calendriers de football 08-06-2019
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
temps | Minute | home | plein temps | la mi-temps | a l'extérieur | analyse | |||||
Spain Segunda Division B calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Albacete | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Cordoba C.F. | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Mallorca | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cadiz | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Alcorcon | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Elche | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Oviedo | |||||||
International Friendly calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:15 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Panama | |||||||
08 Jun 2019 01:10 | FT | 5 - 1 | 2 - 0 | Nicaragua | |||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Naftan Novopolock | |||||||
08 Jun 2019 12:45 | FT | 4 - 3 | 1 - 0 | Solomon Islands | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Jelgava | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Torpedo Zhodino | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Zimbabwe | |||||||
Brasil Serie A calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:30 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Internacional | |||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Atletico Paranaense | |||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Corinthians Paulista | |||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fortaleza | |||||||
08 Jun 2019 23:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bahia | |||||||
USA MLS calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Sporting Kansas City | |||||||
08 Jun 2019 21:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Dallas | |||||||
Ireland Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 19:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Derry City | |||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | St Patrick's | |||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Dundalk | |||||||
Sweden Superettan calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Mjallby AIF | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Degerfors IF | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ik Frej Taby | |||||||
Brasil Serie B calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 01:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Botafogo Sp | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Figueirense (SC) | |||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Operario Ferroviario Pr | |||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Vila Nova (GO) | |||||||
08 Jun 2019 22:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Parana PR | |||||||
Sweden Cup calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Hoganas Bk | |||||||
Argentina Primera B Nacional calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 21:10 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Central Cordoba Sde | |||||||
Japanese League Division 2 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Yamagata Montedio | |||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Okayama FC | |||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Albirex Niigata Japan | |||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Kyoto Purple Sanga | |||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Machida Zelvia | |||||||
08 Jun 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Yokohama FC | |||||||
08 Jun 2019 11:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Zweigen Kanazawa FC | |||||||
EURO calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Xứ Wales | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Albania | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Bắc Ireland | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Hungary | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Andorra | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 9 - 0 | 4 - 0 | San Marino | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Bosnia Herzegovina | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Liechtenstein | |||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Đức | |||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Pháp | |||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Đảo Síp | |||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Kazakhstan | |||||||
08 Jun 2019 19:45 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Italy | |||||||
Ukraine Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Chernomorets Odessa | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 0 - 3 | 1 - 1 | Karpaty Lviv | |||||||
Morocco Super League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | OCK Olympique de Khouribga | |||||||
China Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:35 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | HeNan | |||||||
FIFA World Cup U20 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 16:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Ecuador U20 | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Senegal U20 | |||||||
EURO U21 Qualifying calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 10 - 0 | 2 - 0 | Gibraltar U21 | |||||||
Australia Queensland State League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 5 - 2 | 2 - 1 | SWQ Thunder | |||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 2 | Eastern Suburbs | |||||||
South Australian Super League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Adelaide Olympic | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Para Hills Knights | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Adelaide Comets FC | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Adelaide United Fc Youth | |||||||
Japan Football League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | AC Nagano Parceiro | |||||||
Sweden Div 1 Sodra calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | IFK Varnamo | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Utsiktens BK | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Landskrona BoIS | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Assyriska Turab Ik Jkp | |||||||
Estonia Cup calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:45 | FT | 5 - 1 | 0 - 0 | Rumori Calcio B | |||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Valbo Ff | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Gamla Upsala | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Enkoping | |||||||
Western Australia Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Stirling Lions | |||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Sorrento | |||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Perth SC | |||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 0 - 6 | 0 - 2 | Floreat Athena | |||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Inglewood United | |||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Balcatta | |||||||
Australia Victorian Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Bentleigh Greens | |||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Altona Magic | |||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | 3 - 5 | 1 - 3 | Oakleigh Cannons | |||||||
08 Jun 2019 10:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Avondale Heights | |||||||
Ireland Division 1 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Shelbourne | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 4 - 2 | 3 - 0 | Athlone | |||||||
08 Jun 2019 18:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Galway United | |||||||
08 Jun 2019 19:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Cobh Ramblers | |||||||
08 Jun 2019 19:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Wexford Youths | |||||||
Chinese Football League Divison 1 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:30 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Shanghai Shenxin | |||||||
Brisbane Premier emier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Brisbane Knights | |||||||
08 Jun 2019 08:20 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | The Gap BPL | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | North Pine | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Toowong | |||||||
08 Jun 2019 10:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Grange Thistle Sc | |||||||
Sweden Div 2 Norrland calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | ? - ? | ? - ? | Ifk Umea | ||||||||
08 Jun 2019 13:00 | ? - ? | ? - ? | Anundsjo If | ||||||||
08 Jun 2019 13:00 | ? - ? | ? - ? | Ytterhogdal Ik | ||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sollentuna United FF | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Nykopings BIS | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Rynninge IK | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Fc Linkoping City | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | ? - ? | ? - ? | Umea Fc Academy | ||||||||
Norway 2 Division B calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Baerum SK | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Floro | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Oppsal | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Platinum | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Caps United Fc | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Harare City | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Chapungu United | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Highlanders Fc | |||||||
Lithuania - 2. Division calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Kupiskis | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 7 | 0 - 5 | Banga Gargzdai | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Nevezis | |||||||
Chile Cup calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Universidad de Chile | |||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Everton CD | |||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Union La Calera | |||||||
08 Jun 2019 20:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Union Espanola | |||||||
08 Jun 2019 22:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Audax Italiano | |||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | O Higgins | |||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cobresal | |||||||
Australia Victorian Division 1 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Langwarrin | |||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Goulburn Valley Suns | |||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | North Geelong Warriors | |||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Geelong Sc | |||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Eastern Lions Sc | |||||||
08 Jun 2019 06:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Box Hill United Sc | |||||||
08 Jun 2019 06:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | St Albans Saints | |||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 1 | Fc Bulleen Lions | |||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Moreland Zebras | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 09:15 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Olympia Radotin | |||||||
08 Jun 2019 09:15 | FT | 4 - 2 | 3 - 1 | Kraluv Dvur | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Benesov | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 7 - 1 | 5 - 0 | Litomerice | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Jiskra Usti Nad Orlici | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Fk Loko Vltavin | |||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ifk Amal | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Lidkopings Fk | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Stenungsunds If | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | IFK Uddevalla | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Vanersborgs If | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Vargarda Ik | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 3 | Nordvarmland Ff | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Assyriska FF | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Haninge | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 6 - 1 | 4 - 0 | Tyreso Ff | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Varmbols Fc | |||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 11:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Angelholms FF | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Onsala Bk | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ifk Malmo | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 7 | 0 - 2 | Qviding FIF | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Bk Olympic | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Gotaland calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Rappe Goif | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Osterlen Ff | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | IFK Hassleholm | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Ifk Berga | |||||||
Latvia - 2. Division calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Fk Smiltene Bjss | |||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Jdfs Alberts | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 3 | Tukums-2000 | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Super Nova | |||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Fk Dinamo Riga | |||||||
Chinese Football League Divison 2 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Hebei Elite | |||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Shenyang Urban | |||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Xian Daxing Chongde | |||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Fujian Transcend | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kun Shan | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Lhasa Urban Construction Investment | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Guangxi Baoyun | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Nanjing Shaye | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Qingdao Red Lions | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Zibo Cuju | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Yanbian Beiguo | |||||||
08 Jun 2019 09:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Zhejiang Yiwu | |||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wuhan Three Towns | |||||||
08 Jun 2019 12:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fujian Tianxin | |||||||
Nigeria Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Ifeanyi Ubah | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Enyimba International | |||||||
08 Jun 2019 19:10 | FT | 3 - 3 | 0 - 0 | Enugu Rangers International | |||||||
Peru Primera Division calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 02:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Alianza Huanuco | |||||||
08 Jun 2019 19:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Carlos A Mannucci | |||||||
08 Jun 2019 21:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Binacional | |||||||
08 Jun 2019 23:55 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sport Huancayo | |||||||
Australia FFA Cup calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 01:00 | FT | 1 - 8 | 1 - 2 | Valentine | |||||||
08 Jun 2019 03:30 | FT | 2 - 7 | 1 - 3 | Maitland | |||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Brisbane Olympic United FC | |||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Broadmeadow Magic | |||||||
08 Jun 2019 10:10 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Logan Lightning | |||||||
Algeria CUP calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Jsm Bejaia | |||||||
Canadian Premier Soccer League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 23:00 | FT | 7 - 2 | 0 - 0 | Csc Mississauga | |||||||
08 Jun 2019 23:30 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Serbian White Eagles | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 01:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cds Santa Rita | |||||||
08 Jun 2019 02:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | CD Independiente Juniors | |||||||
08 Jun 2019 21:00 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | CD Clan Juvenil | |||||||
08 Jun 2019 21:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Manta | |||||||
Japan Football League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Verspah Oita | |||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Sony Sendai FC | |||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Mio Biwako Shiga | |||||||
08 Jun 2019 05:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Suzuka Unlimited | |||||||
United Soccer League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 00:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | New York Red Bulls B | |||||||
08 Jun 2019 03:30 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Tulsa Roughneck | |||||||
08 Jun 2019 22:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Charlotte Independence | |||||||
Paraguay Division 2 calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | 12 De Octubre | |||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rubio Nu Asuncion | |||||||
Belarus Pershaya Liga calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 3 | Belshina Babruisk | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 0 | Ruh Brest | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Fk Orsha | |||||||
08 Jun 2019 15:30 | FT | 6 - 1 | 5 - 1 | Smorgon FC | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Krumkachy | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Lida | |||||||
08 Jun 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sputnik Rechitsa | |||||||
South Australian Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 04:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fulham United | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | White City Woodville | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Western Strikers SC | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Noarlunga United | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Seaford Rangers | |||||||
08 Jun 2019 06:30 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Playford City Patriots | |||||||
Australia New South Wales Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 10:10 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Manly United | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 08:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Riverina Rhinos | |||||||
08 Jun 2019 08:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Woden Weston | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 19:15 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Liniers | |||||||
TAS Premier League calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 05:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Launceston City | |||||||
08 Jun 2019 05:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kingborough Lions | |||||||
08 Jun 2019 07:30 | FT | 0 - 6 | 0 - 4 | Hobart Olympia Warriors | |||||||
Australian cloth calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 07:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Virginia United | |||||||
08 Jun 2019 09:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 1 | Samford Rangers | |||||||
08 Jun 2019 09:10 | FT | 1 - 5 | 1 - 2 | Ipswich City | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 4 - 4 | 2 - 1 | Ifk Umea | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Anundsjo If | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Ytterhogdal Ik | |||||||
08 Jun 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Umea Fc Academy | |||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Rappe Goif | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | IFK Hassleholm | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Ifk Berga | |||||||
08 Jun 2019 13:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Osterlen Ff | |||||||
South Africa Confederations Cup calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Zambia | |||||||
FIFA Women World Cup calendriers |
|||||||||||
08 Jun 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nữ Trung Quốc | |||||||
08 Jun 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Nữ Nam Phi | |||||||
08 Jun 2019 20:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Nữ Nigeria |
total matches: 240
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | |||||
3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |
10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 |
17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 |
24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 |
ligue de football (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):