成績 07-09-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
時間 | Minute | ホーム | 試合終了 | 前半 | アウェイ | 分析 | |||||
Spain Segunda Division B 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Deportivo La Coruna | 0 - 1 | 0 - 0 | Albacete | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Malaga | 0 - 1 | 0 - 1 | Almeria | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Extremadura | 0 - 0 | 0 - 0 | Numancia | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Fuenlabrada | 1 - 1 | 0 - 1 | SD Ponferradina | ||||||
07 Sep 2019 20:00 | FT | Tenerife | 0 - 0 | 0 - 0 | Las Palmas | ||||||
International Friendly 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 01:30 | FT | Brazil | 2 - 2 | 1 - 2 | Colombia | ||||||
07 Sep 2019 01:30 | FT | Mỹ | 0 - 3 | 0 - 1 | Mexico | ||||||
07 Sep 2019 03:00 | FT | Costa Rica | 1 - 2 | 0 - 1 | Uruguay | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | Zambia | ? - ? | ? - ? | Nam Phi | |||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Wettswil Bonstetten | 1 - 1 | 0 - 0 | Zurich | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Umraniyespor | 1 - 3 | 0 - 2 | Besiktas | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Croatia U19 | 1 - 1 | 0 - 0 | Pháp U19 | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | NK Aluminij | 1 - 2 | 1 - 0 | Hnk Gorica | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Standard Sumqayit | 1 - 3 | 0 - 1 | Gilan Gabala | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Belarus U19 | 2 - 1 | 1 - 0 | Estonia U19 | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Bỉ U19 | 1 - 2 | 1 - 2 | Bồ Đào Nha U19 | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Dinamo Brest | 1 - 2 | 0 - 0 | Jagiellonia Bialystok | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Slovenia U19 | 2 - 2 | 1 - 2 | Nga U19 | ||||||
07 Sep 2019 16:30 | FT | Bosnia Herzegovina U19 | 0 - 0 | 0 - 0 | Albania U19 | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Onisilos Sotiras | 1 - 3 | 1 - 1 | Anorthosis Famagusta FC | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Nữ Guatemala | 2 - 2 | 0 - 0 | Nữ El Salvador | ||||||
Brasil Serie A 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Vasco da Gama | 0 - 2 | 0 - 0 | Bahia | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Corinthians Paulista | 2 - 2 | 2 - 0 | Ceara | ||||||
07 Sep 2019 21:00 | FT | Avai | 0 - 3 | 0 - 2 | Flamengo | ||||||
07 Sep 2019 21:00 | FT | Fortaleza | 0 - 1 | 0 - 0 | Fluminense | ||||||
07 Sep 2019 23:00 | FT | Internacional | 1 - 0 | 0 - 0 | Sao Paulo | ||||||
USA MLS 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 20:55 | FT | New York City Fc | 2 - 1 | 0 - 1 | New England Revolution | ||||||
England Divison 1 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Milton Keynes Dons | 2 - 1 | 2 - 0 | AFC Wimbledon | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Doncaster Rovers | 2 - 1 | 0 - 1 | Rotherham United | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Tranmere Rovers | 2 - 2 | 0 - 2 | Gillingham | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Coventry | 3 - 2 | 2 - 2 | Blackpool | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Wycombe Wanderers | 3 - 1 | 2 - 0 | Lincoln City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Fleetwood Town | 2 - 1 | 1 - 1 | Oxford United | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Bristol Rovers | 3 - 3 | 2 - 2 | Accrington Stanley | ||||||
Brasil Serie B 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Botafogo Sp | 0 - 0 | 0 - 0 | America MG | ||||||
07 Sep 2019 20:30 | FT | Operario Ferroviario Pr | 2 - 1 | 1 - 0 | Cuiaba | ||||||
07 Sep 2019 20:30 | FT | Guarani Sp | 2 - 3 | 1 - 2 | Oeste FC | ||||||
07 Sep 2019 23:00 | FT | Sport Club Recife | 2 - 1 | 1 - 1 | Bragantino | ||||||
Gouden Gids Divisie 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 17:30 | FT | Dordrecht 90 | 1 - 1 | 1 - 1 | MVV Maastricht | ||||||
07 Sep 2019 17:30 | FT | Telstar | 0 - 2 | 0 - 1 | Cambuur Leeuwarden | ||||||
07 Sep 2019 19:45 | FT | Go Ahead Eagles | 2 - 2 | 1 - 0 | SBV Excelsior | ||||||
Argentina Primera B Nacional 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 01:05 | FT | Deportivo Moron | 1 - 1 | 1 - 0 | Belgrano | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Temperley | 0 - 0 | 0 - 0 | Alvarado Mar Del Plata | ||||||
07 Sep 2019 17:05 | FT | All Boys | 0 - 1 | 0 - 0 | Defensores de Belgrano | ||||||
07 Sep 2019 19:05 | FT | Almagro | 0 - 0 | 0 - 0 | Sarmiento Junin | ||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Atletico Atlanta | 1 - 2 | 1 - 2 | Estudiantes Rio Cuarto | ||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Villa Dalmine | 2 - 0 | 1 - 0 | Gimnasia Mendoza | ||||||
England FA Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Matlock Town | 2 - 1 | 1 - 0 | Basford Utd | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Nantwich Town | 3 - 1 | 1 - 1 | Grantham Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Sutton Coldfield Town | 1 - 1 | 0 - 0 | Redditch United | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Stafford Rangers | 3 - 0 | 0 - 0 | Mickleover Sports | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Chichester City | 2 - 0 | 0 - 0 | Chalfont St Peter | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Histon | 0 - 3 | 0 - 1 | Maldon&Tiptree | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Lancaster City | 0 - 0 | 0 - 0 | Northwich Victoria | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Warrington Town AFC | 2 - 2 | 1 - 0 | City Of Liverpool | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Tamworth | 3 - 1 | 2 - 0 | Nuneaton Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Banbury United | 2 - 2 | 0 - 1 | Gainsborough Trinity | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Belper Town | 1 - 0 | 0 - 0 | Alvechurch | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Tadcaster Albion | 2 - 2 | 1 - 0 | Ashton United | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Trafford | 3 - 0 | 2 - 0 | Bamber Bridge | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Bognor Regis Town | 3 - 0 | 3 - 0 | Sittingbourne | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Rushall Olympic | 3 - 1 | 0 - 0 | Sheffield Fc | ||||||
Portugal Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Camara De Lobos | 0 - 4 | 0 - 3 | Felgueiras | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Pevidem | 1 - 3 | 0 - 0 | Berco | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Sintra Football | 1 - 0 | 0 - 0 | Loures | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | S. Joao Ver | 0 - 3 | 0 - 0 | Sanjoanense | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Esp Lagos | 1 - 0 | 0 - 0 | Lusitano VRSA | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Manteigas | 1 - 3 | 0 - 0 | Bustelo | ||||||
07 Sep 2019 18:00 | FT | Lusitania Lourosa | 1 - 2 | 0 - 1 | Amora | ||||||
Japanese League Division 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Yokohama FC | 3 - 2 | 1 - 1 | Ventforet Kofu | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | V-Varen Nagasaki | 1 - 0 | 0 - 0 | Avispa Fukuoka | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Kashiwa Reysol | 3 - 4 | 0 - 2 | Yamagata Montedio | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Ryukyu | 2 - 1 | 1 - 1 | Kagoshima United | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Gifu | 0 - 0 | 0 - 0 | Tochigi SC | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Omiya Ardija | 1 - 1 | 0 - 1 | Machida Zelvia | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Albirex Niigata Japan | 2 - 1 | 2 - 0 | JEF United Ichihara | ||||||
EURO 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Kosovo | 2 - 1 | 1 - 1 | Séc | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Anh | 4 - 0 | 1 - 0 | Bulgaria | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Lithuania | 0 - 3 | 0 - 2 | Ukraine | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Iceland | 3 - 0 | 1 - 0 | Moldova | ||||||
07 Sep 2019 19:45 | FT | Serbia | 2 - 4 | 0 - 1 | Bồ Đào Nha | ||||||
07 Sep 2019 19:45 | FT | Thổ Nhĩ Kỳ | 1 - 0 | 0 - 0 | Andorra | ||||||
07 Sep 2019 19:45 | FT | Pháp | 4 - 1 | 2 - 0 | Albania | ||||||
Russian First Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | SKA Energiya Khabarovsk | 1 - 0 | 0 - 0 | Avangard | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Chertanovo Moscow | 2 - 2 | 1 - 1 | Neftekhimik Nizhnekamsk | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Pari Nizhny Novgorod | 1 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Armavir | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Shinnik Yaroslavl | 2 - 1 | 1 - 0 | Tom Tomsk | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Spartak Moscow II | 0 - 3 | 0 - 1 | Krasnodar II | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Mordovia Saransk | 1 - 2 | 1 - 0 | Luch-Energiya | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Fakel Voronezh | 1 - 1 | 1 - 1 | Yenisey Krasnoyarsk | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Chayka K Sr | 2 - 1 | 2 - 0 | Rotor Volgograd | ||||||
World Cup Qualification (Africa) 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Botswana | 0 - 0 | 0 - 0 | Malawi | ||||||
Wales Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Aberystwyth Town | 1 - 2 | 0 - 1 | Airbus | ||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Penybont | 1 - 6 | 1 - 5 | Bala Town | ||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Carmarthen | 2 - 2 | 1 - 1 | Cardiff Metropolitan | ||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Barry Town Afc | 0 - 0 | 0 - 0 | Caernarfon | ||||||
Poland - 2. Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:45 | FT | Chojniczanka Chojnice | 1 - 3 | 1 - 1 | Stomil Olsztyn OKS 1945 | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Wigry Suwalki | 2 - 3 | 0 - 1 | Puszcza Niepolomice | ||||||
07 Sep 2019 18:10 | FT | Sandecja | 1 - 1 | 0 - 0 | Gks Jastrzebie | ||||||
Colombia Copa Mustang 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 21:00 | FT | Cucuta | 2 - 0 | 1 - 0 | Atletico Bucaramanga | ||||||
07 Sep 2019 23:00 | FT | Aguilas Doradas | 1 - 1 | 0 - 0 | Envigado | ||||||
07 Sep 2019 23:00 | FT | Atletico Junior Barranquilla | 1 - 0 | 0 - 0 | Union Magdalena | ||||||
Scotland Division 1 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Forfar Athletic | 1 - 2 | 1 - 0 | East Fife | ||||||
Korea K-National League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 07:00 | FT | Gyeongju KHNP | 1 - 1 | 0 - 0 | Busan Transpor Tation | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Incheon Korail | 3 - 1 | 1 - 0 | Changwon City | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Gangneung | 2 - 1 | 2 - 1 | Gimhae City | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Mokpo City | 0 - 0 | 0 - 0 | Cheonan City | ||||||
Australia Queensland State League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 09:30 | Queensland Lions SC | ? - ? | ? - ? | Brisbane Olympic United FC | |||||||
07 Sep 2019 09:30 | FT | Queensland Lions SC | 1 - 2 | 1 - 1 | Brisbane Olympic United FC | ||||||
South Australian Super League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Adelaide Comets FC | 4 - 0 | 1 - 0 | North Eastern Metrostars | ||||||
Japan Football League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Sc Sagamihara | 0 - 1 | 0 - 1 | Thespa Kusatsu Gunma | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Fujieda Myfc | 2 - 1 | 1 - 1 | Grulla Morioka | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Tokyo U23 | 0 - 2 | 0 - 1 | Giravanz Kitakyushu | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Kamatamare Sanuki | 0 - 2 | 0 - 1 | Kataller Toyama | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Gainare Tottori | 1 - 4 | 0 - 4 | Blaublitz Akita | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Roasso Kumamoto | 1 - 0 | 1 - 0 | Gamba Osaka U23 | ||||||
Belgium - 2e Klasse 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Westerlo | 2 - 0 | 1 - 0 | Beerschot AC | ||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Oud Heverlee | 4 - 0 | 3 - 0 | Roeselare | ||||||
Sweden Div 1 Sodra 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Lindome GIF | 3 - 0 | 1 - 0 | Torns IF | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Eskilsminne IF | 0 - 1 | 0 - 1 | Ljungskile SK | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Lunds BK | 0 - 2 | 0 - 2 | Landskrona BoIS | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Tvaakers IF | 0 - 2 | 0 - 2 | IFK Varnamo | ||||||
Estonia Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Helios Kharkiv | 2 - 1 | 0 - 0 | Jk Welco Elekter | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Team Helm Jk | 1 - 21 | 0 - 11 | Levadia Tallinn | ||||||
Finland Ykkonen 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ekenas IF Fotboll | 2 - 3 | 2 - 1 | Mypa | ||||||
Colombia Copa Premier 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 20:30 | FT | Fortaleza CEIF | 3 - 0 | 2 - 0 | Real Santander | ||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Ifk Mora | 2 - 2 | 0 - 1 | Gute | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Sundbybergs | 0 - 2 | 0 - 1 | Enkoping | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Kungsangens If | 1 - 3 | 1 - 3 | Karlbergs BK | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Gamla Upsala | 0 - 2 | 0 - 0 | Valbo Ff | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ifk Stocksund | 5 - 3 | 4 - 2 | Hudiksvalls Forenade FF | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ifk Lidingo | 2 - 4 | 1 - 1 | Skiljebo SK | ||||||
Argentina Prim B Metropolitana 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Club Atletico Colegiales | 0 - 1 | 0 - 1 | Villa San Carlos | ||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Comunicaciones BsAs | 1 - 1 | 0 - 0 | Club Atletico Acassuso | ||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Tristan Suarez | 2 - 1 | 0 - 0 | Sacachispas | ||||||
Western Australia Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Perth SC | 1 - 3 | 0 - 0 | Inglewood United | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Floreat Athena | 3 - 2 | 2 - 1 | Balcatta | ||||||
Venezuela Primera Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Metropolitanos | 1 - 1 | 0 - 1 | Caracas FC | ||||||
07 Sep 2019 22:00 | FT | Trujillanos FC | 3 - 2 | 1 - 2 | Monagas SC | ||||||
Russia Div 2 South 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:30 | FT | Legion Dynamo | 0 - 2 | 0 - 1 | Inter Cherkessk | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Alania | 4 - 0 | 3 - 0 | Makhachkala | ||||||
Australia Victorian Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 05:00 | FT | Avondale Heights | 2 - 0 | 1 - 0 | Oakleigh Cannons | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Heidelberg United | 1 - 2 | 1 - 1 | Bentleigh Greens | ||||||
Chinese Football League Divison 1 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Shanghai Shenxin | 0 - 1 | 0 - 1 | Guizhou Zhicheng | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Changchun YaTai | 1 - 2 | 1 - 1 | Xinjiang Tianshan Leopard | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Inner Mongolia Zhongyou | 0 - 2 | 0 - 0 | Heilongjiang heilongjiang Ice City | ||||||
Brisbane Premier emier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 08:20 | FT | Taringa Rovers | 0 - 1 | 0 - 0 | Bayside United | ||||||
07 Sep 2019 09:30 | FT | Albany Creek | 1 - 2 | 0 - 1 | Toowong | ||||||
Sweden Div 2 Norrland 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Bk Forward | 1 - 3 | 1 - 0 | Sollentuna United FF | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Vasalunds IF | 2 - 1 | 2 - 0 | Bodens BK | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | Skelleftea Ff | ? - ? | ? - ? | Anundsjo If | |||||||
07 Sep 2019 13:00 | Ifk Timra | ? - ? | ? - ? | Ytterhogdal Ik | |||||||
07 Sep 2019 13:00 | IFK Lulea | ? - ? | ? - ? | Sandviks Ik | |||||||
07 Sep 2019 13:00 | Friska Viljor | ? - ? | ? - ? | Gottne If | |||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Carlstad United BK | 3 - 3 | 1 - 1 | Rynninge IK | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | IFK Ostersund | ? - ? | ? - ? | Taftea Ik | |||||||
Norway 2 Division A 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | FK Vidar | 2 - 2 | 1 - 1 | Brattvag | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Stjordals Blink | 3 - 1 | 2 - 0 | Moss | ||||||
Norway 2 Division B 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Baerum SK | 1 - 4 | 0 - 1 | Kjelsas IL | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Grorud IL | 1 - 1 | 0 - 0 | Sotra Sk | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Odd Grenland B | 2 - 1 | 1 - 1 | Elverum | ||||||
Tunisia Division 1 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | C. A. Bizertin | 1 - 1 | 0 - 0 | Cs. Hammam-lif | ||||||
Czech Republic U19 League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 09:15 | FT | Mfk Karvina U19 | 1 - 4 | 0 - 4 | Viktoria Plzen U19 | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Hradec Kralove u19 | 1 - 1 | 0 - 1 | Pardubice U19 | ||||||
Chile Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 20:00 | FT | Cobresal | 3 - 1 | 2 - 1 | Universidad de Chile | ||||||
07 Sep 2019 22:30 | FT | Colo Colo | 2 - 1 | 0 - 1 | Everton CD | ||||||
Estonia Esi Liiga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Tallinna Jk Legion | 5 - 3 | 4 - 2 | Elva | ||||||
Moldova Division 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Real Succes | 4 - 0 | 1 - 0 | Sireti | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Abus Ungheni | 3 - 1 | 1 - 1 | Singerei | ||||||
Hungary NB 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Ajka | 3 - 4 | 2 - 3 | Nyiregyhaza | ||||||
Slovenia 2. Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Gorica | 2 - 3 | 1 - 0 | Krsko Posavlje | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Nd Beltinci | 0 - 2 | 0 - 1 | NK Ptuj Drava | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Dravograd | 0 - 2 | 0 - 2 | Koper | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Jadran Dekani | 1 - 3 | 1 - 1 | Nk Radomlje | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Nafta | 1 - 0 | 1 - 0 | Bilje | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | NK Krka | 1 - 2 | 0 - 1 | Fuzinar | ||||||
Slovakia 2. Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 09:30 | FT | Ruzomberok B | 1 - 4 | 0 - 2 | Msk Zilina B | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | MFK Kosice | 1 - 1 | 1 - 1 | Stk 1914 Samorin | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas | 4 - 1 | 4 - 1 | KFC Komarno | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | SKM Puchov | 3 - 0 | 2 - 0 | Partizan Bardejov | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Poprad | 3 - 2 | 1 - 0 | Mfk Nova Dubnica | ||||||
07 Sep 2019 18:00 | FT | Mfk Skalica | 3 - 1 | 2 - 0 | Dukla Banska Bystrica | ||||||
Korea Challengers League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 05:00 | FT | Jungnang Chorus Mustang Fc | 4 - 2 | 4 - 1 | Seoul United Fc | ||||||
07 Sep 2019 05:00 | FT | Pyeongchang | 2 - 2 | 1 - 1 | Yangju Citizen Fc | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Goyang Fc | 1 - 4 | 1 - 3 | Jeonju Citizen | ||||||
07 Sep 2019 07:00 | FT | Cheongju Jikji Fc | 0 - 1 | 0 - 0 | Gimpo Fc | ||||||
07 Sep 2019 07:00 | FT | Chungju Citizen | 1 - 2 | 1 - 0 | Paju Citizen Fc | ||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Ulsan Citizen | 1 - 1 | 1 - 1 | Yeoju Sejong | ||||||
England Divison 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Grimsby Town | 0 - 2 | 0 - 0 | Crewe Alexandra | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Colchester United | 0 - 0 | 0 - 0 | Walsall | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Plymouth Argyle | 2 - 2 | 1 - 1 | Oldham Athletic | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Mansfield Town | 2 - 0 | 1 - 0 | Scunthorpe United | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Newport County | 1 - 0 | 0 - 0 | Port Vale | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Morecambe | 2 - 2 | 0 - 1 | Salford City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Bradford AFC | 2 - 1 | 0 - 1 | Northampton Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Carlisle | 1 - 3 | 0 - 1 | Exeter City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Cheltenham Town | 4 - 2 | 1 - 0 | Stevenage Borough | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Cambridge United | 0 - 1 | 0 - 0 | Forest Green Rovers | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Macclesfield Town | 1 - 1 | 1 - 0 | Crawley Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Leyton Orient | 1 - 3 | 0 - 3 | Swindon | ||||||
Australia Victorian Division 1 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Moreland Zebras | 4 - 0 | 2 - 0 | Whittlesea Ranges Fc | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Moreland City | 3 - 1 | 2 - 0 | North Geelong Warriors | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | St Albans Saints | 2 - 1 | 2 - 1 | Melbourne Victory Fc Am | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Werribee City Sc | 2 - 2 | 0 - 2 | Ballarat Red Devils | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Geelong Sc | 1 - 2 | 1 - 0 | Brunswick City | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Fc Bulleen Lions | 2 - 5 | 1 - 2 | Goulburn Valley Suns | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Langwarrin | 1 - 1 | 1 - 0 | Eastern Lions Sc | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Melbourne Heart Youth | 4 - 3 | 3 - 2 | Northcote City | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Murray United | 2 - 0 | 1 - 0 | Manningham United Blues | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Springvale White Eagles | 1 - 1 | 0 - 1 | Box Hill United Sc | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 09:15 | FT | Benesov | 4 - 2 | 0 - 1 | Slavia Prague B | ||||||
07 Sep 2019 09:15 | FT | Motorlet Praha | 1 - 1 | 1 - 1 | Fk Mas Taborsko | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Jiskra Usti Nad Orlici | 2 - 1 | 0 - 0 | Prepere | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Domazlice | 4 - 2 | 3 - 2 | Admira Praha | ||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Ik Gauthiod | 2 - 2 | 2 - 1 | Lidkopings Fk | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Ifk Tidaholm | 0 - 4 | 0 - 3 | Savedalens IF | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Torslanda IK | 0 - 2 | 0 - 0 | Vanersborg | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Grebbestads If | 3 - 1 | 1 - 0 | Ifk Amal | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Orebro Syrianska If | 3 - 2 | 0 - 0 | Nordvarmland Ff | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Vanersborgs If | 1 - 0 | 1 - 0 | Stenungsunds If | ||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Enskede Ik | 3 - 0 | 2 - 0 | Varmbols Fc | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Stockholm Internazionale | 2 - 2 | 1 - 0 | Motala AIF | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Afk Linkoping | 1 - 4 | 0 - 2 | Huddinge If | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Assyriska If I Norrkoping | 2 - 1 | 1 - 0 | Arameisk-syrianska If | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | IFK Aspudden-Tellus | 2 - 1 | 0 - 1 | Tyreso Ff | ||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Hittarps Ik | 2 - 1 | 1 - 0 | IS Halmia | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Ullared | 1 - 6 | 1 - 4 | Qviding FIF | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Assyriska Bk | 3 - 0 | 0 - 0 | Angelholms FF | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Rosengard | 1 - 1 | 0 - 0 | Vinbergs If | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Stafsinge If | 2 - 1 | 2 - 0 | Eslovs Bk | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Ksf Prespa Birlik | 0 - 4 | 0 - 4 | Bk Olympic | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Onsala Bk | 3 - 1 | 1 - 1 | Ifk Malmo | ||||||
Latvia - 2. Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Fk Auda Riga | 2 - 2 | 2 - 1 | Jdfs Alberts | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Grobina | 0 - 1 | 0 - 0 | Tukums-2000 | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Fk Smiltene Bjss | 2 - 3 | 0 - 2 | Rezekne / Bjss | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Fk Dinamo Riga | 3 - 1 | 2 - 1 | New Project | ||||||
07 Sep 2019 16:30 | FT | Super Nova | 5 - 1 | 4 - 0 | Balvu Vilki | ||||||
Chinese Football League Divison 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Zhejiang Yiwu | 1 - 3 | 0 - 0 | Jiangxi Beidamen | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Nanjing Shaye | 0 - 0 | 0 - 0 | Hubei Chufeng Heli | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Guangxi Baoyun | 0 - 0 | 0 - 0 | Fujian Tianxin | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Lhasa Urban Construction Investment | 5 - 2 | 2 - 2 | Yiteng FC | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Fujian Transcend | 2 - 1 | 0 - 1 | Inner Mongolia Caoshangfei | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Yanbian Beiguo | 0 - 3 | 0 - 2 | Qingdao Jonoon | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Qingdao Red Lions | 1 - 0 | 1 - 0 | Shanxi Xindu | ||||||
07 Sep 2019 08:00 | FT | Xian Daxing Chongde | 1 - 4 | 0 - 1 | Taizhou Yuanda | ||||||
07 Sep 2019 08:30 | FT | Dalian Chanjoy | 1 - 2 | 0 - 1 | Shenyang Urban | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Yunnan Kunglu | 1 - 2 | 1 - 0 | Suzhou Dongwu | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Hebei Elite | 0 - 0 | 0 - 0 | Ningxia Qidongli | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Beijing Tech | 2 - 0 | 1 - 0 | Baoding Rongda FC | ||||||
07 Sep 2019 09:30 | FT | Wuhan Three Towns | 0 - 0 | 0 - 0 | Shenzhen Peng City | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Chengdu Rongcheng | 2 - 0 | 1 - 0 | Shenzhen Pengcheng | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Kun Shan | 3 - 0 | 1 - 0 | Hunan Billows | ||||||
07 Sep 2019 12:30 | FT | Zibo Cuju | 1 - 0 | 0 - 0 | Jilin Baijia | ||||||
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Belasica Strumica | 2 - 1 | 1 - 1 | Kamenica Sasa | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Pitu Guli | 0 - 6 | 0 - 3 | Bregalnica Stip | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Osogovo | 0 - 1 | 0 - 0 | Tikves Kavadarci | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Kozuv | 2 - 1 | 2 - 0 | Pobeda Prilep | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Plackovica | 1 - 1 | 1 - 1 | Pehchevo | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Fk Rinija Gostivar | 2 - 0 | 2 - 0 | Vlazrimi Kicevo | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Pelister Bitola | 3 - 1 | 1 - 1 | Drita | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Korab Debar | 2 - 0 | 1 - 0 | Ohrid 2004 | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Kadino | 0 - 1 | 0 - 0 | Skopje | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Labunishta | 1 - 0 | 1 - 0 | Vardar Forino | ||||||
Ireland - FAI Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 19:45 | FT | Sligo Rovers | 4 - 0 | 2 - 0 | UC Dublin UCD | ||||||
Japan Women Division 1 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 05:00 | FT | Nữ Vegalta Sendai | 1 - 2 | 0 - 0 | Nữ Kanagawa University | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Nữ Iga Kunoichi | 1 - 1 | 0 - 0 | Nữ Albirex Niigata | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Nữ Nagano Parceiro | 1 - 2 | 1 - 1 | Nữ Urawa Reds | ||||||
Japan Women Division 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 03:00 | FT | Nữ Setagaya Sfida | 1 - 1 | 1 - 1 | Nữ As Elfen Sayama | ||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Nữ Ehime Fc | 4 - 3 | 2 - 2 | Nữ Cerezo Osaka Sakai | ||||||
HongKong 1st Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:30 | FT | Hong Kong FC | 4 - 3 | 3 - 2 | Citizen | ||||||
Poland 3. Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Blekitni Stargard Szczecinski | 2 - 1 | 0 - 0 | Gryf Wejherowo | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Stal Rzeszow | 1 - 1 | 1 - 0 | GKS Katowice | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Skra Czestochowa | 0 - 0 | 0 - 0 | Stal Stalowa Wola | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Ks Legionovia Legionowo | 0 - 2 | 0 - 0 | Widzew lodz | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Garbarnia Krakow | 0 - 0 | 0 - 0 | Elana Torun | ||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Bytovia Bytow | 1 - 3 | 0 - 1 | Pogon Siedlce | ||||||
07 Sep 2019 19:10 | FT | Gornik Leczna | 2 - 1 | 0 - 0 | Resovia Rzeszow | ||||||
Poland Centralna Liga Juniorow 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Gornik Zabrze Youth | 1 - 0 | 0 - 0 | Pogon Szczecin Youth | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Zaglebie Lubin Youth | 1 - 0 | 1 - 0 | Jagiellonia Bialystok Youth | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Korona Kielce Youth | 3 - 2 | 2 - 1 | Legia Warszawa Youth | ||||||
UAE Etisalat Emirates Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Ajman | 0 - 5 | 0 - 2 | Al-Sharjah | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Al Wehda UAE | 1 - 1 | 1 - 0 | Banni Yas | ||||||
07 Sep 2019 18:15 | FT | Al Nasr Dubai | 0 - 2 | 0 - 1 | Al Ahli Dubai | ||||||
Peru Primera Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 02:00 | FT | Carlos A Mannucci | 1 - 0 | 1 - 0 | Dep. San Martin | ||||||
07 Sep 2019 21:30 | FT | Sport Huancayo | 2 - 1 | 1 - 0 | Utc Cajamarca | ||||||
07 Sep 2019 23:45 | FT | Melgar | 3 - 0 | 2 - 0 | Molinos El Pirata | ||||||
England Conference 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Aldershot Town | 1 - 2 | 0 - 1 | Barrow | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Boreham Wood | 3 - 1 | 2 - 1 | Dover Athletic | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Bromley | 2 - 1 | 1 - 0 | Chesterfield | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Chorley | 3 - 0 | 2 - 0 | Stockport County | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ebbsfleet United | 1 - 1 | 1 - 0 | Eastleigh | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Halifax Town | 0 - 2 | 0 - 1 | Yeovil Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Maidenhead United | 0 - 1 | 0 - 0 | Dagenham and Redbridge | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Sutton United | 1 - 1 | 1 - 0 | Notts County | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Torquay United | 4 - 2 | 0 - 1 | Harrogate Town | ||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Hartlepool United FC | 1 - 1 | 1 - 0 | Woking | ||||||
Scotland FA Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Jeanfield Swifts | 2 - 5 | 0 - 2 | Linlithgow Rose | ||||||
England Conference North Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Alfreton Town | 3 - 2 | 2 - 0 | Curzon Ashton | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Altrincham | 5 - 0 | 2 - 0 | Leamington | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Blyth Spartans | 1 - 1 | 0 - 0 | Kidderminster | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Boston United | 2 - 1 | 0 - 0 | Bradford Park Avenue | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Brackley Town | 1 - 1 | 1 - 1 | AFC Telford United | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Chester FC | 3 - 1 | 2 - 0 | Guiseley | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Farsley Celtic | 3 - 2 | 1 - 0 | Kettering Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Gloucester City | 2 - 1 | 1 - 1 | Darlington | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Spennymoor Town | 2 - 2 | 1 - 0 | Kings Lynn | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | York City | 1 - 1 | 1 - 1 | Southport FC | ||||||
England Conference South Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Billericay Town | 1 - 1 | 1 - 1 | Bath City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Braintree Town | 2 - 1 | 0 - 1 | Dulwich Hamlet | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Chippenham Town | 2 - 1 | 1 - 0 | Tonbridge Angels | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Dartford | 3 - 4 | 2 - 2 | Dorking | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Eastbourne Borough | 0 - 2 | 0 - 1 | Slough Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Hampton & Richmond | 2 - 3 | 1 - 1 | Concord Rangers | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Hemel Hempstead Town | 2 - 0 | 0 - 0 | Chelmsford City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Hungerford Town | 1 - 2 | 1 - 0 | St Albans City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Maidstone United | 2 - 2 | 1 - 0 | Havant and Waterlooville | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Wealdstone | 1 - 0 | 0 - 0 | Oxford City | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Weymouth | 1 - 0 | 0 - 0 | Welling United | ||||||
Malta Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Ta Xbiex | 1 - 2 | 1 - 1 | Munxar Falcons | ||||||
07 Sep 2019 19:15 | FT | Kirkop United | 2 - 3 | 1 - 3 | Kercem Ajax | ||||||
07 Sep 2019 19:15 | FT | Siggiewi | 1 - 0 | 0 - 0 | Marsaskala | ||||||
Scotland Bells Challenge Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Airdrie United | 3 - 2 | 1 - 1 | Bohemians | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Dunfermline | 1 - 2 | 1 - 1 | Alloa Athletic | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Wrexham | 1 - 1 | 0 - 0 | Ayr Utd | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Dundee United | 0 - 0 | 0 - 0 | Arbroath | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Formartine United | 0 - 3 | 0 - 1 | Glenavon Lurgan | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Inverness C.T. | 3 - 1 | 2 - 0 | Greenock Morton | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Stenhousemuir | 1 - 1 | 0 - 0 | The New Saints | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Montrose | 0 - 2 | 0 - 1 | Partick Thistle | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Saint Mirren U21 | 1 - 0 | 0 - 0 | Stirling Albion | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Kelty Hearts | 1 - 1 | 1 - 0 | Solihull Moors | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Clyde | 3 - 2 | 0 - 1 | Queen of South | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Raith Rovers | 2 - 0 | 1 - 0 | Falkirk | ||||||
07 Sep 2019 17:15 | FT | Connah's QN | 1 - 0 | 0 - 0 | Cove Rangers | ||||||
Argentina Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 21:10 | FT | Lanus | 4 - 1 | 2 - 1 | Argentinos Juniors | ||||||
Algeria Division 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Om Medea | 1 - 0 | 1 - 0 | Mo Bejaia | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Om Arzew | 0 - 0 | 0 - 0 | Mc Saida | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Rc Relizane | 3 - 1 | 1 - 0 | Usm El Harrach | ||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Rc Arba | 1 - 0 | 0 - 0 | Usm Annaba | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Mc El Eulma | 1 - 1 | 1 - 1 | Jsm Skikda | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Drb Tadjenant | 6 - 1 | 1 - 0 | As Khroub | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Jsm Bejaia | 0 - 1 | 0 - 1 | Asm Oran | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Wa Tlemcen | 1 - 0 | 0 - 0 | A Bou Saada | ||||||
Northern Ireland Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ballymena United | 4 - 0 | 1 - 0 | Warrenpoint Town | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Cliftonville | 0 - 1 | 0 - 0 | Linfield FC | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Coleraine | 5 - 0 | 0 - 0 | Dungannon Swifts | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Glentoran | 2 - 1 | 1 - 1 | Larne | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Institute | 0 - 6 | 0 - 2 | Crusaders FC | ||||||
Canadian Premier Soccer League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 00:00 | FT | Serbian White Eagles | 2 - 2 | 0 - 0 | Sc Scarborough | ||||||
Ecuador Campeonato Serie B 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:59 | FT | Manta | 2 - 0 | 1 - 0 | Cds Santa Rita | ||||||
07 Sep 2019 21:00 | FT | Orense SC | 3 - 1 | 2 - 1 | Gualaceo SC | ||||||
Japan Football League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Maruyasu Industries | 0 - 0 | 0 - 0 | Honda Lock SC | ||||||
07 Sep 2019 07:00 | FT | Sony Sendai FC | 3 - 0 | 3 - 0 | Osaka | ||||||
07 Sep 2019 07:00 | FT | Verspah Oita | 2 - 2 | 2 - 2 | Honda | ||||||
United Soccer League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 21:00 | FT | Hartford Athletic | 5 - 1 | 5 - 1 | Loudoun United | ||||||
Paraguay Division 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 00:30 | FT | 2 De Mayo | 3 - 0 | 1 - 0 | Sportivo Trinidense | ||||||
07 Sep 2019 21:30 | FT | Rubio Nu Asuncion | 0 - 1 | 0 - 0 | Guairena | ||||||
07 Sep 2019 22:00 | FT | 3 De Febrero | 3 - 1 | 2 - 0 | Resistencia Sc | ||||||
Chile Primera B 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 01:00 | FT | Csyd Barnechea | 0 - 1 | 0 - 1 | Cd Magallanes | ||||||
Belarus Pershaya Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 11:00 | FT | Ruh Brest | 0 - 1 | 0 - 1 | Krumkachy | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Vigvam Smolevichy | 2 - 1 | 0 - 1 | Naftan Novopolock | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Khimik Svetlogorsk | 1 - 0 | 0 - 0 | Volna Pinsk | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Kommunalnik Slonim | 3 - 1 | 1 - 1 | Granit Mikashevichi | ||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Lokomotiv Gomel | 0 - 1 | 0 - 0 | Belshina Babruisk | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Smorgon FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Lida | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Fc Baranovichi | 0 - 4 | 0 - 1 | Sputnik Rechitsa | ||||||
Romania Liga 2 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Concordia Chiajna | 2 - 1 | 1 - 0 | Scolar Resita | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Pandurii | 0 - 0 | 0 - 0 | Gloria Buzau | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Sportul Snagov | 0 - 2 | 0 - 1 | Dunarea Calarasi | ||||||
07 Sep 2019 09:00 | FT | Vointa Turnu Magurele | 2 - 0 | 0 - 0 | Politehnica Timisoara | ||||||
07 Sep 2019 11:30 | FT | Juventus Bucharest | 0 - 2 | 0 - 1 | Scm Argesul Pitesti | ||||||
07 Sep 2019 15:15 | FT | Rapid Bucuresti | 1 - 2 | 1 - 1 | Acs Energeticianul | ||||||
07 Sep 2019 17:45 | FT | Ripensia Timisoara | 0 - 1 | 0 - 1 | Petrolul Ploiesti | ||||||
Northern Ireland IFA Championship 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ballyclare Comrades | 1 - 2 | 1 - 2 | Police Service Of Northern Ireland | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Dergview | 3 - 1 | 2 - 1 | Ards | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Knockbreda | 2 - 2 | 2 - 1 | Harland Wolff Welders | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Portadown FC | 2 - 0 | 1 - 0 | Dundela | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Queens University | 0 - 4 | 0 - 2 | Loughgall | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Ballinamallard United | 0 - 1 | 0 - 0 | Newry City | ||||||
South Australian Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Sturt Lions | 2 - 3 | 1 - 0 | Cumberland United | ||||||
Australia New South Wales Northern Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 06:00 | FT | Lambton Jarvis | 0 - 1 | 0 - 0 | Edgeworth Eagles | ||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 19:30 | FT | Deportivo Paraguayo | 2 - 0 | 0 - 0 | Puerto Nuevo | ||||||
Brasileiro 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 21:00 | FT | Ypiranga Rs | 1 - 1 | 1 - 0 | Confianca Se | ||||||
07 Sep 2019 23:15 | FT | Sampaio Correa | 3 - 2 | 1 - 0 | Sao Jose Poa Rs | ||||||
USA Women 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 02:30 | FT | Utah Royals Womens | 1 - 0 | 1 - 0 | Portland Thorns Fc Womens | ||||||
07 Sep 2019 20:00 | FT | Gotham Fc Womens | 1 - 2 | 1 - 1 | North Carolina Courage Womens | ||||||
TAS Premier League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 05:00 | FT | South Hobart | 2 - 0 | 1 - 0 | Devonport City Striker | ||||||
07 Sep 2019 05:15 | FT | Hobart Zebras | 6 - 2 | 1 - 2 | Riverside Olympic | ||||||
07 Sep 2019 05:15 | FT | Kingborough Lions | 3 - 2 | 2 - 1 | Glenorchy Knights | ||||||
07 Sep 2019 05:15 | FT | Hobart Olympia Warriors | 5 - 2 | 3 - 0 | Launceston City | ||||||
Belgian First Amateur Division 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 18:30 | FT | Dessel Sport | 1 - 0 | 1 - 0 | Tubize | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Kmsk Deinze | 5 - 0 | 2 - 0 | Royal Fc Liege | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Dender | 0 - 0 | 0 - 0 | Patro Eisden | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | KSK Heist | 1 - 0 | 1 - 0 | Rupel Boom | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Lierse Kempenzonen | 0 - 1 | 0 - 0 | Standard Wetteren | ||||||
07 Sep 2019 19:00 | FT | Seraing United | 5 - 2 | 1 - 0 | La Louviere | ||||||
Sweden Div 3 Mellersta 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Skelleftea Ff | 4 - 0 | 3 - 0 | Anundsjo If | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Ifk Timra | 1 - 3 | 0 - 1 | Ytterhogdal Ik | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | IFK Lulea | 7 - 0 | 7 - 0 | Sandviks Ik | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Friska Viljor | 1 - 0 | 0 - 0 | Gottne If | ||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | IFK Ostersund | 0 - 3 | 0 - 2 | Taftea Ik | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Pepo | 4 - 2 | 3 - 1 | Vantaa | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Vifk Vaasa | 4 - 2 | 3 - 1 | Js Hercules | ||||||
Norway Division 4 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Lokomotiv Oslo | 1 - 0 | 0 - 0 | Follo | ||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Stromsgodset B | 2 - 3 | 0 - 1 | Djerv 1919 | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Nordstrand | 3 - 2 | 0 - 0 | Aalesund Fk B | ||||||
Denmark - 4.Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | B 1908 | 3 - 1 | 1 - 1 | Union Santa Fe | ||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Frederikssund Ik | 2 - 2 | 0 - 1 | Greve | ||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Kfum | 1 - 0 | 0 - 0 | Avedore IF | ||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Otterup | 2 - 2 | 2 - 0 | Hedensted BK | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | Rishoj | ? - ? | ? - ? | Gentofte Vangede If/gvi | |||||||
07 Sep 2019 14:00 | Ab Tarnby | ? - ? | ? - ? | Karlslunde | |||||||
Austrian 3.Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 15:00 | FT | Wiener Viktoria | 0 - 1 | 0 - 0 | Asv Drassburg | ||||||
07 Sep 2019 15:30 | FT | Stripfing | 3 - 0 | 2 - 0 | Team Wiener Linien | ||||||
Thai Division 2 League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Btu United | 3 - 2 | 0 - 0 | Krabi Fc | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Nakhon Pathom FC | 6 - 0 | 1 - 0 | Surat Thani | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Ranong United | 1 - 1 | 0 - 0 | North Bangkok College | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Army United | 1 - 1 | 0 - 0 | Chamchuri United | ||||||
07 Sep 2019 10:00 | FT | Trang Fc | 1 - 0 | 0 - 0 | Raj Pracha Fc | ||||||
Austria Landesliga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 18:30 | FT | Zwettl Sc | 1 - 4 | 0 - 1 | Stpolten Amateure | ||||||
Switzerland - 2.Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Schotz | 2 - 1 | 0 - 1 | Wohlen | ||||||
Switzerland - 2.Liga 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Tuggen | 2 - 1 | 1 - 0 | Gossau | ||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Osterlen Ff | 3 - 0 | 0 - 0 | Nosaby If | ||||||
07 Sep 2019 12:00 | FT | Nassjo Ff | 1 - 2 | 1 - 1 | Ifo Bromolla If | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Hassleholms If | 1 - 1 | 0 - 1 | Rappe Goif | ||||||
07 Sep 2019 13:00 | FT | Husqvarna FF | 1 - 0 | 1 - 0 | Raslatt SK | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Dalstorps If | 3 - 0 | 2 - 0 | Almeboda/linneryd | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Asarums If Fk | 3 - 2 | 1 - 0 | IFK Hassleholm | ||||||
Israel Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 13:30 | FT | Maccabi Tamra | 0 - 2 | 0 - 0 | Hapoel Bnei Zalfa | ||||||
Portugal U23 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 16:00 | FT | Famalicao U23 | 2 - 3 | 0 - 2 | Portimonense U23 | ||||||
CONCACAF Nations League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 00:00 | FT | Aruba | 0 - 1 | 0 - 1 | Guyana | ||||||
07 Sep 2019 01:00 | FT | Jamaica | 6 - 0 | 2 - 0 | Antigua & Barbuda | ||||||
07 Sep 2019 20:00 | FT | Montserrat | 2 - 1 | 1 - 1 | Dominican Republic | ||||||
07 Sep 2019 22:00 | FT | Guadeloupe | 5 - 1 | 2 - 0 | Sint Maarten | ||||||
07 Sep 2019 23:00 | FT | Curacao | 1 - 0 | 0 - 0 | Haiti | ||||||
Burundi League 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Le Messager Ngozi | 6 - 0 | 0 - 0 | Les Lierres | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Aigle Noir | 3 - 1 | 0 - 0 | Bs Dynamic | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Flambeau Du Centre | 1 - 0 | 0 - 0 | Athletico Olympic | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Olympique Star | 2 - 0 | 0 - 0 | Ngozi City | ||||||
07 Sep 2019 14:00 | FT | Bumamuru | 0 - 1 | 0 - 0 | Bujumbura City | ||||||
Olympic Preliminaries African 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 18:00 | FT | Bờ Biển Ngà U23 | 0 - 1 | 0 - 0 | Guinea U23 | ||||||
07 Sep 2019 20:00 | FT | Ma rốc U23 | 1 - 1 | 0 - 1 | Mali U23 | ||||||
Oman Professional League Cup 成績 |
|||||||||||
07 Sep 2019 14:30 | FT | Al Oruba Sur | 0 - 1 | 0 - 0 | Oman Club | ||||||
07 Sep 2019 14:35 | FT | Al Seeb | 1 - 1 | 0 - 1 | Muscat | ||||||
07 Sep 2019 14:40 | FT | Bahla | 1 - 1 | 0 - 0 | Fnjaa SC | ||||||
07 Sep 2019 14:45 | FT | AL-Nahda | 0 - 3 | 0 - 2 | Al-Suwaiq Club | ||||||
07 Sep 2019 14:45 | FT | Saham | 1 - 1 | 1 - 0 | Sohar Club |
総試合: 447
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
リーグ (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...