soccer results, real-time live scores 08-06-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
Time | Minute | Home | Full-time | Half-time | Away | Analysis | |||||
Spain Segunda Division B results |
|||||||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Almeria | 3 - 0 | 0 - 0 | Albacete | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Deportivo La Coruna | 2 - 0 | 1 - 0 | Cordoba C.F. | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Extremadura | 0 - 0 | 0 - 0 | Mallorca | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Sporting de Gijon | 1 - 0 | 1 - 0 | Cadiz | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Granada | 2 - 1 | 2 - 0 | Alcorcon | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Malaga | 3 - 0 | 1 - 0 | Elche | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Osasuna | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Oviedo | ||||||
International Friendly results |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:15 | FT | Uruguay | 3 - 0 | 1 - 0 | Panama | ||||||
08 Jun 2019 01:10 | FT | Argentina | 5 - 1 | 2 - 0 | Nicaragua | ||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | Vitebsk | 3 - 0 | 0 - 0 | Naftan Novopolock | ||||||
08 Jun 2019 12:45 | FT | Singapore | 4 - 3 | 1 - 0 | Solomon Islands | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | BATE Borisov | 0 - 2 | 0 - 0 | Jelgava | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Gorodeya | 1 - 4 | 0 - 1 | Torpedo Zhodino | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Nigeria | 0 - 0 | 0 - 0 | Zimbabwe | ||||||
Brasil Serie A results |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:30 | FT | Vasco da Gama | 2 - 1 | 2 - 0 | Internacional | ||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | Palmeiras | 1 - 0 | 0 - 0 | Atletico Paranaense | ||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | Cruzeiro | 0 - 0 | 0 - 0 | Corinthians Paulista | ||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | Gremio | 1 - 0 | 0 - 0 | Fortaleza | ||||||
08 Jun 2019 23:30 | FT | Ceara | 0 - 0 | 0 - 0 | Bahia | ||||||
USA MLS results |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:00 | FT | Toronto FC | 2 - 2 | 1 - 1 | Sporting Kansas City | ||||||
08 Jun 2019 21:00 | FT | San Jose Earthquakes | 2 - 2 | 0 - 1 | Dallas | ||||||
Ireland Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 19:00 | FT | Shamrock Rovers | 2 - 2 | 0 - 0 | Derry City | ||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | Sligo Rovers | 1 - 1 | 0 - 0 | St Patrick's | ||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Finn Harps | 0 - 3 | 0 - 2 | Dundalk | ||||||
Sweden Superettan results |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Brommapojkarna | 1 - 1 | 0 - 0 | Mjallby AIF | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Trelleborgs FF | 0 - 0 | 0 - 0 | Degerfors IF | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Vasteras SK FK | 2 - 0 | 1 - 0 | Ik Frej Taby | ||||||
Brasil Serie B results |
|||||||||||
08 Jun 2019 01:30 | FT | Ponte Preta | 0 - 0 | 0 - 0 | Botafogo Sp | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Oeste FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Figueirense (SC) | ||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | Brasil De Pelotas Rs | 1 - 0 | 0 - 0 | Operario Ferroviario Pr | ||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | Criciuma | 1 - 1 | 0 - 0 | Vila Nova (GO) | ||||||
08 Jun 2019 22:00 | FT | Coritiba | 2 - 3 | 1 - 1 | Parana PR | ||||||
Sweden Cup results |
|||||||||||
08 Jun 2019 11:00 | FT | Bk Astrio | 2 - 0 | 1 - 0 | Hoganas Bk | ||||||
Argentina Primera B Nacional results |
|||||||||||
08 Jun 2019 21:10 | FT | Sarmiento Junin | 0 - 0 | 0 - 0 | Central Cordoba Sde | ||||||
Japanese League Division 2 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Ventforet Kofu | 2 - 2 | 0 - 0 | Yamagata Montedio | ||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | V-Varen Nagasaki | 2 - 3 | 0 - 1 | Okayama FC | ||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | Gifu | 1 - 3 | 0 - 1 | Albirex Niigata Japan | ||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | Omiya Ardija | 3 - 1 | 2 - 1 | Kyoto Purple Sanga | ||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | Tokushima Vortis | 1 - 0 | 0 - 0 | Machida Zelvia | ||||||
08 Jun 2019 11:00 | FT | Renofa Yamaguchi | 1 - 1 | 0 - 0 | Yokohama FC | ||||||
08 Jun 2019 11:30 | FT | Ryukyu | 1 - 1 | 0 - 1 | Zweigen Kanazawa FC | ||||||
EURO results |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Croatia | 2 - 1 | 1 - 0 | Xứ Wales | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Iceland | 1 - 0 | 1 - 0 | Albania | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Estonia | 1 - 2 | 1 - 0 | Bắc Ireland | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Azerbaijan | 1 - 3 | 0 - 1 | Hungary | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Moldova | 1 - 0 | 1 - 0 | Andorra | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Nga | 9 - 0 | 4 - 0 | San Marino | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Phần Lan | 2 - 0 | 0 - 0 | Bosnia Herzegovina | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Armenia | 3 - 0 | 2 - 0 | Liechtenstein | ||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | Belarus | 0 - 2 | 0 - 1 | Đức | ||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | Thổ Nhĩ Kỳ | 2 - 0 | 2 - 0 | Pháp | ||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | Scotland | 2 - 1 | 0 - 0 | Đảo Síp | ||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | Bỉ | 3 - 0 | 2 - 0 | Kazakhstan | ||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | Hy Lạp | 0 - 3 | 0 - 3 | Italy | ||||||
Ukraine Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Kolos Kovalivka | 2 - 0 | 0 - 0 | Chernomorets Odessa | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Volyn | 0 - 3 | 1 - 1 | Karpaty Lviv | ||||||
Morocco Super League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Rcoz Oued Zem | 1 - 0 | 1 - 0 | OCK Olympique de Khouribga | ||||||
China Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:35 | FT | Wuhan ZALL | 0 - 0 | 0 - 0 | HeNan | ||||||
FIFA World Cup U20 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 16:30 | FT | Mỹ U20 | 1 - 2 | 1 - 2 | Ecuador U20 | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Hàn Quốc U20 | 2 - 2 | 0 - 1 | Senegal U20 | ||||||
EURO U21 Qualifying results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Belarus U21 | 10 - 0 | 2 - 0 | Gibraltar U21 | ||||||
Australia Queensland State League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Gold Coast United | 5 - 2 | 2 - 1 | SWQ Thunder | ||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | Peninsula Power | 2 - 4 | 1 - 2 | Eastern Suburbs | ||||||
South Australian Super League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Adelaide Raiders SC | 1 - 1 | 0 - 0 | Adelaide Olympic | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Campbelltown City SC | 3 - 1 | 0 - 0 | Para Hills Knights | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Adelaide Blue Eagles | 2 - 1 | 1 - 0 | Adelaide Comets FC | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | North Eastern Metrostars | 1 - 1 | 0 - 1 | Adelaide United Fc Youth | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Tokyo U23 | 1 - 1 | 0 - 0 | AC Nagano Parceiro | ||||||
Sweden Div 1 Sodra results |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Eskilsminne IF | 1 - 2 | 1 - 1 | IFK Varnamo | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Kristianstads FF | 2 - 1 | 0 - 0 | Utsiktens BK | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Ljungskile SK | 3 - 0 | 1 - 0 | Landskrona BoIS | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Torns IF | 3 - 1 | 1 - 1 | Assyriska Turab Ik Jkp | ||||||
Estonia Cup results |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:45 | FT | Helios Kharkiv | 5 - 1 | 0 - 0 | Rumori Calcio B | ||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand results |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Gute | 0 - 1 | 0 - 0 | Valbo Ff | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Sundbybergs | 0 - 3 | 0 - 0 | Gamla Upsala | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Ifk Stocksund | 1 - 0 | 0 - 0 | Enkoping | ||||||
Western Australia Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Armadale | 3 - 0 | 1 - 0 | Stirling Lions | ||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Cockburn City | 4 - 1 | 1 - 0 | Sorrento | ||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | ECU Joondalup | 0 - 0 | 0 - 0 | Perth SC | ||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Perth Glory Am | 0 - 6 | 0 - 2 | Floreat Athena | ||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Bayswater City | 3 - 0 | 3 - 0 | Inglewood United | ||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Rockingham City | 0 - 2 | 0 - 0 | Balcatta | ||||||
Australia Victorian Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Green Gully Cavaliers | 1 - 1 | 0 - 0 | Bentleigh Greens | ||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Hume City | 2 - 0 | 0 - 0 | Altona Magic | ||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | Dandenong Thunder | 3 - 5 | 1 - 3 | Oakleigh Cannons | ||||||
08 Jun 2019 10:30 | FT | Kingston City | 1 - 3 | 1 - 0 | Avondale Heights | ||||||
Ireland Division 1 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Bray Wanderers | 0 - 1 | 0 - 1 | Shelbourne | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Drogheda United | 4 - 2 | 3 - 0 | Athlone | ||||||
08 Jun 2019 18:30 | FT | Limerick FC | 2 - 1 | 0 - 1 | Galway United | ||||||
08 Jun 2019 19:00 | FT | Cabinteely | 2 - 2 | 1 - 2 | Cobh Ramblers | ||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | Longford Town | 1 - 0 | 0 - 0 | Wexford Youths | ||||||
Chinese Football League Divison 1 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:30 | FT | Zhejiang Professional | 5 - 0 | 2 - 0 | Shanghai Shenxin | ||||||
Brisbane Premier emier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Acacia Ridge | 1 - 3 | 1 - 1 | Brisbane Knights | ||||||
08 Jun 2019 08:20 | FT | University of Queensland | 2 - 0 | 0 - 0 | The Gap BPL | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Bayside United | 5 - 0 | 2 - 0 | North Pine | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Caboolture | 4 - 1 | 2 - 0 | Toowong | ||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | Centenary Stormers | 0 - 2 | 0 - 1 | Grange Thistle Sc | ||||||
Sweden Div 2 Norrland results |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | Sandviks Ik | ? - ? | ? - ? | Ifk Umea | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | IFK Ostersund | ? - ? | ? - ? | Anundsjo If | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | IFK Lulea | ? - ? | ? - ? | Ytterhogdal Ik | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Gefle IF | 0 - 0 | 0 - 0 | Sollentuna United FF | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Akropolis IF | 2 - 0 | 1 - 0 | Nykopings BIS | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Bk Forward | 3 - 2 | 2 - 2 | Rynninge IK | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Karlslunds If Hfk | 0 - 0 | 0 - 0 | Fc Linkoping City | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | Ifk Timra | ? - ? | ? - ? | Umea Fc Academy | |||||||
Norway 2 Division B results |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Senja | 1 - 1 | 0 - 0 | Baerum SK | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Mjolner | 0 - 1 | 0 - 1 | Floro | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Asane Fotball | 5 - 0 | 2 - 0 | Oppsal | ||||||
Zimbabwe Premier Soccer League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Ngezi Platinum Stars | 0 - 0 | 0 - 0 | Platinum | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Herentals College | 3 - 1 | 0 - 1 | Caps United Fc | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Chicken Inn | 1 - 2 | 0 - 2 | Harare City | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Zpc Kariba | 0 - 0 | 0 - 0 | Chapungu United | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Yadah | 1 - 0 | 1 - 0 | Highlanders Fc | ||||||
Lithuania - 2. Division results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Hegelmann Litauen | 1 - 1 | 1 - 1 | Kupiskis | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Atmosfera Mazeikiai | 0 - 7 | 0 - 5 | Banga Gargzdai | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Siauliai | 0 - 1 | 0 - 1 | Nevezis | ||||||
Chile Cup results |
|||||||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Rangers Talca | 0 - 2 | 0 - 2 | Universidad de Chile | ||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Trasandino Los Andes | 0 - 1 | 0 - 0 | Everton CD | ||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | Cd Magallanes | 0 - 2 | 0 - 1 | Union La Calera | ||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | Melipilla | 0 - 0 | 0 - 0 | Union Espanola | ||||||
08 Jun 2019 22:30 | FT | Santiago Wanderers | 1 - 2 | 1 - 1 | Audax Italiano | ||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | Deportes Santa Cruz | 3 - 2 | 2 - 0 | O Higgins | ||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | Deportes Vallenar | 1 - 0 | 1 - 0 | Cobresal | ||||||
Australia Victorian Division 1 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Brunswick City | 1 - 0 | 1 - 0 | Langwarrin | ||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Moreland City | 2 - 1 | 2 - 1 | Goulburn Valley Suns | ||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Murray United | 2 - 1 | 1 - 0 | North Geelong Warriors | ||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Springvale White Eagles | 3 - 2 | 1 - 1 | Geelong Sc | ||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Werribee City Sc | 1 - 2 | 0 - 2 | Eastern Lions Sc | ||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | Whittlesea Ranges Fc | 1 - 2 | 0 - 2 | Box Hill United Sc | ||||||
08 Jun 2019 06:15 | FT | Northcote City | 1 - 0 | 0 - 0 | St Albans Saints | ||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | Ballarat Red Devils | 2 - 4 | 0 - 1 | Fc Bulleen Lions | ||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | Manningham United Blues | 0 - 0 | 0 - 0 | Moreland Zebras | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga results |
|||||||||||
08 Jun 2019 09:15 | FT | Pisek | 1 - 4 | 1 - 2 | Olympia Radotin | ||||||
08 Jun 2019 09:15 | FT | Prevysov | 4 - 2 | 3 - 1 | Kraluv Dvur | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Dobrovice | 1 - 1 | 0 - 1 | Benesov | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Slavoj Vysehrad | 7 - 1 | 5 - 0 | Litomerice | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Sokol Zivanice | 2 - 1 | 0 - 0 | Jiskra Usti Nad Orlici | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Sokol Brozany | 0 - 2 | 0 - 1 | Fk Loko Vltavin | ||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:30 | FT | Savedalens IF | 1 - 0 | 1 - 0 | Ifk Amal | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Torslanda IK | 3 - 2 | 1 - 1 | Lidkopings Fk | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Grebbestads If | 2 - 1 | 1 - 1 | Stenungsunds If | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Vanersborg | 2 - 2 | 1 - 0 | IFK Uddevalla | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Ik Gauthiod | 2 - 1 | 1 - 0 | Vanersborgs If | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Orebro Syrianska If | 3 - 0 | 0 - 0 | Vargarda Ik | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Ifk Tidaholm | 1 - 4 | 0 - 3 | Nordvarmland Ff | ||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand results |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Enskede Ik | 0 - 0 | 0 - 0 | Assyriska FF | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Huddinge If | 1 - 2 | 0 - 1 | Haninge | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Arameisk-syrianska If | 6 - 1 | 4 - 0 | Tyreso Ff | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Assyriska If I Norrkoping | 0 - 2 | 0 - 1 | Varmbols Fc | ||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland results |
|||||||||||
08 Jun 2019 11:00 | FT | Hittarps Ik | 3 - 1 | 1 - 0 | Angelholms FF | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Assyriska Bk | 1 - 4 | 0 - 1 | Onsala Bk | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Ullared | 0 - 1 | 0 - 1 | Ifk Malmo | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Eslovs Bk | 0 - 7 | 0 - 2 | Qviding FIF | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | IS Halmia | 4 - 0 | 3 - 0 | Bk Olympic | ||||||
Sweden Div 2 Sodra Gotaland results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Nassjo Ff | 0 - 3 | 0 - 2 | Rappe Goif | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Karlskrona | 4 - 0 | 3 - 0 | Osterlen Ff | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Raslatt SK | 1 - 4 | 1 - 2 | IFK Hassleholm | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Husqvarna FF | 2 - 2 | 1 - 1 | Ifk Berga | ||||||
Latvia - 2. Division results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Fk Auda Riga | 1 - 2 | 1 - 1 | Fk Smiltene Bjss | ||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Grobina | 1 - 2 | 1 - 0 | Jdfs Alberts | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Balvu Vilki | 0 - 5 | 0 - 3 | Tukums-2000 | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | New Project | 0 - 0 | 0 - 0 | Super Nova | ||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Rezekne / Bjss | 3 - 1 | 1 - 0 | Fk Dinamo Riga | ||||||
Chinese Football League Divison 2 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Qingdao Jonoon | 1 - 1 | 1 - 1 | Hebei Elite | ||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Ningxia Qidongli | 1 - 3 | 0 - 0 | Shenyang Urban | ||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Shanxi Xindu | 2 - 0 | 1 - 0 | Xian Daxing Chongde | ||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Jilin Baijia | 1 - 1 | 1 - 0 | Fujian Transcend | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Shenzhen Peng City | 0 - 0 | 0 - 0 | Kun Shan | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Shenzhen Pengcheng | 2 - 1 | 1 - 0 | Lhasa Urban Construction Investment | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Hunan Billows | 2 - 1 | 0 - 1 | Guangxi Baoyun | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Yunnan Kunglu | 1 - 1 | 0 - 0 | Nanjing Shaye | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Baoding Rongda FC | 1 - 2 | 0 - 0 | Qingdao Red Lions | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Beijing Tech | 0 - 2 | 0 - 0 | Zibo Cuju | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Inner Mongolia Caoshangfei | 2 - 0 | 0 - 0 | Yanbian Beiguo | ||||||
08 Jun 2019 09:30 | FT | Hubei Chufeng Heli | 2 - 3 | 1 - 2 | Zhejiang Yiwu | ||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Jiangxi Beidamen | 0 - 0 | 0 - 0 | Wuhan Three Towns | ||||||
08 Jun 2019 12:30 | FT | Yiteng FC | 1 - 0 | 1 - 0 | Fujian Tianxin | ||||||
Nigeria Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Kano Pillars | 2 - 1 | 1 - 0 | Ifeanyi Ubah | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Lobi Stars | 1 - 3 | 1 - 2 | Enyimba International | ||||||
08 Jun 2019 19:10 | FT | Akwa United | 3 - 3 | 0 - 0 | Enugu Rangers International | ||||||
Peru Primera Division results |
|||||||||||
08 Jun 2019 02:00 | FT | Univ. Cesar Vallejo | 1 - 0 | 0 - 0 | Alianza Huanuco | ||||||
08 Jun 2019 19:15 | FT | Deportivo Municipal | 1 - 1 | 1 - 1 | Carlos A Mannucci | ||||||
08 Jun 2019 21:30 | FT | Sporting Cristal | 3 - 1 | 1 - 1 | Binacional | ||||||
08 Jun 2019 23:55 | FT | Sport Boys Association | 0 - 1 | 0 - 0 | Sport Huancayo | ||||||
Australia FFA Cup results |
|||||||||||
08 Jun 2019 01:00 | FT | Kahibah | 1 - 8 | 1 - 2 | Valentine | ||||||
08 Jun 2019 03:30 | FT | Boambee Bombers | 2 - 7 | 1 - 3 | Maitland | ||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | Surfers Paradise | 1 - 2 | 0 - 1 | Brisbane Olympic United FC | ||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Edgeworth Eagles | 4 - 0 | 1 - 0 | Broadmeadow Magic | ||||||
08 Jun 2019 10:10 | FT | Komala | 2 - 1 | 2 - 0 | Logan Lightning | ||||||
Algeria CUP results |
|||||||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Cr Belouizdad | 2 - 0 | 0 - 0 | Jsm Bejaia | ||||||
Canadian Premier Soccer League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | Vorkuta | 7 - 2 | 0 - 0 | Csc Mississauga | ||||||
08 Jun 2019 23:30 | FT | Hamilton City | 3 - 2 | 0 - 0 | Serbian White Eagles | ||||||
Ecuador Campeonato Serie B results |
|||||||||||
08 Jun 2019 01:30 | FT | Liga de Loja | 0 - 0 | 0 - 0 | Cds Santa Rita | ||||||
08 Jun 2019 02:00 | FT | Pottu via HO | 2 - 0 | 1 - 0 | CD Independiente Juniors | ||||||
08 Jun 2019 21:00 | FT | Orense SC | 5 - 0 | 1 - 0 | CD Clan Juvenil | ||||||
08 Jun 2019 21:00 | FT | Santo Domingo | 2 - 1 | 2 - 0 | Manta | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | Honda | 1 - 0 | 1 - 0 | Verspah Oita | ||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | Osaka | 0 - 3 | 0 - 1 | Sony Sendai FC | ||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | Nara Club | 1 - 0 | 0 - 0 | Mio Biwako Shiga | ||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | Reinmeer Aomori | 1 - 3 | 0 - 1 | Suzuka Unlimited | ||||||
United Soccer League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:30 | FT | Atlanta United Fc Ii | 1 - 3 | 0 - 1 | New York Red Bulls B | ||||||
08 Jun 2019 03:30 | FT | Phoenix Rising Arizona U | 5 - 0 | 3 - 0 | Tulsa Roughneck | ||||||
08 Jun 2019 22:00 | FT | Sporting Kansas City ii | 0 - 0 | 0 - 0 | Charlotte Independence | ||||||
Paraguay Division 2 results |
|||||||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Club Fernando De La Mora | 3 - 0 | 1 - 0 | 12 De Octubre | ||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Fulgencio Yegros | 0 - 0 | 0 - 0 | Rubio Nu Asuncion | ||||||
Belarus Pershaya Liga results |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Granit Mikashevichi | 1 - 5 | 0 - 3 | Belshina Babruisk | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Fc Baranovichi | 0 - 5 | 0 - 0 | Ruh Brest | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Vigvam Smolevichy | 3 - 1 | 1 - 0 | Fk Orsha | ||||||
08 Jun 2019 15:30 | FT | Lokomotiv Gomel | 6 - 1 | 5 - 1 | Smorgon FC | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Khimik Svetlogorsk | 1 - 0 | 0 - 0 | Krumkachy | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Kommunalnik Slonim | 0 - 2 | 0 - 2 | Lida | ||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | Volna Pinsk | 0 - 2 | 0 - 1 | Sputnik Rechitsa | ||||||
South Australian Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 04:30 | FT | West Torrens Birkalla | 1 - 1 | 0 - 0 | Fulham United | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Adelaide Victory | 2 - 1 | 0 - 1 | White City Woodville | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Modbury Jets | 3 - 0 | 2 - 0 | Western Strikers SC | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Salisbury United | 2 - 2 | 2 - 1 | Noarlunga United | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Sturt Lions | 2 - 1 | 0 - 1 | Seaford Rangers | ||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | Cumberland United | 4 - 0 | 0 - 0 | Playford City Patriots | ||||||
Australia New South Wales Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 10:10 | FT | Mt Druitt Town Rangers | 2 - 1 | 1 - 1 | Manly United | ||||||
Australia Capital Gatorade Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | Tuggeranong United | 3 - 0 | 1 - 0 | Riverina Rhinos | ||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | Monaro Panthers | 1 - 1 | 0 - 0 | Woden Weston | ||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester results |
|||||||||||
08 Jun 2019 19:15 | FT | Real Pilar | 2 - 0 | 0 - 0 | Liniers | ||||||
TAS Premier League results |
|||||||||||
08 Jun 2019 05:15 | FT | Glenorchy Knights | 0 - 1 | 0 - 1 | Launceston City | ||||||
08 Jun 2019 05:30 | FT | Riverside Olympic | 0 - 1 | 0 - 0 | Kingborough Lions | ||||||
08 Jun 2019 07:30 | FT | Clarence United | 0 - 6 | 0 - 4 | Hobart Olympia Warriors | ||||||
Australian cloth results |
|||||||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | New Farm | 3 - 1 | 0 - 0 | Virginia United | ||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | Annerley | 4 - 1 | 2 - 1 | Samford Rangers | ||||||
08 Jun 2019 09:10 | FT | Ac Carina | 1 - 5 | 1 - 2 | Ipswich City | ||||||
Sweden Div 3 Mellersta results |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Sandviks Ik | 4 - 4 | 2 - 1 | Ifk Umea | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | IFK Ostersund | 5 - 0 | 1 - 0 | Anundsjo If | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | IFK Lulea | 3 - 1 | 0 - 0 | Ytterhogdal Ik | ||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | Ifk Timra | 1 - 1 | 1 - 0 | Umea Fc Academy | ||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland results |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | Nassjo Ff | 0 - 3 | 0 - 2 | Rappe Goif | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Raslatt SK | 1 - 4 | 1 - 2 | IFK Hassleholm | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Husqvarna FF | 2 - 2 | 1 - 1 | Ifk Berga | ||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | Karlskrona | 4 - 0 | 3 - 0 | Osterlen Ff | ||||||
South Africa Confederations Cup results |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Botswana | 0 - 1 | 0 - 0 | Zambia | ||||||
FIFA Women World Cup results |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | Nữ Đức | 1 - 0 | 0 - 0 | Nữ Trung Quốc | ||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | Nữ Tây Ban Nha | 3 - 1 | 0 - 1 | Nữ Nam Phi | ||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | Nữ Nauy | 3 - 0 | 3 - 0 | Nữ Nigeria |
Total matches: 240
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
league (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...