ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ποδόσφαιρο 10-04-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
Ώρα | Minute | Εντός έδρας | Τελικά | Ημίχρονα | Εκτός έδρας | ανάλυση | |||||
England Championship ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 19:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Reading | |||||||
10 Apr 2019 19:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sheffield United | |||||||
10 Apr 2019 19:45 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Ipswich | |||||||
10 Apr 2019 19:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Wigan Athletic | |||||||
10 Apr 2019 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Queens Park Rangers | |||||||
10 Apr 2019 19:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Aston Villa | |||||||
Germany Bundesliga 2 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 17:45 | FT | 4 - 4 | 2 - 1 | Koln | |||||||
USA MLS ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 01:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Montreal Impact | |||||||
Champions League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Juventus | |||||||
10 Apr 2019 20:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Barcelona | |||||||
Norway Tippeligaen ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 17:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Valerenga | |||||||
10 Apr 2019 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kristiansund BK | |||||||
AFC Champions League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 10:30 | FT | 3 - 3 | 2 - 2 | Shanghai East Asia FC | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Daegu FC | |||||||
10 Apr 2019 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kawasaki Frontale | |||||||
10 Apr 2019 13:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Melbourne Victory FC | |||||||
Switzerland National Liga ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 17:45 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Young Boys | |||||||
Copa Libertadores ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 01:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Palestino | |||||||
10 Apr 2019 01:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Liga Dep. Universitaria Quito | |||||||
10 Apr 2019 01:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Melgar | |||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | CA Huracan | |||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Universidad de Concepcion | |||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 4 - 1 | 4 - 1 | Atletico Mineiro | |||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Zamora Barinas | |||||||
Japan League Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Shonan Bellmare | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kashiwa Reysol | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sagan Tosu | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Oita Trinita | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Jubilo Iwata | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Gamba Osaka | |||||||
10 Apr 2019 11:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | V-Varen Nagasaki | |||||||
10 Apr 2019 11:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Nagoya Grampus Eight | |||||||
Copa do Brasil ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Chapecoense SC | |||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Aparecidense Go | |||||||
10 Apr 2019 23:15 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Luverdense | |||||||
Egypt Premier League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | El Gounah | |||||||
10 Apr 2019 19:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Misr El Maqasah | |||||||
Slovenia Liga ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | NK Publikum Celje | |||||||
10 Apr 2019 15:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | NK Maribor | |||||||
10 Apr 2019 16:59 | FT | 6 - 1 | 2 - 0 | Triglav Gorenjska | |||||||
Morocco Super League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | RCA Raja Casablanca Atlhletic | |||||||
South Africa Premier League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 18:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Black Leopards | |||||||
Armenia Premier League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Alashkert | |||||||
10 Apr 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Gandzasar Kapan | |||||||
Guatemala Liga Nacional ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 22:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | CSD Municipal | |||||||
El Salvador Primera Division ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 22:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Municipal Limeno | |||||||
10 Apr 2019 22:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Cd Chalatenango | |||||||
10 Apr 2019 22:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | CD FAS | |||||||
Latvia - 1. Division ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Daugava Daugavpils | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Rigas Futbola Skola | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 01:05 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | San Telmo | |||||||
Bosnia Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | NK Siroki Brijeg | |||||||
10 Apr 2019 16:59 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Sloga Gornje Crnjelovo | |||||||
Venezuela Primera Division ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Estudiantes Merida | |||||||
Algeria Division 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Na Hussein Dey | |||||||
Iceland Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 20:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 1 | Hamar Hveragerdi | |||||||
Tunisia Division 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Stade Gabesien | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Esperance Sportive de Tunis | |||||||
Uzbekistan Division 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sherdor Samarqand | |||||||
10 Apr 2019 12:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Neftchi Fargona | |||||||
10 Apr 2019 12:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mashal Muborak | |||||||
10 Apr 2019 12:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 0 | Iftixor Oltiariq | |||||||
Faroe Islands Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 13:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Toftir B68 | |||||||
10 Apr 2019 16:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | NSI Runavik | |||||||
10 Apr 2019 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ab Argir | |||||||
10 Apr 2019 18:00 | FT | 1 - 13 | 0 - 7 | Ki Klaksvik | |||||||
10 Apr 2019 18:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Suduroy | |||||||
10 Apr 2019 18:15 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | IF Fuglafjordur | |||||||
10 Apr 2019 19:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | 07 Vestur Sorvagur | |||||||
10 Apr 2019 19:00 | FT | 2 - 6 | 1 - 3 | Vikingur Gotu | |||||||
Serbia Prva Liga ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Backa Topola | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Radnicki 1923 Kragujevac | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | FK Bezanija | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Trajal Krusevac | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Buducnost Dobanovci | |||||||
10 Apr 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Indjija | |||||||
10 Apr 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Zarkovo | |||||||
10 Apr 2019 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | OFK Beograd | |||||||
Belarus Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Shakhter Soligorsk | |||||||
10 Apr 2019 17:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dinamo Minsk | |||||||
Poland Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Lechia Gdansk | |||||||
Albania Super league ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | KF Tirana | |||||||
10 Apr 2019 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | KS Perparimi Kukesi | |||||||
10 Apr 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Luftetari Gjirokaster | |||||||
10 Apr 2019 17:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Teuta Durres | |||||||
10 Apr 2019 17:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Skenderbeu Korca | |||||||
FYR Macedonia Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 14:30 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Brera Strumica | |||||||
10 Apr 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Belasica Strumica | |||||||
Nigeria Premier League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Enugu Rangers International | |||||||
Saudi Arabia Division 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 13:55 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Al Orubah | |||||||
10 Apr 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Al Nahdha | |||||||
10 Apr 2019 14:10 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Abha | |||||||
10 Apr 2019 14:15 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Al Washm | |||||||
10 Apr 2019 16:40 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Al Shoalah | |||||||
Poland 3. Liga ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Widzew lodz | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Korona Kielce Youth | |||||||
Colombia Copa Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 20:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Fortaleza CEIF | |||||||
10 Apr 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Jaguares De Cordoba | |||||||
10 Apr 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Santander | |||||||
10 Apr 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Universitario De Popayan | |||||||
10 Apr 2019 21:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Real Cartagena | |||||||
10 Apr 2019 21:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Bucaramanga | |||||||
10 Apr 2019 22:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Valledupar | |||||||
Australia FFA Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Canberra White Eagles | |||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 0 | Brindabella Blues | |||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 1 - 6 | 0 - 4 | Grange Thistle Sc | |||||||
10 Apr 2019 10:20 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | North Star | |||||||
10 Apr 2019 10:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Southside Eagles | |||||||
10 Apr 2019 10:30 | FT | 8 - 0 | 4 - 0 | Ac Carina | |||||||
10 Apr 2019 10:30 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | St George City | |||||||
10 Apr 2019 10:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Stanmore Hawks | |||||||
10 Apr 2019 10:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Canterbury Bankstown | |||||||
10 Apr 2019 10:35 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Wollongong Wolves | |||||||
10 Apr 2019 10:55 | FT | 2 - 6 | 2 - 1 | Mounties Wanderers | |||||||
Welsh Football League First Division ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 18:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ammanford | |||||||
Argentina Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 21:10 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Atletico Atlanta | |||||||
Algeria Division 2 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Usm Blida | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Jsm Bejaia | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Mc Saida | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Aso Chlef | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Us Biskra | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | A Bou Saada | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Rc Kouba | |||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Usm Annaba | |||||||
Iran League Division 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 13:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Gol Gohar | |||||||
10 Apr 2019 13:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Navad Urmia | |||||||
10 Apr 2019 13:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Aluminium Arak | |||||||
10 Apr 2019 13:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Shahin Bushehr | |||||||
10 Apr 2019 13:15 | FT | 3 - 3 | 0 - 0 | Shahrdari Mahshahr | |||||||
10 Apr 2019 13:15 | FT | 2 - 4 | 0 - 3 | Fajr Sepasi | |||||||
10 Apr 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Oxin Alborz | |||||||
Coppa Italia Lega PRO ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 19:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Viterbese | |||||||
Macao Division 1 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 12:05 | FT | 5 - 1 | 1 - 0 | Sporting Macau | |||||||
10 Apr 2019 14:10 | FT | 1 - 5 | 0 - 2 | Benfica De Macau | |||||||
Angola Girabola League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Recreativo Libolo | |||||||
Romania Liga 2 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Balotesti | |||||||
10 Apr 2019 12:55 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Metaloglobus | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 2 | Pandurii | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Acs Energeticianul | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Politehnica Timisoara | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Cs Aerostar Bacau | |||||||
10 Apr 2019 15:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | Luceafarul Oradea | |||||||
10 Apr 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Scm Argesul Pitesti | |||||||
Australia New South Wales Northern Premier League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 09:30 | FT | 2 - 4 | 2 - 2 | Edgeworth Eagles | |||||||
TAS Premier League ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Hobart Olympia Warriors | |||||||
Kazakhstan Cup ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ |
|||||||||||
10 Apr 2019 09:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Irtysh Pavlodar | |||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Kaisar Kyzylorda | |||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ordabasy | |||||||
10 Apr 2019 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Astana | |||||||
10 Apr 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Kairat Almaty | |||||||
10 Apr 2019 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Tobol Kostanai | |||||||
10 Apr 2019 12:55 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Shakhtyor Karagandy | |||||||
10 Apr 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Zhetysu Taldykorgan |
Σύνολο αγώνων: 153
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
Πρωταθλήματος (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...