soccer results, real-time live scores 26-09-2020
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
Time | Minute | Home | Full-time | Half-time | Away | Analysis | |||||
English Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Brighton | 2 - 3 | 1 - 1 | Manchester United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Crystal Palace | 1 - 2 | 1 - 2 | Everton | ||||||
26 Sep 2020 17:30 | FT | West Bromwich | 3 - 3 | 3 - 0 | Chelsea | ||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Burnley | 0 - 1 | 0 - 1 | Southampton | ||||||
England Championship results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Wycombe Wanderers | 0 - 2 | 0 - 2 | Swansea City | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Watford | 1 - 0 | 1 - 0 | Luton Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Millwall | 1 - 1 | 1 - 1 | Brentford | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Cardiff City | 1 - 2 | 0 - 0 | Reading | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Preston North End | 0 - 1 | 0 - 1 | Stoke City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Barnsley | 0 - 0 | 0 - 0 | Coventry | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Derby County | 0 - 4 | 0 - 3 | Blackburn Rovers | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Queens Park Rangers | 1 - 1 | 1 - 1 | Middlesbrough | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Birmingham | 1 - 1 | 0 - 0 | Rotherham United | ||||||
Italy Serie A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Torino | 2 - 4 | 2 - 3 | Atalanta | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Cagliari | 0 - 2 | 0 - 1 | Lazio | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Sampdoria | 2 - 3 | 2 - 1 | Benevento | ||||||
26 Sep 2020 19:45 | FT | Inter Milan | 4 - 3 | 1 - 1 | Fiorentina | ||||||
Italy Serie B results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Brescia | 1 - 1 | 1 - 1 | Ascoli | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Cosenza | 0 - 0 | 0 - 0 | Virtus Entella | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Frosinone | 0 - 2 | 0 - 1 | Empoli | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Lecce | 0 - 0 | 0 - 0 | Pordenone | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Pescara | 0 - 0 | 0 - 0 | Chievo | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Salernitana | 1 - 1 | 0 - 0 | Reggina | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Venezia | 1 - 0 | 1 - 0 | Vicenza | ||||||
Spanish La Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Alaves | 0 - 0 | 0 - 0 | Getafe | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Valencia | 1 - 1 | 1 - 0 | SD Huesca | ||||||
26 Sep 2020 17:30 | FT | Elche | 0 - 3 | 0 - 0 | Real Sociedad | ||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Real Betis | 2 - 3 | 2 - 1 | Real Madrid | ||||||
Spain Segunda Division B results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Zaragoza | 2 - 2 | 1 - 1 | Las Palmas | ||||||
26 Sep 2020 17:15 | FT | Malaga | 1 - 0 | 1 - 0 | Alcorcon | ||||||
26 Sep 2020 17:15 | FT | Sporting de Gijon | 2 - 0 | 0 - 0 | Girona | ||||||
26 Sep 2020 17:15 | FT | UD Logrones | 1 - 1 | 0 - 0 | CD Castellon | ||||||
26 Sep 2020 19:30 | FT | Fuenlabrada | 1 - 0 | 0 - 0 | Albacete | ||||||
Germany Bundesliga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Arminia Bielefeld | 1 - 0 | 0 - 0 | Koln | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Augsburg | 2 - 0 | 1 - 0 | Borussia Dortmund | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Bayer Leverkusen | 1 - 1 | 1 - 1 | RB Leipzig | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Monchengladbach | 1 - 1 | 0 - 0 | Union Berlin | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Mainz 05 | 1 - 4 | 1 - 1 | VfB Stuttgart | ||||||
26 Sep 2020 17:30 | FT | Schalke 04 | 1 - 3 | 0 - 2 | Werder Bremen | ||||||
Germany Bundesliga 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Eintr. Braunschweig | 0 - 0 | 0 - 0 | Holstein Kiel | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Darmstadt | 0 - 0 | 0 - 0 | SSV Jahn Regensburg | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Fortuna Dusseldorf | 1 - 0 | 0 - 0 | Wurzburger Kickers | ||||||
French Ligue 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Saint-Etienne | 0 - 3 | 0 - 1 | Stade Rennais FC | ||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Marseille | 1 - 1 | 0 - 0 | Metz | ||||||
French Ligue 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Toulouse | 3 - 1 | 0 - 0 | Auxerre | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Ajaccio | 1 - 1 | 1 - 0 | Sochaux | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Amiens | 0 - 0 | 0 - 0 | Pau FC | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Chambly | 2 - 1 | 0 - 1 | Chateauroux | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Guingamp | 1 - 0 | 1 - 0 | Grenoble | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Nancy | 0 - 1 | 0 - 0 | Le Havre | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Chamois Niortais | 2 - 2 | 1 - 0 | Paris Fc | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Rodez Aveyron | 2 - 1 | 1 - 0 | Dunkerque | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Valenciennes | 1 - 0 | 1 - 0 | Caen | ||||||
Portugal Primera Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Maritimo | 2 - 1 | 2 - 1 | Desportivo de Tondela | ||||||
26 Sep 2020 18:30 | FT | SL Benfica | 2 - 0 | 1 - 0 | Moreirense | ||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Boavista | 0 - 5 | 0 - 0 | Porto | ||||||
Eredivisie results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Zwolle | 4 - 0 | 1 - 0 | Sparta Rotterdam | ||||||
26 Sep 2020 17:45 | FT | Fortuna Sittard | 3 - 3 | 1 - 1 | AZ Alkmaar | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | SC Heerenveen | 1 - 0 | 1 - 0 | VVV Venlo | ||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Ajax Amsterdam | 2 - 1 | 1 - 0 | Vitesse Arnhem | ||||||
International Friendly results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Ue Cornella | 1 - 0 | 0 - 0 | Sant Andreu | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Algeciras | 0 - 0 | 0 - 0 | UD Melilla | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Chesterfield | 0 - 1 | 0 - 1 | Guiseley | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | TSV Aubstadt | ? - ? | ? - ? | VfR Garching | |||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | SpVgg Bayreuth | 2 - 2 | 2 - 0 | Vfb Eichstatt | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Schweinfurt | 1 - 1 | 0 - 1 | Nurnberg Am | ||||||
26 Sep 2020 13:30 | FT | Stockport County | 2 - 1 | 1 - 1 | Kidderminster | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Dungannon Swifts | 1 - 0 | 1 - 0 | Banbridge Town | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Coleraine | 2 - 3 | 1 - 2 | Annagh United | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Knockbreda | 0 - 3 | 0 - 2 | Larne | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Airdrie United | 1 - 0 | 1 - 0 | Queen of South | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Altrincham | 2 - 2 | 0 - 2 | AFC Fylde | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Bath City | ? - ? | ? - ? | Torquay United | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Portadown FC | 2 - 2 | 1 - 0 | Dundela | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Dagenham and Redbridge | 1 - 0 | 0 - 0 | Chelmsford City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Dorking | 1 - 1 | 0 - 1 | Sutton United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Hearts | 2 - 0 | 1 - 0 | Partick Thistle | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Gateshead | 1 - 4 | 0 - 1 | Hartlepool United FC | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Curzon Ashton | 0 - 0 | 0 - 0 | Halifax Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Crusaders FC | 2 - 0 | 0 - 0 | Ballinamallard United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Maidstone United | 3 - 0 | 1 - 0 | Dover Athletic | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Notts County | 0 - 3 | 0 - 2 | York City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | St Albans City | 2 - 2 | 0 - 1 | Kings Lynn | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | AFC Telford United | ? - ? | ? - ? | Macclesfield Town | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Tonbridge Angels | 2 - 3 | 0 - 2 | Aldershot Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Wealdstone | 0 - 1 | 0 - 0 | Slough Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Arbroath | 3 - 0 | 1 - 0 | Forfar Athletic | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Eastleigh | 2 - 1 | 1 - 0 | Hemel Hempstead Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Cliftonville | 4 - 1 | 1 - 1 | Newry City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Panahaiki-2005 | ? - ? | ? - ? | Thesprotos | |||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Apollon Smirnis | 1 - 1 | 1 - 0 | Ionikos | ||||||
26 Sep 2020 16:45 | FT | Montrose | 1 - 1 | 1 - 0 | Brechin City | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Extremadura | 1 - 1 | 1 - 0 | Don Benito | ||||||
Belgium Jupiler League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:15 | FT | Beerschot AC | 3 - 2 | 1 - 2 | Beveren | ||||||
26 Sep 2020 17:30 | FT | KV Mechelen | 2 - 0 | 0 - 0 | St-Truidense VV | ||||||
26 Sep 2020 19:45 | FT | Gent | 2 - 3 | 0 - 2 | Oud Heverlee | ||||||
Russia Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Tambov | 0 - 2 | 0 - 0 | Spartak Moscow | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Zenit St.Petersburg | 6 - 0 | 2 - 0 | Bashinformsvyaz-Dynamo Ufa | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Sochi | 1 - 1 | 1 - 0 | Krasnodar FK | ||||||
Scotland Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Hamilton FC | 1 - 1 | 0 - 1 | Dundee United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Livingston | 2 - 0 | 2 - 0 | St Johnstone | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | St Mirren | 0 - 1 | 0 - 1 | Kilmarnock | ||||||
Brasil Serie A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 23:00 | FT | Internacional | 1 - 1 | 1 - 1 | Sao Paulo | ||||||
26 Sep 2020 23:00 | FT | Atletico Paranaense | 1 - 0 | 0 - 0 | Bahia | ||||||
Denmark SAS Ligaen results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Midtjylland | 1 - 0 | 1 - 0 | Randers FC | ||||||
Sweden Allsvenskan results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Orebro | 2 - 1 | 1 - 0 | IK Sirius FK | ||||||
USA MLS results |
|||||||||||
26 Sep 2020 20:55 | FT | Nashville Sc | 1 - 1 | 0 - 0 | Houston Dynamo | ||||||
Norway Tippeligaen results |
|||||||||||
26 Sep 2020 17:00 | FT | Molde | 0 - 1 | 0 - 1 | Sandefjord | ||||||
26 Sep 2020 19:30 | FT | Stromsgodset | 0 - 0 | 0 - 0 | Sarpsborg 08 FF | ||||||
Ireland Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Waterford United | 1 - 0 | 1 - 0 | Sligo Rovers | ||||||
26 Sep 2020 19:30 | FT | St Patrick's | 2 - 0 | 1 - 0 | Shelbourne | ||||||
Republic Gambrinus Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Mfk Karvina | 0 - 0 | 0 - 0 | Mlada Boleslav | ||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Teplice | 2 - 1 | 0 - 0 | Banik Ostrava | ||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Zlin | 0 - 1 | 0 - 0 | SK Sigma Olomouc | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Slavia Praha | 3 - 0 | 2 - 0 | Synot Slovacko | ||||||
Sweden Superettan results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Norrby IF | 0 - 2 | 0 - 1 | Degerfors IF | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Dalkurd Ff | 1 - 1 | 1 - 0 | Akropolis IF | ||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | IK Brage | 1 - 2 | 0 - 2 | Osters IF | ||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Halmstads | 2 - 0 | 1 - 0 | Ljungskile SK | ||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Vasteras SK FK | 2 - 2 | 0 - 1 | Jonkopings Sodra IF | ||||||
Turkey Super Lig results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:30 | FT | Kayserispor | 1 - 3 | 0 - 2 | Erzurum BB | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Goztepe | 2 - 2 | 0 - 1 | Gaziantep Buyuksehir Belediyesi | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Hatayspor | 1 - 0 | 0 - 0 | Kasimpasa | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Trabzonspor | 3 - 1 | 3 - 0 | Yeni Malatyaspor | ||||||
England Divison 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Fleetwood Town | 0 - 1 | 0 - 1 | AFC Wimbledon | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Swindon | 4 - 2 | 3 - 1 | Burton Albion FC | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Accrington Stanley | 1 - 4 | 0 - 1 | Oxford United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Sunderland | 1 - 0 | 0 - 0 | Peterborough United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Ipswich | 2 - 0 | 0 - 0 | Rochdale | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Crewe Alexandra | 2 - 0 | 2 - 0 | Milton Keynes Dons | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Northampton Town | 0 - 2 | 0 - 2 | Hull City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Portsmouth | 1 - 2 | 0 - 1 | Wigan Athletic | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Doncaster Rovers | 4 - 1 | 2 - 1 | Bristol Rovers | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Gillingham | 2 - 0 | 1 - 0 | Blackpool | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Plymouth Argyle | 1 - 1 | 1 - 1 | Shrewsbury Town | ||||||
Brasil Serie B results |
|||||||||||
26 Sep 2020 01:30 | FT | Cruzeiro | 0 - 1 | 0 - 0 | Avai | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Figueirense (SC) | 2 - 2 | 1 - 2 | Guarani Sp | ||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | CSA Alagoas AL | 3 - 2 | 2 - 0 | Juventude | ||||||
26 Sep 2020 20:30 | FT | Vitoria Salvador BA | 3 - 1 | 1 - 1 | Oeste FC | ||||||
26 Sep 2020 22:30 | FT | Brasil De Pelotas Rs | 1 - 1 | 0 - 0 | Parana PR | ||||||
26 Sep 2020 23:00 | Sampaio Correa | ? - ? | ? - ? | Nautico PE | |||||||
AFC Champions League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:40 | FT | Al Ahli Jeddah | 1 - 1 | 0 - 1 | Al Ahli Dubai | ||||||
26 Sep 2020 18:45 | FT | Pakhtakor Tashkent | 2 - 1 | 1 - 1 | Esteghlal Tehran | ||||||
Mexico Primera Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 01:30 | FT | Puebla | 3 - 3 | 1 - 2 | Queretaro FC | ||||||
26 Sep 2020 03:30 | FT | Cf Indios De Ciudad Juarez | 0 - 1 | 0 - 1 | Atlas | ||||||
26 Sep 2020 23:00 | FT | Chivas Guadalajara | 2 - 1 | 2 - 1 | Mazatlan | ||||||
Gouden Gids Divisie results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | NAC Breda | 2 - 1 | 1 - 1 | Jong PSV Eindhoven | ||||||
Switzerland National Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Sion | 0 - 0 | 0 - 0 | Young Boys | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Zurich | 2 - 2 | 1 - 1 | Lugano | ||||||
Portugal Cup results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Amares | 0 - 1 | 0 - 0 | Vianense | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Ad Porto Cruz | 1 - 4 | 0 - 1 | Camacha | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Berco | 1 - 2 | 1 - 1 | Vilaverdense | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Beira Mar | 1 - 0 | 0 - 0 | Oliveira Do Hospital | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Gd Braganca | 0 - 1 | 0 - 1 | Limianos | ||||||
Liga de Honora results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | SC Covilha | 2 - 1 | 0 - 1 | Varzim | ||||||
Korea League Classic results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:00 | FT | Suwon Samsung Bluewings | 3 - 1 | 1 - 0 | Seoul | ||||||
Vietnam results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Tp Hồ Chí Minh | 5 - 1 | 3 - 1 | Nam Định | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Quảng Nam | 2 - 2 | 2 - 2 | Hà Nội | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Viettel | 1 - 0 | 0 - 0 | Sài Gòn FC | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Sông Lam Nghệ An | 2 - 0 | 0 - 0 | Hoàng Anh Gia Lai | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Thanh Hóa | 1 - 2 | 0 - 0 | Hồng Lĩnh Hà Tĩnh | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Đà Nẵng | 1 - 0 | 1 - 0 | Hải Phòng | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Quảng Ninh | 2 - 2 | 2 - 0 | Becamex Bình Dương | ||||||
J-League Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:00 | FT | Nagoya Grampus Eight | 3 - 1 | 2 - 0 | Shimizu S-Pulse | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Urawa Red Diamonds | 0 - 2 | 0 - 2 | Yokohama FC | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Vissel Kobe | 4 - 0 | 2 - 0 | Consadole Sapporo | ||||||
Japanese League Division 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:00 | FT | Albirex Niigata Japan | 1 - 1 | 0 - 0 | Ventforet Kofu | ||||||
26 Sep 2020 10:30 | FT | Kyoto Purple Sanga | 2 - 4 | 2 - 0 | Omiya Ardija | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Ehime FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Zweigen Kanazawa FC | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Tokushima Vortis | 1 - 1 | 0 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | ||||||
Greece National A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Volos Nfc | 0 - 0 | 0 - 0 | PAOK Saloniki | ||||||
26 Sep 2020 18:30 | FT | Olympiakos | 2 - 0 | 0 - 0 | Panaitolikos Agrinio | ||||||
Israel Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 19:00 | Maccabi Tel Aviv | ? - ? | ? - ? | Maccabi Netanya | |||||||
Cyprus 1 Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | Apollon Limassol FC | ? - ? | ? - ? | Omonia Nicosia FC | |||||||
26 Sep 2020 16:30 | Nea Salamis | ? - ? | ? - ? | Ermis Aradippou | |||||||
26 Sep 2020 18:30 | FT | AEK Larnaca | 2 - 1 | 1 - 1 | AEL Limassol | ||||||
Ukraine Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Mynai | 0 - 4 | 0 - 2 | Dynamo Kyiv | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Vorskla Poltava | 0 - 0 | 0 - 0 | Illichivets mariupol | ||||||
26 Sep 2020 17:30 | FT | PFC Oleksandria | 4 - 1 | 2 - 0 | Dnipro-1 | ||||||
Romania - Division A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:45 | FT | Clinceni | 2 - 0 | 0 - 0 | Gaz Metan Medias | ||||||
26 Sep 2020 19:30 | FT | Viitorul Constanta | 4 - 1 | 3 - 0 | Astra Ploiesti | ||||||
Austria results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | St.Polten | 1 - 2 | 1 - 2 | Rapid Wien | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Rheindorf Altach | 0 - 2 | 0 - 1 | WSG Wattens | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | SV Ried | 1 - 3 | 0 - 1 | Red Bull Salzburg | ||||||
Thailand results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:45 | FT | Muang Thong United | 2 - 1 | 1 - 0 | Ratchaburi FC | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | BEC Tero Sasana | 1 - 2 | 0 - 1 | Chonburi Shark FC | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Trat Fc | 2 - 3 | 1 - 1 | Port | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Buriram United | 1 - 0 | 1 - 0 | Suphanburi FC | ||||||
Hungary results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:45 | FT | Paksi SE | 4 - 0 | 1 - 0 | MTK Hungaria FC | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | Budafoki Mte | ? - ? | ? - ? | Ferencvarosi TC | |||||||
26 Sep 2020 18:30 | FT | Zalaegerszegi TE | 3 - 1 | 2 - 1 | Diosgyor | ||||||
Poland results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Cracovia Krakow | 2 - 2 | 1 - 2 | Rakow Czestochowa | ||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Lechia Gdansk | 4 - 0 | 3 - 0 | Podbeskidzie | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Jagiellonia Bialystok | 0 - 1 | 0 - 1 | Zaglebie Lubin | ||||||
Serbia results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Cukaricki | 4 - 0 | 1 - 0 | Macva Sabac | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | FK Javor Ivanjica | 1 - 1 | 1 - 1 | Zlatibor Cajetina | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Radnik Surdulica | 4 - 2 | 1 - 1 | FK Rad Beograd | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Backa Topola | 3 - 0 | 2 - 0 | Spartak Subotica | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Mladost Lucani | 0 - 4 | 0 - 1 | Crvena Zvezda | ||||||
Malaysia Super League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Pahang | 2 - 1 | 1 - 1 | Kedah | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Selangor PB | 3 - 3 | 2 - 0 | UiTM | ||||||
Croatia results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Istra 1961 | 1 - 0 | 1 - 0 | HNK Sibenik | ||||||
26 Sep 2020 18:05 | FT | ZNK Osijek | 2 - 1 | 1 - 0 | Hnk Gorica | ||||||
Egypt Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Tanta | 0 - 1 | 0 - 0 | Al Ahly | ||||||
Bulgaria results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:45 | FT | Ludogorets Razgrad | 2 - 0 | 2 - 0 | Beroe | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Botev Plovdiv | 2 - 1 | 2 - 1 | Levski Sofia | ||||||
Slovakia results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | FK Senica | 0 - 2 | 0 - 1 | Spartak Trnava | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Zemplin Michalovce | 2 - 0 | 1 - 0 | FK Pohronie | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Zlate Moravce | 4 - 0 | 3 - 0 | MSK Zilina | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Nitra | 3 - 0 | 2 - 0 | Skf Sered | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Slovan Bratislava | 5 - 0 | 2 - 0 | MFK Ruzomberok | ||||||
Slovenia Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Tabor Sezana | 3 - 1 | 1 - 0 | NK Maribor | ||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Gorica | 2 - 0 | 1 - 0 | NK Aluminij | ||||||
Belarus Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Energetik Bgu Minsk | 1 - 1 | 1 - 0 | Isloch Minsk | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Gorodeya | 1 - 1 | 0 - 0 | Slavia Mozyr | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Torpedo Zhodino | 0 - 1 | 0 - 1 | Neman Grodno | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | BATE Borisov | 2 - 4 | 0 - 1 | Dinamo Brest | ||||||
Wales Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Newi Cefn Druids | 1 - 1 | 1 - 0 | Cardiff Metropolitan | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Penybont | 1 - 5 | 1 - 0 | Bala Town | ||||||
26 Sep 2020 17:45 | FT | Flint Town United | 0 - 1 | 0 - 0 | Barry Town Afc | ||||||
Kazakhstan Super League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Taraz | 0 - 0 | 0 - 0 | Tobol Kostanai | ||||||
Morocco Super League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 19:15 | FT | HUSA Hassania Agadir | 2 - 1 | 1 - 0 | Union Touarga Sport Rabat | ||||||
Bosnia Premijer Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Olimpik Sarajevo | 1 - 4 | 0 - 1 | Borac Banja Luka | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | FK Velez Mostar | 2 - 1 | 1 - 1 | Radnik Bijeljina | ||||||
Estonia results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Viljandi Jk Tulevik | 1 - 1 | 1 - 0 | Kuressaare | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Paide Linnameeskond | 4 - 1 | 2 - 1 | JK Tallinna Kalev | ||||||
Switzerland Challenge League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Wil 1900 | 3 - 1 | 0 - 1 | Thun | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Stade Lausanne Ouchy | 2 - 1 | 0 - 0 | Sc Kriens | ||||||
Denmark 1.Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Skive IK | 0 - 2 | 0 - 0 | Fremad Amager | ||||||
Moldova Divizia Nationala results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Dacia Buiucani | 4 - 0 | 2 - 0 | Dinamo-Auto | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Speranta Nisporeni | 0 - 1 | 0 - 0 | Milsami | ||||||
Armenia Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:15 | FT | Shirak | 0 - 3 | 0 - 1 | Ararat Yerevan | ||||||
Malaysia Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:45 | FT | Ukm | 1 - 2 | 1 - 0 | Pulau Pinang | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Johor Darul Takzim II | 1 - 1 | 1 - 0 | PKNP | ||||||
Costa Rica Primera Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | AD grecia | 0 - 1 | 0 - 1 | Santos De Guapiles | ||||||
26 Sep 2020 23:00 | FT | Guadalupe | 4 - 1 | 3 - 1 | Perez Zeledon | ||||||
Guatemala Liga Nacional results |
|||||||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | CD Malacateco | 1 - 0 | 1 - 0 | Club Comunicaciones | ||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Santa Lucia Cotzumalguapa | 2 - 0 | 1 - 0 | CD Puerto de Iztapa | ||||||
Korea K League Challenge results |
|||||||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Anyang | 0 - 0 | 0 - 0 | Bucheon 1995 | ||||||
26 Sep 2020 10:30 | FT | Suwon FC | 1 - 0 | 0 - 0 | Seoul E Land | ||||||
Ecuador Copa Pilsener A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 20:45 | FT | Mushuc Runa | 2 - 1 | 1 - 1 | Guayaquil City | ||||||
26 Sep 2020 23:00 | FT | Olmedo Riobamba | 3 - 2 | 2 - 0 | Sociedad Deportiva Aucas | ||||||
Poland - 2. Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:40 | FT | Miedz Legnica | 1 - 1 | 0 - 1 | Korona Kielce | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Gornik Leczna | 2 - 1 | 2 - 0 | Radomiak Radom | ||||||
Colombia Copa Mustang results |
|||||||||||
26 Sep 2020 00:00 | FT | Jaguares De Cordoba | 2 - 0 | 2 - 0 | La Equidad | ||||||
26 Sep 2020 02:05 | FT | Deportiva Once Caldas | 2 - 0 | 1 - 0 | Atletico Nacional | ||||||
26 Sep 2020 22:00 | FT | Atletico Bucaramanga | 1 - 1 | 0 - 0 | Patriotas | ||||||
Austria Erste Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Austria Lustenau | 0 - 1 | 0 - 0 | Superfund Pasching | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | SKU Amstetten | 3 - 3 | 3 - 0 | Dornbirn | ||||||
Russia Div 2 West results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Murom | 1 - 1 | 0 - 1 | Rodina Moskva | ||||||
Ukraine U21 Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Desna Chernihiv U21 | 1 - 1 | 0 - 1 | Rukh Vynnyky U21 | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Lviv U21 | 1 - 1 | 0 - 1 | Zorya U21 | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Shakhtar Donetsk U21 | 8 - 0 | 3 - 0 | Olimpic Donetsk U21 | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Kolos Kovalivka U21 | 6 - 0 | 2 - 0 | Inhulets Petrove U21 | ||||||
Australia Queensland State League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 08:15 | FT | Capalaba | 3 - 0 | 2 - 0 | Redlands United FC | ||||||
26 Sep 2020 08:30 | FT | Brisbane City SC | 1 - 2 | 0 - 1 | Brisbane Strikers | ||||||
South Australian Super League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Cumberland United | 2 - 1 | 1 - 0 | Adelaide Olympic | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Adelaide Comets FC | 4 - 0 | 2 - 0 | Adelaide Raiders SC | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Para Hills Knights | 2 - 3 | 1 - 1 | Campbelltown City SC | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Adelaide United Fc Youth | 1 - 1 | 1 - 1 | Adelaide Blue Eagles | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Adelaide City FC | 1 - 1 | 0 - 0 | Modbury Jets | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | North Eastern Metrostars | 1 - 5 | 1 - 2 | Croydon Kings | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:00 | FT | Fukushima United FC | 0 - 2 | 0 - 1 | Blaublitz Akita | ||||||
Belgium - 2e Klasse results |
|||||||||||
26 Sep 2020 19:45 | FT | Standard Wetteren | 3 - 1 | 0 - 0 | St Gilloise | ||||||
Uzbekistan Professional Football League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Navbahor Namangan | 0 - 0 | 0 - 0 | Nasaf Qarshi | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | OTMK Olmaliq | 2 - 1 | 0 - 1 | Qizilqum Zarafshon | ||||||
Sweden Div 1 Sodra results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Karlskrona | 3 - 0 | 1 - 0 | Qviding FIF | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Torns IF | 1 - 0 | 0 - 0 | Motala AIF | ||||||
Finland Ykkonen results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Kpv | 0 - 1 | 0 - 1 | VPS Vaasa | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Ac Kajaani | ? - ? | ? - ? | Mypa | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Musa | 1 - 1 | 0 - 0 | Mp Mikkeli | ||||||
26 Sep 2020 16:30 | FT | Gnistan | 2 - 1 | 2 - 0 | Sjk Akatemia | ||||||
Colombia Copa Premier results |
|||||||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Llaneros FC | 1 - 1 | 1 - 1 | Leones | ||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Universitario De Popayan | 0 - 0 | 0 - 0 | Real Cartagena | ||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Barranquilla | 0 - 1 | 0 - 0 | Inter Palmira | ||||||
Russia Div 2 Ural-Povolzhye results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Orenburg 2 | 1 - 2 | 0 - 1 | Volga Ulyanovsk | ||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Karlbergs BK | 1 - 1 | 0 - 0 | Stockholm Internazionale | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Kungsangens If | 1 - 3 | 1 - 1 | Ifk Lidingo | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Enskede Ik | 5 - 2 | 3 - 1 | Fanna Bk | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Skiljebo SK | 1 - 3 | 0 - 1 | Hudiksvalls Forenade FF | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Kvarnsvedens IK | 0 - 1 | 0 - 0 | Gamla Upsala | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Fagersta Sodra Ik | 1 - 3 | 1 - 1 | Ifk Stocksund | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Enkoping | 3 - 1 | 3 - 1 | Ifk Osterakers | ||||||
Western Australia Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Armadale | 5 - 3 | 4 - 1 | Sorrento | ||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Gwelup Croatia Sc | 0 - 3 | 0 - 1 | Floreat Athena | ||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Cockburn City | 1 - 3 | 0 - 0 | ECU Joondalup | ||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Bayswater City | 1 - 4 | 1 - 2 | Perth SC | ||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Balcatta | 3 - 0 | 3 - 0 | Perth Glory Am | ||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Rockingham City | 2 - 2 | 1 - 1 | Inglewood United | ||||||
Croatia Cup results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Ferdinandovac | 1 - 7 | 1 - 2 | Dinamo Zagreb | ||||||
Republic of Azerbaijan Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Sabail | 2 - 1 | 0 - 1 | Sabah Fk Baku | ||||||
26 Sep 2020 17:15 | FT | FK Inter Baku | 2 - 3 | 1 - 1 | Zira | ||||||
Russia Div 2 Center results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Krasnyy Sgafkst | 1 - 0 | 0 - 0 | FK Zvezda Ryazan | ||||||
Ireland Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Shamrock Rovers ii | 2 - 5 | 0 - 4 | UC Dublin UCD | ||||||
Turkey 2 Ligi A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Umraniyespor | 1 - 3 | 0 - 1 | Istanbulspor | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Akhisar Bld.Geng | 2 - 0 | 0 - 0 | Balikesirspor | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Bursaspor | 1 - 2 | 1 - 1 | Giresunspor | ||||||
Chinese Football League Divison 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 08:30 | FT | Taizhou Yuanda | 1 - 0 | 0 - 0 | Beijing Renhe | ||||||
26 Sep 2020 12:35 | FT | Jiangxi Beidamen | 1 - 3 | 0 - 1 | Guizhou Zhicheng | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Shenzhen Peng City | 1 - 3 | 0 - 0 | Changchun YaTai | ||||||
Brisbane Premier emier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Taringa Rovers | 2 - 1 | 0 - 0 | Bayside United | ||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | The Gap BPL | 2 - 3 | 2 - 2 | St George Willawong | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Centenary Stormers | 2 - 0 | 2 - 0 | North Star | ||||||
Czech Republic 2. Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Lisen | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Graffin Vlasim | ||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Prostejov | 1 - 1 | 1 - 0 | Fk Mas Taborsko | ||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Fotbal Trinec | 0 - 5 | 0 - 4 | Vysocina Jihlava | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Usti nad Labem | 1 - 1 | 1 - 0 | Chrudim | ||||||
Sweden Div 2 Norrland results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Orebro Syrianska If | 1 - 2 | 0 - 1 | Vasalunds IF | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Friska Viljor | 6 - 1 | 2 - 1 | Sandviks Ik | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Skelleftea Ff | 2 - 0 | 1 - 0 | IFK Ostersund | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Stode If | 4 - 1 | 1 - 1 | Moron Bk | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Notvikens Ik | 1 - 0 | 0 - 0 | Gottne If | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Taftea Ik | 3 - 2 | 1 - 1 | Ytterhogdal Ik | ||||||
Ukraine Division 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Krystal Kherson | 1 - 2 | 1 - 0 | Metalist 1925 Kharkiv | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Polessya Zhitomir | 1 - 1 | 0 - 1 | Prykarpattya Ivano Frankivsk | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Ahrobiznes Volochysk | 2 - 1 | 1 - 0 | Alians Lypova Dolyna | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Vpk Ahro Shevchenkivka | 0 - 3 | 0 - 1 | Hirnyk Sport | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Chernomorets Odessa | 1 - 0 | 0 - 0 | Veres Rivne | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Mfk Vodnyk Mikolaiv | ? - ? | ? - ? | Volyn | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Nyva Ternopil | 1 - 1 | 1 - 1 | Fk Avanhard Kramatorsk | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Kremin Kremenchuk | 1 - 0 | 1 - 0 | Obolon Kiev | ||||||
Norway 2 Division A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | IF Floya | 0 - 1 | 0 - 1 | IL Hodd | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Eidsvold TF | 2 - 0 | 1 - 0 | Alta | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Floro | 2 - 1 | 2 - 0 | Kjelsas IL | ||||||
Norway 2 Division B results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Baerum SK | 1 - 1 | 0 - 0 | Bryne | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Notodden FK | 2 - 1 | 2 - 0 | Nardo | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Floy Flekkeroy Il | 0 - 1 | 0 - 0 | Egersunds IK | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Asker | 5 - 3 | 3 - 1 | Fram Larvik | ||||||
Czech Republic U19 League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 10:00 | Brno U19 | ? - ? | ? - ? | Mfk Karvina U19 | |||||||
26 Sep 2020 10:00 | Meteor Praha U19 | ? - ? | ? - ? | Hradec Kralove u19 | |||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Mlada Boleslav U19 | 2 - 3 | 1 - 1 | Sk Sigma Olomouc u19 | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Viktoria Plzen U19 | 2 - 1 | 0 - 0 | Ceske Budejovice u19 | ||||||
26 Sep 2020 10:15 | FT | Slavia Praha u19 | 3 - 0 | 1 - 0 | Opava U19 | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Pardubice U19 | 4 - 1 | 1 - 0 | Banik Ostrava u19 | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Sparta Praha U19 | 2 - 0 | 2 - 0 | Synot Slovacko U19 | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Pribram U19 | 0 - 2 | 0 - 0 | Zlin U19 | ||||||
Lithuania - 2. Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Hegelmann Litauen | 2 - 0 | 0 - 0 | Dziugas Telsiai | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Panevezys Ii | 1 - 2 | 1 - 1 | Dainava Alytus | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Taip Vilnius | 1 - 4 | 1 - 2 | Nevezis | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Lietava Jonava | 1 - 2 | 1 - 0 | Siauliai | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Bfa | 2 - 1 | 1 - 0 | Fk Zalgiris Vilnius 2 | ||||||
Iceland Ladies Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Nữ Umf Selfoss | 1 - 3 | 0 - 3 | Trottur Reykjavik Womens | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Nữ Umf Selfoss | ? - ? | ? - ? | Throttur Reykjavik Womens | |||||||
26 Sep 2020 16:00 | Nữ Hafnarfjordur | ? - ? | ? - ? | Nữ Thor Ka Akureyri | |||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Nữ Fylkir | 0 - 7 | 0 - 5 | Nữ Valur | ||||||
Georgia Cup results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Samgurali Tskh | 2 - 0 | 1 - 0 | Telavi | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Tbilisi City | 2 - 5 | 0 - 2 | Chikhura Sachkhere | ||||||
Estonia Esi Liiga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | Elva | ? - ? | ? - ? | Flora Tallinn Ii | |||||||
26 Sep 2020 11:00 | Vandra Jk Vaprus | ? - ? | ? - ? | Kohtla Jarve Jk Jarve | |||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Parnu Linnameeskond | 1 - 0 | 1 - 0 | Maardu Fc Starbunker | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Tartu JK Tammeka B | 1 - 5 | 1 - 3 | Parnu Jk | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Tallinna Levadia 2 | 1 - 0 | 1 - 0 | Nomme United | ||||||
Moldova Division 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Flacara Falesti | 2 - 0 | 0 - 0 | Csf Baliti | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Tighina | 1 - 3 | 0 - 0 | Cahul 2005 | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Sireti | 0 - 9 | 0 - 4 | Sucleia | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Victoria Bardar | 0 - 1 | 0 - 0 | Granicerul Glodeni | ||||||
Slovenia 2. Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Jadran Dekani | 0 - 1 | 0 - 0 | NK Ptuj Drava | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Bilje | 5 - 2 | 3 - 1 | Nd Beltinci | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Nk Roltek Dob | 4 - 4 | 2 - 2 | Nafta | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Nk Radomlje | 2 - 1 | 1 - 0 | Brda | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | NK Krka | 4 - 1 | 2 - 1 | Krsko Posavlje | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Brezice | 1 - 0 | 0 - 0 | NK Primorje | ||||||
26 Sep 2020 19:30 | FT | NK Rudar Velenje | 1 - 1 | 0 - 1 | Triglav Gorenjska | ||||||
Iceland Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Leiknir Reykjavik | 3 - 0 | 1 - 0 | Umf Afturelding | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Throttur | 0 - 3 | 0 - 0 | IBV Vestmannaeyjar | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Leiknir F | 2 - 4 | 0 - 0 | Vikingur Olafsvik | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Thor Akureyri | 0 - 2 | 0 - 1 | Fram Reykjavik | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Grindavik | 3 - 1 | 3 - 0 | Magni | ||||||
San Marino Girone A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | SC Faetano | 1 - 2 | 0 - 0 | Sp Cosmos | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | AC Juvenes/Dogana | 0 - 2 | 0 - 0 | Ss Virtus | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | SP La Fiorita | 7 - 2 | 4 - 1 | Cailungo | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | S.S Pennarossa | 1 - 3 | 0 - 2 | Tre Penne | ||||||
Slovakia 2. Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Mfk Nova Dubnica | 1 - 0 | 0 - 0 | MFK Kosice | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Slavoj Trebisov | 2 - 0 | 2 - 0 | KFC Komarno | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Sport Podbrezova | 1 - 2 | 1 - 1 | Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Mfk Skalica | 1 - 1 | 0 - 1 | SKM Puchov | ||||||
FYR Macedonia Prva liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Borec Veles | 0 - 0 | 0 - 0 | Rabotnicki Skopje | ||||||
Korea Challengers League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:00 | FT | Jeonju Citizen | 2 - 3 | 0 - 0 | Cheongju Jikji Fc | ||||||
26 Sep 2020 06:00 | FT | Yangju Citizen Fc | 0 - 1 | 0 - 1 | Pyeongtaek Citizen | ||||||
26 Sep 2020 07:00 | FT | Busan Transpor Tation | 0 - 1 | 0 - 0 | Incheon Korail | ||||||
26 Sep 2020 07:00 | FT | Mokpo City | 1 - 2 | 1 - 0 | Hwaseong Fc | ||||||
26 Sep 2020 07:00 | FT | Cheonan City | 0 - 0 | 0 - 0 | Chuncheon Citizen | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Changwon City | 4 - 0 | 1 - 0 | Gyeongju Citizen Fc | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Gangneung | 2 - 0 | 0 - 0 | Gimpo Fc | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Gimhae City | 1 - 0 | 0 - 0 | Gyeongju KHNP | ||||||
England Divison 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Bolton Wanderers | 0 - 2 | 0 - 0 | Newport County | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Port Vale | 0 - 0 | 0 - 0 | Harrogate Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Oldham Athletic | 2 - 3 | 1 - 2 | Crawley Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Southend United | 1 - 2 | 1 - 0 | Morecambe | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Salford City | 0 - 0 | 0 - 0 | Forest Green Rovers | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Cheltenham Town | ? - ? | ? - ? | Grimsby Town | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Mansfield Town | 1 - 2 | 1 - 1 | Exeter City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Scunthorpe United | 1 - 0 | 1 - 0 | Carlisle | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Cambridge United | 0 - 0 | 0 - 0 | Tranmere Rovers | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Barrow | 1 - 1 | 0 - 1 | Colchester United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Walsall | ? - ? | ? - ? | Leyton Orient | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Bradford AFC | 2 - 1 | 0 - 1 | Stevenage Borough | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:15 | FT | Pisek | 0 - 0 | 0 - 0 | Karlovy Vary Dvory | ||||||
26 Sep 2020 09:15 | Frydek-mistek | ? - ? | ? - ? | Slovan Rosice | |||||||
26 Sep 2020 09:15 | FT | Viktoria Otrokovice | 4 - 1 | 1 - 1 | Vrchovina | ||||||
26 Sep 2020 09:15 | FT | Fk Loko Vltavin | 1 - 2 | 1 - 1 | Domazlice | ||||||
26 Sep 2020 09:15 | FT | Odra Petrkovice | 3 - 2 | 1 - 1 | Zlin B | ||||||
26 Sep 2020 09:30 | FT | Prepere | 2 - 0 | 1 - 0 | Slovan Velvary | ||||||
26 Sep 2020 09:45 | FT | Rakovnik | 0 - 3 | 0 - 0 | Benesov | ||||||
26 Sep 2020 17:00 | FT | Slavia Kromeriz | 1 - 1 | 1 - 1 | Slovacko Ii | ||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Ahlafors If | 5 - 0 | 1 - 0 | Ifk Amal | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Savedalens IF | 1 - 3 | 0 - 0 | Stenungsunds If | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Grebbestads If | 2 - 3 | 2 - 0 | IK Oddevold | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Ifk Tidaholm | 1 - 1 | 0 - 1 | Ik Gauthiod | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Vargarda Ik | 0 - 2 | 0 - 2 | Lidkopings Fk | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Vanersborgs If | 1 - 1 | 1 - 1 | Nordvarmland Ff | ||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Bk Forward | 5 - 0 | 1 - 0 | Assyriska If I Norrkoping | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Newroz | 2 - 3 | 1 - 1 | Huddinge If | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Atvidabergs FF | 3 - 1 | 3 - 0 | Rynninge IK | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Varmbols Fc | ? - ? | ? - ? | Tyreso Ff | |||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Gute | 1 - 1 | 1 - 0 | Arameisk-syrianska If | ||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Rosengard | 3 - 1 | 2 - 1 | Ksf Prespa Birlik | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Vinbergs If | 1 - 1 | 1 - 1 | IS Halmia | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Ullared | 2 - 1 | 1 - 1 | Bunkeflo IF | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Eslovs Bk | 1 - 2 | 0 - 1 | Vastra Frolunda | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Bk Olympic | 0 - 1 | 0 - 1 | Angelholms FF | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Ifk Malmo | 7 - 0 | 4 - 0 | Assyriska Bk | ||||||
Latvia - 2. Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Fk Dinamo Riga | 6 - 0 | 3 - 0 | Rezekne / Bjss | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Lokomotiv Daugavpils | 6 - 2 | 2 - 1 | Fk Smiltene Bjss | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Super Nova | 0 - 2 | 0 - 1 | Fk Auda Riga | ||||||
Austrian Regionalliga Mitte results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Union Gurten | 1 - 1 | 1 - 0 | Usv St Anna | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Sturm Graz Amat. | 3 - 1 | 2 - 1 | SV Allerheiligen | ||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Jezero Plav | 1 - 0 | 0 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | ||||||
Thailand Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:45 | FT | Lampang Fc | 0 - 0 | 0 - 0 | Khonkaen FC | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Samut Sakhon | 0 - 3 | 0 - 1 | Nong Bua Pitchaya | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Khonkaen United | 3 - 1 | 2 - 1 | Customs Department FC | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Uthai Thani Forest | 0 - 4 | 0 - 1 | Jl Chiangmai United | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Kasetsart University FC | 2 - 0 | 1 - 0 | Navy | ||||||
FYR Macedonia Vtora Fudbalska Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Skopje | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Teteks Tetovo | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Vlazrimi Kicevo | 0 - 0 | 0 - 0 | Ohrid 2004 | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Kf Veleshta | 1 - 1 | 1 - 0 | Korab Debar | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Plackovica | 3 - 0 | 1 - 0 | Rosoman 83 | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Kozuv | 2 - 1 | 1 - 0 | Pobeda Prilep | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Osogovo | 1 - 1 | 0 - 1 | Sloga 1934 Vinica | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Tikves Kavadarci | 1 - 1 | 0 - 0 | Bregalnica Stip | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Kamenica Sasa | 2 - 3 | 0 - 1 | Pehchevo | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Drita | 1 - 3 | 0 - 2 | Fk Rinija Gostivar | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Vardar Forino | 0 - 4 | 0 - 3 | Kadino | ||||||
Japan Women Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 05:00 | FT | Nữ Cerezo Osaka Sakai | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Urawa Reds | ||||||
26 Sep 2020 05:00 | FT | Nữ Vegalta Sendai | 1 - 0 | 1 - 0 | Nữ Kanagawa University | ||||||
26 Sep 2020 07:00 | FT | Nữ Beleza | 3 - 0 | 1 - 0 | Nữ Iga Kunoichi | ||||||
German 3. Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Saarbrucken | 2 - 0 | 1 - 0 | Hansa Rostock | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | MSV Duisburg | 1 - 1 | 0 - 0 | Fsv Zwickau | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Sc Verl | 3 - 0 | 2 - 0 | Bayern Munich II | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Viktoria Koln | 0 - 2 | 0 - 1 | SV Wehen Wiesbaden | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Hallescher | 0 - 2 | 0 - 0 | Ingolstadt 04 | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Munchen 1860 | 1 - 1 | 0 - 0 | 1. Magdeburg | ||||||
German Frauen Bundesliga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Nữ Bayern Munich | 1 - 0 | 0 - 0 | Nữ Sc Freiburg | ||||||
England Northern Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Ashton United | 0 - 0 | 0 - 0 | Bamber Bridge | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Grantham Town | 1 - 2 | 0 - 1 | Atherton Collieries | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Hyde United | 0 - 0 | 0 - 0 | South Shields | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Lancaster City | 1 - 2 | 1 - 1 | Basford Utd | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Matlock Town | 2 - 0 | 0 - 0 | Stafford Rangers | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Mickleover Sports | 1 - 2 | 0 - 1 | Morpeth Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Nantwich Town | 3 - 0 | 1 - 0 | Stalybridge Celtic | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Radcliffe Borough | 1 - 4 | 0 - 3 | Witton Albion | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Scarborough | 0 - 0 | 0 - 0 | Fc United Of Manchester | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Warrington Town AFC | 3 - 0 | 2 - 0 | Gainsborough Trinity | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Whitby Town | 2 - 2 | 0 - 1 | Buxton FC | ||||||
Poland 3. Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Lech Poznan B | 1 - 3 | 0 - 1 | Gornik Polkowice | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Chojniczanka Chojnice | 2 - 0 | 2 - 0 | Blekitni Stargard Szczecinski | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Bytovia Bytow | 0 - 1 | 0 - 1 | Skra Czestochowa | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | GKS Katowice | 2 - 2 | 0 - 1 | Pogon Siedlce | ||||||
26 Sep 2020 16:59 | FT | Sokol Ostroda | 2 - 0 | 0 - 0 | Znicz Pruszkow | ||||||
Switzerland Cup results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Sc Balerna | 1 - 2 | 0 - 0 | Monthey | ||||||
Poland Centralna Liga Juniorow results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Arka Gdynia Youth | 1 - 5 | 1 - 0 | Zaglebie Lubin Youth | ||||||
England Southern Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Gosport Borough | 4 - 0 | 2 - 0 | Farnborough Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Harrow Borough | 1 - 2 | 0 - 0 | Salisbury City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Hendon | 0 - 4 | 0 - 1 | Truro City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Merthyr Town | 0 - 0 | 0 - 0 | Beaconsfield Sycob | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Poole Town | 2 - 1 | 1 - 0 | Hayes&Yeading | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Swindon Supermarine | 1 - 2 | 1 - 1 | Tiverton Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Taunton Town | 2 - 0 | 0 - 0 | Walton Casuals | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Weston Super Mare | 1 - 1 | 1 - 1 | Metropolitan Police | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Wimborne Town | 0 - 1 | 0 - 0 | Chesham United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Yate Town | 4 - 1 | 2 - 0 | Dorchester Town | ||||||
Peru Primera Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 00:00 | FT | Sport Boys Association | 1 - 1 | 1 - 0 | Deportivo Municipal | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Utc Cajamarca | 3 - 0 | 1 - 0 | Cienciano | ||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Carlos Stein | 0 - 2 | 0 - 0 | Alianza Lima | ||||||
26 Sep 2020 21:30 | FT | Binacional | 0 - 1 | 0 - 1 | Carlos A Mannucci | ||||||
England FA Trophy results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Tadcaster Albion | 1 - 3 | 1 - 2 | Marine | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Ossett United | 0 - 2 | 0 - 0 | Ramsbottom United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Market Drayton Town | 0 - 1 | 0 - 0 | Bury | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Cambridge City | 2 - 3 | 0 - 0 | Kidsgrove Athletic | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Soham Town Rangers | 0 - 3 | 0 - 0 | Corby Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Evesham United | 2 - 1 | 0 - 0 | Biggleswade United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | South Park | 0 - 1 | 0 - 0 | Three Bridges | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Waltham Abbey | 3 - 2 | 1 - 1 | Staines Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Hullbridge Sports | 0 - 1 | 0 - 0 | Ashford Town Middx | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Hythe Town | 3 - 0 | 0 - 0 | Chalfont St Peter | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | AFC Sudbury | 1 - 2 | 0 - 0 | Barkingside | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Felixstowe&Walton United | 2 - 1 | 0 - 0 | Great Wakering Rovers | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Northwood | 1 - 1 | 0 - 0 | Basildon United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | AFC Dunstable | 1 - 2 | 0 - 0 | Tooting Mitcham United | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Witham Town | 0 - 2 | 0 - 0 | Hanwell Town | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Melksham Town | 3 - 3 | 0 - 0 | North Leigh | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Cirencester Town | 1 - 1 | 0 - 1 | Paulton Rovers | ||||||
Brazil National Football Tournament U20 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Gremio Youth | 0 - 0 | 0 - 0 | Botafogo Rj Youth | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Palmeiras Youth | 0 - 2 | 0 - 1 | Sport Club Recife Youth | ||||||
Chile Primera Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | Colo Colo | ? - ? | ? - ? | Csd Antofagasta | |||||||
26 Sep 2020 20:00 | FT | Everton CD | 2 - 2 | 0 - 0 | Univ Catolica | ||||||
26 Sep 2020 22:30 | FT | Audax Italiano | 0 - 0 | 0 - 0 | Curico Unido | ||||||
Macao Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Windsor Arch Ka I | 1 - 1 | 1 - 1 | Casa De Portugal | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Psp Macau | 0 - 4 | 0 - 2 | Benfica De Macau | ||||||
Mexico Primera Divison A results |
|||||||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Tlaxcala | 0 - 3 | 0 - 2 | CF Atlante | ||||||
Bulgaria Division 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Yantra Gabrovo | 0 - 1 | 0 - 1 | Septemvri Simitli | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Septemvri Sofia | 1 - 0 | 0 - 0 | Dobrudzha | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Strumska Slava | 3 - 1 | 1 - 1 | Sportist Svoge | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | Vitosha Bistritsa | ? - ? | ? - ? | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | |||||||
Canadian Premier Soccer League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 22:00 | FT | Brantford Galaxy Sc | 2 - 3 | 0 - 0 | Sc Scarborough | ||||||
Ecuador Campeonato Serie B results |
|||||||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Fuerza Amarilla | 0 - 0 | 0 - 0 | Santo Domingo | ||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Gualaceo SC | 1 - 0 | 0 - 0 | Sociedad Deportivo Quito | ||||||
26 Sep 2020 21:00 | FT | Cds Santa Rita | 1 - 1 | 0 - 0 | 9 De Octubre | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 05:00 | FT | Tegevajaro Miyazaki | 1 - 2 | 0 - 0 | Nara Club | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Honda | 1 - 1 | 0 - 0 | Yokogawa Musashino | ||||||
United Soccer League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 22:00 | FT | New York Red Bulls B | 5 - 4 | 2 - 1 | Bethlehem Steel | ||||||
Chile Primera B results |
|||||||||||
26 Sep 2020 17:30 | FT | Deportes Temuco | 3 - 1 | 1 - 0 | Csyd Barnechea | ||||||
Malta Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Birkirkara FC | 0 - 3 | 0 - 0 | Mosta | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Gudja United | 2 - 0 | 1 - 0 | Lija Athletic | ||||||
26 Sep 2020 20:15 | FT | Balzan | 0 - 1 | 0 - 1 | Valletta FC | ||||||
26 Sep 2020 20:15 | FT | Gzira United | 1 - 1 | 0 - 0 | Tarxien Rainbows | ||||||
Malta First Division League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Zebbug Rangers | 1 - 2 | 0 - 0 | Mqabba | ||||||
26 Sep 2020 20:15 | FT | Swieqi United | 2 - 1 | 1 - 0 | St Georges | ||||||
Belarus Pershaya Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Khimik Svetlogorsk | 2 - 1 | 1 - 0 | Fk Orsha | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Kommunalnik Slonim | 2 - 0 | 1 - 0 | Oshmyany | ||||||
26 Sep 2020 13:30 | FT | Sputnik Rechitsa | 5 - 1 | 3 - 0 | Lokomotiv Gomel | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Lida | 2 - 3 | 1 - 1 | Granit Mikashevichi | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Volna Pinsk | 0 - 3 | 0 - 2 | Gomel | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Arsenal Dzyarzhynsk | 1 - 1 | 0 - 1 | Krumkachy | ||||||
Romania Liga 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Cs Aerostar Bacau | 3 - 2 | 0 - 2 | Csikszereda Miercurea | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Pandurii | 1 - 2 | 1 - 1 | CS Mioveni | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Politehnica Timisoara | 2 - 0 | 0 - 0 | Ripensia Timisoara | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Gloria Buzau | 0 - 1 | 0 - 1 | Scolar Resita | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | Unirea 2004 Slobozia | ? - ? | ? - ? | Farul Constanta | |||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Vointa Turnu Magurele | 3 - 2 | 0 - 0 | Concordia Chiajna | ||||||
26 Sep 2020 10:30 | FT | Comuna Recea | 2 - 1 | 0 - 1 | Rapid Bucuresti | ||||||
26 Sep 2020 16:45 | FT | Petrolul Ploiesti | 0 - 1 | 0 - 0 | Dunarea Calarasi | ||||||
Kosovo Super League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | KF Trepca 89 | 1 - 0 | 1 - 0 | Kf Llapi | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Kf Feronikeli | 2 - 2 | 0 - 1 | Kf Drenica Srbica | ||||||
Myanmar National League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Mahar United | 1 - 1 | 0 - 0 | Yadanabon | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Hantharwady United | 2 - 4 | 1 - 0 | Magway | ||||||
South Australian Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Adelaide Panthers | 3 - 1 | 2 - 0 | Western Strikers SC | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Adelaide Victory | 1 - 3 | 0 - 2 | Sturt Lions | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Fulham United | 0 - 1 | 0 - 0 | Playford City Patriots | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | White City Woodville | 3 - 0 | 2 - 0 | Adelaide Vipers | ||||||
26 Sep 2020 10:30 | FT | Adelaide Hills | 3 - 2 | 1 - 2 | Seaford Rangers | ||||||
Australia New South Wales Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 07:00 | FT | Marconi Stallions | 1 - 1 | 0 - 0 | Manly United | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Mt Druitt Town Rangers | 0 - 5 | 0 - 3 | Sydney FC U21 | ||||||
Australia Capital Gatorade Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Canberra | 3 - 1 | 2 - 0 | Gungahlin United | ||||||
Australia New South Wales Northern Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 05:30 | FT | Lambton Jarvis | 3 - 0 | 1 - 0 | Lake Macquarie | ||||||
26 Sep 2020 06:30 | FT | Maitland | 2 - 1 | 0 - 1 | Edgeworth Eagles | ||||||
26 Sep 2020 07:30 | FT | Adamstown Rosebuds | 2 - 2 | 1 - 1 | Valentine | ||||||
USA Women results |
|||||||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Chicago Red Stars Womens | 1 - 1 | 0 - 0 | Washington Spirit Womens | ||||||
26 Sep 2020 20:30 | FT | Utah Royals Womens | 2 - 2 | 2 - 2 | Ol Reign Womens | ||||||
Germany Regionalliga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Hannover 96 Am | 3 - 2 | 1 - 2 | Oberneuland | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Vfl Wolfsburg Youth | 1 - 0 | 0 - 0 | VfB Oldenburg | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | VFB Auerbach | 3 - 2 | 1 - 2 | Zfc Meuselwitz | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | SV Babelsberg 03 | 2 - 1 | 1 - 0 | Tennis Borussia Berlin | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Germania Halberstadt | 0 - 0 | 0 - 0 | Lichtenberg 47 | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Viktoria Berlin 1889 | 3 - 2 | 1 - 0 | Chemie Leipzig | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | LR Ahlen | 2 - 4 | 1 - 1 | SC Wiedenbruck | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Fortuna Koln | 1 - 1 | 0 - 0 | Koln Youth | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | SV Lippstadt | 0 - 3 | 0 - 2 | RW Essen | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | Preuben Munster | ? - ? | ? - ? | TSV Alemannia Aachen | |||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Bayern Alzenau | 3 - 1 | 1 - 0 | Mainz Am | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Ksv Hessen Kassel | 0 - 1 | 0 - 0 | 08 Homburg | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Stuttgart Amateure | 1 - 1 | 0 - 0 | FSV Frankfurt | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Werder Bremen Am | 2 - 0 | 1 - 0 | Vfv Borussia 06 Hildesheim | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Atlas Delmenhorst | 1 - 1 | 0 - 1 | BSV Rehden | ||||||
TAS Premier League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 05:00 | FT | South Hobart | 3 - 6 | 1 - 4 | Hobart Olympia Warriors | ||||||
26 Sep 2020 05:15 | FT | Devonport City Striker | 3 - 1 | 2 - 0 | Kingborough Lions | ||||||
26 Sep 2020 05:30 | FT | Hobart Zebras | 4 - 1 | 2 - 0 | Riverside Olympic | ||||||
26 Sep 2020 07:30 | FT | Launceston City | 1 - 3 | 0 - 1 | Glenorchy Knights | ||||||
Australia New South Wales League 2 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Northern Tiger | 3 - 1 | 1 - 0 | Hakoah Sydney | ||||||
Germany Oberliga NOFV results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Dorfmerkingen | 0 - 0 | 0 - 0 | Villingen | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Stuttgarter Kickers | 2 - 0 | 0 - 0 | Neckarsulmer Sport-Union | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | Sv Alemannia Waldalgesheim | ? - ? | ? - ? | TuS Koblenz | |||||||
QLD Division 1 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Mitchelton | 0 - 0 | 0 - 0 | Rochedale Rovers | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Souths United | 1 - 4 | 0 - 1 | SWQ Thunder | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Southside Eagles | 0 - 3 | 0 - 0 | Logan Lightning | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Western Pride | 2 - 2 | 1 - 2 | Holland Park Hawks | ||||||
Australian cloth results |
|||||||||||
26 Sep 2020 08:00 | FT | Samford Rangers | 2 - 1 | 0 - 1 | University of Queensland | ||||||
26 Sep 2020 09:00 | FT | Virginia United | 0 - 2 | 0 - 0 | The Lakes | ||||||
26 Sep 2020 10:00 | FT | Western Spirit | 2 - 1 | 0 - 0 | Annerley | ||||||
Holland Ligue 3 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Gelders Veenendaalse VV | 0 - 3 | 0 - 3 | Spakenburg | ||||||
26 Sep 2020 13:30 | FT | HHC Hardenberg | 0 - 2 | 0 - 0 | AFC Amsterdam | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | ASWH | 2 - 0 | 2 - 0 | de Treffers | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | IJsselmeervogels | 4 - 3 | 0 - 2 | Volendam Am | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Rijnsburgse Boys | 1 - 1 | 0 - 0 | Scheveningen | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | Koninklijke Hfc | ? - ? | ? - ? | Noordwijk | |||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Jong Sparta Rotterdam | 0 - 1 | 0 - 1 | Quick Boys | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | VV Katwijk | 2 - 2 | 2 - 1 | Kozakken Boys | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | TEC | 3 - 1 | 2 - 0 | Excelsior Maassluis | ||||||
Belgian First Amateur Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 18:30 | Dessel Sport | ? - ? | ? - ? | Kfc Mandel United | |||||||
26 Sep 2020 18:30 | FT | Thes Sport Tessenderlo | 2 - 1 | 0 - 0 | Sint Eloois Winkel | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | La Louviere Centre | 1 - 2 | 1 - 0 | Urs Lixhe Lanaye | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | FT | Patro Eisden | 2 - 2 | 0 - 1 | KSK Heist | ||||||
26 Sep 2020 19:00 | Roeselare | ? - ? | ? - ? | Dender | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Friska Viljor | 6 - 1 | 2 - 1 | Sandviks Ik | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Skelleftea Ff | 2 - 0 | 1 - 0 | IFK Ostersund | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Notvikens Ik | 1 - 0 | 0 - 0 | Gottne If | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | Taftea Ik | ? - ? | ? - ? | Ytterhogdal Ik | |||||||
Finland - Kakkonen Lohko results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | PK-35 | 2 - 0 | 0 - 0 | Pk Keski Uusimaa Pkku | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Japs | 3 - 1 | 1 - 0 | Eps Espoo | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Njs Nurmijarvi | 3 - 3 | 0 - 1 | Kultsu | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Pepo | 3 - 1 | 3 - 0 | Kiffen | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Atlantis | 5 - 1 | 3 - 0 | Jazz | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Fc Espoo | 3 - 3 | 1 - 3 | Kaarinan Pojat | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | P-iirot | 0 - 3 | 0 - 1 | Grifk | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Vaajakoski | 0 - 1 | 0 - 1 | JIPPO | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Kiisto | 1 - 2 | 1 - 1 | Ps Kemi | ||||||
Denmark - 2.Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Sydvest | 2 - 3 | 1 - 1 | Jammerbugt | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Vanlose If | 2 - 0 | 0 - 0 | Avarta | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Vsk Aarhus | 0 - 1 | 0 - 0 | Holbaek | ||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Fa 2000 | 0 - 0 | 0 - 0 | Slagelse Bi | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Dalum | 0 - 0 | 0 - 0 | BK Frem | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Middelfart | 5 - 0 | 3 - 0 | Naesby BK | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | B93 Copenhagen | 3 - 2 | 3 - 1 | Brabrand IF | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Nykobing Falster | 6 - 3 | 3 - 1 | Bronshoj | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Skovshoved | 3 - 0 | 2 - 0 | Ab Tarnby | ||||||
Denmark - 4.Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Avedore IF | 3 - 4 | 2 - 1 | Union Santa Fe | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | IF Skjold Birkerod | ? - ? | ? - ? | Vordingborg | |||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Viby | 1 - 6 | 0 - 4 | Ringkobing | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | Karlslunde | ? - ? | ? - ? | Valby Bk | |||||||
26 Sep 2020 12:00 | Otterup | ? - ? | ? - ? | Greve | |||||||
26 Sep 2020 12:00 | B 1913 Odense | ? - ? | ? - ? | Tarup Paarup If | |||||||
26 Sep 2020 12:15 | If Lyseng | ? - ? | ? - ? | Kjellerup IF | |||||||
26 Sep 2020 13:00 | Herlev IF | ? - ? | ? - ? | Taastrup | |||||||
Austrian 3.Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | SV Austria Salzburg | 2 - 1 | 1 - 1 | Pinzgau Saalfelden | ||||||
Austria Landesliga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | As Koma Elektra | ? - ? | ? - ? | Sv Wienerberger | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Asv Spratzern | 0 - 1 | 0 - 0 | Langenrohr | ||||||
26 Sep 2020 15:30 | Harreither Waidhofen Ybbs | ? - ? | ? - ? | Kremser | |||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | St Margarethen | 1 - 1 | 0 - 1 | Deutschkreutz | ||||||
Switzerland - 2.Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Meyrin | 3 - 1 | 0 - 0 | Martigny Sports | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Naters | 5 - 1 | 0 - 0 | Vevey Sports 05 | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Us Terre Sainte | 0 - 4 | 0 - 0 | La Chaux De Fonds | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Chenois | 1 - 0 | 0 - 0 | Grand Lancy | ||||||
Switzerland - 2.Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | Biel-bienne | ? - ? | ? - ? | Bassecourt | |||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Zug 94 | 2 - 1 | 1 - 1 | Sc Goldau | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Wohlen | 1 - 0 | 1 - 0 | Solothurn | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Sv Muttenz | 2 - 2 | 0 - 0 | Sc Buochs | ||||||
Switzerland - 2.Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | USV Eschen Mauren | 1 - 1 | 0 - 0 | Tuggen | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Gossau | 4 - 0 | 2 - 0 | Red Star Zurich | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Sv Hongg | 5 - 0 | 3 - 0 | Thalwil | ||||||
Czech Group D League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 09:15 | FT | Aritma Praha | 0 - 0 | 0 - 0 | Cesky Brod | ||||||
26 Sep 2020 15:30 | FT | Spolana Neratovice | 5 - 0 | 2 - 0 | Tachov | ||||||
Croatia 2 HNL results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | Dugopolje | ? - ? | ? - ? | Croatia Zmijavci | |||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Kustosija | 0 - 0 | 0 - 0 | Hrvatski Dragovoljac | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Radnik Sesvete | 4 - 0 | 1 - 0 | Solin | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Medjimurje | 4 - 3 | 2 - 1 | Junak | ||||||
26 Sep 2020 18:00 | FT | Zapresic | 0 - 1 | 0 - 0 | Osijek B | ||||||
Cyprus 2 Division results |
|||||||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Agia Napa | 0 - 2 | 0 - 0 | Thoi Lakatamias | ||||||
26 Sep 2020 14:30 | FT | Onisilos Sotiras | 1 - 1 | 1 - 0 | Othellos Athienou | ||||||
Estonia Teine Liiga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Nomme Jk Kalju Ii | 1 - 3 | 0 - 3 | Keila Jk | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Laanemaa Haapsalu | 2 - 0 | 2 - 0 | Viimsi Mrjk | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Voru Jk | 0 - 2 | 0 - 1 | Jk Welco Elekter | ||||||
Tajikistan Vysshaya Liga results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Kuktosh | 2 - 2 | 2 - 1 | Istaravshan | ||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Regar-TadAZ Tursunzoda | 1 - 0 | 0 - 0 | Faizkand | ||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland results |
|||||||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Ifk Karlshamn | 1 - 0 | 0 - 0 | Dalstorps If | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Almeboda/linneryd | 0 - 3 | 0 - 1 | Husqvarna FF | ||||||
26 Sep 2020 13:00 | FT | Nosaby If | 1 - 1 | 0 - 0 | Ik Tord | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Osterlen Ff | 1 - 1 | 0 - 0 | Rappe Goif | ||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Syrianska FC | 1 - 0 | 0 - 0 | Ifo Bromolla If | ||||||
Belarus Division 3 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Ostrovets | 4 - 0 | 1 - 0 | Fc Baranovichi | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Stenles Pinsk | 5 - 2 | 2 - 2 | Ivatsevichi | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | Fc Molodechno | ? - ? | ? - ? | Kronon Stolbtsy | |||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Chayka Zelva | 1 - 2 | 0 - 0 | Bgu Minsk | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Pershiy Regien | 2 - 4 | 1 - 1 | Dinamo Brest Ii | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Shakhtyor Petrikov | 0 - 2 | 0 - 1 | Dnepr Mogilev | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Maxline Vitebsk | 2 - 1 | 1 - 1 | Osipovichy | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Zhlobin | 1 - 4 | 0 - 0 | Smi Autotrans | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Polotsk | 1 - 0 | 0 - 0 | Gorki | ||||||
26 Sep 2020 11:00 | FT | Bumprom Gomel | 3 - 2 | 1 - 2 | Victoria Maryina Gorka | ||||||
Belarus Reserve League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:00 | Belshina Babruisk Reserve | ? - ? | ? - ? | Shakhter Soligorsk Reserves | |||||||
26 Sep 2020 12:00 | FT | Dinamo Minsk Reserves | 0 - 1 | 0 - 0 | Vitebsk Reserves | ||||||
Mexico Youth U20 results |
|||||||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Pumas Unam U20 | 0 - 1 | 0 - 0 | Necaxa U20 | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Chivas Guadalajara U20 | 3 - 1 | 0 - 0 | Mazatlan U20 | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Monterrey U20 | 1 - 1 | 0 - 0 | Tigres Uanl U20 | ||||||
Burundi League results |
|||||||||||
26 Sep 2020 12:30 | FT | Athletico Olympic | 3 - 2 | 1 - 2 | Inter Stars | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Aigle Noir | 2 - 0 | 1 - 0 | Muzinga | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Kayanza Utd | 1 - 1 | 1 - 0 | Bs Dynamic | ||||||
26 Sep 2020 14:00 | FT | Royal Muramvya | 0 - 3 | 0 - 0 | Bujumbura City | ||||||
26 Sep 2020 15:00 | FT | Rukinzo | 1 - 1 | 1 - 1 | Le Messager Ngozi | ||||||
Qatar League Cup results |
|||||||||||
26 Sep 2020 16:00 | FT | Al-Sailiya | 1 - 5 | 1 - 2 | Al Khor SC | ||||||
26 Sep 2020 18:15 | FT | Al-Wakra | 1 - 1 | 1 - 0 | Qatar SC |
Total matches: 690
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | ||||
4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 |
11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 |
18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 |
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
league (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...