cronograma Futebol 19-05-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tempo | Minute | casa | tempo integral | meio tempo | longe | análise | |||||
Italy Serie A Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sampdoria | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fiorentina | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Torino | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Frosinone | |||||||
19 May 2019 19:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Inter Milan | |||||||
19 May 2019 19:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Atalanta | |||||||
Spanish La Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Real Betis | |||||||
19 May 2019 15:15 | FT | 2 - 2 | 2 - 2 | Barcelona | |||||||
Spain Segunda Division B Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Almeria | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Numancia | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Osasuna | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 0 - 1 | Rayo Majadahonda | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 4 - 3 | 3 - 0 | Gimnastic Tarragona | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Deportivo La Coruna | |||||||
Germany Bundesliga 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | MSV Duisburg | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Koln | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | St Pauli | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Union Berlin | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | SV Sandhausen | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | SC Paderborn 07 | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Erzgebirge Aue | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Ingolstadt 04 | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Holstein Kiel | |||||||
Portugal Primera Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 17:30 | FT | 5 - 2 | 4 - 2 | Chaves | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Vitoria Guimaraes | |||||||
International Friendly Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | OFI Crete | |||||||
Belgium Jupiler League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Royal Antwerp | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Anderlecht | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Standard Liege | |||||||
Russia Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 09:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Lokomotiv Moscow | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Dynamo Moscow | |||||||
19 May 2019 14:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Krasnodar FK | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Zenit St.Petersburg | |||||||
Scotland Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Hearts | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Aberdeen | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Glasgow Rangers | |||||||
Brasil Serie A Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Bahia | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Corinthians Paulista | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Fortaleza | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Botafogo | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | CSA Alagoas AL | |||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Gremio | |||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Avai | |||||||
Denmark SAS Ligaen Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Odense BK | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Vendsyssel | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Hobro I.K. | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 4 - 3 | 2 - 0 | Copenhagen | |||||||
Sweden Allsvenskan Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kalmar FF | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 3 - 4 | 1 - 2 | Hacken | |||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Elfsborg | |||||||
Iceland Premier Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Vikingur Reykjavik | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Ka Akureyri | |||||||
19 May 2019 20:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | IA Akranes | |||||||
USA MLS Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 00:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Seattle Sounders | |||||||
19 May 2019 01:07 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Columbus Crew | |||||||
19 May 2019 01:37 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Washington DC United | |||||||
19 May 2019 01:37 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Vancouver Whitecaps FC | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 5 - 1 | 1 - 1 | Cincinnati | |||||||
19 May 2019 22:20 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Atlanta United | |||||||
Norway Tippeligaen Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Ranheim IL | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Mjondalen | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kristiansund BK | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Odd Grenland | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Tromso IL | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Brann | |||||||
Republic Gambrinus Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Viktoria Plzen | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | FK Baumit Jablonec | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Slavia Praha | |||||||
Sweden Superettan Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Orgryte | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ik Frej Taby | |||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Mjallby AIF | |||||||
Turkey Super Lig Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Kayserispor | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Goztepe | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Rizespor | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Basaksehir FK | |||||||
Brasil Serie B Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Sport Club Recife | |||||||
Mexico Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 01:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Monterrey | |||||||
Gouden Gids Divisie Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:15 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Den Bosch | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | SBV Excelsior | |||||||
19 May 2019 15:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Sparta Rotterdam | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | De Graafschap | |||||||
Argentina Primera B Nacional Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 01:10 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sarmiento Junin | |||||||
Liga de Honora Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Famalicao | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Academico Viseu | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | CD Cova Piedade | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | CD Mafra | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Academica Coimbra | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Arouca | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Leixoes | |||||||
Australia League A Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 09:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sydney FC | |||||||
Korea League Classic Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Incheon United FC | |||||||
19 May 2019 07:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Pohang Steelers | |||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Gangwon FC | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Seoul | |||||||
Vietnam Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Nam Định | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Becamex Bình Dương | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Đà Nẵng | |||||||
Japanese League Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kashiwa Reysol | |||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Tokyo Verdy | |||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Yamagata Montedio | |||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | V-Varen Nagasaki | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Kyoto Purple Sanga | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 5 - 1 | 4 - 0 | Gifu | |||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ryukyu | |||||||
U17 European Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 4 - 2 | 3 - 0 | Italy U17 | |||||||
Russian First Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fakel Voronezh | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Pari Nizhny Novgorod | |||||||
19 May 2019 10:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Spartak Moscow II | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Avangard | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Zenit-2 St.Petersburg | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Rotor Volgograd | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Baltika | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shinnik Yaroslavl | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | FK Khimki | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Armavir | |||||||
Israel Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 18:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Hapoel Hadera | |||||||
19 May 2019 18:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Bnei Yehuda Tel Aviv | |||||||
19 May 2019 18:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Maccabi Tel Aviv | |||||||
Cyprus 1 Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Omonia Nicosia FC | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Apollon Limassol FC | |||||||
Ukraine Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Lviv | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Shakhtar Donetsk | |||||||
Romania - Division A Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dunarea Calarasi | |||||||
19 May 2019 18:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | CFR Cluj | |||||||
Austria Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | LASK Linz | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Wolfsberger AC | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Red Bull Salzburg | |||||||
Thailand Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 0 | Chiangmai Fc | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Chonburi Shark FC | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Muang Thong United | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Ratchaburi FC | |||||||
HongKong Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 07:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Hoi King Sa | |||||||
19 May 2019 07:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Kitchee | |||||||
19 May 2019 07:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Hong Kong Sapling | |||||||
19 May 2019 07:30 | FT | 1 - 7 | 1 - 5 | Yuen Long | |||||||
19 May 2019 07:30 | FT | 2 - 3 | 2 - 2 | Guangzhou Rf U19 | |||||||
Hungary Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Paksi SE | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ujpesti TE | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Fehervar Videoton | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Mezokovesd-Zsory | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 1 | Budapest Honved | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ferencvarosi TC | |||||||
Poland Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Jagiellonia Bialystok | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Zaglebie Lubin | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lech Poznan | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Pogon Szczecin | |||||||
Serbia Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | FK Napredak Krusevac | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Mladost Lucani | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Proleter Novi Sad | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Vojvodina | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | FK Vozdovac Beograd | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dinamo Vranje | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Macva Sabac | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Zemun | |||||||
Malaysia Super League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Perak | |||||||
Croatia Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 4 - 1 | 0 - 1 | Istra 1961 | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | ZNK Osijek | |||||||
Bulgaria Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Vitosha Bistritsa | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Septemvri Sofia | |||||||
Slovenia Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | NK Aluminij | |||||||
Belarus Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Dinamo Brest | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Dnepr Mogilev | |||||||
Wales Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 17:15 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Cardiff Metropolitan | |||||||
Kazakhstan Super League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Irtysh Pavlodar | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Shakhtyor Karagandy | |||||||
South Africa Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Royal Eagles | |||||||
China Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Hebei Hx Xingfu | |||||||
19 May 2019 12:35 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Dalian Yifang Aerbin | |||||||
Vietnam First Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 10:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Đồng Tâm Long An | |||||||
Estonia Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | JK Tallinna Kalev | |||||||
Denmark 1.Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:45 | FT | 3 - 4 | 2 - 1 | Silkeborg IF | |||||||
19 May 2019 12:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Viborg | |||||||
19 May 2019 12:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Naestved | |||||||
19 May 2019 12:45 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Elite 3000 Helsingor | |||||||
19 May 2019 12:45 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | Fredericia | |||||||
19 May 2019 12:45 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Herfolge Boldklub Koge | |||||||
Moldova Divizia Nationala Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Zimbru Chisinau | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Milsami | |||||||
Armenia Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Avan Academy | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Alashkert | |||||||
Andorra Super league Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Ordino | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lusitanos la Posa | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | UE Sant Julia | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Inter Club Escaldes | |||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 01:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Club Guabira | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Oriente Petrolero | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Real Potosi | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | The Strongest | |||||||
19 May 2019 22:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Jorge Wilstermann | |||||||
19 May 2019 22:15 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Destroyers | |||||||
El Salvador Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 22:15 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Municipal Limeno | |||||||
Honduras Liga Nacional Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Upnfm | |||||||
Korea K League Challenge Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Chungnam Asan | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 00:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Deportivo Cuenca | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Delfin SC | |||||||
19 May 2019 22:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Barcelona SC(ECU) | |||||||
Colombia Copa Mustang Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Deportivo Cali | |||||||
Austria Erste Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 09:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | SKU Amstetten | |||||||
Russia Div 2 West Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Leningradets | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | FK Kolomna | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Dnepr Smolensk | |||||||
19 May 2019 17:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Znamya Truda | |||||||
Australia Queensland State League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Western Pride | |||||||
Japan Football League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Azul Claro Numazu | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Cerezo Osaka U23 | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Tokyo U23 | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | AC Nagano Parceiro | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 0 | Sc Sagamihara | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Giravanz Kitakyushu | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Gainare Tottori | |||||||
Uzbekistan Professional Football League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Sogdiana Jizak | |||||||
19 May 2019 14:40 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Metallurg Bekobod | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Dinamo Samarkand | |||||||
Sweden Div 1 Sodra Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Atvidabergs FF | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Landskrona BoIS | |||||||
Colombia Copa Premier Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Deportivo Pereira | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Deportivo Pereira | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Talleres Rem De Escalada | |||||||
Georgia Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 4 | Chikhura Sachkhere | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Dila Gori | |||||||
19 May 2019 18:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | WIT Georgia Tbilisi | |||||||
Venezuela Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Lara | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Zamora Barinas | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Deportivo Tachira | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Estudiantes Caracas SC | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 6 - 0 | 5 - 0 | Portuguesa de Desportos | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Lala | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Deportivo La Guaira | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Metropolitanos | |||||||
Russia Div 2 Center Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Torpedo Moscow | |||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Sokol | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Strogino Moscow | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Salyut-Energia Belgorod | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | FK Zvezda Ryazan | |||||||
Paraguayan Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 00:10 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ca River Plate Asuncion | |||||||
19 May 2019 21:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | General Diaz | |||||||
Russia Youth Championship League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 09:30 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Fk Krasnodar Youth | |||||||
Brisbane Premier emier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:10 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Bayside United | |||||||
Sweden Div 2 Norrland Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Umea FC | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sollentuna United FF | |||||||
19 May 2019 14:00 | ? - ? | ? - ? | Taftea Ik | ||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Fc Linkoping City | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | IF Sylvia | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Karlstad BK | |||||||
Ukraine Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Fk Avanhard Kramatorsk | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Inhulets Petrove | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hirnyk Sport | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Kolos Kovalivka | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Prykarpattya Ivano Frankivsk | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 8 | 0 - 3 | Mfk Vodnyk Mikolaiv | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Rukh Vynnyky | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Zirka Kirovohrad | |||||||
Norway 2 Division A Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Byasen Toppfotball | |||||||
Norway 2 Division B Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 0 | Senja | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Alta | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Kjelsas IL | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Oppsal | |||||||
Armenia Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Erebuni | |||||||
Zimbabwe Premier Soccer League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Telone | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Herentals College | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Chicken Inn | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 2 | Mushowani Stars | |||||||
Lithuania - 2. Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Dziugas Telsiai | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Taip Vilnius | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Pakruojis | |||||||
Faroe Islands Formuladeildin Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 1 | Ki Klaksvik | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 8 | 1 - 5 | NSI Runavik | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Tb Tuoroyri | |||||||
Serbia Prva Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Radnicki 1923 Kragujevac | |||||||
Estonia Esi Liiga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Rakvere Flora | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Tallinna Jk Legion | |||||||
Moldova Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Iskra-stal Ribnita | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 11 - 0 | 0 - 0 | Cs Sparta Chisinau | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Granicerul Glodeni | |||||||
Republic of Azerbaijan Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Standard Sumqayit | |||||||
Hungary NB 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Vac-Dunakanyar | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Kazincbarcika | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Budaorsi Sc | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Mte Mosonmagyarovar | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Soroksar | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Gyirmot Se | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Cegled | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Zalaegerszegi TE | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Budafoki Mte | |||||||
19 May 2019 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Dorogi | |||||||
Slovakia 2. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Msk Zilina B | |||||||
Luxembourg National Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 5 | 0 - 2 | Jeunesse Esch | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Differdange 03 | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 5 - 3 | 2 - 3 | Hamm Rm Benfica | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 4 | 2 - 2 | Hostert | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Victoria Rosport | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Us Rumelange | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Etzella Ettelbruck | |||||||
FYR Macedonia Prva liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Rabotnicki Skopje | |||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Sileks | |||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Brera Strumica | |||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Renova Cepciste | |||||||
19 May 2019 15:30 | FT | 6 - 0 | 4 - 0 | Pobeda Prilep | |||||||
Australia Victorian Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Box Hill United Sc | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Prevysov | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 3 | Varmbols Fc | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Motala AIF | |||||||
Korea National League Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 07:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Busan Transpor Tation | |||||||
Latvia - 2. Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Rezekne / Bjss | |||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Fk Auda Riga | |||||||
Chinese Football League Divison 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Yiteng FC | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Shenzhen Pengcheng | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Shenzhen Peng City | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Ningxia Qidongli | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Taizhou Yuanda | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Inner Mongolia Caoshangfei | |||||||
19 May 2019 08:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Qingdao Jonoon | |||||||
19 May 2019 08:10 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Shenyang Urban | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Hubei Chufeng Heli | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Hebei Elite | |||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Jilin Baijia | |||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Shanxi Xindu | |||||||
19 May 2019 12:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kun Shan | |||||||
19 May 2019 12:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Guangxi Baoyun | |||||||
19 May 2019 12:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Hunan Billows | |||||||
19 May 2019 12:30 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Jiangxi Beidamen | |||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | FK Buducnost Podgorica | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 0 | Iskra Danilovgrad | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Ofk Titograd Podgorica | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Zeta | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Grbalj Radanovici | |||||||
Thailand Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ayutthaya Fc | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Bangkok Glass Pathum | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ubon Umt United | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nong Bua Pitchaya | |||||||
Japan Women Division 1 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 04:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Inac Kobe | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Nữ Albirex Niigata | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ Beleza | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Nữ Urawa Reds | |||||||
Japan Women Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 05:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Nữ As Harima Albion | |||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nữ As Elfen Sayama | |||||||
Poland 3. Liga Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Skra Czestochowa | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Ruch Chorzow | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Belchatow | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Olimpia Elblag | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Rozwoj Katowice | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Znicz Pruszkow | |||||||
19 May 2019 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | Stal Stalowa Wola | |||||||
Switzerland Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Basel | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 11:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Zaglebie Lubin Youth | |||||||
Peru Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 02:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sporting Cristal | |||||||
19 May 2019 17:15 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Academia Cantolao | |||||||
19 May 2019 19:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Univ. Cesar Vallejo | |||||||
19 May 2019 21:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Alianza Lima | |||||||
19 May 2019 22:00 | FT | 2 - 4 | 1 - 0 | Deportivo Municipal | |||||||
Oman Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Al Nasr (OMA) | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Muscat | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Al-Suwaiq Club | |||||||
England FA Trophy Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Leyton Orient | |||||||
Chile Primera Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Universidad de Concepcion | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Deportes Iquique | |||||||
19 May 2019 22:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Curico Unido | |||||||
Angola Girabola League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Primeiro 1 De Agosto | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Petro Atletico De Luanda | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Sagrada Esperanca | |||||||
19 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Saurimo | |||||||
Bulgaria Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Cska 1948 Sofia | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Pfc Nesebar | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Strumska Slava | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Litex Lovech | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Pirin Blagoevgrad | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Botev Galabovo | |||||||
19 May 2019 13:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Kariana Erden | |||||||
Ecuador Campeonato Serie B Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 02:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Santo Domingo | |||||||
19 May 2019 16:59 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | CD Clan Juvenil | |||||||
19 May 2019 22:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Liga de Loja | |||||||
Japan Football League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Honda | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Mio Biwako Shiga | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Maruyasu Industries | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Sony Sendai FC | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Kagura Shimane | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Suzuka Unlimited | |||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Tegevajaro Miyazaki | |||||||
United Soccer League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 00:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Charleston Battery | |||||||
19 May 2019 00:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | St Louis Lions | |||||||
19 May 2019 00:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Birmingham Legion | |||||||
19 May 2019 00:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | New York Red Bulls B | |||||||
19 May 2019 01:05 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | New Mexico United | |||||||
19 May 2019 01:05 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Charlotte Independence | |||||||
19 May 2019 01:35 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Real Monarchs Slc | |||||||
19 May 2019 01:35 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Los Angeles Galaxy 2 | |||||||
19 May 2019 01:35 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Tulsa Roughneck | |||||||
19 May 2019 02:35 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Sacramento Republic Fc | |||||||
19 May 2019 03:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Austin Bold | |||||||
19 May 2019 03:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Reno 1868 | |||||||
19 May 2019 03:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Las Vegas Lights | |||||||
19 May 2019 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Hartford Athletic | |||||||
19 May 2019 22:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Atlanta United Fc Ii | |||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Ottawa Fury | |||||||
Paraguay Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Independiente Fbc | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Guairena | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Club Fernando De La Mora | |||||||
19 May 2019 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Sportivo Iteno | |||||||
19 May 2019 21:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sportivo Trinidense | |||||||
Chile Primera B Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 20:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | La Serena | |||||||
19 May 2019 20:30 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Valdivia Huadiwei sub | |||||||
19 May 2019 21:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | San Luis Quillota | |||||||
Romania Liga 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Ripensia Timisoara | |||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Clinceni | |||||||
19 May 2019 09:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Pandurii | |||||||
19 May 2019 10:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Metaloglobus | |||||||
Kosovo Super League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Gjilani | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Klubi Futbollistik Kek U | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kf Prishtina | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Kf Llapi | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Kf Drita Gjilan | |||||||
19 May 2019 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Kf Drenica Srbica | |||||||
HongKong 2st Division Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Tung Sing | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Lucky Mile | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Sham Shui Po | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Kwun Tong Fa | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | North District | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 3 - 3 | 0 - 1 | FU Moon | |||||||
19 May 2019 08:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Kwong Wah AA | |||||||
Australia New South Wales Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 06:05 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Hakoah Sydney | |||||||
19 May 2019 06:10 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Sydney United | |||||||
19 May 2019 06:35 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Mt Druitt Town Rangers | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 06:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Belconnen United | |||||||
Australia New South Wales Northern Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 05:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Adamstown Rosebuds | |||||||
19 May 2019 05:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 1 | Lake Macquarie | |||||||
19 May 2019 05:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Edgeworth Eagles | |||||||
Argentina Super League Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 22:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Boca Juniors | |||||||
USA Women Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 00:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Portland Thorns Fc Womens | |||||||
19 May 2019 22:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Utah Royals Womens | |||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Chicago Red Stars Womens | |||||||
TAS Premier League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 05:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 0 | Kingborough Lions | |||||||
Australian cloth Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 08:15 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | St George Willawong | |||||||
19 May 2019 08:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | New Farm | |||||||
Primera Division de Uruguay Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 19:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Racing Club Montevideo | |||||||
19 May 2019 19:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ca Progreso | |||||||
19 May 2019 22:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Defensor SC | |||||||
Sweden Div 3 Mellersta Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Taftea Ik | |||||||
Lebanese FA Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Al-Ahed | |||||||
Croatia 2 HNL Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hrvatski Dragovoljac | |||||||
Montenegro Division 2 Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 1 - 5 | 0 - 3 | Mladost Podgorica | |||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Berane | |||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Ofk Igalo | |||||||
19 May 2019 16:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Bokelj Kotor | |||||||
South Africa First League Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Royal Eagles | |||||||
CAF Confederation Cup Futebol cronograma |
|||||||||||
19 May 2019 23:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | El Zamalek |
fósforo total: 446
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...