soccer results, real-time live scores 10-08-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
Time | Minute | Home | Full-time | Half-time | Away | Analysis | |||||
English Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | West Ham United | 0 - 5 | 0 - 1 | Manchester City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Watford | 0 - 3 | 0 - 1 | Brighton | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | AFC Bournemouth | 1 - 1 | 0 - 0 | Sheffield United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Burnley | 3 - 0 | 0 - 0 | Southampton | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Crystal Palace | 0 - 0 | 0 - 0 | Everton | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Tottenham Hotspur | 3 - 1 | 0 - 1 | Aston Villa | ||||||
England Championship results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | Leeds United | 1 - 1 | 0 - 0 | Nottingham Forest | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Queens Park Rangers | 1 - 1 | 0 - 0 | Huddersfield Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Fulham | 2 - 0 | 1 - 0 | Blackburn Rovers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Sheffield Wed | 2 - 0 | 1 - 0 | Barnsley | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | West Bromwich | 1 - 1 | 0 - 0 | Millwall | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Derby County | 0 - 0 | 0 - 0 | Swansea City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hull City | 2 - 1 | 2 - 0 | Reading | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Preston North End | 3 - 0 | 2 - 0 | Wigan Athletic | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Cardiff City | 2 - 1 | 0 - 0 | Luton Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Middlesbrough | 0 - 1 | 0 - 0 | Brentford | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Birmingham | 1 - 1 | 0 - 0 | Bristol City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Charlton Athletic | 3 - 1 | 1 - 1 | Stoke City | ||||||
French Ligue 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Marseille | 0 - 2 | 0 - 0 | Stade Reims | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Angers SCO | 3 - 1 | 3 - 1 | Bordeaux | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Stade Brestois | 1 - 1 | 1 - 0 | Toulouse | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Dijon | 1 - 2 | 1 - 2 | Saint-Etienne | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Montpellier | 0 - 1 | 0 - 1 | Stade Rennais FC | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Nice | 2 - 1 | 1 - 0 | Amiens | ||||||
French Ligue 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Clermont Foot | 1 - 1 | 0 - 0 | Lens | ||||||
Portugal Primera Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Santa Clara | 0 - 2 | 0 - 1 | Famalicao | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Gil Vicente | 2 - 1 | 0 - 0 | Porto | ||||||
10 Aug 2019 21:30 | FT | SL Benfica | 5 - 0 | 2 - 0 | Pacos Ferreira | ||||||
Eredivisie results |
|||||||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Groningen | 1 - 3 | 0 - 0 | Twente Enschede | ||||||
10 Aug 2019 18:45 | FT | Ajax Amsterdam | 5 - 0 | 1 - 0 | Emmen | ||||||
10 Aug 2019 19:45 | FT | Willem II | 0 - 2 | 0 - 0 | Vitesse Arnhem | ||||||
International Friendly results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Sporting de Gijon | 0 - 0 | 0 - 0 | Alaves | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Nữ Turbine Potsdam | 1 - 1 | 0 - 1 | Sparta Praha Womens | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Afghanistan U19 | 2 - 2 | 0 - 2 | Uzbekistan U19 | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Omonia Nicosia FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Anorthosis Famagusta FC | ||||||
10 Aug 2019 15:30 | FT | Rizespor | 0 - 1 | 0 - 0 | Giresunspor | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Tajikistan U19 | 5 - 1 | 1 - 1 | Turkmenistan U19 | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Nea Salamis | 3 - 0 | 1 - 0 | Doxa Katokopias | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | US Sassuolo Calcio | 1 - 0 | 1 - 0 | Alessandria | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Eskisehirspor | 1 - 1 | 1 - 1 | Konyaspor | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Brescia | 2 - 1 | 1 - 1 | Valladolid | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Besiktas | 2 - 2 | 2 - 0 | Panathinaikos | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Lanzarote | 0 - 4 | 0 - 1 | Las Palmas | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Numancia | 2 - 0 | 0 - 0 | Burgos CF | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Alcorcon | 0 - 0 | 0 - 0 | Fuenlabrada | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | UD Logrones | 1 - 0 | 0 - 0 | Racing de Santander | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Sivasspor | 2 - 1 | 2 - 0 | Fenerbahce | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | CD Tudelano | 1 - 0 | 1 - 0 | Zaragoza | ||||||
10 Aug 2019 18:30 | FT | Real Oviedo | 1 - 2 | 1 - 1 | Alaves | ||||||
10 Aug 2019 18:30 | FT | UCAM Murcia | 4 - 0 | 2 - 0 | Almeria | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Girona | 0 - 2 | 0 - 1 | SD Huesca | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Leganes | 3 - 1 | 0 - 0 | Albacete | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Celta Vigo | 1 - 2 | 1 - 2 | Lazio | ||||||
10 Aug 2019 19:30 | FT | Talavera CF | 1 - 1 | 1 - 0 | Rayo Majadahonda | ||||||
10 Aug 2019 19:30 | FT | Cadiz | 1 - 0 | 1 - 0 | Malaga | ||||||
10 Aug 2019 19:30 | FT | Sampdoria | 1 - 2 | 1 - 1 | Parma | ||||||
10 Aug 2019 19:45 | FT | Bologna | 3 - 4 | 1 - 1 | Villarreal | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Deportivo La Coruna | 1 - 0 | 0 - 0 | Real Betis | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Mallorca | 1 - 2 | 1 - 0 | Levante | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Getafe | 4 - 1 | 1 - 0 | Atalanta | ||||||
10 Aug 2019 20:30 | FT | Valencia | 1 - 1 | 1 - 0 | Inter Milan | ||||||
10 Aug 2019 20:30 | FT | Cordoba C.F. | 0 - 0 | 0 - 0 | Rayo Vallecano | ||||||
10 Aug 2019 22:00 | FT | Barcelona | 4 - 0 | 0 - 0 | Napoli | ||||||
Belgium Jupiler League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Oostende | 0 - 2 | 0 - 0 | Club Brugge | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Cercle Brugge | 1 - 3 | 1 - 0 | Kortrijk | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | AS Eupen | 1 - 1 | 0 - 1 | Beveren | ||||||
10 Aug 2019 19:30 | FT | Genk | 0 - 2 | 0 - 1 | Zulte-Waregem | ||||||
Russia Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Gazovik Orenburg | 2 - 2 | 0 - 1 | Tambov | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Dynamo Moscow | 0 - 2 | 0 - 1 | Zenit St.Petersburg | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Krasnodar FK | 1 - 0 | 1 - 0 | Rubin Kazan | ||||||
Scotland Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Motherwell FC | 2 - 5 | 1 - 2 | Celtic | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | St Johnstone | 2 - 2 | 0 - 2 | Livingston | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hamilton FC | 2 - 0 | 1 - 0 | Kilmarnock | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hearts | 0 - 0 | 0 - 0 | Ross County | ||||||
Brasil Serie A results |
|||||||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Sao Paulo | 3 - 2 | 0 - 1 | Santos | ||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Ceara | 4 - 1 | 1 - 0 | Chapecoense SC | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Flamengo | 3 - 1 | 1 - 1 | Gremio | ||||||
Sweden Allsvenskan results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Djurgardens | 4 - 0 | 3 - 0 | IK Sirius FK | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | GIF Sundsvall | 1 - 1 | 1 - 0 | Ostersunds FK | ||||||
USA MLS results |
|||||||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Seattle Sounders | 3 - 3 | 1 - 2 | New England Revolution | ||||||
Norway Tippeligaen results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Rosenborg | 5 - 2 | 3 - 1 | Tromso IL | ||||||
Republic Gambrinus Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Banik Ostrava | 4 - 2 | 2 - 1 | Bohemians 1905 | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Pribram | 2 - 0 | 2 - 0 | Budejovice | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | SK Sigma Olomouc | 1 - 1 | 1 - 0 | Mfk Karvina | ||||||
10 Aug 2019 18:30 | FT | Slavia Praha | 1 - 0 | 1 - 0 | Slovan Liberec | ||||||
Sweden Superettan results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Halmstads | 2 - 0 | 2 - 0 | Dalkurd Ff | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Norrby IF | 1 - 0 | 0 - 0 | Degerfors IF | ||||||
Finland Veikkausliga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | HJK Helsinki | 4 - 0 | 3 - 0 | Lahti | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Honka | 0 - 0 | 0 - 0 | SJK Seinajoki | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | KuPS | 2 - 0 | 0 - 0 | Inter Turku | ||||||
England Divison 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Bolton Wanderers | 0 - 0 | 0 - 0 | Coventry | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ipswich | 1 - 1 | 1 - 0 | Sunderland | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Bristol Rovers | 0 - 0 | 0 - 0 | Wycombe Wanderers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Southend United | 1 - 3 | 0 - 3 | Blackpool | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Milton Keynes Dons | 1 - 0 | 0 - 0 | Shrewsbury Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Fleetwood Town | 2 - 1 | 0 - 1 | AFC Wimbledon | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Portsmouth | 2 - 0 | 1 - 0 | Tranmere Rovers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Rotherham United | 0 - 2 | 0 - 1 | Lincoln City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Gillingham | 1 - 2 | 1 - 2 | Burton Albion FC | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Rochdale | 1 - 1 | 0 - 0 | Doncaster Rovers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Oxford United | 1 - 0 | 1 - 0 | Peterborough United | ||||||
Brasil Serie B results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:30 | FT | Bragantino | 0 - 0 | 0 - 0 | Botafogo Sp | ||||||
10 Aug 2019 20:30 | FT | Coritiba | 2 - 0 | 0 - 0 | Figueirense (SC) | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Vitoria Salvador BA | 2 - 0 | 2 - 0 | Parana PR | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Cuiaba | 3 - 2 | 1 - 0 | Sao Bento | ||||||
Mexico Primera Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:00 | FT | Morelia | 0 - 1 | 0 - 0 | Monterrey | ||||||
10 Aug 2019 03:00 | FT | Veracruz | 1 - 2 | 1 - 0 | Atlas | ||||||
10 Aug 2019 03:06 | FT | Club Tijuana | 1 - 0 | 1 - 0 | Pumas UNAM | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Queretaro FC | 2 - 1 | 0 - 1 | Pachuca | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | CDSyC Cruz Azul | 2 - 0 | 0 - 0 | Cf Indios De Ciudad Juarez | ||||||
Gouden Gids Divisie results |
|||||||||||
10 Aug 2019 18:45 | FT | SBV Excelsior | 2 - 0 | 0 - 0 | Jong Utrecht | ||||||
Germany Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | 1. Magdeburg | 0 - 0 | 0 - 0 | Freiburg | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Kaiserslautern | 2 - 0 | 0 - 0 | Mainz 05 | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | TSV Alemannia Aachen | 1 - 4 | 0 - 2 | Bayer Leverkusen | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Drochtersen/assel | 0 - 5 | 0 - 1 | Schalke 04 | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Villingen | 1 - 1 | 1 - 0 | Fortuna Dusseldorf | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Viktoria Berlin 1889 | 0 - 1 | 0 - 1 | Arminia Bielefeld | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Sc Verl | 2 - 1 | 2 - 0 | Augsburg | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Wacker Nordhausen | 1 - 4 | 1 - 1 | Erzgebirge Aue | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Tus Dassendorf | 0 - 3 | 0 - 1 | Dynamo Dresden | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Wurzburger Kickers | 2 - 2 | 0 - 1 | Hoffenheim | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Ssv Ulm 1846 | 0 - 2 | 0 - 1 | Heidenheimer | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Ksv Baunatal | 2 - 3 | 2 - 1 | Bochum | ||||||
10 Aug 2019 19:45 | FT | Werder Bremen | 6 - 1 | 4 - 1 | Atlas Delmenhorst | ||||||
Switzerland National Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Basel | 3 - 1 | 2 - 1 | Servette | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | St. Gallen | 2 - 3 | 1 - 2 | Young Boys | ||||||
Italy Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Ascoli | 5 - 1 | 2 - 1 | Pro Vercelli | ||||||
Liga de Honora results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | CD Nacional | 3 - 0 | 0 - 0 | Chaves | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Varzim | 0 - 0 | 0 - 0 | UD Oliveirense | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | SC Farense | 3 - 1 | 1 - 1 | Casa Pia Ac | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | CD Mafra | 3 - 2 | 2 - 0 | CD Cova Piedade | ||||||
Korea League Classic results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:30 | FT | Jeju United FC | 1 - 4 | 1 - 2 | Sangju Sangmu Phoenix | ||||||
10 Aug 2019 11:30 | FT | Gyeongnam FC | 2 - 0 | 0 - 0 | Seongnam FC | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Suwon Samsung Bluewings | 0 - 1 | 0 - 0 | Incheon United FC | ||||||
Vietnam results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Quảng Nam | 2 - 0 | 1 - 0 | Tp Hồ Chí Minh | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Khánh Hòa | 1 - 0 | 1 - 0 | Đà Nẵng | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Quảng Ninh | 0 - 0 | 0 - 0 | Nam Định | ||||||
J-League Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 06:00 | FT | Consadole Sapporo | 1 - 1 | 0 - 0 | Urawa Red Diamonds | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Shimizu S-Pulse | 1 - 0 | 1 - 0 | Matsumoto Yamaga FC | ||||||
10 Aug 2019 10:30 | FT | Kashima Antlers | 2 - 1 | 1 - 0 | Yokohama F Marinos | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Oita Trinita | 1 - 1 | 0 - 1 | Vissel Kobe | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Gamba Osaka | 1 - 1 | 0 - 0 | Sanfrecce Hiroshima | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Tokyo | 1 - 0 | 0 - 0 | Vegalta Sendai | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Nagoya Grampus Eight | 3 - 0 | 2 - 0 | Kawasaki Frontale | ||||||
Japanese League Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Yokohama FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Mito Hollyhock | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | JEF United Ichihara | 2 - 3 | 2 - 0 | Ehime FC | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Kyoto Purple Sanga | 2 - 2 | 0 - 1 | Tochigi SC | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Machida Zelvia | 2 - 3 | 2 - 1 | Zweigen Kanazawa FC | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Ryukyu | 3 - 2 | 1 - 1 | V-Varen Nagasaki | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Okayama FC | 0 - 1 | 0 - 0 | Omiya Ardija | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Kashiwa Reysol | 4 - 1 | 1 - 0 | Renofa Yamaguchi | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Tokushima Vortis | 0 - 2 | 0 - 1 | Ventforet Kofu | ||||||
Russian Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Blagoveshchensk | 0 - 2 | 0 - 1 | Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk | ||||||
Russian First Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | SKA Energiya Khabarovsk | 0 - 0 | 0 - 0 | Chertanovo Moscow | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Luch-Energiya | 0 - 1 | 0 - 0 | Torpedo Moscow | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Yenisey Krasnoyarsk | 2 - 2 | 1 - 2 | Neftekhimik Nizhnekamsk | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Tom Tomsk | 0 - 1 | 0 - 0 | Rotor Volgograd | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Mordovia Saransk | 0 - 3 | 0 - 2 | Baltika | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Pari Nizhny Novgorod | 2 - 1 | 1 - 1 | Fakel Voronezh | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Tekstilshchik Ivanovo | 1 - 1 | 1 - 1 | Shinnik Yaroslavl | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | FK Khimki | 3 - 0 | 2 - 0 | Krasnodar II | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Avangard | 2 - 2 | 1 - 0 | Spartak Moscow II | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Torpedo Armavir | 2 - 1 | 1 - 0 | Chayka K Sr | ||||||
Indonesia Super Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Persija Jakarta | 1 - 1 | 1 - 1 | Bhayangkara Surabaya United | ||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Pusamania Borneo | 2 - 0 | 2 - 0 | PSM Makassar | ||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Persebaya Surabaya | 2 - 2 | 1 - 1 | Madura United | ||||||
Ukraine Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dynamo Kyiv | 1 - 2 | 1 - 1 | Shakhtar Donetsk | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Vorskla Poltava | 3 - 2 | 2 - 1 | Lviv | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | PFC Oleksandria | 2 - 1 | 1 - 0 | Olimpic Donetsk | ||||||
Romania - Division A results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Gaz Metan Medias | 1 - 0 | 0 - 0 | Astra Ploiesti | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | CFR Cluj | 3 - 0 | 1 - 0 | Hermannstadt | ||||||
Austria results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Trenkwalder Admira | 0 - 1 | 0 - 1 | LASK Linz | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Rapid Wien | 2 - 1 | 2 - 1 | Rheindorf Altach | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Red Bull Salzburg | 5 - 2 | 2 - 1 | Wolfsberger AC | ||||||
Thailand results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:45 | FT | Chiangmai Fc | 2 - 1 | 1 - 1 | Chonburi Shark FC | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Ratchaburi FC | 1 - 1 | 0 - 1 | Ptt Rayong | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Sukhothai | 1 - 1 | 0 - 0 | Prachuap Khiri Khan | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Bangkok United FC | 2 - 0 | 0 - 0 | Chainat FC | ||||||
Hungary results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Kaposvar | 1 - 2 | 1 - 2 | Mezokovesd-Zsory | ||||||
10 Aug 2019 18:30 | FT | Diosgyor | 1 - 2 | 1 - 1 | Ujpesti TE | ||||||
Poland results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Pogon Szczecin | 1 - 0 | 0 - 0 | Wisla Krakow | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Zaglebie Lubin | 2 - 0 | 1 - 0 | Arka Gdynia | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Gornik Zabrze | 1 - 0 | 0 - 0 | Rakow Czestochowa | ||||||
Serbia results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Backa Topola | 1 - 0 | 0 - 0 | Cukaricki | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | FK Javor Ivanjica | 3 - 1 | 1 - 0 | Macva Sabac | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | FK Rad Beograd | 1 - 0 | 0 - 0 | Indjija | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Radnicki Nis | 2 - 1 | 1 - 0 | FK Vozdovac Beograd | ||||||
Croatia results |
|||||||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Zapresic | 2 - 2 | 2 - 1 | NK Varteks | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | NK Lokomotiva Zagreb | 4 - 1 | 2 - 0 | Istra 1961 | ||||||
Bulgaria results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Botev Plovdiv | 0 - 2 | 0 - 0 | Tsarsko Selo | ||||||
10 Aug 2019 18:30 | FT | Levski Sofia | 1 - 3 | 0 - 1 | Beroe | ||||||
Slovakia results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | MFK Ruzomberok | 2 - 3 | 0 - 3 | MSK Zilina | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Trencin | 2 - 1 | 0 - 1 | DAC Dunajska Streda | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Nitra | 3 - 2 | 1 - 0 | Skf Sered | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Slovan Bratislava | 4 - 0 | 1 - 0 | Zlate Moravce | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Zemplin Michalovce | 3 - 0 | 3 - 0 | FK Senica | ||||||
Slovenia Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Triglav Gorenjska | 1 - 3 | 0 - 2 | NK Mura 05 | ||||||
10 Aug 2019 19:15 | FT | NK Maribor | 4 - 2 | 1 - 1 | Tabor Sezana | ||||||
Belarus Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Gomel | 3 - 4 | 1 - 3 | Slutsksakhar Slutsk | ||||||
10 Aug 2019 16:45 | FT | Dnepr Mogilev | 0 - 1 | 0 - 1 | Dinamo Brest | ||||||
Kazakhstan Super League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Okzhetpes | 0 - 1 | 0 - 1 | Zhetysu Taldykorgan | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | FK Atyrau | 1 - 3 | 1 - 2 | Kaisar Kyzylorda | ||||||
South Africa Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Polokwane City | 1 - 0 | 0 - 0 | AmaZulu | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Cape Town City | 1 - 0 | 1 - 0 | Stellenbosch | ||||||
10 Aug 2019 19:15 | FT | Kaizer Chiefs FC | 1 - 0 | 1 - 0 | Black Leopards | ||||||
Bosnia Premijer Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Radnik Bijeljina | 1 - 2 | 1 - 0 | Borac Banja Luka | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Mladost Doboj Kakanj | 0 - 1 | 0 - 0 | Tuzla City | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | NK Celik | 0 - 2 | 0 - 0 | FK Zeljeznicar | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Sloboda | 0 - 0 | 0 - 0 | FK Velez Mostar | ||||||
China Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:35 | FT | Hebei Hx Xingfu | 0 - 3 | 0 - 0 | Shandong Taishan | ||||||
10 Aug 2019 12:35 | ShenHua SVA FC | ? - ? | ? - ? | Shenzhen | |||||||
10 Aug 2019 12:35 | FT | Tianjin Teda | 2 - 1 | 0 - 0 | Wuhan ZALL | ||||||
Vietnam First Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Bình Định | 0 - 2 | 0 - 1 | Đồng Tâm Long An | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Phù Đổng Ninh Bình | 1 - 2 | 0 - 1 | Tây Ninh | ||||||
Estonia results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Trans Narva | 1 - 3 | 0 - 2 | Levadia Tallinn | ||||||
Switzerland Challenge League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Lausanne Sports | 4 - 0 | 2 - 0 | Sc Kriens | ||||||
International Champions Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 17:05 | FT | Atletico Madrid | 2 - 1 | 2 - 1 | Juventus | ||||||
Denmark 1.Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:15 | FT | Vendsyssel | 0 - 3 | 0 - 2 | Vejle | ||||||
Moldova Divizia Nationala results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Sfintul Gheorghe | 1 - 0 | 1 - 0 | Codru Lozova | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Milsami | 0 - 3 | 0 - 0 | Cs Petrocub | ||||||
Armenia Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Avan Academy | 3 - 1 | 0 - 1 | Gandzasar Kapan | ||||||
AFF U19 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Myanmar U19 | 1 - 0 | 0 - 0 | Đông Timo U19 | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Brunei U19 | 1 - 6 | 0 - 5 | Indonesia U19 | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Philippines U19 | 0 - 1 | 0 - 0 | Lào U19 | ||||||
Bolivia Liga de Futbol Prof results |
|||||||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Club Guabira | 2 - 0 | 0 - 0 | Always Ready | ||||||
10 Aug 2019 22:15 | FT | Nacional Potosi | 1 - 1 | 0 - 0 | Sport Boys Warnes | ||||||
Guatemala Liga Nacional results |
|||||||||||
10 Aug 2019 03:00 | FT | Xelaju MC | 3 - 2 | 1 - 0 | CD Puerto de Iztapa | ||||||
El Salvador Primera Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Isidro Metapan | 2 - 1 | 1 - 1 | Cd El Vencedor | ||||||
10 Aug 2019 22:30 | FT | Aguila | 2 - 1 | 0 - 1 | Once Municipal | ||||||
Korea K League Challenge results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Bucheon 1995 | 1 - 1 | 1 - 1 | Gwangju Fc | ||||||
Ecuador Copa Pilsener A results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:15 | FT | Macara | 1 - 0 | 0 - 0 | Sociedad Deportivo Quito | ||||||
10 Aug 2019 18:15 | FT | Independiente Jose Teran | 2 - 3 | 2 - 0 | Mushuc Runa | ||||||
10 Aug 2019 20:30 | FT | Delfin SC | 2 - 1 | 1 - 0 | Universidad Catolica Quito | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Guayaquil City | 3 - 0 | 2 - 0 | Olmedo Riobamba | ||||||
Lithuania - 1. Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Trakai Riteriai | 1 - 1 | 0 - 1 | Atlantas Klaipeda | ||||||
Latvia - 1. Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Spartaks Jurmala | 3 - 0 | 1 - 0 | Fk Valmiera | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Jelgava | 1 - 0 | 1 - 0 | Metta/LU Riga | ||||||
Poland - 2. Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:45 | FT | Miedz Legnica | 2 - 1 | 1 - 1 | Chrobry Glogow | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | GKS Tychy | 4 - 1 | 1 - 1 | Odra Opole | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Belchatow | 3 - 0 | 2 - 0 | Radomiak Radom | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Puszcza Niepolomice | 1 - 2 | 0 - 1 | Sandecja | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | LKS Nieciecza | 2 - 0 | 0 - 0 | Zaglebie Sosnowiec | ||||||
Colombia Copa Mustang results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:30 | FT | Deportiva Once Caldas | 0 - 0 | 0 - 0 | Alianza Petrolera | ||||||
10 Aug 2019 22:00 | FT | Union Magdalena | 2 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Cali | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | La Equidad | 0 - 0 | 0 - 0 | Atletico Nacional | ||||||
Ukraine U21 Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Karpaty Lviv U21 | 4 - 0 | 1 - 0 | Illichivets U21 | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Kolos Kovalivka U21 | 1 - 2 | 0 - 2 | Zorya U21 | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dnipro 1 U21 | 0 - 3 | 0 - 2 | Desna Chernihiv U21 | ||||||
Scotland Championship results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dundee | 1 - 0 | 0 - 0 | Ayr Utd | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Inverness C.T. | 2 - 1 | 1 - 1 | Arbroath | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Greenock Morton | 4 - 1 | 1 - 1 | Alloa Athletic | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Queen of South | 1 - 1 | 0 - 1 | Dunfermline | ||||||
Scotland Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | East Fife | 1 - 1 | 1 - 1 | Peterhead | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Falkirk | 6 - 0 | 5 - 0 | Dumbarton | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Forfar Athletic | 1 - 0 | 0 - 0 | Stranraer | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Montrose | 0 - 1 | 0 - 0 | Airdrie United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Raith Rovers | 5 - 2 | 2 - 0 | Clyde | ||||||
Korea K-National League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Gyeongju KHNP | 1 - 0 | 1 - 0 | Incheon Korail | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Busan Transpor Tation | 1 - 1 | 1 - 0 | Gimhae City | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Cheonan City | 3 - 0 | 2 - 0 | Changwon City | ||||||
Australia Queensland State League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 07:45 | FT | Eastern Suburbs | 1 - 4 | 0 - 2 | Magpies Crusaders | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | SWQ Thunder | 3 - 2 | 2 - 0 | Moreton Bay United | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Queensland Lions SC | 2 - 0 | 1 - 0 | Western Pride | ||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Gold Coast Knights | 3 - 0 | 1 - 0 | Brisbane Strikers | ||||||
South Australian Super League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 06:30 | FT | Adelaide Blue Eagles | 2 - 2 | 1 - 0 | Adelaide United Fc Youth | ||||||
10 Aug 2019 06:30 | FT | Croydon Kings | 1 - 1 | 0 - 0 | Adelaide Raiders SC | ||||||
10 Aug 2019 06:30 | FT | Adelaide Comets FC | 4 - 1 | 3 - 1 | Campbelltown City SC | ||||||
10 Aug 2019 06:30 | FT | Adelaide Panthers | 0 - 2 | 0 - 1 | Para Hills Knights | ||||||
10 Aug 2019 08:30 | FT | North Eastern Metrostars | 4 - 2 | 2 - 1 | Adelaide City FC | ||||||
10 Aug 2019 10:30 | FT | Adelaide Olympic | 1 - 1 | 1 - 0 | West Adelaide | ||||||
Japan Football League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Fukushima United FC | 3 - 1 | 3 - 0 | Fujieda Myfc | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Sc Sagamihara | 0 - 2 | 0 - 1 | Cerezo Osaka U23 | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Kamatamare Sanuki | 0 - 1 | 0 - 1 | Thespa Kusatsu Gunma | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Giravanz Kitakyushu | 2 - 1 | 0 - 1 | Gamba Osaka U23 | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Gainare Tottori | 0 - 2 | 0 - 1 | Vanraure Hachinohe | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Roasso Kumamoto | 1 - 1 | 0 - 1 | Yokohama Scc | ||||||
Belgium - 2e Klasse results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Roeselare | 1 - 1 | 1 - 0 | Beerschot AC | ||||||
10 Aug 2019 19:30 | FT | Excelsior Virton | 0 - 1 | 0 - 0 | St Gilloise | ||||||
Uzbekistan Professional Football League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Dinamo Samarkand | 0 - 1 | 0 - 1 | Kuruvchi Kokand Qoqon | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Termez Surkhon | 1 - 1 | 0 - 0 | Lokomotiv Tashkent | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Pakhtakor Tashkent | 5 - 0 | 3 - 0 | Buxoro | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Navbahor Namangan | 0 - 1 | 0 - 1 | OTMK Olmaliq | ||||||
Sweden Div 1 Sodra results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Assyriska Turab Ik Jkp | 1 - 0 | 1 - 0 | Torns IF | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Tvaakers IF | 1 - 0 | 0 - 0 | Lindome GIF | ||||||
Finland Ykkonen results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | AC Oulu | 1 - 2 | 0 - 1 | Ekenas IF Fotboll | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ac Kajaani | 1 - 2 | 0 - 1 | Jaro | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Musa | 1 - 3 | 1 - 1 | TPS Turku | ||||||
Colombia Copa Premier results |
|||||||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Orsomarso | 1 - 1 | 0 - 1 | Deportivo Pereira | ||||||
Sweden Div 2 Norra Svealand results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Sundbybergs | 1 - 3 | 0 - 1 | Ifk Stocksund | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Karlbergs BK | 2 - 3 | 2 - 0 | Enkoping | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Taby | 1 - 0 | 0 - 0 | Valbo Ff | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Kungsangens If | 3 - 3 | 2 - 1 | Gute | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Gamla Upsala | 1 - 0 | 0 - 0 | Skiljebo SK | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ifk Lidingo | 1 - 1 | 0 - 1 | Ifk Mora | ||||||
Western Australia Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Cockburn City | 1 - 5 | 0 - 2 | Armadale | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | ECU Joondalup | 1 - 1 | 0 - 0 | Inglewood United | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Perth SC | 3 - 0 | 1 - 0 | Balcatta | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Sorrento | 3 - 3 | 0 - 2 | Floreat Athena | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Stirling Lions | 2 - 1 | 2 - 0 | Bayswater City | ||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Rockingham City | 2 - 1 | 2 - 0 | Perth Glory Am | ||||||
Georgia Primera Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Dila Gori | 0 - 1 | 0 - 0 | Lokomotiv Tbilisi | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | WIT Georgia Tbilisi | 0 - 3 | 0 - 2 | Dinamo Batumi | ||||||
Venezuela Primera Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Estudiantes Caracas SC | 0 - 1 | 0 - 0 | Portuguesa de Desportos | ||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Caracas FC | 0 - 0 | 0 - 0 | Deportivo Tachira | ||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Carabobo | 1 - 1 | 1 - 0 | Metropolitanos | ||||||
10 Aug 2019 22:00 | FT | Monagas SC | 1 - 1 | 0 - 0 | Deportivo Lara | ||||||
Russia Div 2 South results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | FK Anzhi | 2 - 2 | 1 - 2 | Spartak Vladikavkaz | ||||||
Paraguayan Primera Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:00 | FT | General Diaz | 1 - 1 | 0 - 0 | Ca River Plate Asuncion | ||||||
10 Aug 2019 21:00 | FT | Sportivo San Lorenzo | 1 - 1 | 0 - 0 | Deportivo Capiata | ||||||
10 Aug 2019 23:30 | FT | Sol De America | 0 - 2 | 0 - 0 | Cerro Porteno | ||||||
Russia Youth Championship League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Arsenal Tula Youth | 1 - 0 | 0 - 0 | Ufa Youth | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Cska Moscow Youth | 3 - 0 | 3 - 0 | Pfc Sochi Youth | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Lokomotiv Moscow Youth | 2 - 0 | 0 - 0 | Fk Ural Youth | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Akhmat Grozny Youth | 1 - 1 | 0 - 0 | Spartak Moscow Youth | ||||||
Chinese Football League Divison 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Shaanxi Chang an Athletic | 3 - 4 | 2 - 1 | Shijiazhuang Ever Bright | ||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | Beijing Beikong | 5 - 3 | 3 - 1 | Sichuan Longfor | ||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | Changchun YaTai | 2 - 0 | 1 - 0 | Guangdong Southern Tigers | ||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | Qingdao Yellow Sea Pharmaceutical | 4 - 0 | 1 - 0 | Inner Mongolia Zhongyou | ||||||
Brisbane Premier emier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Taringa Rovers | 1 - 1 | 0 - 0 | Grange Thistle Sc | ||||||
10 Aug 2019 08:10 | FT | Acacia Ridge | 3 - 1 | 2 - 0 | University of Queensland | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Bayside United | 2 - 1 | 0 - 1 | Centenary Stormers | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Caboolture | 0 - 1 | 0 - 0 | The Gap BPL | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | North Pine | 2 - 4 | 1 - 2 | Toowong | ||||||
Czech Republic 2. Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:15 | FT | Chrudim | 1 - 0 | 0 - 0 | Fotbal Trinec | ||||||
10 Aug 2019 09:15 | FT | Slavoj Vysehrad | 2 - 1 | 0 - 0 | Fk Banik Sokolov | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Prostejov | 0 - 0 | 0 - 0 | Pardubice | ||||||
Sweden Div 2 Norrland results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Rynninge IK | 2 - 1 | 1 - 1 | Bk Forward | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | Skelleftea Ff | ? - ? | ? - ? | IFK Ostersund | |||||||
10 Aug 2019 13:00 | Ifk Timra | ? - ? | ? - ? | Taftea Ik | |||||||
10 Aug 2019 13:00 | Friska Viljor | ? - ? | ? - ? | IFK Lulea | |||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Carlstad United BK | 2 - 1 | 0 - 0 | Nykopings BIS | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Gefle IF | 3 - 3 | 1 - 2 | Vasalunds IF | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Akropolis IF | 4 - 3 | 2 - 2 | Karlslunds If Hfk | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | Ytterhogdal Ik | ? - ? | ? - ? | Ifk Umea | |||||||
Norway Adeccoligaen results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | KFUM Oslo | 3 - 0 | 2 - 0 | Sandnes Ulf | ||||||
Ukraine Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hirnyk Sport | 0 - 1 | 0 - 1 | Obolon Kiev | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Fk Avanhard Kramatorsk | 3 - 1 | 2 - 1 | Mfk Vodnyk Mikolaiv | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Mynai | 1 - 0 | 0 - 0 | Chernomorets Odessa | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Metalist 1925 Kharkiv | 1 - 1 | 1 - 0 | Rukh Vynnyky | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Ahrobiznes Volochysk | 3 - 0 | 2 - 0 | Balkany Zorya | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Metalurh Zaporizhya | 0 - 2 | 0 - 1 | Inhulets Petrove | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Cherkashchyna Akademiya | 2 - 2 | 0 - 2 | Kremin Kremenchuk | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Volyn | 3 - 2 | 0 - 2 | Prykarpattya Ivano Frankivsk | ||||||
Norway 2 Division A results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | FK Vidar | 1 - 0 | 0 - 0 | Bryne | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Brattvag | 2 - 1 | 0 - 0 | IL Hodd | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Stjordals Blink | 1 - 0 | 1 - 0 | Nardo | ||||||
Norway 2 Division B results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Alta | 2 - 0 | 1 - 0 | Oppsal | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Elverum | 1 - 2 | 0 - 1 | Sotra Sk | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Floro | 1 - 2 | 0 - 0 | Kjelsas IL | ||||||
Czech Republic U19 League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:15 | FT | Pardubice U19 | 3 - 3 | 2 - 1 | Sparta Praha U19 | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Hradec Kralove u19 | 4 - 2 | 3 - 1 | Mlada Boleslav U19 | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Meteor Praha U19 | 0 - 9 | 0 - 4 | Slavia Praha u19 | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Banik Ostrava u19 | 5 - 0 | 2 - 0 | Synot Slovacko U19 | ||||||
10 Aug 2019 13:30 | FT | Zlin U19 | 1 - 3 | 0 - 1 | Viktoria Plzen U19 | ||||||
Zimbabwe Premier Soccer League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Highlanders Fc | 1 - 0 | 0 - 0 | Black Rhinos Fc | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Zpc Kariba | 2 - 1 | 2 - 0 | Chicken Inn | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Bulawayo Chiefs | 1 - 1 | 0 - 1 | Chapungu United | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Yadah | 0 - 0 | 0 - 0 | Hwange Colliery | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Telone | 1 - 1 | 0 - 0 | Herentals College | ||||||
Lithuania - 2. Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Hegelmann Litauen | 5 - 2 | 3 - 1 | Atmosfera Mazeikiai | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Taip Vilnius | 3 - 0 | 1 - 0 | Banga Gargzdai | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Pakruojis | 0 - 6 | 0 - 3 | Minija | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Lietava Jonava | 1 - 2 | 0 - 0 | Dziugas Telsiai | ||||||
Serbia Prva Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Buducnost Dobanovci | 0 - 1 | 0 - 1 | Trajal Krusevac | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Zemun | 3 - 0 | 2 - 0 | Fk Sindelic Nis | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Radnicki Pirot | 2 - 1 | 1 - 0 | FK Metalac Gornji Milanovac | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Dinamo Vranje | 2 - 1 | 1 - 1 | Backa Backa Palanka | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Novi Pazar | 2 - 0 | 1 - 0 | Zlatibor Cajetina | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Kabel Novi Sad | 3 - 2 | 1 - 0 | Radnicki 1923 Kragujevac | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Graficar Beograd | 1 - 0 | 1 - 0 | Zarkovo | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Semendria 1924 | 0 - 3 | 0 - 2 | Kolubara | ||||||
Estonia Esi Liiga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Tartu JK Tammeka B | 1 - 0 | 1 - 0 | Flora Tallinn Ii | ||||||
Moldova Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Floresti | 5 - 1 | 1 - 0 | Real Succes | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Cf Sparta Selemet | 1 - 3 | 1 - 1 | Cahul 2005 | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Victoria Bardar | 4 - 1 | 1 - 1 | Granicerul Glodeni | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Iskra-stal Ribnita | 6 - 1 | 2 - 1 | Singerei | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Abus Ungheni | 1 - 6 | 0 - 1 | Dacia Buiucani | ||||||
Slovenia 2. Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:30 | FT | Gorica | 1 - 2 | 1 - 1 | Koper | ||||||
10 Aug 2019 15:30 | FT | Nafta | 4 - 1 | 2 - 0 | Dravograd | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Brezice | 2 - 0 | 0 - 0 | Nd Beltinci | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Fuzinar | 2 - 4 | 0 - 2 | Krsko Posavlje | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Jadran Dekani | 1 - 2 | 1 - 0 | Bilje | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | NK Krka | 2 - 2 | 0 - 1 | Nk Roltek Dob | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Rogaska | 0 - 2 | 0 - 0 | Nk Radomlje | ||||||
Iceland Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Kf Gardabaer | 2 - 3 | 0 - 2 | Leiknir F | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Fjardabyggd | 7 - 4 | 3 - 1 | Kari Akranes | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Throttur Vogur | 2 - 3 | 2 - 0 | Vestri | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ir Reykjavik | 1 - 0 | 0 - 0 | Volsungur Husavik | ||||||
Iceland Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Haukar | 1 - 2 | 0 - 0 | Magni | ||||||
Slovakia 2. Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | MFK Kosice | 1 - 2 | 0 - 2 | Partizan Bardejov | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Poprad | 1 - 2 | 0 - 1 | Mfk Skalica | ||||||
FYR Macedonia Prva liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Brera Strumica | 1 - 0 | 0 - 0 | FK Shkendija 79 | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Renova Cepciste | 1 - 0 | 1 - 0 | Sileks | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Struga Trim Lum | 2 - 1 | 1 - 1 | Rabotnicki Skopje | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Korzo Prilep | 2 - 0 | 0 - 0 | Borec Veles | ||||||
England Divison 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Grimsby Town | 1 - 1 | 0 - 0 | Bradford AFC | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Mansfield Town | 2 - 2 | 1 - 2 | Morecambe | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Oldham Athletic | 1 - 2 | 1 - 2 | Crewe Alexandra | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Macclesfield Town | 3 - 0 | 1 - 0 | Leyton Orient | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Plymouth Argyle | 1 - 0 | 0 - 0 | Colchester United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Cheltenham Town | 4 - 1 | 0 - 0 | Scunthorpe United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Crawley Town | 2 - 0 | 1 - 0 | Salford City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Port Vale | 1 - 1 | 1 - 1 | Northampton Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Stevenage Borough | 0 - 1 | 0 - 0 | Exeter City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Walsall | 1 - 1 | 0 - 1 | Forest Green Rovers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Cambridge United | 0 - 0 | 0 - 0 | Newport County | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Swindon | 3 - 2 | 0 - 0 | Carlisle | ||||||
Australia Victorian Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 06:00 | FT | Springvale White Eagles | 1 - 3 | 0 - 1 | Melbourne Heart Youth | ||||||
10 Aug 2019 08:30 | FT | Geelong Sc | 0 - 1 | 0 - 0 | Northcote City | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:15 | FT | Fk Loko Vltavin | 1 - 1 | 0 - 0 | Pisek | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Domazlice | 1 - 2 | 1 - 1 | Sparta Praha B | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Sokol Zivanice | 5 - 3 | 0 - 1 | Zbuzany | ||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Grebbestads If | 6 - 1 | 6 - 1 | Torslanda IK | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Ik Gauthiod | 3 - 2 | 2 - 0 | Savedalens IF | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Stenungsunds If | 0 - 1 | 0 - 0 | Nordvarmland Ff | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Orebro Syrianska If | 2 - 1 | 0 - 1 | Ifk Tidaholm | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Lidkopings Fk | 2 - 0 | 2 - 0 | IFK Uddevalla | ||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Enskede Ik | 3 - 1 | 0 - 1 | Assyriska If I Norrkoping | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Stockholm Internazionale | 1 - 4 | 1 - 2 | Huddinge If | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Motala AIF | 2 - 1 | 1 - 1 | Varmbols Fc | ||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Onsala Bk | 3 - 2 | 3 - 2 | IS Halmia | ||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | Ullared | 4 - 1 | 2 - 0 | Hittarps Ik | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Assyriska Bk | 0 - 1 | 0 - 1 | Eslovs Bk | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Ifk Malmo | 0 - 9 | 0 - 4 | Vinbergs If | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Ksf Prespa Birlik | 2 - 3 | 0 - 2 | Qviding FIF | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Rosengard | 1 - 0 | 1 - 0 | Stafsinge If | ||||||
Kazakhstan Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Astana B | 6 - 1 | 2 - 1 | Tarlan Shymkent | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Altay Spor Kulubu | 0 - 1 | 0 - 1 | Kaspyi Aktau | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Baykonur | 1 - 0 | 1 - 0 | Bolat Temirtau | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Akademiya Ontustik | 1 - 2 | 1 - 1 | Maktaaral | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Aktobe Zhas | 0 - 1 | 0 - 1 | Zhetysu Ii | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Kairat Academy | 0 - 0 | 0 - 0 | Ekibastuzets | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Akzhayik Oral | 0 - 0 | 0 - 0 | Kyzylzhar Petropavlovsk | ||||||
Latvia - 2. Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Grobina | 2 - 0 | 1 - 0 | Fk Smiltene Bjss | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Tukums-2000 | 2 - 1 | 1 - 0 | Super Nova | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | New Project | 0 - 1 | 0 - 1 | Fk Auda Riga | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Balvu Vilki | 0 - 2 | 0 - 1 | Rezekne / Bjss | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Jdfs Alberts | 1 - 0 | 0 - 0 | Fk Dinamo Riga | ||||||
Austrian Regionalliga Mitte results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Wolfsberger Ac Amateure | 5 - 2 | 2 - 1 | Wels | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Atsv Stadl Paura | 2 - 3 | 2 - 0 | ATSV Wolfsberg | ||||||
Chinese Football League Divison 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:30 | FT | Fujian Transcend | 2 - 3 | 1 - 1 | Hebei Elite | ||||||
10 Aug 2019 08:30 | FT | Yanbian Beiguo | 0 - 0 | 0 - 0 | Ningxia Qidongli | ||||||
10 Aug 2019 08:30 | FT | Qingdao Red Lions | 0 - 4 | 0 - 4 | Shenyang Urban | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Lhasa Urban Construction Investment | 2 - 1 | 1 - 1 | Fujian Tianxin | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Yunnan Kunglu | 0 - 1 | 0 - 0 | Yiteng FC | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Guangxi Baoyun | 0 - 1 | 0 - 0 | Chengdu Rongcheng | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Baoding Rongda FC | 0 - 1 | 0 - 0 | Inner Mongolia Caoshangfei | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Beijing Tech | 0 - 2 | 0 - 2 | Taizhou Yuanda | ||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Hubei Chufeng Heli | 0 - 0 | 0 - 0 | Shenzhen Pengcheng | ||||||
10 Aug 2019 12:30 | FT | Wuhan Three Towns | 3 - 0 | 0 - 0 | Hunan Billows | ||||||
Montenegro Prva Crnogorska Lig results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Iskra Danilovgrad | 0 - 0 | 0 - 0 | Ofk Titograd Podgorica | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Rudar Pljevlja | 1 - 3 | 0 - 0 | Grbalj Radanovici | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Kom Podgorica | 3 - 2 | 1 - 1 | OFK Petrovac | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Mladost Podgorica | 1 - 3 | 0 - 0 | FK Buducnost Podgorica | ||||||
Thailand Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:45 | FT | Sisaket | 1 - 0 | 1 - 0 | Ubon Umt United | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Samut Sakhon | 0 - 3 | 0 - 1 | Bangkok Glass Pathum | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Air Force Central | 2 - 1 | 1 - 1 | Rayong | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | BEC Tero Sasana | 0 - 1 | 0 - 0 | Navy | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Customs Department FC | 1 - 2 | 1 - 0 | Udon Thani | ||||||
Ireland - FAI Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Saint Michaels | 0 - 0 | 0 - 0 | Glengad United | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Crumlin United | 3 - 1 | 3 - 1 | Malahide United | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Cobh Ramblers | 0 - 1 | 0 - 0 | Dundalk | ||||||
UEFA Women's Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Minsk Womens | 2 - 1 | 1 - 1 | Znk Split Womens | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Nữ Breidablik | 11 - 0 | 4 - 0 | Zfk Dragon 2014 Womens | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Hibernian Womens | 2 - 1 | 1 - 0 | Cardiff Metropolitan Womens | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Vllaznia Shkoder Womens | 1 - 0 | 1 - 0 | Birkirkara Womens | ||||||
10 Aug 2019 11:30 | FT | Rigas Futbola Skola Womens | 0 - 4 | 0 - 1 | Sturm Graz/stattegg Womens | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Ferencvarosi Tc Womens | 2 - 0 | 2 - 0 | Anenii Noi Womens | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Anderlecht Womens | 3 - 2 | 0 - 0 | Lsk Kvinner Womens | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Pk 35 Womens | 5 - 0 | 1 - 0 | Ebs/skala Womens | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Zhilstroy Kharkov Womens | 6 - 0 | 4 - 0 | Bettembourg Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Sfk 2000 Sarajevo Womens | 1 - 0 | 0 - 0 | As Tel Aviv University Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Znk Pomurje Womens | 4 - 0 | 2 - 0 | Nike Tbilisi Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Apollon Limassol Womens | 0 - 1 | 0 - 1 | Sporting Braga Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Gintra Universitetas Womens | 1 - 2 | 1 - 1 | Wexford Youths Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Nsa Sofia Womens | 0 - 2 | 0 - 1 | Kff Mitrovica Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Slovan Bratislava Womens | 0 - 7 | 0 - 2 | Spartak Subotica Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Zfk Breznica Pljevlja Womens | 3 - 2 | 1 - 1 | Olimpia Cluj Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Flora Tallinn Womens | 0 - 2 | 0 - 2 | Biik Kazygurt Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Twente Enschede Womens | 2 - 2 | 1 - 1 | Besiktas Jk Womens | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Gornik Leczna Womens | 13 - 0 | 7 - 0 | Alashkert Womens | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Paok Saloniki Womens | 2 - 3 | 2 - 2 | Linfield Womens | ||||||
Poland 3. Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Resovia Rzeszow | 3 - 0 | 1 - 0 | Znicz Pruszkow | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Elana Torun | 0 - 2 | 0 - 2 | Olimpia Elblag | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Garbarnia Krakow | 2 - 1 | 1 - 1 | Stal Rzeszow | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Stal Stalowa Wola | 0 - 0 | 0 - 0 | Gryf Wejherowo | ||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Ks Legionovia Legionowo | 1 - 3 | 0 - 2 | Pogon Siedlce | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | GKS Katowice | 1 - 2 | 0 - 1 | Bytovia Bytow | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Gornik Polkowice | 1 - 1 | 0 - 1 | Gornik Leczna | ||||||
England Southern Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Chesham United | 2 - 0 | 0 - 0 | Salisbury City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dorchester Town | 1 - 0 | 1 - 0 | Beaconsfield Sycob | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Farnborough Town | 1 - 4 | 1 - 2 | Poole Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Gosport Borough | 3 - 0 | 1 - 0 | Taunton Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Harrow Borough | 1 - 0 | 0 - 0 | Merthyr Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Metropolitan Police | 0 - 2 | 0 - 2 | Truro City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Swindon Supermarine | 3 - 2 | 0 - 1 | Walton Casuals | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Tiverton Town | 2 - 2 | 1 - 0 | Hayes&Yeading | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Weston Super Mare | 2 - 2 | 1 - 2 | Hendon | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Wimborne Town | 0 - 0 | 0 - 0 | Hartley Wintney | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Yate Town | 1 - 4 | 0 - 2 | Blackfield Langley | ||||||
England Conference results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | AFC Fylde | 1 - 0 | 1 - 0 | Ebbsfleet United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Barrow | 2 - 0 | 0 - 0 | Eastleigh | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Boreham Wood | 2 - 2 | 1 - 2 | Chesterfield | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Bromley | 3 - 3 | 2 - 1 | Torquay United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Halifax Town | 1 - 0 | 1 - 0 | Dagenham and Redbridge | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Maidenhead United | 0 - 1 | 0 - 0 | Hartlepool United FC | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Solihull Moors | 2 - 1 | 1 - 0 | Aldershot Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Sutton United | 2 - 2 | 1 - 2 | Chorley | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Woking | 1 - 0 | 1 - 0 | Harrogate Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Yeovil Town | 1 - 1 | 1 - 0 | Stockport County | ||||||
10 Aug 2019 15:30 | FT | Dover Athletic | 2 - 1 | 0 - 1 | Wrexham | ||||||
10 Aug 2019 17:20 | FT | Notts County | 1 - 2 | 1 - 1 | Barnet | ||||||
Scotland FA Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Linlithgow Rose | 2 - 1 | 0 - 0 | Preston Athletic | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Banks Odee | 5 - 0 | 1 - 0 | Glasgow University | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Broxburn Athletic | 2 - 0 | 2 - 0 | Tynecastle | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Camelon Juniors | 4 - 0 | 0 - 0 | Newton Stewart Ath | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Coldstream | 1 - 9 | 1 - 4 | Jeanfield Swifts | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dundonald Bluebell | 2 - 2 | 0 - 1 | Auchinleck Talbot | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Easthouses Lily | 1 - 6 | 0 - 3 | Penicuik Athletic | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hawick Royal Albert | 1 - 6 | 0 - 3 | Threave Rovers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hill Of Beath | 2 - 0 | 1 - 0 | Blackburn United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Lochee United | 7 - 0 | 4 - 0 | Burntisland Shipyard | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | St Cuthberts Wanderers | 1 - 7 | 0 - 2 | Girvan | ||||||
England Conference North Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | AFC Telford United | 0 - 0 | 0 - 0 | Gateshead | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Alfreton Town | 3 - 0 | 1 - 0 | Blyth Spartans | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Bradford Park Avenue | 0 - 3 | 0 - 2 | Kidderminster | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Chester FC | 2 - 1 | 0 - 0 | Farsley Celtic | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Darlington | 3 - 0 | 1 - 0 | Kettering Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Gloucester City | 1 - 1 | 0 - 1 | Altrincham | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Kings Lynn | 3 - 1 | 2 - 0 | Hereford | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Leamington | 1 - 1 | 1 - 0 | Curzon Ashton | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Southport FC | 3 - 0 | 2 - 0 | Guiseley | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | Spennymoor Town | ? - ? | ? - ? | Boston United | |||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | York City | 1 - 0 | 0 - 0 | Brackley Town | ||||||
England Conference South Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Braintree Town | 0 - 4 | 0 - 1 | Wealdstone | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Chippenham Town | 2 - 0 | 1 - 0 | Billericay Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Concord Rangers | 2 - 1 | 1 - 0 | Slough Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dartford | 1 - 1 | 1 - 0 | Havant and Waterlooville | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dorking | 3 - 1 | 2 - 0 | Tonbridge Angels | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dulwich Hamlet | 2 - 1 | 0 - 0 | St Albans City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Eastbourne Borough | 1 - 1 | 1 - 0 | Oxford City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hampton & Richmond | 1 - 2 | 1 - 1 | Hemel Hempstead Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Hungerford Town | 1 - 3 | 1 - 1 | Maidstone United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Welling United | 0 - 3 | 0 - 3 | Bath City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Weymouth | 4 - 1 | 1 - 1 | Chelmsford City | ||||||
Wales Challenge League Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:30 | Flint | ? - ? | ? - ? | Porthmadog | |||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Cambrian Clydach | 3 - 4 | 1 - 2 | Aberystwyth Town | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Haverfordwest County | 1 - 1 | 0 - 1 | Barry Town Afc | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Airbus | 4 - 0 | 1 - 0 | Llanfair United | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Flint Town United | 5 - 1 | 3 - 0 | Porthmadog | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Guilsfield | 1 - 0 | 0 - 0 | Llandudno | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Carmarthen | 4 - 1 | 1 - 1 | Cwmamman United | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Llantwit Major | 1 - 2 | 0 - 0 | Cardiff Metropolitan | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Briton Ferry Athletic | 1 - 1 | 0 - 0 | Llanelli | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Rhyl FC | 0 - 2 | 0 - 2 | Connah's QN | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Newi Cefn Druids | 1 - 2 | 0 - 1 | Prestatyn Town FC | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Newtown | 2 - 0 | 1 - 0 | Ammanford | ||||||
10 Aug 2019 14:30 | FT | Stm Sports | 4 - 0 | 1 - 0 | Cwmbran Celtic | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Corwen | 0 - 2 | 0 - 2 | Caernarfon | ||||||
Belgian Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 18:30 | FT | Rupel Boom | 4 - 0 | 1 - 0 | Racing Waregem | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Hoogstraten VV | 0 - 0 | 0 - 0 | Royal Stade Brainois | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Royal Cappellen | 1 - 1 | 0 - 0 | Thes Sport Tessenderlo | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Rus Rebecquoise | 0 - 0 | 0 - 0 | Rc Lebbeke | ||||||
Northern Ireland Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Coleraine | 1 - 1 | 0 - 0 | Cliftonville | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Crusaders FC | 3 - 0 | 2 - 0 | Carrick Rangers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Dungannon Swifts | 2 - 2 | 0 - 1 | Ballymena United | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Larne | 6 - 0 | 2 - 0 | Warrenpoint Town | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Linfield FC | 3 - 1 | 2 - 1 | Institute | ||||||
Northern Ireland League Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ballyclare Comrades | 7 - 1 | 4 - 0 | Knockbreda | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Loughgall | 2 - 1 | 2 - 1 | Banbridge Town | ||||||
Chile Primera Division results |
|||||||||||
10 Aug 2019 00:30 | FT | Curico Unido | 4 - 2 | 2 - 1 | Universidad de Concepcion | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Cobresal | 0 - 1 | 0 - 0 | Deportes Iquique | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Universidad de Chile | 1 - 0 | 0 - 0 | Csd Antofagasta | ||||||
10 Aug 2019 22:30 | FT | Everton CD | 1 - 0 | 1 - 0 | Union Espanola | ||||||
Mexico Primera Divison A results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:00 | FT | Mineros De Zacatecas | 0 - 2 | 0 - 1 | Tampico Madero | ||||||
10 Aug 2019 02:08 | FT | Correcaminos Uat | 1 - 2 | 0 - 1 | CF Atlante | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Zacatepec | 0 - 4 | 0 - 1 | Loros Universidad | ||||||
Scotland Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Albion Rovers | 4 - 4 | 1 - 3 | Cove Rangers | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Annan Athletic | 1 - 1 | 0 - 0 | Elgin City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Cowdenbeath | 1 - 0 | 0 - 0 | Stirling Albion | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Edinburgh City | 2 - 1 | 1 - 0 | Brechin City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Queens Park | 1 - 1 | 0 - 0 | Stenhousemuir | ||||||
Bulgaria Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Spartak Pleven | 0 - 0 | 0 - 0 | Botev Galabovo | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Chernomorets Pomorie | 0 - 1 | 0 - 1 | Hebar Pazardzhik | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Strumska Slava | 0 - 2 | 0 - 2 | Kariana Erden | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Septemvri Sofia | 4 - 3 | 1 - 2 | Litex Lovech | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Lokomotiv Gorna Oryahovitsa | 1 - 0 | 1 - 0 | Neftohimik | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Pirin Blagoevgrad | 0 - 1 | 0 - 0 | Lokomotiv Sofia | ||||||
Canadian Premier Soccer League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 02:00 | FT | Csc Mississauga | 0 - 5 | 0 - 0 | Vorkuta | ||||||
10 Aug 2019 23:30 | FT | Kingsman | 3 - 3 | 1 - 1 | Sc Scarborough | ||||||
Ecuador Campeonato Serie B results |
|||||||||||
10 Aug 2019 01:30 | FT | Liga de Loja | 1 - 2 | 1 - 1 | CD Clan Juvenil | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Orense SC | 0 - 1 | 0 - 1 | Manta | ||||||
United Soccer League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 00:35 | FT | Loudoun United | 3 - 3 | 1 - 1 | Charlotte Independence | ||||||
10 Aug 2019 03:00 | FT | Tacoma Defiance | 2 - 1 | 1 - 1 | Orange County Fc | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Hartford Athletic | 1 - 5 | 1 - 0 | New York Red Bulls B | ||||||
Paraguay Division 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 00:00 | FT | Rubio Nu Asuncion | 1 - 0 | 0 - 0 | Independiente Fbc | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Guairena | 1 - 1 | 1 - 0 | Sportivo Trinidense | ||||||
10 Aug 2019 19:45 | FT | General Caballero | 0 - 1 | 0 - 1 | 12 De Octubre | ||||||
Chile Primera B results |
|||||||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Deportes Temuco | 0 - 0 | 0 - 0 | Santiago Wanderers | ||||||
10 Aug 2019 20:00 | FT | Union San Felipe | 4 - 0 | 1 - 0 | Rangers Talca | ||||||
10 Aug 2019 22:00 | FT | Puerto Montt | 3 - 0 | 1 - 0 | Csyd Barnechea | ||||||
Romania Liga 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Juventus Bucharest | 0 - 3 | 0 - 0 | Vointa Turnu Magurele | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Farul Constanta | 1 - 0 | 1 - 0 | Dunarea Calarasi | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Csikszereda Miercurea | 3 - 0 | 2 - 0 | Metaloglobus | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | CS Mioveni | 1 - 1 | 0 - 0 | Scolar Resita | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Pandurii | 0 - 3 | 0 - 1 | Politehnica Timisoara | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Ripensia Timisoara | 1 - 2 | 1 - 2 | Gloria Buzau | ||||||
10 Aug 2019 13:30 | FT | Rapid Bucuresti | 3 - 1 | 3 - 1 | Concordia Chiajna | ||||||
Myanmar National League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Ayeyawady United | 1 - 1 | 0 - 1 | Yangon United | ||||||
10 Aug 2019 10:30 | FT | Dagon | 2 - 5 | 1 - 2 | Yadanabon | ||||||
Northern Ireland IFA Championship results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ards | 0 - 3 | 0 - 1 | Newry City | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Portadown FC | 0 - 1 | 0 - 1 | Ballinamallard United | ||||||
South Australian Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 06:30 | FT | Modbury Jets | 3 - 1 | 1 - 0 | Adelaide Victory | ||||||
10 Aug 2019 06:30 | FT | Fulham United | 1 - 0 | 1 - 0 | Cumberland United | ||||||
10 Aug 2019 09:30 | FT | Seaford Rangers | 3 - 3 | 1 - 1 | Playford City Patriots | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Noarlunga United | 1 - 7 | 0 - 2 | Sturt Lions | ||||||
Australia Capital Gatorade Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 06:00 | FT | Riverina Rhinos | 1 - 5 | 0 - 3 | Canberra Olympic | ||||||
10 Aug 2019 08:30 | FT | Monaro Panthers | 1 - 4 | 0 - 1 | Belconnen United | ||||||
Australia New South Wales Northern Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 06:00 | FT | Maitland | 3 - 2 | 0 - 1 | Valentine | ||||||
TAS Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 05:15 | FT | Devonport City Striker | 3 - 1 | 2 - 1 | Glenorchy Knights | ||||||
10 Aug 2019 05:30 | FT | Riverside Olympic | 1 - 1 | 0 - 0 | Kingborough Lions | ||||||
10 Aug 2019 07:30 | FT | Launceston City | 2 - 2 | 1 - 0 | South Hobart | ||||||
10 Aug 2019 07:30 | FT | Hobart Olympia Warriors | 7 - 1 | 4 - 1 | Clarence United | ||||||
Australia New South Wales League 2 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Bonnyrigg White Eagles | 5 - 0 | 3 - 0 | Macarthur Rams | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Northern Tiger | 1 - 1 | 1 - 1 | Mounties Wanderers | ||||||
QLD Division 1 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Rochedale Rovers | 3 - 2 | 1 - 0 | Mitchelton | ||||||
Australian cloth results |
|||||||||||
10 Aug 2019 07:10 | FT | New Farm | 4 - 2 | 1 - 2 | Pine Hills | ||||||
10 Aug 2019 08:15 | FT | Ipswich City | 2 - 2 | 0 - 1 | Virginia United | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Ac Carina | 2 - 1 | 2 - 0 | Annerley | ||||||
10 Aug 2019 09:00 | FT | Western Spirit | 1 - 1 | 1 - 0 | Moggill | ||||||
Primera Division de Uruguay results |
|||||||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Liverpool P. | 3 - 1 | 2 - 0 | Wanderers FC | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Ca Juventud De Las Piedras | 1 - 2 | 1 - 0 | Ca River Plate | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Rampla Juniors | 1 - 1 | 1 - 1 | Cerro Largo | ||||||
10 Aug 2019 22:00 | FT | Boston River | 0 - 0 | 0 - 0 | Nacional Montevideo | ||||||
Sweden Div 3 Mellersta results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Skelleftea Ff | 2 - 1 | 0 - 1 | IFK Ostersund | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Ifk Timra | 6 - 0 | 4 - 0 | Taftea Ik | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Friska Viljor | 1 - 1 | 0 - 1 | IFK Lulea | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Ytterhogdal Ik | 4 - 0 | 2 - 0 | Ifk Umea | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | JIPPO | 4 - 1 | 2 - 0 | Sudet | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Viikingit | 1 - 1 | 0 - 0 | Japs | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Fc Espoo | 6 - 0 | 3 - 0 | Tampere | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Gnistan | 3 - 1 | 3 - 1 | P-iirot | ||||||
Women Norwegian Toppserien results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Stabaek Womens | 0 - 0 | 0 - 0 | Avaldsnes Womens | ||||||
Norway Division 4 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Brodd | 1 - 2 | 0 - 0 | Flint | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | IF Floya | 3 - 0 | 1 - 0 | Melbo | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Eidsvold If | 4 - 0 | 0 - 0 | Spjelkavik | ||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Grei | 0 - 1 | 0 - 1 | Frigg FK | ||||||
10 Aug 2019 13:30 | FT | Os Turn Fotball | 0 - 1 | 0 - 0 | Vestfossen | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Lorenskog | 5 - 0 | 2 - 0 | Krakeroy IL | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Sunndal | 2 - 1 | 1 - 0 | Herd | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Gjovik Ff | 0 - 1 | 0 - 0 | Verdal | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Drobak-Frogn IL | 0 - 3 | 0 - 3 | Ullern | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Lyn Oslo | 1 - 3 | 0 - 1 | Ready | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Orn-Horten | 1 - 0 | 1 - 0 | Follo | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Pors Grenland | 3 - 0 | 2 - 0 | Donn | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Fyllingsdalen | 3 - 2 | 2 - 0 | Stord IL | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Kolstad | 2 - 1 | 1 - 0 | Orkla | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Nybergsund IL Trysil | 1 - 2 | 0 - 1 | Rodde | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Norild | 7 - 2 | 4 - 1 | Halsen | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Leknes | 0 - 5 | 0 - 0 | Honefoss | ||||||
Denmark - 4.Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Avedore IF | 3 - 3 | 1 - 1 | Union Santa Fe | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Gentofte Vangede If/gvi | 1 - 4 | 0 - 2 | Karlslunde | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | B 1908 | 1 - 0 | 0 - 0 | Greve | ||||||
Austrian 3.Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:30 | FT | Stripfing | 1 - 1 | 0 - 1 | Mauerwerk | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Sv Leobendorf | 1 - 3 | 0 - 1 | Bruck Leitha | ||||||
Thai Division 2 League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | North Bangkok College | 1 - 1 | 0 - 0 | Surat Thani | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Phuket | 1 - 0 | 0 - 0 | Army United | ||||||
10 Aug 2019 10:00 | FT | Raj Pracha Fc | 1 - 0 | 1 - 0 | Btu United | ||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Chiangrai | 1 - 1 | 0 - 0 | Ayutthaya Fc | ||||||
10 Aug 2019 12:00 | FT | Phrae United | 3 - 1 | 2 - 0 | Lamphun Warrior | ||||||
Switzerland - 2.Liga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Schotz | 3 - 2 | 0 - 0 | Zug 94 | ||||||
Iceland 3 Deild results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Kordrengir | 3 - 0 | 2 - 0 | Einherji | ||||||
Estonia Teine Liiga results |
|||||||||||
10 Aug 2019 11:00 | FT | Nomme United | 4 - 1 | 1 - 0 | Viimsi Mrjk | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Keila Jk | 0 - 2 | 0 - 1 | Paide Linnameeskond B | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Voru Jk | 0 - 3 | 0 - 3 | Tabasalu Charma | ||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Karlskrona | 1 - 0 | 1 - 0 | Husqvarna FF | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Hassleholms If | 1 - 1 | 0 - 0 | Raslatt SK | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Dalstorps If | 0 - 1 | 0 - 1 | Ifo Bromolla If | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Rappe Goif | 1 - 1 | 0 - 0 | Nosaby If | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Asarums If Fk | 2 - 1 | 1 - 0 | Nassjo Ff | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Osterlen Ff | 3 - 2 | 2 - 1 | IFK Hassleholm | ||||||
Canadian Premier League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Hfx Wanderers | 0 - 0 | 0 - 0 | Cavalry | ||||||
10 Aug 2019 20:30 | FT | York 9 | 0 - 2 | 0 - 1 | Valour | ||||||
10 Aug 2019 23:00 | FT | Fc Edmonton | 3 - 1 | 1 - 1 | Pacific | ||||||
CAF Champions League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:30 | FT | Big Bullets | 0 - 0 | 0 - 0 | Platinum | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | African Stars | 3 - 2 | 1 - 1 | Kampala City Council Kcca | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Green Eagles | 1 - 0 | 0 - 0 | Orlando Pirates | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Green Mamba | 0 - 2 | 0 - 1 | Zesco United Ndola | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Ud Songo | 0 - 0 | 0 - 0 | Simba | ||||||
10 Aug 2019 14:15 | FT | Kmkm | 0 - 2 | 0 - 0 | Primeiro 1 De Agosto | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Kano Pillars | 3 - 2 | 1 - 0 | Asante Kotoko | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Young Africans | 1 - 1 | 0 - 1 | Township Rollers | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Brikama United | 3 - 3 | 3 - 2 | RCA Raja Casablanca Atlhletic | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Rahimo | 1 - 0 | 1 - 0 | Enyimba International | ||||||
10 Aug 2019 16:59 | FT | Cano Sport | 2 - 1 | 1 - 0 | Mekelle 70 Enderta | ||||||
10 Aug 2019 17:30 | FT | Stade Malien De Bamako | 1 - 1 | 0 - 0 | Horoya Ac | ||||||
CAF Confederation Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 13:00 | FT | Bandari | 0 - 0 | 0 - 0 | Ahli Shandi | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Buildcon | 0 - 1 | 0 - 1 | Young Buffaloes | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | As Kigali | 0 - 0 | 0 - 0 | Kmc | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Proline | 3 - 0 | 1 - 0 | Masters Security | ||||||
10 Aug 2019 15:30 | FT | As Pelicans Lambaren | 1 - 1 | 0 - 0 | Maniema Union | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Akonangui | 1 - 1 | 0 - 0 | Ashanti Gold | ||||||
10 Aug 2019 16:00 | FT | Niger Tornadoes | 1 - 2 | 0 - 1 | Santoba | ||||||
10 Aug 2019 18:00 | FT | Asc Snim | 0 - 5 | 0 - 1 | Esae | ||||||
10 Aug 2019 19:00 | FT | Pyramids | 4 - 1 | 3 - 0 | Etoile Du Congo | ||||||
10 Aug 2019 20:45 | FT | Cr Belouizdad | 2 - 0 | 1 - 0 | Ascot | ||||||
Mexico Youth U20 results |
|||||||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Cruz Azul U20 | 2 - 0 | 0 - 0 | Juarez U20 | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Queretaro U20 | 1 - 0 | 0 - 0 | Pachuca U20 | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Tigres Uanl U20 | 2 - 1 | 0 - 0 | Necaxa U20 | ||||||
10 Aug 2019 15:00 | FT | Chivas Guadalajara U20 | 2 - 2 | 0 - 0 | San Luis U20 | ||||||
Burundi League results |
|||||||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Olympique Star | 1 - 2 | 0 - 0 | Musongati | ||||||
10 Aug 2019 14:00 | FT | Flambeau Du Centre | 3 - 1 | 0 - 0 | Kayanza Utd | ||||||
Australia FFV State Knockout Cup results |
|||||||||||
10 Aug 2019 08:00 | FT | Melbourne Knights | 0 - 1 | 0 - 1 | Hume City |
Total matches: 713
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
league (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...