足球赛程 06-09-2020
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
时间 | Minute | 主 | 完场 | 半场 | 客 | 分析 | |||||
International Friendly 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 10:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Đan Mạch U19 | |||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ingolstadt 04 Am | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Sonderjyske | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 4 - 1 | 3 - 0 | Gornik Zabrze | |||||||
06 Sep 2020 13:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Arminia Bielefeld | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 4 - 1 | 0 - 0 | SK Vorwarts Steyr | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | ? - ? | ? - ? | Kasimpasa | ||||||||
06 Sep 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Republic of Ireland U19 | ||||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Pontedera | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Koper | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | ? - ? | ? - ? | Đan Mạch U17 | ||||||||
06 Sep 2020 16:15 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Fremad Amager | |||||||
06 Sep 2020 16:15 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Hvidovre IF | |||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Empoli | |||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Ionikos | |||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 4 - 3 | 2 - 1 | Gorica | |||||||
06 Sep 2020 17:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | ASK Olympiakos Volou | |||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Basaksehir FK | |||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Andorra CF | |||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CD Mirandes | |||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 3 | Vardar Skopje | |||||||
06 Sep 2020 18:30 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Lucchese | |||||||
06 Sep 2020 18:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Levante | |||||||
Brasil Serie A 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Santos | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Palmeiras | |||||||
06 Sep 2020 20:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Bahia | |||||||
06 Sep 2020 20:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Fluminense | |||||||
06 Sep 2020 22:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Atletico Paranaense | |||||||
06 Sep 2020 23:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Gremio | |||||||
USA MLS 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 01:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Sporting Kansas City | |||||||
06 Sep 2020 01:25 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Atlanta United | |||||||
06 Sep 2020 02:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Toronto FC | |||||||
06 Sep 2020 03:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Colorado Rapids | |||||||
Sweden Superettan 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | IK Brage | |||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Dalkurd Ff | |||||||
Brasil Serie B 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Nautico PE | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Avai | |||||||
Mexico Primera Division 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | CDSyC Cruz Azul | |||||||
06 Sep 2020 03:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Chivas Guadalajara | |||||||
Gouden Gids Divisie 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:15 | FT | 4 - 6 | 3 - 4 | Almere City FC | |||||||
06 Sep 2020 13:30 | ? - ? | ? - ? | De Graafschap | ||||||||
06 Sep 2020 15:45 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Dordrecht 90 | |||||||
06 Sep 2020 19:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | NAC Breda | |||||||
Korea League Classic 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 09:30 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Incheon United FC | |||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Gwangju Fc | |||||||
Japanese League Division 2 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Tochigi SC | |||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 4 - 2 | 4 - 0 | Ryukyu | |||||||
Russian Cup 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | FK Kolomna | ||||||||
Capital One Cup 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Wycombe Wanderers | |||||||
Egypt Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Tanta | |||||||
06 Sep 2020 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Pyramids | |||||||
06 Sep 2020 16:59 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Enppi | |||||||
06 Sep 2020 19:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Tala Al Jaish | |||||||
China Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Chongqing Lifan | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 2 | Beijing Guoan | |||||||
EURO U21 Qualifying 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Hy Lạp U21 | |||||||
Costa Rica Primera Division 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 03:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Santos De Guapiles | |||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Ad San Carlos | |||||||
06 Sep 2020 21:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Limon | |||||||
Guatemala Liga Nacional 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Santa Lucia Cotzumalguapa | |||||||
06 Sep 2020 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Csyd Sacachispas | |||||||
06 Sep 2020 22:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Club Comunicaciones | |||||||
Korea K League Challenge 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bucheon 1995 | |||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Chunnam Dragons | |||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Seoul E Land | |||||||
Ecuador Copa Pilsener A 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | CD El Nacional | |||||||
06 Sep 2020 19:15 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Deportivo Cuenca | |||||||
06 Sep 2020 21:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Guayaquil City | |||||||
Poland - 2. Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:40 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | GKS Tychy | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Resovia Rzeszow | |||||||
Russia Div 2 West 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 6 - 0 | 4 - 0 | Lokomotiv Moscow B | |||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Vladimir | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | FK Kolomna | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Leningradets | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Murom | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Dolgiye Prudy | |||||||
Australia Queensland State League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 05:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Moreton Bay United | |||||||
06 Sep 2020 08:00 | FT | 1 - 4 | 1 - 2 | Brisbane Olympic United FC | |||||||
Japan Football League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 07:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Gainare Tottori | |||||||
06 Sep 2020 08:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Gifu | |||||||
06 Sep 2020 09:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Imabari FC | |||||||
06 Sep 2020 10:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kataller Toyama | |||||||
06 Sep 2020 10:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cerezo Osaka U23 | |||||||
Sweden Div 1 Sodra 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Skovde AIK | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Qviding FIF | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Utsiktens BK | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lunds BK | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 2 | Fc Linkoping City | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Trollhattan | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Karlskrona | |||||||
Finland Ykkonen 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Gnistan | |||||||
Russia Div 2 Ural-Povolzhye 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Zenit-Izhevsk | |||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Volga Ulyanovsk | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Krylya Sovetov Samara B | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Kamaz | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Lada Sok Dimitrovgrad | |||||||
Russia Div 2 South 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Makhachkala | |||||||
06 Sep 2020 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Chernomorets Novorossiysk | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 3 - 3 | 1 - 1 | Inter Cherkessk | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 6 - 0 | 3 - 0 | Tuapse | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Kuban | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | FK Anzhi | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 3 | Spartak Nalchik | |||||||
Russia Div 2 Center 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Znamya Noginsk | |||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Strogino Moscow | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Fakel Voronezh Ii | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Saturn | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Salyut-Energia Belgorod | |||||||
Paraguayan Primera Division 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Nacional Asuncion | |||||||
06 Sep 2020 22:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Sol De America | |||||||
Brisbane Premier emier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 07:15 | FT | 4 - 2 | 3 - 2 | Brisbane Knights | |||||||
06 Sep 2020 09:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 0 | St George Willawong | |||||||
Sweden Div 2 Norrland 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Nykopings BIS | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Tegs Thoren ff | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Karlstad BK | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | IFK Lulea | |||||||
06 Sep 2020 14:30 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | IF Sylvia | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Brommapojkarna | |||||||
Norway 2 Division A 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Floro | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Tromsdalen UIL | |||||||
06 Sep 2020 15:30 | FT | 6 - 0 | 1 - 0 | IF Floya | |||||||
Norway 2 Division B 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Asker | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Arendal | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Odd Grenland B | |||||||
Tunisia Division 1 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Club Sportif Sfaxien | |||||||
Uzbekistan Division 1 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:15 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Xorazm Urganch | |||||||
Iceland Ladies Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Nữ Ibv Vestmannaeyjar | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 2 | 2 - 0 | Kr Reykjavik Womens | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 3 | Nữ Stjarnan | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | ? - ? | ? - ? | Nữ Thor Ka Akureyri | ||||||||
06 Sep 2020 20:15 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Nữ Breidablik | |||||||
06 Sep 2020 20:15 | ? - ? | ? - ? | Nữ Breidablik | ||||||||
Serbia Prva Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Trajal Krusevac | |||||||
06 Sep 2020 15:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Zarkovo | |||||||
Slovenia 2. Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nk Radomlje | |||||||
06 Sep 2020 15:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Brda | |||||||
Iceland Division 2 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Dalvik Reynir | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | UMF Selfoss | |||||||
06 Sep 2020 16:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Kari Akranes | |||||||
06 Sep 2020 20:15 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Haukar | |||||||
Iceland Division 1 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Umf Afturelding | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Vestri | |||||||
06 Sep 2020 16:59 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Fram Reykjavik | |||||||
06 Sep 2020 16:59 | FT | 3 - 2 | 3 - 0 | Magni | |||||||
Slovakia 2. Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 09:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 0 | SKM Puchov | |||||||
06 Sep 2020 09:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | MFK Kosice | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 5 | 0 - 4 | Mfk Tatran Aos Liptovsky Mikulas | |||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 09:15 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Odra Petrkovice | |||||||
06 Sep 2020 09:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sokol Hostoun | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Zbuzany | |||||||
Sweden Div 2 Sodra Svealand 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Huddinge If | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Tyreso Ff | |||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Ullared | |||||||
Japan Women Division 1 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 05:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Nữ Iga Kunoichi | |||||||
06 Sep 2020 09:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 2 | Nữ Urawa Reds | |||||||
06 Sep 2020 10:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Nữ JEF United Ichihara | |||||||
06 Sep 2020 10:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Nữ Inac Kobe | |||||||
Japan Women Division 2 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 06:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Nữ Nagano Parceiro | |||||||
06 Sep 2020 07:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nữ As Elfen Sayama | |||||||
06 Sep 2020 09:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Nữ Nippon Sport Science University | |||||||
German Frauen Bundesliga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 6 - 0 | 2 - 0 | Nữ Sc Sand | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Nữ Bayer Leverkusen | |||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Nữ Hoffenheim | |||||||
Slovakia Cup 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Domzale | ||||||||
Saudi Arabia Division 1 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Al Ain Ksa | |||||||
06 Sep 2020 16:35 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Al Jabalain | |||||||
06 Sep 2020 16:50 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Al Jeel | |||||||
06 Sep 2020 17:05 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Al-Ansar | |||||||
Tunisia Cup 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | Esperance Sportive de Tunis | ||||||||
06 Sep 2020 13:00 | ? - ? | ? - ? | Club Sportif Sfaxien | ||||||||
Australia FFA Cup 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 05:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 1 | Kingborough Lions | |||||||
06 Sep 2020 07:30 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | University Of Tasmania Sc | |||||||
Belgian Cup 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Sint Job | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Excelsior Mariakerke | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Kosova Schaerbeek | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Binche | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lochristi | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Malonne | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Aywaille | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 0 | Rus Gouvy | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 0 | Bambrugge | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Elene Grotenberge | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 5 - 0 | 0 - 0 | Willebroekse | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Denderhoutem | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 5 | 0 - 0 | Eendracht Aalst | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Js Fizoise | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Templeuve | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Racing Waregem | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Richelle United | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Rus Saint Ghislain Tertre Hautrage | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Kfc Eppegem | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 3 | 2 - 3 | Jette | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Oppagne Weris | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 1 | 0 - 0 | Ranst | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 4 | Kv Zelzate | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Herderen Millen | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Stade Disonais | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ronse | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 5 | 2 - 0 | Couvin Mariembourg | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Royal Stade Brainois | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Svelta Melsele | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Brustem Centrum | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Witgoor Sport | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Herk | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 0 | Berg En Dal | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Rc Lauwe | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Jodoigne | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Merelbeke | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Habay La Neuve | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Rvc Hoboken | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Gosselies Sports | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 1 | Blankenberge | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 7 - 2 | 5 - 0 | Chevetogne | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Wetteren Kwatrecht | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Montignies | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 5 - 0 | 1 - 0 | Vk Linden | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 4 | 2 - 1 | Solieres Sport | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Onhaye | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Hasselt | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Acren | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Ksv Rumbeke | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Rfc Tournai Doornik | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Raeren | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Ronse | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Huccorgne | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Schelde Serskamp | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Ster Francorchamps B | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 1 | Haasdonk | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 0 | Wielsbeke | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Oudenaarde | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Eeklo Meetjesland | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kv Turnhout | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Olsa Brakel | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Sprimont Comblain | |||||||
Chile Primera Division 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Audax Italiano | |||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Colo Colo | |||||||
Mexico Primera Divison A 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 18:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Leones Univ Guadalajara | |||||||
Canadian Premier Soccer League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 00:00 | FT | 3 - 4 | 0 - 0 | Hamilton City | |||||||
Japan Football League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 04:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Maruyasu Industries | |||||||
06 Sep 2020 05:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Kagura Shimane | |||||||
06 Sep 2020 07:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Mio Biwako Shiga | |||||||
06 Sep 2020 07:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Honda Lock SC | |||||||
06 Sep 2020 07:45 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sony Sendai FC | |||||||
United Soccer League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 00:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Carolina RailHawks | |||||||
06 Sep 2020 00:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 3 | Louisville City | |||||||
06 Sep 2020 00:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Loudoun United | |||||||
06 Sep 2020 00:05 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Charleston Battery | |||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Okc Energy Fc | |||||||
06 Sep 2020 01:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Birmingham Legion | |||||||
06 Sep 2020 02:00 | FT | 3 - 2 | 3 - 1 | Rio Grande Valley Fc Toros | |||||||
06 Sep 2020 02:30 | ? - ? | ? - ? | El Paso Locomotive | ||||||||
06 Sep 2020 02:30 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | New Mexico United | |||||||
06 Sep 2020 02:35 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Tulsa Roughneck | |||||||
06 Sep 2020 03:00 | FT | 7 - 1 | 4 - 0 | Portland Timbers B | |||||||
06 Sep 2020 03:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Los Angeles Galaxy 2 | |||||||
06 Sep 2020 03:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Phoenix Rising Arizona U | |||||||
Chile Primera B 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Deportes Santa Cruz | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Rangers Talca | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Cd Copiapo S.a. | |||||||
06 Sep 2020 22:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Cd Santiago Morning | |||||||
Belarus Pershaya Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 2 - 2 | 2 - 0 | Arsenal Dzyarzhynsk | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Fk Orsha | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Lida | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Krumkachy | |||||||
Romania Liga 2 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 11:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Petrolul Ploiesti | |||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Gloria Buzau | |||||||
UEFA Nations League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bulgaria | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Đảo Faroe | |||||||
06 Sep 2020 17:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | Nga | |||||||
06 Sep 2020 17:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Phần Lan | |||||||
06 Sep 2020 17:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Moldova | |||||||
06 Sep 2020 19:45 | FT | 4 - 0 | 3 - 0 | Ukraine | |||||||
06 Sep 2020 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Đức | |||||||
06 Sep 2020 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Thổ Nhĩ Kỳ | |||||||
06 Sep 2020 19:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Hy Lạp | |||||||
06 Sep 2020 19:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Latvia | |||||||
Australia New South Wales Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 05:30 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Blacktown City Demons | |||||||
06 Sep 2020 06:00 | FT | 1 - 3 | 1 - 1 | Western Sydney Wanderers Am | |||||||
06 Sep 2020 06:00 | FT | 4 - 2 | 3 - 0 | Sydney FC U21 | |||||||
Australia Capital Gatorade Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 04:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Woden Weston | |||||||
06 Sep 2020 06:45 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Monaro Panthers | |||||||
Australia New South Wales Northern Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 05:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Adamstown Rosebuds | |||||||
06 Sep 2020 05:30 | FT | 3 - 1 | 3 - 1 | Edgeworth Eagles | |||||||
06 Sep 2020 05:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Charleston City Blues | |||||||
06 Sep 2020 05:30 | FT | 6 - 2 | 2 - 0 | Lake Macquarie | |||||||
06 Sep 2020 05:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Weston Workers | |||||||
Brazil Serie D 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 19:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Aquidauanense | |||||||
06 Sep 2020 20:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Brasiliense (DF) | |||||||
06 Sep 2020 21:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Ypiranga Ap | |||||||
USA National Premier Soccer League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 03:30 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Richmond Kickers | |||||||
Germany Oberliga NOFV 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Freie Turnerschaft Braunschweig | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sportfreunde Siegen | |||||||
QLD Division 1 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 06:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Souths United | |||||||
06 Sep 2020 07:15 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | SWQ Thunder | |||||||
06 Sep 2020 08:00 | FT | 1 - 4 | 0 - 2 | Brisbane Wolves | |||||||
Australian cloth 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 08:00 | FT | 3 - 3 | 0 - 2 | The Lakes | |||||||
France Ligue 5 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Cognac | |||||||
Primera Division de Uruguay 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:30 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Centro Atletico Fenix | |||||||
06 Sep 2020 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Defensor SC | |||||||
06 Sep 2020 21:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Ca Progreso | |||||||
Holland Ligue 3 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 0 | Koninklijke Hfc | |||||||
Denmark - 2.Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Slagelse Bi | |||||||
06 Sep 2020 12:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Nykobing Falster | |||||||
06 Sep 2020 12:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | B93 Copenhagen | |||||||
Austria Landesliga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 09:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | St Margarethen | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Sv Feldkirchen | |||||||
Switzerland - 2.Liga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Us Terre Sainte | |||||||
Switzerland 1.Liga Promotion 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Stade Nyonnais | |||||||
Czech Group D League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 09:15 | FT | 4 - 1 | 2 - 0 | Stara Rise | |||||||
06 Sep 2020 09:15 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Louny | |||||||
06 Sep 2020 09:15 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Nove Sady | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Olympie Brezova | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Sardice | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Strani | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 6 - 1 | 4 - 1 | Brumov | |||||||
06 Sep 2020 15:00 | FT | 5 - 0 | 3 - 0 | Polna | |||||||
Iceland 4 Deild 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 10 - 1 | 6 - 1 | Umf Snaefell | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 6 - 4 | 5 - 1 | Hordur Isafjordur | |||||||
Estonia Teine Liiga 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Tabasalu Charma | ||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Keila Jk | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | ? - ? | ? - ? | Nomme Jk Kalju Ii | ||||||||
Sweden Div 2 Ostra Gotaland 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 13:00 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Ifk Karlshamn | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Husqvarna FF | |||||||
Montenegro Division 2 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Jedinstvo Bijelo Polje | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Ofk Igalo | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Arsenal Tivat | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Kom Podgorica | |||||||
06 Sep 2020 16:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 2 | Grbalj Radanovici | |||||||
South Africa First League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Marumo Gallants | |||||||
Canadian Premier League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 16:59 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Atletico Ottawa | |||||||
06 Sep 2020 20:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 0 | Fc Edmonton | |||||||
Burundi League 赛程 |
|||||||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Rukinzo | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Bujumbura City | |||||||
06 Sep 2020 14:00 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Le Messager Ngozi |
节目总数: 335
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
联盟 (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):