resultados de futebol 02-09-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tempo | Minute | casa | tempo integral | meio tempo | longe | análise | |||||
International Friendly resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 10:00 | FT | Pacos Ferreira | 1 - 2 | 0 - 2 | Rio Ave | ||||||
02 Sep 2020 10:00 | FT | Athletic Bilbao | 2 - 1 | 2 - 0 | Alaves | ||||||
02 Sep 2020 10:00 | FT | Kasem Bundit University | 0 - 1 | 0 - 0 | Customs Department FC | ||||||
02 Sep 2020 14:30 | FT | Arminia Bielefeld | 3 - 2 | 1 - 1 | MSV Duisburg | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Heracles Almelo | 4 - 0 | 3 - 0 | Jong Utrecht | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Mynai | 1 - 2 | 1 - 0 | Vorskla Poltava | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | AC Milan | 4 - 2 | 4 - 2 | Novara | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Beroe | 6 - 0 | 1 - 0 | Chernomorets Burgas | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | FK Makedonija | 0 - 0 | 0 - 0 | Rabotnicki Skopje | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Slavia Kromeriz | 0 - 3 | 0 - 3 | Banik Ostrava | ||||||
02 Sep 2020 16:30 | FT | Empoli | 0 - 1 | 0 - 0 | Pontedera | ||||||
02 Sep 2020 17:00 | FT | Asteras Tripolis | 1 - 0 | 0 - 0 | PAE Atromitos | ||||||
02 Sep 2020 17:00 | FT | Torino | 1 - 1 | 1 - 0 | Pro Patria | ||||||
02 Sep 2020 17:30 | Alcorcon | ? - ? | ? - ? | Cadiz | |||||||
02 Sep 2020 17:30 | FT | Celta Vigo | 2 - 0 | 0 - 0 | CD Lugo | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Rudar Labin | 2 - 0 | 0 - 0 | Istra 1961 | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Villarreal | 2 - 0 | 2 - 0 | Real Sociedad | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Espanyol | 0 - 3 | 0 - 2 | Malaga | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Leganes | 0 - 1 | 0 - 0 | Rayo Vallecano | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Rudar Labin | 2 - 0 | 0 - 0 | Astra Ploiesti | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Real Betis | 2 - 0 | 1 - 0 | Almeria | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Tempo Overijse | 1 - 5 | 0 - 1 | Dender | ||||||
02 Sep 2020 19:00 | FT | Levante | 2 - 1 | 1 - 1 | Cartagena | ||||||
02 Sep 2020 19:00 | FT | SL Benfica | 2 - 1 | 0 - 1 | Sporting Braga | ||||||
02 Sep 2020 19:00 | FT | Santa Clara | 2 - 0 | 0 - 0 | Moreirense | ||||||
02 Sep 2020 19:30 | FT | Tiverton Town | 2 - 1 | 1 - 0 | Paulton Rovers | ||||||
02 Sep 2020 19:45 | FT | Farnborough Town | 0 - 0 | 0 - 0 | Leatherhead | ||||||
02 Sep 2020 19:45 | FT | Marine | 4 - 1 | 0 - 0 | Fc United Of Manchester | ||||||
Brasil Serie A resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 23:00 | FT | Ceara | 1 - 0 | 1 - 0 | Fortaleza | ||||||
02 Sep 2020 23:15 | FT | Goias | 1 - 2 | 0 - 1 | Corinthians Paulista | ||||||
02 Sep 2020 23:15 | FT | Fluminense | 1 - 1 | 1 - 0 | Atletico Clube Goianiense | ||||||
USA MLS resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 01:07 | FT | Toronto FC | 0 - 1 | 0 - 1 | Montreal Impact | ||||||
Brasil Serie B resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 00:30 | FT | Chapecoense SC | 1 - 0 | 0 - 0 | Juventude | ||||||
02 Sep 2020 01:30 | FT | Nautico PE | 1 - 0 | 0 - 0 | Figueirense (SC) | ||||||
02 Sep 2020 01:30 | FT | Confianca Se | 1 - 0 | 0 - 0 | Vitoria Salvador BA | ||||||
02 Sep 2020 20:30 | FT | America MG | 2 - 1 | 1 - 0 | CSA Alagoas AL | ||||||
02 Sep 2020 20:30 | FT | Avai | 2 - 0 | 2 - 0 | Operario Ferroviario Pr | ||||||
02 Sep 2020 23:00 | FT | CRB AL | 2 - 2 | 0 - 1 | Sampaio Correa | ||||||
Danish Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 15:30 | FT | If Lyseng | 0 - 7 | 0 - 4 | Hobro I.K. | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Espm | 2 - 5 | 1 - 2 | Solrod | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Bispebjerg | 3 - 2 | 2 - 1 | Elite 3000 Helsingor | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Kjellerup IF | 3 - 0 | 2 - 0 | Thisted | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Bk Rodovre | 2 - 4 | 0 - 2 | Grassrodderne | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Fjordager IF | 1 - 2 | 0 - 1 | Hedensted BK | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Ronne Fb | 0 - 3 | 0 - 0 | B93 Copenhagen | ||||||
02 Sep 2020 16:15 | FT | Lojt If | 0 - 2 | 0 - 0 | Ringsted | ||||||
02 Sep 2020 16:15 | FT | Otterup | 2 - 3 | 2 - 1 | Middelfart | ||||||
02 Sep 2020 16:15 | FT | Glostrup FK | 0 - 2 | 0 - 0 | Hvidovre IF | ||||||
02 Sep 2020 16:15 | FT | Skanderborg | 1 - 1 | 1 - 0 | Oks | ||||||
02 Sep 2020 16:15 | FT | Fiuk | 0 - 7 | 0 - 3 | Naesby BK | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Helsted Fremad | 0 - 1 | 0 - 0 | Holstebro Bk | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Slagelse Bi | 1 - 1 | 0 - 0 | Dalum | ||||||
U19 European resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Croatia U19 | 3 - 2 | 3 - 0 | Bulgaria U19 | ||||||
England FA Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 19:45 | FT | Carlton Town | 1 - 1 | 0 - 1 | Loughborough University | ||||||
Japanese League Division 2 resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Omiya Ardija | 1 - 0 | 0 - 0 | Kyoto Purple Sanga | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | JEF United Ichihara | 2 - 2 | 1 - 1 | Avispa Fukuoka | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Tokushima Vortis | 1 - 2 | 0 - 2 | Mito Hollyhock | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Ventforet Kofu | 1 - 0 | 1 - 0 | Thespa Kusatsu Gunma | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Yamagata Montedio | 0 - 0 | 0 - 0 | Renofa Yamaguchi | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Okayama FC | 1 - 0 | 0 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Zweigen Kanazawa FC | 2 - 1 | 1 - 1 | Ryukyu | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Ehime FC | 1 - 2 | 1 - 1 | Machida Zelvia | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Albirex Niigata Japan | 2 - 2 | 0 - 1 | V-Varen Nagasaki | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Tochigi SC | 2 - 2 | 1 - 0 | Giravanz Kitakyushu | ||||||
02 Sep 2020 11:45 | FT | Jubilo Iwata | 2 - 2 | 2 - 1 | Tokyo Verdy | ||||||
Japan League Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Consadole Sapporo | 1 - 1 | 0 - 0 | Yokohama F Marinos | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Cerezo Osaka | 0 - 3 | 0 - 1 | Kashiwa Reysol | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Tokyo | 3 - 0 | 1 - 0 | Nagoya Grampus Eight | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Vissel Kobe | 0 - 6 | 0 - 3 | Kawasaki Frontale | ||||||
Russian Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 10:30 | FT | Zenit Irkutsk | 1 - 1 | 0 - 0 | Novosibirsk | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Leningradets | 2 - 1 | 0 - 1 | Dolgiye Prudy | ||||||
02 Sep 2020 14:00 | FT | Znamya Noginsk | 0 - 0 | 0 - 0 | Sokol | ||||||
02 Sep 2020 14:00 | FT | Zvezda Perm | 3 - 1 | 1 - 0 | Chelyabinsk | ||||||
02 Sep 2020 14:00 | FT | Mashuk-KMV | 2 - 1 | 1 - 0 | Legion Dynamo | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Volga Ulyanovsk | 2 - 0 | 1 - 0 | Kamaz | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | FK Kolomna | 2 - 3 | 1 - 0 | Rodina Moskva | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | FK Kaluga | 0 - 0 | 0 - 0 | Salyut-Energia Belgorod | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Kuban Kholding | 3 - 4 | 0 - 1 | Dynamo Stavropol | ||||||
02 Sep 2020 16:30 | FT | Chernomorets Novorossiysk | 4 - 0 | 1 - 0 | FK Biolog | ||||||
Egypt Premier League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 14:30 | FT | Tala Al Jaish | 0 - 0 | 0 - 0 | Aswan | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Enppi | 0 - 0 | 0 - 0 | El Gounah | ||||||
02 Sep 2020 19:30 | FT | Smouha SC | 1 - 2 | 1 - 1 | El Entag El Harby | ||||||
Morocco Super League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 20:00 | FT | RCA Raja Casablanca Atlhletic | 0 - 1 | 0 - 0 | IRT Itihad de Tanger | ||||||
South Africa Premier League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Black Leopards | 1 - 0 | 0 - 0 | Bidvest Wits | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Lamontville Golden Arrows | 0 - 0 | 0 - 0 | Bloemfontein Celtic | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Highlands Park | 1 - 0 | 1 - 0 | Cape Town City | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Kaizer Chiefs FC | 1 - 0 | 1 - 0 | Chippa United FC | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Maritzburg United | 0 - 1 | 0 - 0 | Orlando Pirates | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Polokwane City | 0 - 3 | 0 - 2 | Mamelodi Sundowns | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Stellenbosch | 1 - 1 | 0 - 1 | AmaZulu | ||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Supersport United | 4 - 1 | 1 - 1 | Baroka | ||||||
EURO U21 Qualifying resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Đảo Faroe U21 | 3 - 1 | 0 - 1 | Israel U21 | ||||||
02 Sep 2020 19:30 | FT | San Marino U21 | 0 - 6 | 0 - 2 | CH Séc U21 | ||||||
Costa Rica Primera Division resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 03:00 | FT | Alajuelense | 2 - 1 | 0 - 1 | Santos De Guapiles | ||||||
02 Sep 2020 22:00 | FT | Guadalupe | 1 - 0 | 0 - 0 | AD grecia | ||||||
Ecuador Copa Pilsener A resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 01:00 | FT | Barcelona SC(ECU) | 4 - 2 | 3 - 1 | Sociedad Deportiva Aucas | ||||||
02 Sep 2020 18:15 | FT | Olmedo Riobamba | 2 - 0 | 2 - 0 | Delfin SC | ||||||
02 Sep 2020 20:30 | FT | Guayaquil City | 1 - 3 | 1 - 2 | Universidad Catolica Quito | ||||||
02 Sep 2020 22:45 | FT | Pottu via HO | 1 - 2 | 1 - 0 | Independiente Jose Teran | ||||||
Australia Queensland State League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 10:30 | FT | Capalaba | 2 - 2 | 1 - 1 | Brisbane Strikers | ||||||
Japan Football League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 06:00 | FT | Vanraure Hachinohe | 2 - 0 | 1 - 0 | Cerezo Osaka U23 | ||||||
02 Sep 2020 07:00 | FT | Fukushima United FC | 2 - 4 | 1 - 1 | Gamba Osaka U23 | ||||||
02 Sep 2020 07:00 | FT | Imabari FC | 1 - 1 | 1 - 1 | AC Nagano Parceiro | ||||||
02 Sep 2020 10:00 | FT | Blaublitz Akita | 3 - 1 | 0 - 0 | Azul Claro Numazu | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Kataller Toyama | 2 - 3 | 1 - 2 | Roasso Kumamoto | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Sc Sagamihara | 2 - 2 | 0 - 1 | Kamatamare Sanuki | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Gifu | 3 - 2 | 1 - 1 | Yokohama Scc | ||||||
02 Sep 2020 11:00 | FT | Gainare Tottori | 3 - 1 | 1 - 1 | Fujieda Myfc | ||||||
Sweden Div 1 Sodra resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Karlskrona | 0 - 1 | 0 - 1 | IFK Varnamo | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Fc Linkoping City | 2 - 0 | 1 - 0 | Assyriska Turab Ik Jkp | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Skovde AIK | 4 - 1 | 1 - 0 | Oskarshamns AIK | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Lunds BK | 0 - 0 | 0 - 0 | Torns IF | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Utsiktens BK | 1 - 1 | 1 - 0 | Landskrona BoIS | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Trollhattan | 2 - 1 | 0 - 0 | Motala AIF | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Tvaakers IF | 2 - 2 | 1 - 0 | Eskilsminne IF | ||||||
02 Sep 2020 19:00 | FT | Qviding FIF | 1 - 0 | 0 - 0 | Lindome GIF | ||||||
Estonia Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Laanemaa Haapsalu | 0 - 2 | 0 - 0 | Levadia Tallinn | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Pohja Sakala | 6 - 1 | 2 - 1 | Lelle | ||||||
02 Sep 2020 17:00 | FT | Pohja Tallinna Jk Volta | 0 - 0 | 0 - 0 | Fcf Jarva Jaani Sk | ||||||
02 Sep 2020 18:45 | FT | Eston Villa | 6 - 0 | 4 - 0 | Kohtla Jarve Jk Jarve Ii | ||||||
Finland Ykkonen resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:30 | FT | Mypa | 1 - 1 | 0 - 0 | Kpv | ||||||
Sweden Div 2 Norrland resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Karlstad BK | 1 - 3 | 1 - 3 | Taby | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | IFK Lulea | 2 - 3 | 1 - 1 | Ik Frej Taby | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Sandvikens IF | 1 - 1 | 0 - 0 | Gefle IF | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | IF Sylvia | 3 - 3 | 0 - 3 | Vasalunds IF | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Brommapojkarna | 5 - 0 | 3 - 0 | Ifk Berga | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Sollentuna United FF | 2 - 0 | 1 - 0 | Tegs Thoren ff | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Haninge | 2 - 0 | 2 - 0 | Orebro Syrianska If | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Karlslunds If Hfk | 1 - 0 | 0 - 0 | Nykopings BIS | ||||||
Uzbekistan Division 1 resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 13:00 | FT | Oktepa | 3 - 1 | 0 - 0 | Xorazm Urganch | ||||||
02 Sep 2020 13:15 | FT | Shurtan Guzor | 2 - 1 | 0 - 0 | Neftchi Fargona | ||||||
Bahrain Premier League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Al-Muharraq | 0 - 0 | 0 - 0 | Al-Najma | ||||||
Iceland Division 2 resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Fjardabyggd | 0 - 1 | 0 - 0 | Volsungur Husavik | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Ir Reykjavik | 2 - 1 | 1 - 1 | Vidir Gardur | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Kf Fjallabyggdar | 3 - 1 | 2 - 0 | Dalvik Reynir | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | UMF Selfoss | 2 - 1 | 0 - 1 | Haukar | ||||||
Iceland Division 1 resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Vestri | 4 - 1 | 1 - 0 | Thor Akureyri | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Magni | 3 - 2 | 2 - 0 | Umf Afturelding | ||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | IBV Vestmannaeyjar | 0 - 2 | 0 - 2 | Leiknir Reykjavik | ||||||
02 Sep 2020 20:15 | FT | Fram Reykjavik | 1 - 1 | 0 - 0 | Vikingur Olafsvik | ||||||
02 Sep 2020 21:30 | FT | Throttur | 0 - 0 | 0 - 0 | Leiknir F | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:30 | FT | SC Znojmo | 3 - 4 | 2 - 1 | Frydek-mistek | ||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Ahlafors If | 2 - 1 | 1 - 1 | Stenungsunds If | ||||||
Poland Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Orleta Radzyn Podlaski | 0 - 2 | 0 - 1 | Pogon Siedlce | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Podhale Nowy | 0 - 5 | 0 - 3 | Pogon Szczecin | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Polonia Nysa | 1 - 3 | 1 - 0 | Gornik Leczna | ||||||
Czech Republic Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Hranice Kunz | 0 - 3 | 0 - 0 | Blansko | ||||||
02 Sep 2020 16:30 | FT | Kosmonosy | 1 - 1 | 0 - 0 | Aritma Praha | ||||||
Slovakia Cup resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Tinex Sencur | 0 - 7 | 0 - 5 | Nafta | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | Nd Beltinci | ? - ? | ? - ? | Ask Bravo | |||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Dravograd | 0 - 6 | 0 - 2 | NK Ptuj Drava | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Bistrica | 1 - 2 | 0 - 0 | Tabor Sezana | ||||||
02 Sep 2020 15:00 | FT | Fuzinar | 3 - 1 | 2 - 0 | Brda | ||||||
02 Sep 2020 15:30 | FT | Odranci | 0 - 0 | 0 - 0 | Triglav Gorenjska | ||||||
02 Sep 2020 15:30 | FT | Kysucke Nove Mesto | 1 - 1 | 1 - 0 | Tatran Krasno Nad Kysucou | ||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Malzenice | 0 - 3 | 0 - 2 | Spartak Trnava | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Brezice | 4 - 0 | 3 - 0 | Jadran Dekani | ||||||
Poland Centralna Liga Juniorow resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 10:00 | FT | Zaglebie Lubin Youth | 1 - 0 | 0 - 0 | Lechia Gdansk Youth | ||||||
Peru Primera Division resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 00:00 | FT | Ayacucho Futbol Club | 1 - 2 | 1 - 1 | Carlos A Mannucci | ||||||
Mexico Primera Divison A resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 01:05 | FT | Cancun | 2 - 0 | 0 - 0 | Correcaminos Uat | ||||||
02 Sep 2020 03:05 | FT | Tampico Madero | 1 - 1 | 1 - 1 | Venados | ||||||
02 Sep 2020 22:00 | FT | Tlaxcala | 1 - 1 | 1 - 0 | Celaya | ||||||
Canadian Premier Soccer League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 00:15 | FT | Hamilton City | 1 - 1 | 1 - 0 | Vorkuta | ||||||
United Soccer League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 00:00 | FT | Pittsburgh Riverhounds | 3 - 0 | 2 - 0 | Loudoun United | ||||||
02 Sep 2020 20:00 | FT | Portland Timbers B | 1 - 2 | 0 - 0 | Sacramento Republic Fc | ||||||
Chile Primera B resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:59 | FT | Puerto Montt | 0 - 0 | 0 - 0 | Cd Santiago Morning | ||||||
Germany Oberliga NOFV resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Neckarsulmer Sport-Union | 3 - 1 | 0 - 0 | Reutlingen | ||||||
QLD Division 1 resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 10:00 | FT | Brisbane Wolves | 1 - 2 | 0 - 1 | Mitchelton | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 16:00 | FT | Ilves Tampere Ii | 3 - 2 | 0 - 0 | Hjs Akatemia | ||||||
Switzerland 1.Liga Promotion resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 18:30 | FT | Cham | 2 - 1 | 1 - 1 | Bellinzona | ||||||
Iceland 3 Deild resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 21:00 | FT | Kv Vesturbaeja | 2 - 2 | 0 - 0 | Kf Gardabaer | ||||||
Croatia 2 HNL resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 19:00 | FT | Medjimurje | 4 - 0 | 0 - 0 | Rudes | ||||||
Canadian Premier League resultados |
|||||||||||
02 Sep 2020 01:00 | FT | Fc Edmonton | 0 - 1 | 0 - 1 | York 9 | ||||||
02 Sep 2020 18:00 | FT | Valour | 0 - 2 | 0 - 2 | Hfx Wanderers |
fósforo total: 174
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
liga (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...