soccer results, real-time live scores 21-10-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
Time | Minute | Home | Full-time | Half-time | Away | Analysis | |||||
England Championship results |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | Stoke City | 2 - 2 | 1 - 2 | Barnsley | ||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | Cardiff City | 1 - 1 | 0 - 1 | AFC Bournemouth | ||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | Watford | 3 - 1 | 2 - 1 | Blackburn Rovers | ||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | Sheffield Wed | 1 - 2 | 1 - 2 | Brentford | ||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | Queens Park Rangers | 0 - 2 | 0 - 1 | Preston North End | ||||||
Italy Serie B results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Lecce | 2 - 2 | 0 - 2 | Cremonese | ||||||
Spain Segunda Division B results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:30 | FT | Espanyol | 2 - 0 | 2 - 0 | CD Mirandes | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Las Palmas | 2 - 1 | 0 - 0 | CD Castellon | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | SD Ponferradina | 1 - 0 | 1 - 0 | Tenerife | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | CD Lugo | 3 - 0 | 0 - 0 | Girona | ||||||
21 Oct 2020 20:30 | FT | Fuenlabrada | 0 - 0 | 0 - 0 | UD Logrones | ||||||
21 Oct 2020 20:30 | FT | Almeria | 1 - 1 | 0 - 1 | Cartagena | ||||||
21 Oct 2020 20:30 | Sabadell | ? - ? | ? - ? | Alcorcon | |||||||
Germany Bundesliga 2 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | Hamburger | 3 - 0 | 1 - 0 | Erzgebirge Aue | ||||||
Eredivisie results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:30 | FT | RKC Waalwijk | 1 - 1 | 0 - 0 | Zwolle | ||||||
International Friendly results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Estudiantes La Plata | 3 - 1 | 2 - 0 | Estudiantes Rio Cuarto | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | Tallinna Jk Legion B | ? - ? | ? - ? | Zenit Tallinn | |||||||
USA MLS results |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:50 | FT | Nashville Sc | 3 - 0 | 1 - 0 | Dallas | ||||||
Champions League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:55 | FT | Red Bull Salzburg | 2 - 2 | 1 - 1 | Lokomotiv Moscow | ||||||
21 Oct 2020 17:55 | FT | Real Madrid | 2 - 3 | 0 - 3 | Shakhtar Donetsk | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Bayern Munich | 4 - 0 | 2 - 0 | Atletico Madrid | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Inter Milan | 2 - 2 | 0 - 0 | Monchengladbach | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Manchester City | 3 - 1 | 1 - 1 | Porto | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Olympiakos | 1 - 0 | 0 - 0 | Marseille | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Ajax Amsterdam | 0 - 1 | 0 - 1 | Liverpool | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Midtjylland | 0 - 4 | 0 - 3 | Atalanta | ||||||
Sweden Superettan results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Degerfors IF | 2 - 0 | 2 - 0 | Orgryte | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Norrby IF | 0 - 2 | 0 - 1 | Halmstads | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Dalkurd Ff | 1 - 3 | 0 - 2 | GIF Sundsvall | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Vasteras SK FK | 2 - 1 | 1 - 1 | Akropolis IF | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Osters IF | 2 - 0 | 2 - 0 | Umea FC | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | AFC United | 3 - 2 | 2 - 2 | Trelleborgs FF | ||||||
Brasil Serie B results |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | Operario Ferroviario Pr | 0 - 1 | 0 - 0 | Cruzeiro | ||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | Ponte Preta | 0 - 5 | 0 - 2 | Chapecoense SC | ||||||
21 Oct 2020 20:30 | FT | Figueirense (SC) | 2 - 0 | 1 - 0 | CRB AL | ||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | Cuiaba | 3 - 3 | 1 - 1 | Parana PR | ||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | Sampaio Correa | 1 - 3 | 0 - 2 | Confianca Se | ||||||
Sweden Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | Haninge | 1 - 2 | 1 - 0 | Orebro | ||||||
Portugal Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Tirsense | 2 - 3 | 1 - 1 | Olimpico Montijo | ||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Lourinhanense | 0 - 0 | 0 - 0 | Uniao Santarem | ||||||
Copa Libertadores results |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | Colo Colo | 0 - 1 | 0 - 0 | Jorge Wilstermann | ||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | CA Penarol | 3 - 2 | 1 - 2 | Atletico Paranaense | ||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | Sao Paulo | 5 - 1 | 2 - 1 | Binacional | ||||||
21 Oct 2020 01:30 | FT | River Plate | 3 - 0 | 0 - 0 | Liga Dep. Universitaria Quito | ||||||
21 Oct 2020 23:15 | FT | Racing Club | 2 - 1 | 0 - 0 | Estudiantes Merida | ||||||
21 Oct 2020 23:15 | FT | Nacional Montevideo | 2 - 0 | 2 - 0 | Alianza Lima | ||||||
J-League Division 1 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Vissel Kobe | 1 - 3 | 0 - 2 | Kashima Antlers | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Yokohama F Marinos | 2 - 1 | 1 - 0 | Nagoya Grampus Eight | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Shonan Bellmare | 0 - 0 | 0 - 0 | Sagan Tosu | ||||||
Turkey Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Elazig Belediyespor | 1 - 2 | 1 - 2 | Diyarbakirspor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Kelkit Belediye Hurriyet | 0 - 1 | 0 - 0 | Artvin Hopaspor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Muglaspor | 1 - 1 | 0 - 1 | Kizilcabolukspor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Ofspor | 0 - 1 | 0 - 0 | Yomraspor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Catalca Spor | 0 - 0 | 0 - 0 | Sile Yildizspor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Turk Metal Kirikkale | 1 - 1 | 0 - 1 | Duzcespor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Nevsehirspor Genclik | 1 - 0 | 1 - 0 | Kozan Bldspor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Cizrespor | 2 - 1 | 1 - 0 | Siirt Il Ozle Idaresi Spor | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Sultanbeyli | 1 - 0 | 0 - 0 | Yalovaspor | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Aksarayspor | 1 - 1 | 0 - 0 | Yeilyurt Belediyespor | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Tekirdagspor | 2 - 1 | 1 - 1 | Silivrispor | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | Fethiyespor | 2 - 1 | 1 - 1 | Nazillispor | ||||||
Japanese League Division 2 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:30 | FT | Kyoto Purple Sanga | 1 - 0 | 1 - 0 | Giravanz Kitakyushu | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Tokyo Verdy | 0 - 0 | 0 - 0 | Jubilo Iwata | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Machida Zelvia | 0 - 0 | 0 - 0 | Avispa Fukuoka | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Mito Hollyhock | 1 - 1 | 0 - 0 | Yamagata Montedio | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Matsumoto Yamaga FC | 1 - 1 | 0 - 1 | Omiya Ardija | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Thespa Kusatsu Gunma | 1 - 0 | 0 - 0 | Ventforet Kofu | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Ehime FC | 1 - 4 | 0 - 0 | V-Varen Nagasaki | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | JEF United Ichihara | 2 - 0 | 1 - 0 | Zweigen Kanazawa FC | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Albirex Niigata Japan | 1 - 1 | 0 - 0 | Okayama FC | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Renofa Yamaguchi | 0 - 3 | 0 - 2 | Tokushima Vortis | ||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Tochigi SC | 4 - 1 | 1 - 1 | Ryukyu | ||||||
Russian Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | SKA Energiya Khabarovsk | ? - ? | ? - ? | Rubin Kazan | |||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Veles Moscow | 1 - 3 | 0 - 0 | Ural Yekaterinburg | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Tekstilshchik Ivanovo | 0 - 0 | 0 - 0 | Arsenal Tula | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Yenisey Krasnoyarsk | 1 - 0 | 0 - 0 | Spartak Moscow | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Dinamo Briansk | 0 - 2 | 0 - 1 | Tambov | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Pari Nizhny Novgorod | 1 - 1 | 0 - 0 | FK Khimki | ||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Gazovik Orenburg | 1 - 1 | 1 - 1 | Sochi | ||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Krylya Sovetov Samara | 3 - 0 | 2 - 0 | Rotor Volgograd | ||||||
21 Oct 2020 16:30 | FT | Shinnik Yaroslavl | 1 - 1 | 0 - 0 | Akhmat Grozny | ||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | Chertanovo Moscow | 0 - 4 | 0 - 1 | Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa | ||||||
Greece National A results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:15 | FT | Apollon Smirnis | 1 - 2 | 0 - 2 | Pas Giannina | ||||||
Cyprus 1 Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Doxa Katokopias | 2 - 0 | 0 - 0 | Nea Salamis | ||||||
Poland results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | Legia Warszawa | 2 - 1 | 0 - 0 | Slask Wroclaw | ||||||
Belarus Premier League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | FC Minsk | 2 - 1 | 1 - 0 | Slavia Mozyr | ||||||
Qatar results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:45 | FT | Al Duhail Lekhwia | 1 - 3 | 0 - 2 | Al-Sadd | ||||||
Kazakhstan Super League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 08:55 | FT | Kyzylzhar Petropavlovsk | 1 - 0 | 0 - 0 | Taraz | ||||||
China Premier League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 08:30 | FT | Shenzhen | 1 - 1 | 1 - 0 | Tianjin Teda | ||||||
21 Oct 2020 12:35 | FT | Guangzhou Evergrande FC | 5 - 0 | 2 - 0 | Hebei Hx Xingfu | ||||||
Vietnam First Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 09:00 | FT | Huế | 1 - 1 | 0 - 1 | Đắk Lắk | ||||||
21 Oct 2020 09:30 | FT | Đồng Tháp | 1 - 0 | 0 - 0 | Cần Thơ FC | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Đồng Tâm Long An | 3 - 1 | 1 - 0 | Tây Ninh | ||||||
Estonia results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:10 | FT | Trans Narva | 1 - 2 | 0 - 1 | Flora Tallinn | ||||||
Denmark 1.Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | Skive IK | 1 - 1 | 0 - 1 | Vendsyssel | ||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | Fremad Amager | 5 - 1 | 3 - 0 | Elite 3000 Helsingor | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Herfolge Boldklub Koge | 0 - 1 | 0 - 1 | Fredericia | ||||||
Moldova Divizia Nationala results |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Codru Lozova | 0 - 1 | 0 - 0 | Dacia Buiucani | ||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Cs Petrocub | 2 - 0 | 2 - 0 | Speranta Nisporeni | ||||||
Cyprus Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Aris Limassol | 1 - 4 | 0 - 1 | Ethnikos Achnas | ||||||
Honduras Liga Nacional results |
|||||||||||
21 Oct 2020 22:00 | Marathon | ? - ? | ? - ? | Honduras Progreso | |||||||
Poland - 2. Liga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Radomiak Radom | 2 - 0 | 2 - 0 | Puszcza Niepolomice | ||||||
21 Oct 2020 16:40 | FT | Gornik Leczna | 2 - 0 | 0 - 0 | Arka Gdynia | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | Chrobry Glogow | ? - ? | ? - ? | LKS Nieciecza | |||||||
Australia Queensland State League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Gold Coast United | 1 - 2 | 0 - 1 | Gold Coast Knights | ||||||
21 Oct 2020 10:30 | FT | Brisbane City SC | 0 - 1 | 0 - 1 | Peninsula Power | ||||||
Georgia Pirveli Liga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Shukura Kobuleti | 5 - 0 | 3 - 0 | Aragvi Dusheti | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Merani Martvili | 5 - 2 | 5 - 0 | Shevardeni | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Kataller Toyama | 1 - 1 | 0 - 0 | Vanraure Hachinohe | ||||||
Uzbekistan Professional Football League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Pakhtakor Tashkent | 2 - 0 | 1 - 0 | Sogdiana Jizak | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Nasaf Qarshi | 2 - 0 | 1 - 0 | OTMK Olmaliq | ||||||
Sweden Div 1 Sodra results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Landskrona BoIS | 1 - 2 | 1 - 1 | Lindome GIF | ||||||
Jordan Premier League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | AL-Sareeh | 1 - 2 | 1 - 1 | Al Wihdat Amman | ||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | Al-Faisaly | 1 - 1 | 0 - 1 | Al-Jazeera (Jordan) | ||||||
Estonia Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | Kompanii Marjamaa | 0 - 15 | 0 - 6 | Tartu JK Tammeka | ||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | Tallinn | 0 - 3 | 0 - 1 | Levadia Tallinn | ||||||
Finland Ykkonen results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:30 | FT | Ac Kajaani | 10 - 2 | 5 - 1 | Mypa | ||||||
Bosnia Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Rudar Kakanj | 1 - 6 | 0 - 2 | Borac Banja Luka | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Krupa | 2 - 4 | 0 - 3 | FK Sarajevo | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Rudar Prijedor | 0 - 0 | 0 - 0 | Zvijezda 09 Brgule | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Tuzla City | 3 - 1 | 1 - 0 | Radnik Bijeljina | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FK Velez Mostar | ? - ? | ? - ? | NK Siroki Brijeg | |||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | FK Zeljeznicar | 3 - 0 | 0 - 0 | Gorazde | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Zrinjski Mostar | 4 - 0 | 0 - 0 | FK Slavija | ||||||
Serbia Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Macva Sabac | 1 - 2 | 0 - 0 | FK Metalac Gornji Milanovac | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Semendria 1924 | 1 - 2 | 0 - 2 | Radnicki Nis | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | FK Rad Beograd | 0 - 0 | 0 - 0 | Kolubara | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Kabel Novi Sad | 3 - 4 | 3 - 1 | Radnik Surdulica | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Radnicki Pirot | 0 - 2 | 0 - 0 | Proleter Novi Sad | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Mladost Lucani | 3 - 0 | 2 - 0 | Dinamo Vranje | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Novi Pazar | 1 - 3 | 1 - 1 | Cukaricki | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Trajal Krusevac | 0 - 2 | 0 - 0 | Backa Topola | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | FK Vozdovac Beograd | 2 - 2 | 0 - 2 | Graficar Beograd | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Susica | 0 - 2 | 0 - 0 | Spartak Subotica | ||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Partizan Belgrade | 2 - 0 | 1 - 0 | Backa Backa Palanka | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | FK Javor Ivanjica | 2 - 1 | 2 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||
Venezuela Primera Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:00 | FT | Mineros de Guayana | 3 - 1 | 2 - 1 | Yaracuyanos | ||||||
21 Oct 2020 22:00 | FT | Deportivo Lara | 0 - 0 | 0 - 0 | Academia Puerto Cabello | ||||||
Turkey 2 Ligi A results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Giresunspor | 4 - 3 | 2 - 0 | Adanaspor | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Adana Demirspor | 4 - 2 | 2 - 1 | Umraniyespor | ||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | Altinordu | 2 - 1 | 2 - 1 | Altay Spor Kulubu | ||||||
21 Oct 2020 16:59 | FT | Balikesirspor | 0 - 0 | 0 - 0 | Boluspor | ||||||
Sweden Div 2 Norrland results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | IFK Lulea | 2 - 1 | 1 - 0 | Tegs Thoren ff | ||||||
Ukraine Division 2 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Polessya Zhitomir | 2 - 0 | 1 - 0 | Kremin Kremenchuk | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Krystal Kherson | 1 - 3 | 1 - 1 | Hirnyk Sport | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Mfk Vodnyk Mikolaiv | 0 - 0 | 0 - 0 | Veres Rivne | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Vpk Ahro Shevchenkivka | 0 - 2 | 0 - 1 | Chernomorets Odessa | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Obolon Kiev | 1 - 0 | 1 - 0 | Ahrobiznes Volochysk | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Prykarpattya Ivano Frankivsk | 2 - 1 | 1 - 0 | Nyva Ternopil | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Alians Lypova Dolyna | 0 - 2 | 0 - 1 | Volyn | ||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Metalist 1925 Kharkiv | 2 - 1 | 0 - 0 | Fk Avanhard Kramatorsk | ||||||
Uzbekistan Division 1 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Istiklol Fergana | 1 - 2 | 1 - 1 | Dinamo Samarkand | ||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Navbahor Namangan B | 2 - 0 | 1 - 0 | Yashnobod | ||||||
Czech Republic U19 League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | Brno U19 | ? - ? | ? - ? | Banik Ostrava u19 | |||||||
Faroe Islands Formuladeildin results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | Ki Klaksvik | 1 - 1 | 0 - 0 | B36 Torshavn | ||||||
Latvia Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Jelgava | 0 - 0 | 0 - 0 | FK Ventspils | ||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Spartaks Jurmala | 1 - 3 | 0 - 1 | Liepajas Metalurgs | ||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Fk Valmiera | 1 - 0 | 0 - 0 | Tukums-2000 | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Rigas Futbola Skola | 3 - 2 | 2 - 1 | Riga Fc | ||||||
Slovenia Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | Nd Beltinci | ? - ? | ? - ? | Domzale | |||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Nk Radomlje | 3 - 2 | 0 - 2 | Tabor Sezana | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | Nafta | ? - ? | ? - ? | Fuzinar | |||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Brezice | 3 - 3 | 1 - 1 | NK Olimpija Ljubljana | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | Koper | 1 - 1 | 0 - 1 | NK Aluminij | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | Triglav Gorenjska | ? - ? | ? - ? | NK Publikum Celje | |||||||
Hungary NB 2 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Szegedi Ak | 0 - 1 | 0 - 1 | Gyirmot Se | ||||||
Romania Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Dacia Unirea Braila | 1 - 2 | 0 - 1 | Gloria Buzau | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Sanmartin | 4 - 3 | 2 - 3 | Comuna Recea | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Csa Axiopolis Sport Cernavoda | 0 - 0 | 0 - 0 | Farul Constanta | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Husana Husi | 1 - 0 | 1 - 0 | Csm Focsani | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Acs Ghiroda | 3 - 3 | 1 - 2 | ACS Poli Timisoara | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Concordia Chiajna | 1 - 0 | 0 - 0 | CS Mioveni | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Metaloglobus | 1 - 1 | 0 - 0 | Petrolul Ploiesti | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Municipal Brasov | 0 - 0 | 0 - 0 | Csikszereda Miercurea | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Somuz Falticeni | 0 - 4 | 0 - 1 | Ceahlaul Piatra Neamt | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Acs Ghiroda | 3 - 3 | 1 - 2 | Politehnica Timisoara | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Viitorul Daesti | 1 - 1 | 1 - 0 | Acs Energeticianul | ||||||
21 Oct 2020 12:45 | FT | Mostistea Ulmu | 1 - 2 | 0 - 1 | Dunarea Calarasi | ||||||
Luxembourg National Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | F91 Dudelange | 3 - 0 | 1 - 0 | Etzella Ettelbruck | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | CS Petange | 2 - 0 | 1 - 0 | Victoria Rosport | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Jeunesse Esch | 1 - 4 | 1 - 3 | Differdange 03 | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | Racing Beirut | ? - ? | ? - ? | Rodange 91 | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Wiltz 71 | 1 - 2 | 0 - 2 | Fola Esch | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Una Strassen | 3 - 2 | 2 - 0 | Hostert | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Hamm Rm Benfica | 0 - 2 | 0 - 2 | Us Mondorf-les-bains | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | Progres Niedercorn | ? - ? | ? - ? | Swift Hesperange | |||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Racing Union Luxemburg | 0 - 0 | 0 - 0 | Rodange 91 | ||||||
German 3. Liga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | SpVgg Unterhaching | 0 - 1 | 0 - 1 | MSV Duisburg | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Munchen 1860 | 1 - 2 | 0 - 2 | Saarbrucken | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Viktoria Koln | 3 - 2 | 3 - 1 | Bayern Munich II | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Kaiserslautern | 1 - 1 | 1 - 0 | Ingolstadt 04 | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Hallescher | 4 - 1 | 2 - 1 | Sv Meppen | ||||||
FYR Macedonia Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Struga Trim Lum | 0 - 0 | 0 - 0 | Rabotnicki Skopje | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Bregalnica Stip | 0 - 1 | 0 - 0 | Belasica Strumica | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Kozuv | 1 - 3 | 0 - 2 | Sileks | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | FK Makedonija | 6 - 0 | 3 - 0 | Kamenica Sasa | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Academy Pandev | 1 - 0 | 0 - 0 | Vardar Skopje | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Korzo Prilep | 5 - 0 | 4 - 0 | Pehchevo | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | FK Shkendija 79 | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Rinija Gostivar | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Renova Cepciste | 2 - 2 | 0 - 1 | Pelister Bitola | ||||||
Saudi Arabia Division 1 results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:45 | FT | Al Sahel | 0 - 0 | 0 - 0 | Al Bukayriyah | ||||||
21 Oct 2020 15:45 | FT | Al Khaleej Club | 1 - 0 | 1 - 0 | Al Tai | ||||||
21 Oct 2020 15:55 | FT | Al Shoalah | 0 - 1 | 0 - 0 | Jeddah | ||||||
21 Oct 2020 16:05 | FT | Al Feiha | 3 - 1 | 2 - 1 | Al Nojoom | ||||||
21 Oct 2020 16:15 | FT | Najran | 1 - 3 | 0 - 1 | Al Jabalain | ||||||
Bulgaria Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Sevlievo | 1 - 5 | 1 - 1 | Slavia Sofia | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Yantra Gabrovo | 1 - 6 | 1 - 2 | Cherno More Varna | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Drenovets | 0 - 6 | 0 - 5 | Cska 1948 Sofia | ||||||
21 Oct 2020 15:30 | FT | Pirin Blagoevgrad | 3 - 4 | 2 - 1 | Beroe | ||||||
Hungary Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:30 | FT | Budaorsi Sc | 1 - 3 | 1 - 3 | Csakvari Tk | ||||||
Poland Centralna Liga Juniorow results |
|||||||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Lechia Gdansk Youth | 1 - 2 | 1 - 1 | Gornik Zabrze Youth | ||||||
21 Oct 2020 10:15 | FT | Korona Kielce Youth | 2 - 0 | 1 - 0 | Zaglebie Lubin Youth | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Pogon Szczecin Youth | 2 - 0 | 1 - 0 | Cracovia Krakow Youth | ||||||
Colombia Copa Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | Jaguares De Cordoba | 0 - 1 | 0 - 0 | Deportes Quindio | ||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | Deportivo Pereira | 1 - 0 | 0 - 0 | Tigres FC | ||||||
Montenegro CUP results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Grbalj Radanovici | 0 - 4 | 0 - 2 | Arsenal Tivat | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Bokelj Kotor | 3 - 0 | 0 - 0 | Kom Podgorica | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | OFK Petrovac | 1 - 5 | 0 - 2 | Decic Tuzi | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | FK Buducnost Podgorica | 3 - 1 | 2 - 0 | Rudar Pljevlja | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | FK Sutjeska Niksic | 3 - 0 | 2 - 0 | Jedinstvo Bijelo Polje | ||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Zeta | 8 - 0 | 5 - 0 | Ibar Rozaje | ||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Mladost Podgorica | 2 - 0 | 0 - 0 | Jezero Plav | ||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | Iskra Danilovgrad | 3 - 0 | 3 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | ||||||
Spanish Federacion Cup results |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:00 | FT | Villarrubia Cf | 0 - 1 | 0 - 0 | UCAM Murcia | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | UD Melilla | 2 - 2 | 2 - 2 | Salamanca | ||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Sd Balmaseda | 0 - 2 | 0 - 1 | CD Tropezon | ||||||
Chile Primera Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:00 | FT | Santiago Wanderers | 2 - 1 | 1 - 0 | Csd Antofagasta | ||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | Coquimbo Unido | 0 - 2 | 0 - 1 | Universidad de Concepcion | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Universidad de Chile | 2 - 2 | 2 - 0 | Audax Italiano | ||||||
21 Oct 2020 22:30 | FT | Union Espanola | 1 - 0 | 0 - 0 | Cobresal | ||||||
Mexico Primera Divison A results |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:05 | FT | Morelia | 2 - 1 | 1 - 1 | Mineros De Zacatecas | ||||||
21 Oct 2020 03:05 | FT | Tampico Madero | 1 - 2 | 1 - 1 | Pumas Tabasco | ||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | Tlaxcala | 2 - 1 | 0 - 0 | Cimarrones De Sonora | ||||||
Ecuador Campeonato Serie B results |
|||||||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | Cds Santa Rita | 3 - 1 | 0 - 0 | Gualaceo SC | ||||||
21 Oct 2020 21:00 | FT | 9 De Octubre | 1 - 0 | 0 - 0 | Sociedad Deportivo Quito | ||||||
21 Oct 2020 22:00 | Sociedad Deportivo Quito | ? - ? | ? - ? | Santo Domingo | |||||||
21 Oct 2020 22:00 | Fuerza Amarilla | ? - ? | ? - ? | Cds Santa Rita | |||||||
21 Oct 2020 22:00 | Gualaceo SC | ? - ? | ? - ? | CD Independiente Juniors | |||||||
Malta Premier League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Floriana | 1 - 0 | 1 - 0 | Senglea Athletic | ||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Mosta | 2 - 3 | 2 - 2 | Hibernians FC | ||||||
21 Oct 2020 20:15 | FT | Sliema Wanderers FC | 1 - 2 | 1 - 1 | Gudja United | ||||||
21 Oct 2020 20:15 | Valletta FC | ? - ? | ? - ? | Sirens | |||||||
Malta First Division League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Qormi | 2 - 2 | 2 - 1 | Swieqi United | ||||||
21 Oct 2020 20:15 | FT | St Andrews | 3 - 1 | 0 - 1 | St Georges | ||||||
21 Oct 2020 20:15 | FT | Naxxar Lions | 1 - 2 | 0 - 2 | San Gwann | ||||||
Belarus Pershaya Liga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Naftan Novopolock | 2 - 1 | 2 - 1 | Arsenal Dzyarzhynsk | ||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Fk Orsha | 1 - 3 | 1 - 2 | Kommunalnik Slonim | ||||||
Kosovo Super League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Ballkani | 2 - 0 | 1 - 0 | Kf Drita Gjilan | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Kf Feronikeli | 1 - 2 | 0 - 1 | Kf Prishtina | ||||||
21 Oct 2020 13:00 | FT | Gjilani | 0 - 0 | 0 - 0 | KF Trepca 89 | ||||||
Italy Serie D results |
|||||||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Chieri | 0 - 0 | 0 - 0 | Ac Legnano | ||||||
21 Oct 2020 14:00 | FT | Nocerina | 2 - 0 | 2 - 0 | Sassari Torres | ||||||
Brazil Serie D results |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Ec Pelotas Rs | 1 - 1 | 1 - 0 | Atletico Tubarao Sc | ||||||
21 Oct 2020 19:30 | FT | Coruripe Al | 0 - 2 | 0 - 0 | Central Sc Pe | ||||||
21 Oct 2020 20:00 | FT | Aparecidense Go | 4 - 0 | 0 - 0 | Uniao Rondoniense(MT) | ||||||
21 Oct 2020 21:30 | FT | Galvez Ac | 3 - 1 | 1 - 1 | Ji Parana | ||||||
21 Oct 2020 22:00 | FT | Ferroviaria Sp | 3 - 0 | 2 - 0 | Bangu | ||||||
21 Oct 2020 23:00 | FT | Bahia de Feira BA | 0 - 1 | 0 - 1 | SE do Gama DF | ||||||
USA National Premier Soccer League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | FT | Orlando City B | 1 - 3 | 1 - 1 | Richmond Kickers | ||||||
Germany Regionalliga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 17:00 | SV Lippstadt | ? - ? | ? - ? | Dortmund AM | |||||||
21 Oct 2020 17:30 | SG Sonnenhof Grobaspach | ? - ? | ? - ? | Stuttgart Amateure | |||||||
21 Oct 2020 17:30 | FT | Werder Bremen Am | 4 - 1 | 4 - 0 | Oberneuland | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Tus Rot Weiss Koblenz | 0 - 2 | 0 - 2 | Pirmasens | ||||||
21 Oct 2020 18:00 | FT | Vfl Wolfsburg Youth | 1 - 3 | 0 - 2 | BSV Rehden | ||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | LR Ahlen | 2 - 2 | 2 - 2 | Wegberg Beeck | ||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | Fortuna Koln | 4 - 1 | 2 - 1 | Bonner sc | ||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | RW Oberhausen | 3 - 1 | 0 - 0 | Sportfreunde Lotte | ||||||
21 Oct 2020 18:30 | FT | Preuben Munster | 2 - 1 | 2 - 1 | SC Wiedenbruck | ||||||
21 Oct 2020 18:30 | Sv Rodinghausen | ? - ? | ? - ? | TSV Alemannia Aachen | |||||||
Austrian 3.Liga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 15:30 | Sv Leobendorf | ? - ? | ? - ? | Wiener Sportklub | |||||||
21 Oct 2020 19:45 | FT | Trenkwalder Admira Amateure | 2 - 0 | 2 - 0 | Mauerwerk | ||||||
Austrian 3.Liga results |
|||||||||||
21 Oct 2020 16:00 | Wacker Innsbruck Amateure | ? - ? | ? - ? | Svg Reichenau | |||||||
Thai Division 2 League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | Kohkwang | 4 - 2 | 2 - 0 | Royal Thai Flee | ||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | Mahasarakham United | 2 - 1 | 0 - 0 | Khonkaen Mordindang | ||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | Muangkan United | 7 - 0 | 5 - 0 | Saraburi Fc | ||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | Rayong United | 4 - 2 | 2 - 1 | Sa Kaeo | ||||||
21 Oct 2020 09:45 | FT | Kanjanapat Group | 0 - 6 | 0 - 3 | Ang Thong Fc | ||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Assumption Thonburi | 0 - 0 | 0 - 0 | Ayutthaya Fc | ||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Hua Hin City | 1 - 1 | 1 - 0 | Ipe Samut Sakhon | ||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Sri Lanka Air Force | 3 - 1 | 2 - 1 | Samut Prakan | ||||||
21 Oct 2020 10:00 | FT | Surin Khongcheemool | 4 - 2 | 2 - 0 | Nakhon Ratchasima | ||||||
21 Oct 2020 11:00 | Maptaphut Rayong Fc | ? - ? | ? - ? | Chanthaburi Fc | |||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Lamphun Warrior | 1 - 0 | 1 - 0 | See Kwae | ||||||
21 Oct 2020 12:30 | FT | Chachoengsao | 2 - 1 | 2 - 0 | Bankhai United | ||||||
Switzerland 1.Liga Promotion results |
|||||||||||
21 Oct 2020 19:00 | FT | Koniz | 0 - 1 | 0 - 1 | Bavois | ||||||
Cyprus 2 Division results |
|||||||||||
21 Oct 2020 13:30 | FT | Asil Lysi | 1 - 1 | 1 - 0 | Omonia Aradippou | ||||||
Belarus Reserve League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 11:00 | FT | Dinamo Brest Reserves | 2 - 0 | 0 - 0 | Slutsk Reserves | ||||||
Turkmenistan Premier League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Ahal | 1 - 1 | 1 - 0 | Energetik Mary | ||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Altyn Asyr | 7 - 1 | 3 - 0 | HTTU Asgabat | ||||||
21 Oct 2020 12:00 | FT | Nebitchi | 2 - 0 | 1 - 0 | Merw | ||||||
21 Oct 2020 12:15 | FT | Sagadam | 0 - 0 | 0 - 0 | Kopetdag Asgabat | ||||||
CONCACAF League results |
|||||||||||
21 Oct 2020 01:00 | FT | Arcahaie | 3 - 0 | 0 - 0 | Hankook Verdes | ||||||
21 Oct 2020 03:15 | FT | CD FAS | 1 - 1 | 1 - 0 | Managua |
Total matches: 293
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
league (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...