resultados de futebol 25-09-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tempo | Minute | casa | tempo integral | meio tempo | longe | análise | |||||
Italy Serie A resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | AS Roma | 0 - 2 | 0 - 0 | Atalanta | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Inter Milan | 1 - 0 | 1 - 0 | Lazio | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Parma | 1 - 0 | 0 - 0 | US Sassuolo Calcio | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Spal | 1 - 3 | 1 - 1 | Lecce | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Fiorentina | 2 - 1 | 1 - 0 | Sampdoria | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Napoli | 0 - 1 | 0 - 0 | Cagliari | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Genoa | 0 - 0 | 0 - 0 | Bologna | ||||||
Italy Serie B resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Trapani | 0 - 0 | 0 - 0 | Cremonese | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Salernitana | 1 - 1 | 1 - 1 | Chievo | ||||||
Spanish La Liga resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Leganes | 1 - 1 | 0 - 0 | Athletic Bilbao | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Mallorca | 0 - 2 | 0 - 1 | Atletico Madrid | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Valencia | 3 - 3 | 3 - 1 | Getafe | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Real Madrid | 2 - 0 | 1 - 0 | Osasuna | ||||||
French Ligue 1 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Amiens | 1 - 3 | 1 - 2 | Bordeaux | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Stade Brestois | 2 - 2 | 1 - 1 | Lyon | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Lille | 2 - 0 | 1 - 0 | Strasbourg | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Montpellier | 1 - 0 | 1 - 0 | Nimes | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Nantes | 1 - 0 | 0 - 0 | Stade Rennais FC | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Saint-Etienne | 0 - 1 | 0 - 1 | Metz | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Toulouse | 0 - 2 | 0 - 0 | Angers SCO | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Paris Saint Germain | 0 - 2 | 0 - 1 | Stade Reims | ||||||
Eredivisie resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | PSV Eindhoven | 3 - 1 | 2 - 0 | Groningen | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Ajax Amsterdam | 5 - 0 | 0 - 0 | Fortuna Sittard | ||||||
International Friendly resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 03:00 | FT | Deportivo Saprissa | 3 - 2 | 2 - 0 | CA Independente | ||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Bosnia Herzegovina U17 | 3 - 0 | 1 - 0 | Moldova u17 | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Phần Lan U17 | 0 - 0 | 0 - 0 | CH Séc U17 | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Havelse | 1 - 6 | 1 - 1 | Hannover 96 | ||||||
Brasil Serie A resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 23:30 | FT | Ceara | 0 - 0 | 0 - 0 | Cruzeiro | ||||||
Sweden Allsvenskan resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | AIK Solna | 1 - 0 | 1 - 0 | IFK Goteborg | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Hacken | 1 - 2 | 1 - 1 | Elfsborg | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Orebro | 2 - 0 | 0 - 0 | Ostersunds FK | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | IK Sirius FK | 1 - 3 | 0 - 0 | Hammarby | ||||||
Sweden Superettan resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Osters IF | 1 - 0 | 1 - 0 | Halmstads | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Norrby IF | 1 - 0 | 1 - 0 | Vasteras SK FK | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Syrianska FC | 1 - 2 | 0 - 1 | Dalkurd Ff | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Brommapojkarna | 0 - 3 | 0 - 2 | Ik Frej Taby | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Trelleborgs FF | 0 - 3 | 0 - 3 | Mjallby AIF | ||||||
AFC CUP resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Hà Nội | 2 - 2 | 2 - 1 | April 25 Sports Club | ||||||
Brasil Serie B resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 00:30 | FT | Vila Nova (GO) | 2 - 2 | 0 - 1 | CRB AL | ||||||
25 Sep 2019 00:30 | FT | America MG | 2 - 0 | 2 - 0 | Brasil De Pelotas Rs | ||||||
25 Sep 2019 00:30 | FT | Oeste FC | 2 - 1 | 2 - 1 | Sao Bento | ||||||
25 Sep 2019 01:30 | Cuiaba | ? - ? | ? - ? | Coritiba | |||||||
25 Sep 2019 01:30 | FT | Figueirense (SC) | 0 - 3 | 0 - 2 | Bragantino | ||||||
25 Sep 2019 01:30 | FT | Vitoria Salvador BA | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Clube Goianiense | ||||||
25 Sep 2019 23:15 | FT | Parana PR | 1 - 1 | 0 - 0 | Ponte Preta | ||||||
Mexico Primera Division resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 01:00 | FT | Queretaro FC | 1 - 2 | 0 - 0 | Necaxa | ||||||
25 Sep 2019 01:00 | FT | Tigres UANL | 0 - 1 | 0 - 0 | Puebla | ||||||
25 Sep 2019 03:00 | FT | Chivas Guadalajara | 2 - 4 | 1 - 1 | Pachuca | ||||||
25 Sep 2019 03:00 | FT | Club Leon | 1 - 1 | 0 - 1 | Atlas | ||||||
Argentina Primera B Nacional resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 01:10 | FT | Instituto | 3 - 0 | 1 - 0 | Tigre | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Barracas Central | 1 - 0 | 0 - 0 | Agropecuario De Carlos Casares | ||||||
Portugal League Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Gil Vicente | 1 - 2 | 0 - 1 | Portimonense | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | SL Benfica | 0 - 0 | 0 - 0 | Vitoria Guimaraes | ||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Porto | 1 - 0 | 1 - 0 | Santa Clara | ||||||
Japan Emperor Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Urawa Red Diamonds | 0 - 2 | 0 - 0 | Honda | ||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Kashima Antlers | 4 - 1 | 3 - 1 | Yokohama F Marinos | ||||||
Switzerland National Liga resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Basel | 4 - 0 | 1 - 0 | Zurich | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Sion | 1 - 2 | 0 - 1 | St. Gallen | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Thun | 1 - 1 | 0 - 0 | Young Boys | ||||||
Netherlands Amstel Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Blauw Geel | 0 - 1 | 0 - 1 | de Treffers | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Rkvv Westlandia | 2 - 2 | 0 - 1 | Ofc Oostzaan | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Spakenburg | 1 - 0 | 0 - 0 | Rkvv Sdo Bussum | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Oss 20 | 5 - 1 | 1 - 0 | Jodan Boys Gouda | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Rksv Groene Ster | 2 - 0 | 0 - 0 | Vv Kloetinge | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Vv Dongen | 1 - 2 | 1 - 1 | Excelsior 31 | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | EVV Echt | 0 - 0 | 0 - 0 | Flevo Boys | ||||||
Danish Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:30 | FT | Avarta | 2 - 4 | 2 - 2 | Fredericia | ||||||
25 Sep 2019 15:30 | FT | Hillerod Fodbold | 1 - 1 | 0 - 0 | Copenhagen | ||||||
25 Sep 2019 15:30 | FT | Vejgaard Bk | 0 - 6 | 0 - 0 | Aalborg BK | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Marienlyst | 2 - 5 | 1 - 1 | Esbjerg FB | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | AB Kobenhavn | 1 - 1 | 0 - 1 | Viborg | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Hvidovre IF | 2 - 2 | 0 - 2 | Sonderjyske | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Herfolge Boldklub Koge | 1 - 0 | 0 - 0 | Nykobing Falster | ||||||
25 Sep 2019 18:30 | FT | Skive IK | 1 - 1 | 0 - 0 | Brondby | ||||||
England FA Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Kingstonian | 3 - 0 | 1 - 0 | March Town United | ||||||
Korea League Classic resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Jeonbuk Hyundai Motors | 0 - 2 | 0 - 1 | Daegu FC | ||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Sangju Sangmu Phoenix | 2 - 3 | 0 - 3 | Incheon United FC | ||||||
25 Sep 2019 11:30 | FT | Seoul | 1 - 1 | 1 - 0 | Gyeongnam FC | ||||||
25 Sep 2019 11:30 | FT | Suwon Samsung Bluewings | 0 - 2 | 0 - 0 | Ulsan Hyundai Horang-i | ||||||
25 Sep 2019 11:30 | FT | Seongnam FC | 1 - 0 | 1 - 0 | Gangwon FC | ||||||
Turkey Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Hacettepe Spor | 0 - 4 | 0 - 1 | Denizlispor | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Iskenderunspor | 1 - 4 | 0 - 2 | Inegolspor | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Fatsa Belediyespor | 0 - 4 | 0 - 2 | Samsunspor | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Elazigspor | 0 - 1 | 0 - 0 | Tepecik Bld | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Duzyurtspor | 0 - 0 | 0 - 0 | Adana Demirspor | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Gorelespor | 4 - 1 | 2 - 1 | Giresunspor | ||||||
25 Sep 2019 12:30 | FT | Zonguldak | 2 - 2 | 1 - 1 | Nigde Belediyespor | ||||||
25 Sep 2019 12:30 | FT | Kemer Tekirova Spor | 2 - 2 | 0 - 1 | Sariyer | ||||||
25 Sep 2019 12:30 | FT | Ankara Demirspor | 1 - 1 | 1 - 0 | Bugsasspor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Bodrumspor | 3 - 0 | 1 - 0 | Erbaaspor S | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Tuzlaspor Kulubu | 2 - 1 | 2 - 1 | Nazillispor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Manisa Bb Spor | 2 - 1 | 1 - 0 | Elazig Belediyespor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Bandirmaspor | 1 - 1 | 1 - 0 | Etimesgut Belediye Spor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Silivrispor | 1 - 2 | 1 - 1 | Kastamonuspor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Menemen Belediye Spor | 2 - 1 | 0 - 0 | Kirsehir Koy Hizmetleri | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Ergene Velimese | 1 - 4 | 0 - 2 | Eyupspor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Pendikspor | 0 - 3 | 0 - 0 | Turgutluspor | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Kirklarelispor | 1 - 0 | 0 - 0 | Kelkit Belediye Hurriyet | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Istanbulspor | 2 - 2 | 0 - 1 | Pazarspor | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Kahramanmaras | 1 - 4 | 0 - 0 | Karagumruk | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Diyarbakirspor | 2 - 1 | 0 - 1 | Eskisehirspor | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Tarsus Idman Yurdu | 4 - 0 | 2 - 0 | Darica Genclerbirligi | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Karabukspor | 1 - 1 | 0 - 0 | Gumushanespor | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Afjet Afyonspor | 0 - 1 | 0 - 0 | Bayrampasaspor | ||||||
25 Sep 2019 18:30 | FT | Goztepe | 3 - 0 | 0 - 0 | Yimpas Yozgatspor | ||||||
Russian Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 10:00 | FT | SKA Energiya Khabarovsk | 1 - 1 | 0 - 0 | Akhmat Grozny | ||||||
25 Sep 2019 10:00 | FT | Luch-Energiya | 1 - 0 | 1 - 0 | Dynamo Moscow | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Tom Tomsk | 4 - 0 | 2 - 0 | Tambov | ||||||
25 Sep 2019 13:30 | FT | Yenisey Krasnoyarsk | 1 - 2 | 1 - 0 | Zenit St.Petersburg | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Chayka K Sr | 0 - 1 | 0 - 1 | Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Alania | 1 - 3 | 1 - 2 | CSKA Moscow | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Shinnik Yaroslavl | 0 - 0 | 0 - 0 | Sochi | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Kamaz | 1 - 2 | 1 - 1 | Spartak Moscow | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Mordovia Saransk | 0 - 2 | 0 - 0 | FK Rostov | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Chertanovo Moscow | 0 - 0 | 0 - 0 | Gazovik Orenburg | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | FK Khimki | 3 - 0 | 1 - 0 | Rubin Kazan | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Pari Nizhny Novgorod | 1 - 0 | 0 - 0 | Krasnodar FK | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Fakel Voronezh | 1 - 2 | 1 - 1 | Arsenal Tula | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Chernomorets Novorossiysk | 0 - 2 | 0 - 0 | Ural Yekaterinburg | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Torpedo Moscow | 2 - 0 | 2 - 0 | Krylya Sovetov Samara | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Baltika | 1 - 1 | 0 - 1 | Lokomotiv Moscow | ||||||
U17 European resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Bosnia Herzegovina U17 | 3 - 0 | 1 - 0 | Moldova u17 | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Phần Lan U17 | 0 - 0 | 0 - 0 | CH Séc U17 | ||||||
Norway NM Cupen resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Ranheim IL | 3 - 0 | 2 - 0 | Fram Larvik | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Mjondalen | 1 - 3 | 0 - 1 | FK Haugesund | ||||||
Capital One Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Milton Keynes Dons | 0 - 2 | 0 - 1 | Liverpool | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Burton Albion FC | 2 - 0 | 1 - 0 | AFC Bournemouth | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Brighton | 1 - 3 | 0 - 2 | Aston Villa | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Sheffield United | 0 - 1 | 0 - 1 | Sunderland | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Oxford United | 4 - 0 | 0 - 0 | West Ham United | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Wolves | 1 - 1 | 1 - 0 | Reading | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Chelsea | 7 - 1 | 3 - 1 | Grimsby Town | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Manchester United | 1 - 1 | 0 - 0 | Rochdale | ||||||
Israel Premier League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Hapoel Kfar Saba | 1 - 1 | 1 - 1 | Sektzia Nes Tziona | ||||||
25 Sep 2019 18:15 | FT | Maccabi Haifa | 3 - 0 | 2 - 0 | Maccabi Netanya | ||||||
Iran Pro League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:45 | FT | Saipa | 0 - 1 | 0 - 1 | Teraktor-Sazi | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Gol Gohar | 0 - 1 | 0 - 1 | Sanat-Naft | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Naft Masjed Soleyman | 1 - 1 | 1 - 1 | Padideh Mashhad | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Pars Jonoubi Jam | 2 - 2 | 1 - 1 | Nassaji Mazandaran | ||||||
Ukraine Premier League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Illichivets mariupol | 0 - 1 | 0 - 0 | Dynamo Kyiv | ||||||
Serbia resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | FK Javor Ivanjica | 0 - 2 | 0 - 1 | Partizan Belgrade | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | FK Vozdovac Beograd | 1 - 3 | 1 - 2 | Crvena Zvezda | ||||||
Slovenia Liga resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:45 | FT | Ask Bravo | 3 - 3 | 1 - 1 | NK Mura 05 | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Domzale | 1 - 4 | 1 - 2 | NK Olimpija Ljubljana | ||||||
25 Sep 2019 19:15 | FT | NK Maribor | 5 - 0 | 3 - 0 | NK Rudar Velenje | ||||||
Belarus Premier League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Slavia Mozyr | 0 - 1 | 0 - 0 | Vitebsk | ||||||
25 Sep 2019 16:45 | FT | Gorodeya | 0 - 0 | 0 - 0 | Shakhter Soligorsk | ||||||
25 Sep 2019 18:45 | FT | Dinamo Brest | 1 - 1 | 0 - 0 | BATE Borisov | ||||||
Kazakhstan Super League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | FK Atyrau | 1 - 4 | 0 - 4 | Astana | ||||||
Bosnia Premijer Liga resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Sloboda | 0 - 3 | 0 - 1 | Zrinjski Mostar | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | FK Velez Mostar | 2 - 1 | 0 - 1 | Tuzla City | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Radnik Bijeljina | 2 - 1 | 2 - 1 | NK Celik | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | FK Sarajevo | 1 - 0 | 0 - 0 | Borac Banja Luka | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | NK Siroki Brijeg | 3 - 2 | 1 - 2 | Mladost Doboj Kakanj | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | FK Zeljeznicar | 6 - 0 | 3 - 0 | Zvijezda 09 Brgule | ||||||
Austria Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Wiener Viktoria | 1 - 4 | 0 - 1 | LASK Linz | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | SK Austria Klagenfurt | 2 - 2 | 1 - 1 | Sturm Graz | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | WSG Wattens | 5 - 2 | 2 - 1 | Austria Wien | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | ATSV Wolfsberg | 0 - 6 | 0 - 2 | Wolfsberger AC | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Wsc Hertha Wels | 1 - 4 | 0 - 2 | Rheindorf Altach | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | SK Vorwarts Steyr | 3 - 4 | 0 - 2 | SV Ried | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Rapid Wien | 1 - 1 | 0 - 0 | Red Bull Salzburg | ||||||
Estonia resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Flora Tallinn | 3 - 0 | 2 - 0 | Viljandi Jk Tulevik | ||||||
Switzerland Challenge League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Lausanne Sports | 2 - 1 | 1 - 0 | Grasshoppers | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Wil 1900 | 4 - 1 | 2 - 0 | Vaduz | ||||||
Singapore Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 12:45 | FT | Tampines Rovers FC | 1 - 3 | 0 - 1 | Singapore Warriors | ||||||
25 Sep 2019 12:45 | FT | Home United FC | 1 - 3 | 1 - 1 | Balestier Khalsa FC | ||||||
25 Sep 2019 12:45 | FT | DPMM FC | 1 - 1 | 0 - 1 | Geylang United FC | ||||||
25 Sep 2019 12:45 | FT | Albirex Niigata FC | 1 - 2 | 1 - 1 | Hougang United FC | ||||||
Greee Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | AS Egaleo Aigaleo Athens | 0 - 2 | 0 - 0 | Ergotelis | ||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 20:30 | FT | The Strongest | 4 - 0 | 1 - 0 | Destroyers | ||||||
25 Sep 2019 22:30 | FT | Sport Boys Warnes | 6 - 2 | 3 - 0 | Real Potosi | ||||||
El Salvador Primera Division resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 22:30 | FT | Municipal Limeno | 1 - 1 | 1 - 0 | Isidro Metapan | ||||||
Lithuania - 1. Division resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Stumbras | 0 - 3 | 0 - 0 | Suduva | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Palanga | 1 - 3 | 1 - 2 | Trakai Riteriai | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | FK Zalgiris Vilnius | 4 - 0 | 2 - 0 | Atlantas Klaipeda | ||||||
Korea K-National League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Mokpo City | 1 - 1 | 0 - 1 | Gangneung | ||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Changwon City | 1 - 2 | 1 - 1 | Cheonan City | ||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Incheon Korail | 2 - 1 | 1 - 0 | Gyeongju KHNP | ||||||
25 Sep 2019 11:30 | FT | Gimhae City | 2 - 0 | 0 - 0 | Busan Transpor Tation | ||||||
Estonia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Kuressaare | 1 - 3 | 1 - 2 | Trans Narva | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Sc Reunited | 1 - 2 | 0 - 1 | Kohtla Jarve Jk Jarve Ii | ||||||
Ukraine Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Kremin Kremenchuk | 2 - 3 | 1 - 2 | Olimpic Donetsk | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Mfk Vodnyk Mikolaiv | 1 - 0 | 0 - 0 | Chernomorets Odessa | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Dinaz Vyshgorod | 0 - 0 | 0 - 0 | PFC Oleksandria | ||||||
25 Sep 2019 13:30 | FT | Bukovyna Chernivtsi | 0 - 2 | 0 - 1 | Lviv | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Mynai | 1 - 0 | 0 - 0 | Volyn | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Ahrobiznes Volochysk | 1 - 3 | 0 - 2 | Dnipro-1 | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Inhulets Petrove | 0 - 0 | 0 - 0 | Karpaty Lviv | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Alians Lypova Dolyna | 1 - 0 | 1 - 0 | Balkany Zorya | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Obolon Kiev | 0 - 0 | 0 - 0 | Hirnyk Sport | ||||||
Serbia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | OFK Beograd | 3 - 2 | 2 - 1 | FK Rad Beograd | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Buducnost Dobanovci | 1 - 4 | 1 - 3 | Radnicki Nis | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | FK Napredak Krusevac | 1 - 1 | 0 - 1 | Backa Topola | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Fk Sindelic Nis | 0 - 0 | 0 - 0 | Zemun | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Indjija | 2 - 0 | 2 - 0 | Dinamo Vranje | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Zlatibor Cajetina | 1 - 4 | 0 - 2 | Vojvodina | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Backa Backa Palanka | 1 - 0 | 0 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | Proleter Novi Sad | ? - ? | ? - ? | FK Javor Ivanjica | |||||||
25 Sep 2019 16:00 | Trepca | ? - ? | ? - ? | Crvena Zvezda | |||||||
25 Sep 2019 16:00 | FK Vozdovac Beograd | ? - ? | ? - ? | Fk Teleoptik Zemun | |||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Cukaricki | 3 - 1 | 3 - 0 | Zarkovo | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Macva Sabac | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Metalac Gornji Milanovac | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Spartak Subotica | 2 - 0 | 1 - 0 | Novi Pazar | ||||||
Croatia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Mladost Petrinja | 0 - 2 | 0 - 1 | Hajduk Split | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Belisce | 0 - 0 | 0 - 0 | NK Split | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Jadran Porec | 3 - 7 | 1 - 2 | Zapresic | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Gardiska | 1 - 2 | 0 - 1 | Vinogradar | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Zagora Unesic | 1 - 1 | 1 - 0 | Zadar | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Slavonija Pozega | 1 - 5 | 1 - 3 | HNK Sibenik | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Bijelo Brdo | 1 - 0 | 1 - 0 | Cibalia | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Opatija | 3 - 1 | 2 - 0 | Novigrad | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Udarnik Kurilovec | 2 - 2 | 2 - 1 | Istra 1961 | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Hnk Gorica | 8 - 0 | 4 - 0 | NK Zagreb | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | NK Varteks | 4 - 2 | 2 - 0 | Rudes | ||||||
Venezuela Primera Division resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Zulia | 2 - 0 | 0 - 0 | Atletico Venezuela | ||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Trujillanos FC | 1 - 2 | 1 - 1 | Estudiantes Caracas SC | ||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Aragua | 1 - 0 | 0 - 0 | Portuguesa de Desportos | ||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Deportivo Lara | 2 - 0 | 0 - 0 | Llaneros Guanare | ||||||
25 Sep 2019 23:00 | FT | Academia Puerto Cabello | 2 - 1 | 0 - 1 | Carabobo | ||||||
25 Sep 2019 23:00 | FT | Deportivo Tachira | 6 - 0 | 3 - 0 | Lala | ||||||
Paraguayan Primera Division resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 01:00 | FT | Nacional Asuncion | 0 - 2 | 0 - 2 | Guarani CA | ||||||
25 Sep 2019 23:00 | FT | Libertad Asuncion | 2 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Capiata | ||||||
Tunisia Division 1 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | U.s.monastir | 1 - 0 | 1 - 0 | Stade Tunisien | ||||||
Armenia Division 2 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:30 | FT | Ani Yerevan | 0 - 1 | 0 - 1 | Ararat Yerevan 2 | ||||||
25 Sep 2019 13:30 | FT | Masis | 2 - 7 | 1 - 3 | Lokomotiv Yerevan | ||||||
25 Sep 2019 16:15 | FT | Banants B | 0 - 1 | 0 - 0 | Ararat Armenia B | ||||||
Zimbabwe Premier Soccer League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Chicken Inn | 4 - 1 | 2 - 0 | Herentals College | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Bulawayo Chiefs | 1 - 3 | 0 - 2 | Highlanders Fc | ||||||
Faroe Islands Formuladeildin resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Skala Itrottarfelag | 0 - 1 | 0 - 0 | Vikingur Gotu | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | EB Streymur | 1 - 0 | 0 - 0 | HB Torshavn | ||||||
Georgia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Metalurgi Rustavi | 0 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Kutaisi | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Gareji Sagarejo | 2 - 1 | 1 - 0 | Tbilisi City | ||||||
Moldova Division 2 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Floresti | 2 - 3 | 1 - 2 | Iskra-stal Ribnita | ||||||
Slovenia 2. Liga resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Bilje | 2 - 1 | 2 - 1 | Dravograd | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Nk Roltek Dob | 1 - 1 | 1 - 1 | Koper | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Fuzinar | 1 - 1 | 1 - 0 | Nafta | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Jadran Dekani | 0 - 2 | 0 - 0 | Gorica | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Krsko Posavlje | 1 - 1 | 1 - 0 | Nd Beltinci | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | NK Krka | 3 - 1 | 1 - 1 | Brda | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Nk Radomlje | 3 - 2 | 2 - 2 | NK Ptuj Drava | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Rogaska | 1 - 0 | 0 - 0 | Brezice | ||||||
Romania Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Chindia Targoviste | 0 - 1 | 0 - 0 | Hermannstadt | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Industria Galda | 0 - 1 | 0 - 1 | Petrolul Ploiesti | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Faurei | 1 - 5 | 0 - 0 | CS Mioveni | ||||||
25 Sep 2019 16:45 | FT | Scolar Resita | 0 - 1 | 0 - 1 | CS Universitatea Craiova | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Botosani | 2 - 2 | 1 - 0 | CFR Cluj | ||||||
Luxembourg National Division resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | CS Petange | 2 - 0 | 1 - 0 | F91 Dudelange | ||||||
Thailand Division 1 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:45 | FT | Khonkaen FC | 1 - 2 | 0 - 0 | BEC Tero Sasana | ||||||
25 Sep 2019 11:45 | FT | Udon Thani | 1 - 0 | 0 - 0 | Lampang Fc | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Army United | 1 - 0 | 0 - 0 | Jl Chiangmai United | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Ayutthaya Fc | 3 - 3 | 0 - 1 | Bangkok Glass Pathum | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Navy | 1 - 1 | 0 - 1 | Kasetsart University FC | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Sisaket | 4 - 0 | 2 - 0 | Samut Sakhon | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Rayong | 3 - 2 | 1 - 0 | Thai Honda Fc | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Customs Department FC | 1 - 2 | 1 - 1 | Air Force Central | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Ubon Umt United | 0 - 0 | 0 - 0 | Nong Bua Pitchaya | ||||||
Poland Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:30 | FT | Stal Rzeszow | 0 - 1 | 0 - 0 | Pogon Szczecin | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Garbarnia Krakow | 1 - 2 | 0 - 0 | Bytovia Bytow | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Elana Torun | 1 - 2 | 0 - 1 | Radomiak Radom | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Chelmianka Chelm | 1 - 1 | 1 - 0 | Znicz Pruszkow | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Hutnik Krakow | 1 - 1 | 1 - 1 | Resovia Rzeszow | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Polonia Sroda | 0 - 6 | 0 - 3 | Gornik Zabrze | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Blekitni Stargard Szczecinski | 2 - 1 | 1 - 0 | Wisla Krakow | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Chemik Police | 0 - 4 | 0 - 2 | Stal Stalowa Wola | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Gryf Slupsk | 1 - 3 | 1 - 3 | Gornik Leczna | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Rekord Bielsko | 2 - 1 | 0 - 0 | Concordia Elblag | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Bks Chemik Bydgoszcz | 0 - 1 | 0 - 0 | Wisla Plock | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Cracovia Krakow | 4 - 2 | 2 - 1 | Jagiellonia Bialystok | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Gks Jastrzebie | 1 - 0 | 0 - 0 | LKS Nieciecza | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Pogon Siedlce | 1 - 0 | 1 - 0 | Podbeskidzie | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Belchatow | 0 - 2 | 0 - 0 | GKS Tychy | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Olimpia Grudziadz | 0 - 3 | 0 - 1 | Stal Mielec | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | GKS Katowice | 0 - 0 | 0 - 0 | Warta Poznan | ||||||
25 Sep 2019 18:30 | FT | Chojniczanka Chojnice | 0 - 1 | 0 - 0 | Rakow Czestochowa | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Puszcza Niepolomice | 0 - 2 | 0 - 1 | Legia Warszawa | ||||||
Czech Republic Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Fk Loko Vltavin | 1 - 4 | 1 - 2 | Budejovice | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Domazlice | 1 - 3 | 0 - 1 | Dukla Praha | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Slavia Praha | 8 - 0 | 5 - 0 | Slavoj Vysehrad | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Mfk Karvina | 0 - 2 | 0 - 1 | Viktoria Zizkov | ||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Hlucin | 1 - 3 | 0 - 2 | Viktoria Plzen | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Vysocina Jihlava | 1 - 2 | 1 - 1 | Sparta Praha | ||||||
25 Sep 2019 16:30 | FT | Slovan Liberec | 3 - 1 | 2 - 0 | Prostejov | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Banik Ostrava | 2 - 0 | 1 - 0 | Hradec Kralove | ||||||
UEFA European Women's U17 Championship resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Nữ Moldova U17 | 0 - 2 | 0 - 0 | Nữ Romania U17 | ||||||
25 Sep 2019 12:00 | FT | Nữ Thổ Nhĩ Kỳ U17 | 0 - 2 | 0 - 1 | Nữ Thụy Sỹ U17 | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Nữ Đan Mạch U17 | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Wales U17 | ||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Nữ Nga U17 | 5 - 0 | 2 - 0 | Nữ Macedonia U17 | ||||||
FYR Macedonia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Brera Strumica | 3 - 0 | 1 - 0 | Osogovo | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Bregalnica Stip | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Makedonija | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Korzo Prilep | 0 - 0 | 0 - 0 | Sileks | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Pelister Bitola | 1 - 1 | 1 - 0 | Rabotnicki Skopje | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Tikves Kavadarci | 0 - 2 | 0 - 0 | Renova Cepciste | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Labunishta | 2 - 0 | 1 - 0 | Ohrid 2004 | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Borec Veles | 0 - 0 | 0 - 0 | Struga Trim Lum | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Vardar Skopje | 2 - 2 | 0 - 2 | FK Shkendija 79 | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Pelister Bitola | 1 - 1 | 1 - 0 | Rabotnicki Skopje | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Brera Strumica | 3 - 0 | 1 - 0 | Osogovo | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Bregalnica Stip | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Makedonija | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Labunishta | 2 - 0 | 1 - 0 | Ohrid 2004 | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Korzo Prilep | 0 - 0 | 0 - 0 | Sileks | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Borec Veles | 0 - 0 | 0 - 0 | Struga Trim Lum | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Tikves Kavadarci | 0 - 2 | 0 - 0 | Renova Cepciste | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Vardar Skopje | 2 - 2 | 0 - 2 | FK Shkendija 79 | ||||||
Slovakia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | MFK Kosice | 2 - 2 | 1 - 0 | Trencin | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Tj Druzstevnik Besenov | 1 - 7 | 0 - 5 | Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Dunajska Luzna | 0 - 3 | 0 - 1 | Artmedia Petrzalka | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Tj Partizan Domaniza | 3 - 6 | 1 - 2 | Malzenice | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Mladost Kalsa | 2 - 6 | 1 - 3 | MFK Ruzomberok | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Nove Mesto | 0 - 4 | 0 - 3 | MSK Zilina | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Spisske Podhradie | 0 - 3 | 0 - 1 | Poprad | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Tj Sv And Kysucou | 0 - 4 | 0 - 2 | Skf Sered | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Slavoj Trebisov | 1 - 2 | 1 - 1 | Zlate Moravce | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Druzstevnik Radimov | 0 - 2 | 0 - 0 | DAC Dunajska Streda | ||||||
UEFA Women's Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 11:00 | FT | Biik Kazygurt Womens | 2 - 0 | 1 - 0 | Anderlecht Womens | ||||||
25 Sep 2019 15:30 | FT | Lyonnais Womens | 7 - 0 | 3 - 0 | Ryazan Womens | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Fortuna Hjorring Womens | 2 - 0 | 1 - 0 | Vllaznia Shkoder Womens | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Nữ Wolfsburg | 5 - 0 | 3 - 0 | Kff Mitrovica Womens | ||||||
25 Sep 2019 17:30 | FT | Nữ Barcelona | 2 - 1 | 2 - 0 | Nữ Juventus | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Nữ Bayern Munich | 0 - 1 | 0 - 0 | Kopparbergs/goeteborg Womens | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Twente Enschede Womens | 1 - 2 | 1 - 1 | Fsk St Polten Spratzern Womens | ||||||
25 Sep 2019 18:30 | FT | Slavia Praha Womens | 5 - 1 | 2 - 1 | Hibernian Womens | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Nữ Manchester City | 4 - 0 | 2 - 0 | Lugano Womens | ||||||
Malaysia Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | PKNP | 1 - 2 | 1 - 0 | Kedah | ||||||
Saudi Arabia Division 1 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:15 | FT | Al Khaleej Club | 1 - 3 | 0 - 1 | Uhud Medina | ||||||
25 Sep 2019 16:40 | FT | Al Bukayriyah | 5 - 0 | 1 - 0 | Al Kawkab | ||||||
25 Sep 2019 16:45 | FT | Al Tai | 1 - 1 | 0 - 1 | Al Jabalain | ||||||
25 Sep 2019 16:45 | FT | Hottain | 2 - 5 | 2 - 0 | Al Thuqbah | ||||||
Moldova Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Codru Lozova | 2 - 2 | 0 - 1 | Speranta Nisporeni | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Sheriff | 1 - 0 | 0 - 0 | Dinamo-Auto | ||||||
Bulgaria Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Minyor Pernik | 1 - 2 | 1 - 1 | Botev Plovdiv | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Spartak Varna | 1 - 5 | 0 - 2 | Levski Sofia | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Dobrudzha | 0 - 4 | 0 - 0 | Botev Vratsa | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Neftohimik | 1 - 4 | 1 - 0 | Ludogorets Razgrad | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Litex Lovech | 3 - 0 | 1 - 0 | PFK Montana | ||||||
Hungary Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Ivancsa | 0 - 3 | 0 - 1 | Ferencvarosi TC | ||||||
England Southern Premier League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Gosport Borough | 0 - 2 | 0 - 1 | Poole Town | ||||||
Colombia Copa Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Deportivo Pasto | 1 - 2 | 0 - 1 | Dep.Independiente Medellin | ||||||
England Johnstone's Paint Trophy resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Fleetwood Town | 1 - 1 | 0 - 0 | Liverpool U21 | ||||||
Wales Challenge League Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Guilsfield | 1 - 1 | 0 - 1 | Connah's QN | ||||||
Belgian Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Royal Cappellen | 0 - 0 | 0 - 0 | AS Eupen | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Zulte-Waregem | 4 - 2 | 1 - 1 | Kfc Duffel | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Rupel Boom | 2 - 3 | 1 - 1 | Sporting Charleroi | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | St Gilloise | 3 - 0 | 1 - 0 | Verlaine | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Seraing United | 1 - 3 | 1 - 2 | Kortrijk | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Kfc Mandel United | 0 - 2 | 0 - 1 | Oostende | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Francs Borains | 0 - 3 | 0 - 0 | Club Brugge | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | St-Truidense VV | 0 - 0 | 0 - 0 | Oud Heverlee | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Eendracht Aalst | 0 - 4 | 0 - 1 | Gent | ||||||
25 Sep 2019 19:30 | FT | Dessel Sport | 0 - 1 | 0 - 1 | Royal Excel Mouscron | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Beerschot AC | 2 - 2 | 1 - 1 | Anderlecht | ||||||
Brazil National Football Tournament U20 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Fluminense Rj Youth | 3 - 1 | 2 - 0 | Coritiba Youth Pr | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Botafogo Rj Youth | 4 - 0 | 4 - 0 | Ponte Preta Youth | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Atletico Paranaense Youth | 2 - 0 | 1 - 0 | Chapecoense Youth | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Sao Paulo Youth | 3 - 2 | 1 - 1 | America Mg Youth | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Sport Club Recife Youth | 3 - 0 | 2 - 0 | Gremio Youth | ||||||
25 Sep 2019 20:00 | FT | Palmeiras Youth | 0 - 1 | 0 - 1 | Corinthians Youth | ||||||
25 Sep 2019 21:00 | FT | Atletico Mineiro Youth Mg | 1 - 1 | 0 - 0 | Internacional Rs Youth | ||||||
Scotland League Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Kilmarnock | 0 - 0 | 0 - 0 | Hibernian FC | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Hearts | 2 - 2 | 1 - 2 | Aberdeen | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Livingston | 0 - 1 | 0 - 1 | Glasgow Rangers | ||||||
25 Sep 2019 19:45 | FT | Celtic | 5 - 0 | 1 - 0 | Partick Thistle | ||||||
Canadian Premier Soccer League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 02:00 | FT | Real Mississauga Sc | 1 - 4 | 0 - 0 | Hamilton City | ||||||
United Soccer League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 01:00 | FT | Memphis 901 | 0 - 1 | 0 - 1 | Pittsburgh Riverhounds | ||||||
Kosovo Super League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Kf Prishtina | 2 - 0 | 1 - 0 | Dukagjini | ||||||
Nicaragua Apertura league resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 22:00 | Jalapa | ? - ? | ? - ? | Real Esteli | |||||||
Italy Serie D resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Mantova | 3 - 4 | 0 - 1 | Ciliverghe Mazzano | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Ponsacco | 4 - 2 | 2 - 0 | Tuttocuoio | ||||||
25 Sep 2019 14:30 | FT | Virtus Francavilla | 0 - 2 | 0 - 1 | Citta Di Fasano | ||||||
Switzerland 1.Liga Promotion resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Bellinzona | 0 - 1 | 0 - 1 | Etoile Carouge | ||||||
Morocco Cup resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Tas De Casablanca | 1 - 1 | 0 - 1 | Olympique Dcheira | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Uts Union Touarga Sport Rabat | 0 - 1 | 0 - 1 | Itihad Khemisset | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Chabab Atlas Khenifra | 2 - 1 | 0 - 0 | Renaissance Zmamra | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Rcoz Oued Zem | 2 - 0 | 2 - 0 | Js Soualem | ||||||
25 Sep 2019 19:00 | FT | Maghrib Association Tetouan | 1 - 1 | 0 - 0 | Racing Casablanca | ||||||
Sudan Premier League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Al Hilal Kadougli | 0 - 0 | 0 - 0 | Hilal Obayed | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Al Hilal Omdurman | 5 - 0 | 0 - 0 | Alfalah Atbra | ||||||
25 Sep 2019 18:00 | FT | Alamal Atbara | 2 - 1 | 0 - 0 | Al Shorta Algadarf | ||||||
Mexico Youth U20 resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 15:00 | FT | Cruz Azul U20 | 0 - 2 | 0 - 1 | Monterrey U20 | ||||||
25 Sep 2019 16:00 | FT | Juarez U20 | 4 - 3 | 2 - 1 | Club America U20 | ||||||
25 Sep 2019 16:59 | FT | Santos Laguna U20 | 2 - 0 | 1 - 0 | Veracruz U20 | ||||||
25 Sep 2019 23:45 | FT | Club Tijuana U20 | 3 - 2 | 0 - 2 | Monarcas Morelia U20 | ||||||
CONCACAF League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 03:00 | FT | Deportivo Saprissa | 3 - 2 | 2 - 0 | CA Independente | ||||||
Burundi League resultados |
|||||||||||
25 Sep 2019 13:00 | FT | Inter Stars | 1 - 1 | 1 - 0 | Athletico Olympic | ||||||
25 Sep 2019 14:00 | FT | Flambeau Du Centre | 2 - 0 | 0 - 0 | Les Lierres |
fósforo total: 385
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...