cronograma Futebol 10-06-2017
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tempo | Minute | casa | tempo integral | meio tempo | longe | análise | |||||
Spain Segunda Division B Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | SD Huesca | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | CD Lugo | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | UCAM Murcia | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Tenerife | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Girona | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Real Oviedo | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Cadiz | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CF Reus Deportiu | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Getafe | |||||||
International Friendly Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 11:25 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Bangkok United FC | |||||||
10 Jun 2017 11:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Jelgava | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Đan Mạch U21 | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Iraq U23 | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Nữ Estonia | |||||||
10 Jun 2017 17:15 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Nữ Anh | |||||||
10 Jun 2017 17:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Nữ Brazil | |||||||
Brasil Serie A Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 20:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Fluminense | |||||||
10 Jun 2017 23:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Sport Club Recife | |||||||
USA MLS Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 21:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Atlanta United | |||||||
Sweden Superettan Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Gefle IF | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Syrianska FC | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Falkenbergs FF | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Trelleborgs FF | |||||||
Brasil Serie B Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 00:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Londrina (PR) | |||||||
10 Jun 2017 00:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | America MG | |||||||
10 Jun 2017 01:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Goias | |||||||
10 Jun 2017 20:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Guarani Sp | |||||||
10 Jun 2017 20:30 | FT | 4 - 2 | 1 - 1 | Nautico PE | |||||||
10 Jun 2017 20:30 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Ceara | |||||||
10 Jun 2017 20:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Juventude | |||||||
10 Jun 2017 23:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Figueirense (SC) | |||||||
Argentina Primera B Nacional Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nueva Chicago | |||||||
10 Jun 2017 00:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Los Andes | |||||||
Japanese League Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Avispa Fukuoka | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Yokohama FC | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Nagoya Grampus Eight | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Shonan Bellmare | |||||||
African Nations Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 13:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Comoros | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | South Sudan | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mozambique | |||||||
10 Jun 2017 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Mauritania | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ma rốc | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Swaziland | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Namibia | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Nam Phi | |||||||
10 Jun 2017 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kenya | |||||||
10 Jun 2017 18:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Lesotho | |||||||
10 Jun 2017 18:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Congo | |||||||
10 Jun 2017 19:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Angola | |||||||
10 Jun 2017 19:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Guinea | |||||||
10 Jun 2017 20:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Gabon | |||||||
10 Jun 2017 22:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Equatorial Guinea | |||||||
Indonesia Super Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 14:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Perseru Serui | |||||||
AFC Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Chinese Taipei | |||||||
South Africa Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Stellenbosch | |||||||
EURO U21 Qualifying Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Andorra U21 | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 20:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Nacional Potosi | |||||||
10 Jun 2017 22:15 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Sport Boys Warnes | |||||||
Korea K League Challenge Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Anyang | |||||||
10 Jun 2017 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Seoul E Land | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 01:30 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | CD Clan Juvenil | |||||||
10 Jun 2017 02:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | CD El Nacional | |||||||
10 Jun 2017 22:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Liga Dep. Universitaria Quito | |||||||
South Australian Super League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 2 - 3 | 2 - 2 | Para Hills Knights | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 6 - 0 | 1 - 0 | Adelaide United Fc Youth | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | West Adelaide | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Adelaide Blue Eagles | |||||||
10 Jun 2017 10:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Croydon Kings | |||||||
10 Jun 2017 10:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | North Eastern Metrostars | |||||||
Japan Football League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sc Sagamihara | |||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Gainare Tottori | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Azul Claro Numazu | |||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Gamba Osaka U23 | |||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Fukushima United FC | |||||||
10 Jun 2017 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | AC Nagano Parceiro | |||||||
Sweden Div 1 Sodra Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | IK Oddevold | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Landskrona BoIS | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Husqvarna FF | |||||||
Estonia Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 0 - 13 | 0 - 8 | Nomme JK Kalju | |||||||
Finland Ykkonen Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Gnistan | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Grifk | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | AC Oulu | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kpv | |||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Bk Forward | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | IFK Aspudden-Tellus | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 3 | Gamla Upsala | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Habo Ff | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Syrianska IF Kerbura | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Karlbergs BK | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 17:15 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Moron | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | ? - ? | ? - ? | Talleres Rem De Escalada | ||||||||
10 Jun 2017 21:05 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Excursionistas | |||||||
Western Australia Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Inglewood United | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Perth Glory Am | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | ECU Joondalup | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Armadale | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Cockburn City | |||||||
10 Jun 2017 08:05 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sorrento | |||||||
Australia Victorian Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Oakleigh Cannons | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | North Geelong Warriors | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Port Melbourne Sharks | |||||||
Paraguayan Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 21:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Olimpia Asuncion | |||||||
10 Jun 2017 23:10 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Independiente Fbc | |||||||
Chinese Football League Divison 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Qingdao Yellow Sea Pharmaceutical | |||||||
10 Jun 2017 08:30 | FT | 2 - 4 | 2 - 2 | Dalian Yifang Aerbin | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Yiteng FC | |||||||
10 Jun 2017 12:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Beijing Renhe | |||||||
10 Jun 2017 12:35 | FT | 3 - 3 | 2 - 1 | Shenzhen | |||||||
10 Jun 2017 12:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Beijing Beikong | |||||||
10 Jun 2017 12:45 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Wuhan ZALL | |||||||
Brisbane Premier emier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Rochedale Rovers | |||||||
Sweden Div 2 Norrland Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Sollentuna United FF | |||||||
Norway Adeccoligaen Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 12:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Levanger | |||||||
10 Jun 2017 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Strommen | |||||||
Ukraine Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sumy | |||||||
Norway 2 Division A Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Baerum SK | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Follo | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Valerenga B | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Alta | |||||||
Norway 2 Division B Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 5 | 0 - 2 | Vindbjart | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Egersunds IK | |||||||
Algeria Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Cr Belouizdad | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rc Relizane | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Cs Constantine | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Usm Bel Abbes | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Drb Tadjenant | |||||||
10 Jun 2017 22:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Usm Alger | |||||||
10 Jun 2017 22:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Om Medea | |||||||
10 Jun 2017 22:30 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Mo Bejaia | |||||||
Czech Republic U19 League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Sparta Praha U19 | |||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Pribram U19 | |||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 3 - 4 | 0 - 3 | Opava U19 | |||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Vysocina Jihlava U19 | |||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Viktoria Plzen U19 | |||||||
10 Jun 2017 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Pardubice U19 | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 5 - 2 | 4 - 1 | Banik Ostrava u19 | |||||||
Iceland Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | Volsungur Husavik | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Huginn | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Tindastoll Sauda | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Umf Njardvik | |||||||
Iceland Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Fylkir | |||||||
Slovakia 2. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Poprad | |||||||
Korea Challengers League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Buyeo | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Jungnang Chorus Mustang Fc | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Pyeongtaek Citizen | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Hwaseong Fc | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yangpyeong | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Pocheon Fc | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 3 - 5 | 1 - 4 | Jeonju Citizen | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Icheon Citizen Fc | |||||||
10 Jun 2017 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Cheongju City | |||||||
Australia Victorian Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | Moreland Zebras | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Whittlesea Ranges Fc | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Murray United | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dandenong City Sc | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Richmond | |||||||
10 Jun 2017 06:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Goulburn Valley Suns | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 3 - 4 | 0 - 0 | Moreland City | |||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fbk Karlstad | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Trollhattan | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Vargarda Ik | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Grebbestads If | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Nordvarmland Ff | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Varmbols Fc | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sodertalje | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Motala AIF | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | IF Sylvia | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Varmdo IF | |||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Hoganas Bk | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Vinbergs If | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Tenhults IF | |||||||
Korea National League Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Gangneung | |||||||
10 Jun 2017 08:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Incheon Korail | |||||||
Latvia - 2. Division Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 12:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 0 | Preilu | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Tukums-2000 | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Fk Auda Riga | |||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Fk Smiltene Bjss | |||||||
Chinese Football League Divison 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 08:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Fujian Transcend | |||||||
10 Jun 2017 08:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Hebei Elite | |||||||
10 Jun 2017 08:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Shaanxi Chang an Athletic | |||||||
10 Jun 2017 08:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shenyang Dongjin | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Nantong Zhiyun | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Shenzhen Renren | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shanghai Sunfun | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 6 - 2 | 2 - 0 | Inner Mongolia Caoshangfei | |||||||
10 Jun 2017 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Jiangxi Beidamen | |||||||
Thailand Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 12:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Trat Fc | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Bangkok Fc | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Krabi Fc | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ang Thong Fc | |||||||
Peru Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 18:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Cusco FC | |||||||
10 Jun 2017 21:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Dep. San Martin | |||||||
10 Jun 2017 23:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Comerciantes Unidos | |||||||
Australia FFA Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 01:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Broadmeadow Magic | |||||||
10 Jun 2017 03:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 0 | Edgeworth Eagles | |||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Cardiff City | |||||||
10 Jun 2017 07:40 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Maitland | |||||||
10 Jun 2017 09:05 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Peninsula Power | |||||||
10 Jun 2017 10:30 | FT | 5 - 1 | 4 - 1 | Caron Della | |||||||
Argentina Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 01:10 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Defensores Belgrano Villa Ramallo | |||||||
Canadian Premier Soccer League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 00:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Vorkuta | |||||||
Japan Football League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 04:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Osaka | |||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Honda Lock SC | |||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Mio Biwako Shiga | |||||||
10 Jun 2017 05:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sony Sendai FC | |||||||
Paraguay Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | 3 De Febrero | |||||||
10 Jun 2017 20:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Resistencia Sc | |||||||
Belarus Pershaya Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Torpedo Minsk | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Khimik Svetlogorsk | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Belshina Babruisk | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 2 | Lida | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Osipovichy | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Lokomotiv Gomel | |||||||
10 Jun 2017 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Vigvam Smolevichy | |||||||
10 Jun 2017 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kommunalnik Slonim | |||||||
South Australian Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | White City Woodville | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Salisbury United | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Noarlunga United | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Adelaide Raiders SC | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Adelaide Hills | |||||||
10 Jun 2017 06:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Adelaide Panthers | |||||||
Australia New South Wales Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 10:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | South Coast Wolves | |||||||
10 Jun 2017 10:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sutherland Sharks | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Monaro Panthers | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Canberra | |||||||
10 Jun 2017 06:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Ffa Centre Of Excellence | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 16:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Argentino De Rosario | |||||||
10 Jun 2017 19:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Centro Espanol | |||||||
Australian cloth Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 1 | Taringa Rovers | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | North Pine | |||||||
10 Jun 2017 09:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Moggill | |||||||
10 Jun 2017 09:10 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Mount Gravatt | |||||||
10 Jun 2017 09:20 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Acacia Ridge | |||||||
10 Jun 2017 10:10 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | North Star | |||||||
Primera Division de Uruguay Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 19:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | El Tanque Sisley | |||||||
10 Jun 2017 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ca River Plate | |||||||
10 Jun 2017 22:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Rampla Juniors | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 12:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Valbo Ff | |||||||
10 Jun 2017 12:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 2 | Gallivare Malmbergets Ff | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Skelleftea Ff | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Soderhamns Ff | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Bodens BK | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Harnosands FF | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Ifk Timra | |||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 3 | 2 - 1 | Lunds BK | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | IFK Hassleholm | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Lindsdals IF | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Vimmerby IF | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Nybro If | |||||||
10 Jun 2017 13:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Ifk Malmo | |||||||
10 Jun 2017 14:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Osterlen Ff | |||||||
Baltic Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
10 Jun 2017 11:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Latvia U18 | |||||||
10 Jun 2017 11:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Estonia U18 |
fósforo total: 253
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):