soccer results, real-time live scores 15-11-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
Time | Minute | Home | Full-time | Half-time | Away | Analysis | |||||
Spain Segunda Division B results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Leganes | 1 - 0 | 0 - 0 | Alcorcon | ||||||
15 Nov 2020 15:15 | FT | SD Ponferradina | 1 - 1 | 0 - 1 | Malaga | ||||||
15 Nov 2020 17:30 | FT | CD Castellon | 2 - 1 | 0 - 0 | Cartagena | ||||||
15 Nov 2020 17:30 | FT | UD Logrones | 1 - 0 | 0 - 0 | Sabadell | ||||||
15 Nov 2020 21:00 | FT | Las Palmas | 1 - 0 | 0 - 0 | Tenerife | ||||||
International Friendly results |
|||||||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Guatemala | 2 - 1 | 1 - 0 | Honduras | ||||||
Brasil Serie A results |
|||||||||||
15 Nov 2020 00:30 | FT | Palmeiras | 2 - 0 | 0 - 0 | Fluminense | ||||||
15 Nov 2020 00:30 | FT | Flamengo | 1 - 1 | 1 - 0 | Atletico Clube Goianiense | ||||||
USA MLS results |
|||||||||||
15 Nov 2020 03:00 | Portland Timbers | ? - ? | ? - ? | Colorado Rapids | |||||||
World Cup Qualification (Asia) results |
|||||||||||
15 Nov 2020 22:00 | Uzbekistan | ? - ? | ? - ? | Singapore | |||||||
15 Nov 2020 22:00 | Bangladesh | ? - ? | ? - ? | Ấn Độ | |||||||
15 Nov 2020 22:00 | Nhật Bản | ? - ? | ? - ? | Tajikistan | |||||||
Brasil Serie B results |
|||||||||||
15 Nov 2020 00:30 | FT | Cuiaba | 0 - 0 | 0 - 0 | America MG | ||||||
Gouden Gids Divisie results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:15 | FT | Go Ahead Eagles | 3 - 0 | 3 - 0 | Den Bosch | ||||||
15 Nov 2020 19:00 | FT | Cambuur Leeuwarden | 7 - 2 | 4 - 1 | Almere City FC | ||||||
J-League Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Vissel Kobe | 0 - 2 | 0 - 0 | Shonan Bellmare | ||||||
15 Nov 2020 10:00 | FT | Nagoya Grampus Eight | 1 - 0 | 0 - 0 | Tokyo | ||||||
Japanese League Division 2 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Okayama FC | 1 - 1 | 0 - 0 | Jubilo Iwata | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | Ehime FC | ? - ? | ? - ? | Ventforet Kofu | |||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Albirex Niigata Japan | 0 - 2 | 0 - 0 | JEF United Ichihara | ||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Mito Hollyhock | 2 - 1 | 0 - 1 | Kyoto Purple Sanga | ||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Renofa Yamaguchi | 0 - 1 | 0 - 0 | Avispa Fukuoka | ||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | V-Varen Nagasaki | 0 - 1 | 0 - 0 | Ryukyu | ||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Yamagata Montedio | 0 - 1 | 0 - 1 | Tokushima Vortis | ||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Omiya Ardija | 1 - 0 | 1 - 0 | Zweigen Kanazawa FC | ||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | Machida Zelvia | 1 - 2 | 0 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | ||||||
15 Nov 2020 06:00 | FT | Giravanz Kitakyushu | 1 - 0 | 0 - 0 | Tochigi SC | ||||||
15 Nov 2020 10:30 | FT | Thespa Kusatsu Gunma | 0 - 3 | 0 - 2 | Tokyo Verdy | ||||||
Russian First Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 05:00 | FT | SKA Energiya Khabarovsk | 1 - 0 | 1 - 0 | Tekstilshchik Ivanovo | ||||||
15 Nov 2020 08:00 | FT | Tom Tomsk | 1 - 2 | 1 - 1 | Chertanovo Moscow | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Krylya Sovetov Samara | 2 - 1 | 0 - 0 | Veles Moscow | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Irtysh 1946 Omsk | 0 - 1 | 0 - 0 | Pari Nizhny Novgorod | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Shinnik Yaroslavl | 1 - 3 | 1 - 2 | Akron Togliatti | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Alania | 1 - 1 | 1 - 0 | Chayka K Sr | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Neftekhimik Nizhnekamsk | 1 - 2 | 0 - 0 | Gazovik Orenburg | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Volgar-Gazprom Astrachan | 0 - 0 | 0 - 0 | Baltika | ||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Dinamo Briansk | 0 - 0 | 0 - 0 | Yenisey Krasnoyarsk | ||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Fakel Voronezh | 6 - 2 | 2 - 1 | Krasnodar II | ||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Torpedo Moscow | 1 - 0 | 1 - 0 | Spartak Moscow II | ||||||
African Nations Cup results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Burundi | 3 - 1 | 1 - 1 | Mauritania | ||||||
15 Nov 2020 15:59 | FT | Chad | 1 - 1 | 1 - 1 | Guinea | ||||||
15 Nov 2020 15:59 | FT | Guinea Bissau | 0 - 1 | 0 - 0 | Senegal | ||||||
15 Nov 2020 16:20 | FT | Comoros | 2 - 1 | 1 - 1 | Kenya | ||||||
15 Nov 2020 19:00 | FT | Equatorial Guinea | 1 - 0 | 1 - 0 | Libya | ||||||
Ukraine Premier League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | Lviv | ? - ? | ? - ? | Mynai | |||||||
EURO U21 Qualifying results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:30 | FT | CH Ireland U21 | 1 - 2 | 0 - 1 | Iceland U21 | ||||||
15 Nov 2020 13:30 | FT | Hà Lan U21 | 5 - 0 | 2 - 0 | Belarus U21 | ||||||
15 Nov 2020 16:30 | FT | Luxembourg U21 | 0 - 4 | 0 - 2 | Italy U21 | ||||||
15 Nov 2020 19:30 | FT | Bồ Đào Nha U21 | 2 - 1 | 1 - 1 | Đảo Síp U21 | ||||||
Costa Rica Primera Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | AD grecia | 0 - 0 | 0 - 0 | Sporting San Jose | ||||||
15 Nov 2020 22:15 | FT | Deportivo Saprissa | 5 - 1 | 2 - 1 | Guadalupe | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Ad San Carlos | 1 - 0 | 0 - 0 | Alajuelense | ||||||
Guatemala Liga Nacional results |
|||||||||||
15 Nov 2020 19:05 | FT | Deportivo Achuapa | 2 - 1 | 0 - 1 | CD Malacateco | ||||||
El Salvador Primera Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 00:00 | FT | Cd Chalatenango | 1 - 1 | 0 - 1 | Santa Tecla | ||||||
15 Nov 2020 01:15 | FT | Isidro Metapan | 2 - 0 | 1 - 0 | Sonsonate | ||||||
15 Nov 2020 20:30 | FT | Municipal Limeno | 4 - 0 | 2 - 0 | Jocoro | ||||||
15 Nov 2020 21:00 | FT | Atletico Marte | 1 - 3 | 0 - 1 | Alianza | ||||||
15 Nov 2020 21:00 | FT | CD FAS | 1 - 0 | 1 - 0 | Once Municipal | ||||||
Honduras Liga Nacional results |
|||||||||||
15 Nov 2020 21:00 | FT | Platense | 2 - 3 | 2 - 2 | CD Olimpia | ||||||
15 Nov 2020 22:00 | FT | CD Motagua | 3 - 0 | 2 - 0 | CD Vida | ||||||
Ecuador Copa Pilsener A results |
|||||||||||
15 Nov 2020 01:30 | FT | Liga Dep. Universitaria Quito | 4 - 1 | 2 - 1 | Sociedad Deportiva Aucas | ||||||
15 Nov 2020 17:15 | FT | Olmedo Riobamba | 2 - 1 | 2 - 1 | Universidad Catolica Quito | ||||||
15 Nov 2020 19:30 | FT | Independiente Jose Teran | 2 - 3 | 0 - 1 | Pottu via HO | ||||||
15 Nov 2020 21:45 | FT | Club Sport Emelec | 1 - 1 | 1 - 1 | Tecnico Universitario | ||||||
Poland - 2. Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:40 | FT | Miedz Legnica | 2 - 3 | 0 - 0 | LKS Nieciecza | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Gornik Leczna | 1 - 1 | 0 - 0 | GKS Tychy | ||||||
Colombia Copa Mustang results |
|||||||||||
15 Nov 2020 01:00 | FT | Atletico Bucaramanga | 1 - 2 | 1 - 1 | Independiente Santa Fe | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Aguilas Doradas | 4 - 1 | 1 - 0 | Deportivo Cali | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Deportes Tolima | 2 - 3 | 2 - 1 | Deportiva Once Caldas | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Atletico Nacional | 3 - 0 | 0 - 0 | Cucuta | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Atletico Junior Barranquilla | 3 - 0 | 0 - 0 | Boyaca Chico | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | America de Cali | 1 - 2 | 0 - 1 | La Equidad | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Millonarios | 6 - 1 | 2 - 1 | Alianza Petrolera | ||||||
15 Nov 2020 23:00 | FT | Deportivo Pereira | 1 - 1 | 1 - 1 | Deportivo Pasto | ||||||
Ukraine U21 Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:00 | Vorskla U21 | ? - ? | ? - ? | Rukh Vynnyky U21 | |||||||
Australia Queensland State League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Moreton Bay United | 1 - 4 | 1 - 2 | Brisbane Roar Am | ||||||
15 Nov 2020 08:00 | FT | Brisbane Olympic United FC | 3 - 3 | 2 - 0 | Brisbane City SC | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Azul Claro Numazu | 3 - 1 | 2 - 0 | Kagoshima United | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Vanraure Hachinohe | 1 - 1 | 1 - 0 | Gamba Osaka U23 | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Kamatamare Sanuki | 1 - 2 | 0 - 1 | AC Nagano Parceiro | ||||||
Belgium - 2e Klasse results |
|||||||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Kmsk Deinze | 3 - 0 | 3 - 0 | Seraing United | ||||||
Sweden Div 1 Sodra results |
|||||||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Oskarshamns AIK | 1 - 3 | 0 - 1 | Torns IF | ||||||
15 Nov 2020 16:00 | FT | IFK Varnamo | 0 - 0 | 0 - 0 | Landskrona BoIS | ||||||
Venezuela Primera Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 01:00 | FT | Atletico Venezuela | 3 - 1 | 2 - 0 | Mineros de Guayana | ||||||
15 Nov 2020 19:00 | FT | Trujillanos FC | 1 - 2 | 1 - 0 | Deportivo Lara | ||||||
15 Nov 2020 21:15 | FT | Zamora Barinas | 2 - 0 | 0 - 0 | Aragua | ||||||
15 Nov 2020 23:15 | FT | Carabobo | 0 - 2 | 0 - 0 | Deportivo La Guaira | ||||||
Paraguayan Primera Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 00:30 | Sol De America | ? - ? | ? - ? | Ca River Plate Asuncion | |||||||
15 Nov 2020 20:15 | FT | Sol De America | 2 - 3 | 1 - 2 | Ca River Plate Asuncion | ||||||
15 Nov 2020 21:30 | Cerro Porteno | ? - ? | ? - ? | Olimpia Asuncion | |||||||
15 Nov 2020 22:30 | FT | Libertad Asuncion | 0 - 2 | 0 - 0 | Nacional Asuncion | ||||||
Ireland Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 14:30 | FT | Shelbourne | 0 - 1 | 0 - 0 | Longford Town | ||||||
Brisbane Premier emier League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 08:00 | FT | Taringa Rovers | 0 - 3 | 0 - 2 | Toowong | ||||||
15 Nov 2020 08:00 | FT | Acacia Ridge | 4 - 2 | 2 - 1 | North Star | ||||||
15 Nov 2020 08:00 | FT | The Gap BPL | 1 - 4 | 1 - 3 | Bayside United | ||||||
Czech Republic 2. Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Viktoria Zizkov | 0 - 2 | 0 - 1 | Fotbal Trinec | ||||||
Sweden Div 2 Norrland results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Sandvikens IF | 3 - 1 | 3 - 0 | Nykopings BIS | ||||||
15 Nov 2020 14:30 | FT | Vasalunds IF | 3 - 2 | 1 - 1 | Karlslunds If Hfk | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Tegs Thoren ff | 0 - 1 | 0 - 0 | Brommapojkarna | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | IFK Lulea | 1 - 3 | 0 - 1 | Sollentuna United FF | ||||||
Norway Adeccoligaen results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Grorud IL | 1 - 6 | 0 - 3 | Raufoss | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | KFUM Oslo | 1 - 1 | 0 - 1 | Ranheim IL | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Asane Fotball | 2 - 2 | 1 - 1 | Kongsvinger | ||||||
15 Nov 2020 14:30 | FT | Ham-Kam | 1 - 1 | 0 - 0 | Strommen | ||||||
15 Nov 2020 14:30 | FT | Sandnes Ulf | 2 - 1 | 1 - 0 | Sogndal | ||||||
15 Nov 2020 14:30 | FT | Stjordals Blink | 0 - 0 | 0 - 0 | Oygarden | ||||||
15 Nov 2020 14:30 | FT | Tromso IL | 1 - 0 | 0 - 0 | Jerv | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Ullensaker/Kisa IL | 1 - 0 | 0 - 0 | Lillestrom | ||||||
Ukraine Division 2 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Hirnyk Sport | 0 - 2 | 0 - 1 | Polessya Zhitomir | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Kremin Kremenchuk | 1 - 0 | 0 - 0 | Krystal Kherson | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Nyva Ternopil | 0 - 0 | 0 - 0 | Mfk Vodnyk Mikolaiv | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Prykarpattya Ivano Frankivsk | 1 - 0 | 1 - 0 | Alians Lypova Dolyna | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Veres Rivne | 2 - 0 | 1 - 0 | Volyn | ||||||
15 Nov 2020 12:55 | FT | Obolon Kiev | 5 - 0 | 1 - 0 | Fk Avanhard Kramatorsk | ||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Chernomorets Odessa | 2 - 0 | 0 - 0 | Metalist 1925 Kharkiv | ||||||
Uzbekistan Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 09:00 | FT | Navbahor Namangan B | 1 - 2 | 0 - 1 | Lokomotiv Bfk | ||||||
15 Nov 2020 09:00 | FT | Turon Nukus | 0 - 2 | 0 - 0 | Neftchi Fargona | ||||||
15 Nov 2020 09:30 | FT | Yangiyer | 4 - 0 | 1 - 0 | Bunyodkor 2 | ||||||
15 Nov 2020 09:30 | FT | Pakhtakor Ii | 2 - 0 | 1 - 0 | Fk Gijduvon | ||||||
15 Nov 2020 09:30 | FT | Aral Nukus | 4 - 0 | 2 - 0 | Yashnobod | ||||||
15 Nov 2020 10:00 | FT | Chigatoy | 3 - 1 | 1 - 1 | Jizzakh Bars | ||||||
Czech Republic U19 League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:30 | Ceske Budejovice u19 | ? - ? | ? - ? | Hradec Kralove u19 | |||||||
15 Nov 2020 12:30 | Opava U19 | ? - ? | ? - ? | Sparta Praha U19 | |||||||
Serbia Prva Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Buducnost Dobanovci | 0 - 1 | 0 - 0 | Kabel Novi Sad | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Kolubara | 1 - 0 | 1 - 0 | Zarkovo | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Sloga Kraljevo | 1 - 1 | 0 - 1 | Radnicki Sremska Mitrovica | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Trajal Krusevac | 0 - 0 | 0 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||
Estonia Esi Liiga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Vandra Jk Vaprus | 0 - 4 | 0 - 1 | Tallinna Levadia 2 | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 09:00 | Pribram B | ? - ? | ? - ? | Kraluv Dvur | |||||||
15 Nov 2020 09:15 | Sigma Olomouc B | ? - ? | ? - ? | Viktoria Otrokovice | |||||||
15 Nov 2020 09:15 | Slovacko Ii | ? - ? | ? - ? | Unicov | |||||||
15 Nov 2020 09:15 | Velke Mezirici | ? - ? | ? - ? | Banik Ostrava B | |||||||
15 Nov 2020 09:15 | Sparta Praha B | ? - ? | ? - ? | Rakovnik | |||||||
15 Nov 2020 09:30 | Karlovy Vary Dvory | ? - ? | ? - ? | Benesov | |||||||
15 Nov 2020 12:30 | Sokol Hostoun | ? - ? | ? - ? | Fk Loko Vltavin | |||||||
Chinese Football League Divison 2 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Yiteng FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Xian Youkeduo | ||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Shanxi Xindu | 0 - 1 | 0 - 0 | Hubei Chufeng Heli | ||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Trung Quốc U19 | 2 - 0 | 1 - 0 | Guangxi Baoyun | ||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Qingdao Jonoon | 4 - 1 | 1 - 0 | Shenzhen Baoan Xg | ||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Hebei Elite | 0 - 1 | 0 - 1 | Xian Daxing Chongde | ||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Qingdao Red Lions | 1 - 2 | 0 - 2 | Nanjing Fengfan | ||||||
Thailand Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Ranong United | 1 - 1 | 1 - 1 | Jl Chiangmai United | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Udon Thani | 1 - 1 | 0 - 1 | Lampang Fc | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Khonkaen FC | 2 - 3 | 2 - 2 | Navy | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Phrae United | 2 - 0 | 0 - 0 | Kasetsart University FC | ||||||
Japan Women Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 03:00 | FT | Nữ Cerezo Osaka Sakai | 2 - 0 | 1 - 0 | Nữ Inac Kobe | ||||||
Japan Women Division 2 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Yamato Sylphid Womens | 1 - 0 | 1 - 0 | Nữ B Kyoto | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Orca Kamogawa Fc Womens | 4 - 1 | 1 - 1 | Nữ Nippon Sport Science University | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Nữ Setagaya Sfida | 2 - 0 | 1 - 0 | Nữ As Harima Albion | ||||||
German 3. Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | Bayern Munich II | ? - ? | ? - ? | Sv Meppen | |||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Dynamo Dresden | 2 - 1 | 1 - 1 | Munchen 1860 | ||||||
German Frauen Bundesliga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Nữ Bayern Munich | 4 - 1 | 2 - 0 | Nữ Wolfsburg | ||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Nữ Sc Sand | 0 - 3 | 0 - 1 | Nữ Hoffenheim | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Nữ Sg Essen Schonebeck | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Sc Freiburg | ||||||
Poland 3. Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Znicz Pruszkow | 1 - 1 | 1 - 0 | Olimpia Elblag | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Hutnik Krakow | 1 - 2 | 0 - 1 | Wigry Suwalki | ||||||
Poland Centralna Liga Juniorow results |
|||||||||||
15 Nov 2020 10:00 | FT | Lechia Gdansk Youth | 0 - 2 | 0 - 1 | Arka Gdynia Youth | ||||||
New Zealand Football Championships results |
|||||||||||
15 Nov 2020 01:00 | FT | Hawkes Bay United | 0 - 3 | 0 - 0 | Hamilton Wanderers Sc | ||||||
15 Nov 2020 03:00 | FT | Auckland City | 1 - 0 | 0 - 0 | Eastern Suburbs AFC | ||||||
Italian Women Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:30 | FT | Ac Milan Womens | 1 - 0 | 0 - 0 | Gs Roma Womens | ||||||
Chile Primera Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 00:00 | FT | Audax Italiano | 2 - 0 | 1 - 0 | Coquimbo Unido | ||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Universidad de Concepcion | 2 - 0 | 1 - 0 | Csd Antofagasta | ||||||
15 Nov 2020 19:00 | FT | La Serena | 1 - 0 | 0 - 0 | Huachipato | ||||||
15 Nov 2020 21:30 | FT | Universidad de Chile | 3 - 0 | 1 - 0 | Santiago Wanderers | ||||||
Mexico Primera Divison A results |
|||||||||||
15 Nov 2020 03:00 | FT | Correcaminos Uat | 2 - 3 | 0 - 2 | Morelia | ||||||
Scotland League Cup results |
|||||||||||
15 Nov 2020 16:30 | FT | Hibernian FC | 4 - 1 | 1 - 0 | Dundee | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Sony Sendai FC | 0 - 1 | 0 - 0 | Veertien Mie | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Honda Lock SC | 1 - 1 | 0 - 0 | Yokogawa Musashino | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Verspah Oita | 2 - 1 | 0 - 1 | Tegevajaro Miyazaki | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Mio Biwako Shiga | 0 - 3 | 0 - 1 | Ban Di Tesi Iwaki | ||||||
15 Nov 2020 04:00 | FT | Kagura Shimane | 1 - 0 | 1 - 0 | Maruyasu Industries | ||||||
Malta Premier League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Lija Athletic | 0 - 2 | 0 - 0 | Sirens | ||||||
Malta First Division League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Marsa | 5 - 0 | 2 - 0 | Qormi | ||||||
15 Nov 2020 17:15 | FT | Qrendi | 0 - 3 | 0 - 1 | Marsaxlokk | ||||||
Belarus Pershaya Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Lida | 1 - 5 | 1 - 3 | Fk Orsha | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Smorgon FC | 2 - 1 | 0 - 0 | Sputnik Rechitsa | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Granit Mikashevichi | 1 - 2 | 0 - 2 | Krumkachy | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Naftan Novopolock | 1 - 4 | 1 - 2 | Gomel | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Oshmyany | 2 - 4 | 1 - 1 | Arsenal Dzyarzhynsk | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Kommunalnik Slonim | 1 - 1 | 0 - 0 | Volna Pinsk | ||||||
15 Nov 2020 11:00 | FT | Khimik Svetlogorsk | 0 - 4 | 0 - 2 | Lokomotiv Gomel | ||||||
Romania Liga 2 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 09:00 | FT | Csikszereda Miercurea | 1 - 0 | 1 - 0 | Concordia Chiajna | ||||||
15 Nov 2020 12:30 | FT | Rapid Bucuresti | 2 - 1 | 0 - 0 | Farul Constanta | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | U Craiova 1948 | 1 - 1 | 0 - 0 | Gloria Buzau | ||||||
UEFA Nations League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Slovakia | 1 - 0 | 1 - 0 | Scotland | ||||||
15 Nov 2020 14:00 | FT | Macedonia | 2 - 1 | 1 - 0 | Estonia | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Hà Lan | 3 - 1 | 2 - 0 | Bosnia Herzegovina | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Thổ Nhĩ Kỳ | 3 - 2 | 2 - 1 | Nga | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Bulgaria | 1 - 2 | 0 - 2 | Phần Lan | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Xứ Wales | 1 - 0 | 0 - 0 | CH Ireland | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Georgia | 1 - 2 | 0 - 1 | Armenia | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Belarus | 2 - 0 | 2 - 0 | Lithuania | ||||||
15 Nov 2020 17:00 | FT | Albania | 3 - 1 | 2 - 1 | Kazakhstan | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Italy | 2 - 0 | 1 - 0 | Ba Lan | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Bỉ | 2 - 0 | 2 - 0 | Anh | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Đan Mạch | 2 - 1 | 1 - 0 | Iceland | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | Romania | ? - ? | ? - ? | Na Uy | |||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Áo | 2 - 1 | 0 - 0 | Bắc Ireland | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Séc | 1 - 0 | 1 - 0 | Israel | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Hungary | 1 - 1 | 1 - 1 | Serbia | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Moldova | 0 - 2 | 0 - 2 | Hy Lạp | ||||||
15 Nov 2020 19:45 | FT | Slovenia | 2 - 1 | 0 - 0 | Kosovo | ||||||
Germany Regionalliga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 13:00 | VfB Oldenburg | ? - ? | ? - ? | Oberneuland | |||||||
15 Nov 2020 13:00 | Havelse | ? - ? | ? - ? | Werder Bremen Am | |||||||
15 Nov 2020 14:00 | Drochtersen/assel | ? - ? | ? - ? | Eintracht Norderstedt | |||||||
QLD Division 1 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 06:00 | FT | Sunshine Coast | 1 - 3 | 1 - 2 | Brisbane Wolves | ||||||
15 Nov 2020 08:00 | FT | Mitchelton | 0 - 4 | 0 - 2 | Logan Lightning | ||||||
Australian cloth results |
|||||||||||
15 Nov 2020 07:20 | FT | Ac Carina | 2 - 2 | 1 - 2 | Annerley | ||||||
15 Nov 2020 09:30 | FT | University of Queensland | 1 - 2 | 1 - 0 | Mount Gravatt | ||||||
Belgian First Amateur Division results |
|||||||||||
15 Nov 2020 14:00 | Rupel Boom | ? - ? | ? - ? | KSK Heist | |||||||
15 Nov 2020 14:00 | Royal Knokke | ? - ? | ? - ? | Roeselare | |||||||
15 Nov 2020 14:00 | Royal Fc Liege | ? - ? | ? - ? | Patro Eisden | |||||||
15 Nov 2020 14:00 | Sint Eloois Winkel | ? - ? | ? - ? | Kvk Tienen | |||||||
15 Nov 2020 14:00 | Urs Lixhe Lanaye | ? - ? | ? - ? | Kfc Mandel United | |||||||
Norway 2.Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | Kvik Halden | ? - ? | ? - ? | Brattvag | |||||||
15 Nov 2020 13:00 | FT | Floy Flekkeroy Il | 1 - 4 | 1 - 2 | Asker | ||||||
Denmark - 2.Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | Thisted | ? - ? | ? - ? | Holstebro Bk | |||||||
Austrian Frauen Bundesliga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Usc Landhaus Womens | 2 - 1 | 2 - 1 | Sturm Graz/stattegg Womens | ||||||
Switzerland - 2.Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 16:00 | La Chaux De Fonds | ? - ? | ? - ? | Vevey Sports 05 | |||||||
15 Nov 2020 16:00 | Martigny Sports | ? - ? | ? - ? | Grand Lancy | |||||||
Switzerland - 2.Liga results |
|||||||||||
15 Nov 2020 16:00 | USV Eschen Mauren | ? - ? | ? - ? | Wettswil Bonstetten | |||||||
Montenegro Division 2 results |
|||||||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Jedinstvo Bijelo Polje | 1 - 2 | 0 - 1 | Mornar | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Drezga | 1 - 0 | 1 - 0 | Bokelj Kotor | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Ibar Rozaje | 0 - 4 | 0 - 1 | Berane | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Ofk Igalo | 0 - 2 | 0 - 1 | Grbalj Radanovici | ||||||
15 Nov 2020 12:00 | FT | Arsenal Tivat | 2 - 1 | 1 - 1 | Kom Podgorica | ||||||
Burundi League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 23:30 | FT | Bujumbura City | 0 - 1 | 0 - 0 | Bs Dynamic | ||||||
Ghana Premier League results |
|||||||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Ashanti Gold | 2 - 2 | 2 - 1 | Karela United | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Ebusua Dwarfs | 2 - 2 | 1 - 1 | Elmina Sharks | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Medeama Sc | 1 - 1 | 1 - 0 | Great Olympics | ||||||
15 Nov 2020 15:00 | FT | Wafa | 4 - 3 | 1 - 1 | King Faisal Babes | ||||||
15 Nov 2020 18:00 | FT | Asante Kotoko | 1 - 1 | 0 - 0 | Techiman Eleven Wonders | ||||||
Qatar League Cup results |
|||||||||||
15 Nov 2020 14:15 | FT | Al-Wakra | 1 - 1 | 1 - 0 | Al-Khuraitiat | ||||||
15 Nov 2020 16:30 | FT | Al-Arabi SC | 2 - 2 | 2 - 0 | Al-Sailiya | ||||||
Hong Kong Elite Cup results |
|||||||||||
15 Nov 2020 07:00 | FT | Tai Chung | 1 - 6 | 0 - 3 | Happy Valley | ||||||
15 Nov 2020 09:30 | FT | Eastern A.A Football Team | 3 - 3 | 1 - 0 | Southern District |
Total matches: 236
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
league (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...