||||
Croatia 2 HNL calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dugopolje | |||||||
Panama Liga Nacional de Ascenso calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 22:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | CA Independente | |||||||
Montenegro Division 2 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Arsenal Tivat | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Jezero Plav | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Ibar Rozaje | |||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Otrant | |||||||
South Africa First League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Royal Eagles | |||||||
Greece Football League 1 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nea Kavala | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Diagoras Rodos | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Veria FC | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Aspropyrgos Enosis | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Niki Volou | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ionikos | |||||||
Sudan Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Khartoum Al Watani | |||||||
Mexico Youth U20 calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Santos Laguna U20 | |||||||
24 Nov 2019 15:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Tigres Uanl U20 | |||||||
Burundi League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Le Messager Ngozi | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Vitalo | |||||||
24 Nov 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Bujumbura City | |||||||
Jamaica Premier League calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Cavalier | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Molynes United | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Waterhouse | |||||||
24 Nov 2019 20:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Mount Pleasant | |||||||
UAFA Club Cup calendriers |
|||||||||||
24 Nov 2019 15:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ittihad Alexandria |
total matches: 358
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
ligue de football (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...