cronograma Futebol 12-05-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tempo | Minute | casa | tempo integral | meio tempo | longe | análise | |||||
English Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Manchester City | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Arsenal | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 5 - 3 | 3 - 1 | AFC Bournemouth | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Newcastle United | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chelsea | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Wolves | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Cardiff City | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Huddersfield Town | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Everton | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | West Ham United | |||||||
Italy Serie A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | US Sassuolo Calcio | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Empoli | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 3 | Udinese | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Napoli | |||||||
12 May 2019 19:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Juventus | |||||||
Spanish La Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Alaves | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Real Madrid | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 3 - 0 | Celta Vigo | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sevilla | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | SD Huesca | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Espanyol | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Levante | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Getafe | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Eibar | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Valladolid | |||||||
Spain Segunda Division B Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 5 - 3 | 3 - 2 | Elche | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Cadiz | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 3 | Albacete | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cordoba C.F. | |||||||
Germany Bundesliga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Mainz 05 | |||||||
Germany Bundesliga 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Hamburger | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Arminia Bielefeld | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bochum | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Greuther Furth | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 4 | 1 - 2 | Heidenheimer | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | 1. Magdeburg | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 5 | 0 - 3 | SSV Jahn Regensburg | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Darmstadt | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Dynamo Dresden | |||||||
French Ligue 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Guingamp | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bordeaux | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Lyon | |||||||
Portugal Primera Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Vitoria Setubal | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 5 - 1 | 0 - 0 | Belenenses | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Porto | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | SL Benfica | |||||||
Eredivisie Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | NAC Breda | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | ADO Den Haag | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | PSV Eindhoven | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Emmen | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 0 | VVV Venlo | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Utrecht | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 4 - 5 | 1 - 2 | SBV Excelsior | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 6 - 1 | 2 - 0 | De Graafschap | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Fortuna Sittard | |||||||
Belgium Jupiler League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Anderlecht | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Genk | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | AS Eupen | |||||||
Russia Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | CSKA Moscow | |||||||
Scotland Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Celtic | |||||||
Brasil Serie A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 01:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ceara | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Chapecoense SC | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Vasco da Gama | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Palmeiras | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Cruzeiro | |||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sao Paulo | |||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bahia | |||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | CSA Alagoas AL | |||||||
Denmark SAS Ligaen Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Horsens | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Vejle | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 4 - 3 | 2 - 1 | Sonderjyske | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Aalborg BK | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Copenhagen | |||||||
Sweden Allsvenskan Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | AIK Solna | |||||||
12 May 2019 16:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Elfsborg | |||||||
Iceland Premier Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 20:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Fylkir | |||||||
USA MLS Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 00:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Los Angeles FC | |||||||
12 May 2019 00:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | San Jose Earthquakes | |||||||
12 May 2019 01:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Minnesota United | |||||||
12 May 2019 02:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Real Salt Lake | |||||||
12 May 2019 03:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Houston Dynamo | |||||||
12 May 2019 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Orlando City | |||||||
Norway Tippeligaen Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kristiansund BK | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Odd Grenland | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Mjondalen | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Bodo Glimt | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 5 | 0 - 0 | Valerenga | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Brann | |||||||
Republic Gambrinus Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Teplice | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Zlin | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Viktoria Plzen | |||||||
Sweden Superettan Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Vasteras SK FK | |||||||
12 May 2019 16:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Norrby IF | |||||||
12 May 2019 16:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Mjallby AIF | |||||||
Finland Veikkausliga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | KuPS | |||||||
12 May 2019 16:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Inter Turku | |||||||
12 May 2019 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ilves Tampere | |||||||
Turkey Super Lig Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Kasimpasa | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Trabzonspor | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Ankaragucu | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Erzurum BB | |||||||
England Divison 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:15 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Charlton Athletic | |||||||
Mexico Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 01:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Pachuca | |||||||
12 May 2019 03:06 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Club Tijuana | |||||||
Argentina Primera B Nacional Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 17:05 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Central Cordoba Sde | |||||||
Switzerland National Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sion | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Basel | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Grasshoppers | |||||||
Liga de Honora Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:15 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | UD Oliveirense | |||||||
12 May 2019 11:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Sporting Braga B | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Varzim | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | SC Covilha | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | SC Farense | |||||||
Australia League A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 10:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 0 | Melbourne Victory FC | |||||||
Korea League Classic Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Suwon Samsung Bluewings | |||||||
12 May 2019 09:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Gangwon FC | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Jeonbuk Hyundai Motors | |||||||
Vietnam Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sông Lam Nghệ An | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Khánh Hòa | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Hoàng Anh Gia Lai | |||||||
J-League Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Consadole Sapporo | |||||||
12 May 2019 05:05 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Sanfrecce Hiroshima | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Jubilo Iwata | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Kashima Antlers | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Kawasaki Frontale | |||||||
12 May 2019 07:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Urawa Red Diamonds | |||||||
12 May 2019 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Oita Trinita | |||||||
Japanese League Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | JEF United Ichihara | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Okayama FC | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Machida Zelvia | |||||||
12 May 2019 07:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tokushima Vortis | |||||||
12 May 2019 08:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ventforet Kofu | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Zweigen Kanazawa FC | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Kagoshima United | |||||||
U17 European Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 0 | CH Séc U17 | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Hà Lan U17 | |||||||
Russian First Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Tambov | |||||||
Israel Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 18:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Hapoel Ironi Kiryat Shmona | |||||||
12 May 2019 18:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Hapoel Tel Aviv | |||||||
12 May 2019 18:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Hapoel Haifa | |||||||
Cyprus 1 Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | AEK Larnaca | |||||||
12 May 2019 17:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Anorthosis Famagusta FC | |||||||
12 May 2019 17:15 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ermis Aradippou | |||||||
12 May 2019 17:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | EN Paralimni | |||||||
Singapore Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Balestier Khalsa FC | |||||||
Ukraine Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Olimpic Donetsk | |||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 1 | Chernomorets Odessa | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Karpaty Lviv | |||||||
Romania - Division A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CS Universitatea Craiova | |||||||
Austria Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Austria Wien | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | St.Polten | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | LASK Linz | |||||||
Thailand Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Port | |||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Bangkok United FC | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Suphanburi FC | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Sukhothai | |||||||
Poland Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Jagiellonia Bialystok | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Pogon Szczecin | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Zaglebie Lubin | |||||||
Egypt Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | El Zamalek | |||||||
Bulgaria Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Cherno More Varna | |||||||
Slovenia Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | NK Publikum Celje | |||||||
Belarus Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Gomel | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Shakhter Soligorsk | |||||||
12 May 2019 17:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Torpedo Minsk | |||||||
Iraq Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Al Zawraa | |||||||
Kazakhstan Super League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 10:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zhetysu Taldykorgan | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Tobol Kostanai | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Kairat Almaty | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Okzhetpes | |||||||
Morocco Super League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Olympique de Safi | |||||||
China Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Guangzhou R&F | |||||||
12 May 2019 12:35 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Shenzhen | |||||||
12 May 2019 12:35 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Jiangsu Suning | |||||||
12 May 2019 12:35 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Shandong Taishan | |||||||
Vietnam First Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 10:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Phù Đổng Ninh Bình | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bình Phước | |||||||
Estonia Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Flora Tallinn | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nomme JK Kalju | |||||||
Denmark 1.Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Thisted | |||||||
12 May 2019 12:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Naestved | |||||||
12 May 2019 12:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Fremad Amager | |||||||
12 May 2019 12:45 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Nykobing Falster | |||||||
12 May 2019 12:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Lyngby | |||||||
Moldova Divizia Nationala Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Speranta Nisporeni | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Sheriff | |||||||
Armenia Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Alashkert | |||||||
Andorra Super league Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ue Engordany | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Santa Coloma | |||||||
Malaysia Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Terengganu B DKTT-Team | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Johor Darul Takzim II | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Jorge Wilstermann | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | The Strongest | |||||||
12 May 2019 22:15 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Sport Boys Warnes | |||||||
Guatemala Liga Nacional Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 03:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Guastatoya | |||||||
12 May 2019 22:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 3 | CD Malacateco | |||||||
El Salvador Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 02:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Santa Tecla | |||||||
12 May 2019 22:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Cd Chalatenango | |||||||
12 May 2019 22:15 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Cd Pasaquina | |||||||
Honduras Liga Nacional Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 22:30 | FT | 4 - 2 | 2 - 2 | Juticalpa | |||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Marathon | |||||||
Korea K League Challenge Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ansan Greeners | |||||||
12 May 2019 09:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Gwangju Fc | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chungnam Asan | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 01:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Guayaquil City | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 3 - 4 | 2 - 3 | Tecnico Universitario | |||||||
12 May 2019 21:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Liga Dep. Universitaria Quito | |||||||
Lithuania - 1. Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Stumbras | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Palanga | |||||||
Latvia - 1. Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rigas Futbola Skola | |||||||
12 May 2019 15:10 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Liepajas Metalurgs | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | FK Ventspils | |||||||
Colombia Copa Mustang Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Millonarios | |||||||
Austria Erste Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 09:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | SK Austria Klagenfurt | |||||||
Australia Queensland State League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Queensland Lions SC | |||||||
12 May 2019 09:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 1 | Gold Coast Knights | |||||||
Uzbekistan Professional Football League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kuruvchi Kokand Qoqon | |||||||
12 May 2019 13:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Buxoro | |||||||
12 May 2019 15:40 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lokomotiv Tashkent | |||||||
Sweden Div 1 Sodra Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Oskarshamns AIK | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Atvidabergs FF | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Tvaakers IF | |||||||
Colombia Copa Premier Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 01:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Deportes Quindio | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Boyaca Chico | |||||||
12 May 2019 21:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Real Cartagena | |||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 5 - 1 | 2 - 1 | Sundbybergs | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | San Telmo | |||||||
12 May 2019 19:05 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Flandria | |||||||
Venezuela Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Deportivo Anzoategui | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Monagas SC | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Estudiantes Merida | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 0 | Caracas FC | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Zulia | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Trujillanos FC | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Academia Puerto Cabello | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Aragua | |||||||
Russia Div 2 Center Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Rotor Volgograd B | |||||||
Australia Victorian Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Pascoe Vale Sc | |||||||
Paraguayan Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 00:10 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Deportivo Santani | |||||||
12 May 2019 22:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sportivo Luqueno | |||||||
Turkey 2 Ligi A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 6 - 0 | 4 - 0 | Karabukspor | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Altay Spor Kulubu | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Boluspor | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Genclerbirligi | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Giresunspor | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Istanbulspor | |||||||
12 May 2019 14:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Balikesirspor | |||||||
Chinese Football League Divison 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Shijiazhuang Ever Bright | |||||||
Czech Republic 2. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 3 | Pardubice | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Usti nad Labem | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Budejovice | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Prostejov | |||||||
Sweden Div 2 Norrland Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | IFK Lulea | |||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Pitea If | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Carlstad United BK | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Nykopings BIS | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Karlstad BK | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Akropolis IF | |||||||
Norway Adeccoligaen Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Aalesund FK | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Sandefjord | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ullensaker/Kisa IL | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Ham-Kam | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Start Kristiansand | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Tromsdalen UIL | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Raufoss | |||||||
Norway 2 Division A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | IL Hodd | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | FK Vidar | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Egersunds IK | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Bryne | |||||||
Norway 2 Division B Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sotra Sk | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Mjolner | |||||||
Tunisia Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Us Tataouine | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Stade Tunisien | |||||||
Armenia Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Gandzasar Kapan B | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Manica Diamonds | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dynamos Fc | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Platinum | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Chapungu United | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Caps United Fc | |||||||
Lithuania - 2. Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dziugas Telsiai | |||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Siauliai | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Trakai Ii | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Fk Zalgiris Vilnius 2 | |||||||
Faroe Islands Formuladeildin Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | HB Torshavn | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Tb Tuoroyri | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 5 - 1 | 2 - 0 | Ab Argir | |||||||
Estonia Esi Liiga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Tartu JK Tammeka B | |||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Tallinna Levadia 2 | |||||||
Moldova Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 3 | 3 - 2 | Cahul 2005 | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Iskra-stal Ribnita | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 5 - 3 | 0 - 0 | Granicerul Glodeni | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Olimpia Balti | |||||||
Hungary NB 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Siofok | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Vasas | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 5 | 1 - 3 | Kaposvar | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Bekescsaba | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | ETO Gyori FC | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Csakvari Tk | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Nyiregyhaza | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Balmazujvaros | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Duna Aszfalt Tvse | |||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Monori Se | |||||||
Slovenia 2. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bilje | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ask Bravo | |||||||
San Marino Girone A Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Tre Penne | |||||||
Slovakia 2. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 09:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | FK Pohronie | |||||||
Luxembourg National Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Racing Union Luxemburg | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Progres Niedercorn | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Una Strassen | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Fola Esch | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 4 | 0 - 0 | F91 Dudelange | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | CS Petange | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Us Mondorf-les-bains | |||||||
FYR Macedonia Prva liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 3 | FK Shkendija 79 | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | FK Makedonija | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Brera Strumica | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Belasica Strumica | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Vardar Skopje | |||||||
England Divison 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 18:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Newport County | |||||||
Australia Victorian Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Springvale White Eagles | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Moreland City | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 09:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Fk Loko Vltavin | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Sokol Zivanice | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Slavoj Vysehrad | |||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Vargarda Ik | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Stockholm Internazionale | |||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:30 | FT | 3 - 3 | 0 - 1 | Onsala Bk | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Hassleholms If | |||||||
Thailand Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Samut Sakhon | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rayong | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Thai Honda Fc | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lampang Fc | |||||||
Japan Women Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Nippon Sport Science University | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Nữ Vegalta Sendai | |||||||
Japan Women Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 03:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nữ B Kyoto | |||||||
12 May 2019 04:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Nữ Setagaya Sfida | |||||||
German Frauen Bundesliga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Nữ Sg Essen Schonebeck | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nữ Turbine Potsdam | |||||||
12 May 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Nữ Hoffenheim | |||||||
Albania Super league Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | KS Perparimi Kukesi | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Teuta Durres | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | KF Tirana | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Flamurtari | |||||||
Nigeria Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Wikki Tourist | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rivers United | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Enugu Rangers International | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Remo Stars | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Niger Tornadoes | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Katsina United | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Yobe Desert Stars | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Go Round Omoku | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Nasarawa United | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 1 | Abia Warriors | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Delta Force | |||||||
HongKong 1st Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 0 | Hong Kong Rangers FC | |||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Hong Kong FC | |||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Central Western District RSA | |||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 4 - 2 | 2 - 1 | Eastern District Sa | |||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 2 - 5 | 2 - 1 | Tai Chung | |||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Happy Valley | |||||||
12 May 2019 08:30 | FT | 0 - 9 | 0 - 5 | Wing Yee Ft | |||||||
Poland 3. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:05 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Widzew lodz | |||||||
Peru Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 02:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Molinos El Pirata | |||||||
12 May 2019 19:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Cusco FC | |||||||
12 May 2019 22:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Melgar | |||||||
Australia FFA Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 05:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Devonport Strikers | |||||||
England Conference North Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Spennymoor Town | |||||||
England Conference South Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Welling United | |||||||
Chile Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:59 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Audax Italiano | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Univ Catolica | |||||||
12 May 2019 22:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Universidad de Concepcion | |||||||
Angola Girabola League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Primeiro 1 De Agosto | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kabuscorp Do Palanca | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Interclube Luanda | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Desportivo Huila | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Academica Lobito | |||||||
Bulgaria Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Ludogorets Razgrad Ii | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 22:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 1 | Atletico Porteno | |||||||
United Soccer League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 00:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Loudoun United | |||||||
12 May 2019 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | St Louis Lions | |||||||
12 May 2019 01:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Sporting Kansas City ii | |||||||
12 May 2019 01:20 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Louisville City | |||||||
12 May 2019 01:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Orange County Fc | |||||||
12 May 2019 03:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Colorado Springs Switchbacks | |||||||
12 May 2019 03:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Reno 1868 | |||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Carolina RailHawks | |||||||
12 May 2019 21:30 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Portland Timbers B | |||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Atlanta United Fc Ii | |||||||
Paraguay Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Caaguazu | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | 3 De Febrero | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | General Caballero | |||||||
12 May 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Ovetense | |||||||
Chile Primera B Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 00:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Deportes Santa Cruz | |||||||
12 May 2019 02:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nublense | |||||||
12 May 2019 20:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Union San Felipe | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Cd Santiago Morning | |||||||
12 May 2019 21:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Puerto Montt | |||||||
Belarus Pershaya Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fk Orsha | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Volna Pinsk | |||||||
12 May 2019 14:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Granit Mikashevichi | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Naftan Novopolock | |||||||
12 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Sputnik Rechitsa | |||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Krumkachy | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Belshina Babruisk | |||||||
Romania Liga 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | UTA Arad | |||||||
HongKong 2st Division Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 7 - 1 | 0 - 0 | Convoy Sun Hei | |||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | North District | |||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | FU Moon | |||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Kowloon City | |||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Kwong Wah AA | |||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | Sham Shui Po | |||||||
12 May 2019 06:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Lucky Mile | |||||||
Myanmar National League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 10:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mahar United | |||||||
12 May 2019 10:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Magway | |||||||
12 May 2019 10:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Hantharwady United | |||||||
Australia New South Wales Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Marconi Stallions | |||||||
12 May 2019 08:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Mt Druitt Town Rangers | |||||||
12 May 2019 08:10 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sydney Olympic | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Woden Weston | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Monaro Panthers | |||||||
12 May 2019 06:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Belconnen United | |||||||
Australia New South Wales Northern Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 05:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Valentine | |||||||
12 May 2019 05:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Weston Workers | |||||||
12 May 2019 05:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Newcastle Jets Fc Youth | |||||||
12 May 2019 05:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lambton Jarvis | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Muniz | |||||||
12 May 2019 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Centro Espanol | |||||||
USA Women Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 00:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Portland Thorns Fc Womens | |||||||
12 May 2019 23:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | North Carolina Courage Womens | |||||||
Australian cloth Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Annerley | |||||||
12 May 2019 08:15 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Pine Hills | |||||||
Primera Division de Uruguay Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Nacional Montevideo | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 11:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | IFK Lulea | |||||||
12 May 2019 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Pitea If | |||||||
Croatia 2 HNL Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 15:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | NK Lucko | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Dugopolje | |||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 12:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Hassleholms If | |||||||
Montenegro Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Otrant | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Kom Podgorica | |||||||
12 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Decic Tuzi | |||||||
Canadian Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 18:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Cavalry | |||||||
12 May 2019 20:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Pacific | |||||||
Qatar Prince Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
12 May 2019 20:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Al-Sailiya |
fósforo total: 445
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...