足球赛程 31-05-2019
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
时间 | Minute | 主 | 完场 | 半场 | 客 | 分析 | |||||
Spain Segunda Division B 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Sporting de Gijon | |||||||
31 May 2019 20:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 2 | Osasuna | |||||||
International Friendly 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 12:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Sri Lanka | |||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Selangor United | |||||||
31 May 2019 17:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Nữ Hàn Quốc | |||||||
31 May 2019 20:00 | FT | 5 - 1 | 4 - 0 | Mexico U21 | |||||||
31 May 2019 20:00 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Nữ Trung Quốc | |||||||
Copa Sudamericana 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 01:30 | FT | 3 - 2 | 2 - 1 | Independiente Jose Teran | |||||||
Denmark SAS Ligaen 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 4 - 2 | 0 - 1 | Randers FC | |||||||
Ireland Premier League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Cork City | |||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Sligo Rovers | |||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 5 - 3 | 2 - 1 | Finn Harps | |||||||
Finland Veikkausliga 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | VPS Vaasa | |||||||
31 May 2019 16:30 | FT | 2 - 3 | 2 - 2 | Ilves Tampere | |||||||
31 May 2019 16:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | HJK Helsinki | |||||||
Brasil Serie B 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 23:15 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Atletico Clube Goianiense | |||||||
Vietnam 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Khánh Hòa | |||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Quảng Nam | |||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Hà Nội | |||||||
31 May 2019 13:00 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Sông Lam Nghệ An | |||||||
J-League Division 1 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Yokohama F Marinos | |||||||
Copa do Brasil 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 00:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Sampaio Correa | |||||||
Indonesia Super Liga 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 12:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Pss Sleman | |||||||
31 May 2019 14:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Persija Jakarta | |||||||
Romania - Division A 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 0 | Botosani | |||||||
31 May 2019 19:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Voluntari | |||||||
Croatia 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Istra 1961 | |||||||
Belarus Premier League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Zhodino | |||||||
31 May 2019 18:45 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Dnepr Mogilev | |||||||
Kazakhstan Super League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 10:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Taraz | |||||||
31 May 2019 13:00 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | Okzhetpes | |||||||
31 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Irtysh Pavlodar | |||||||
31 May 2019 14:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Shakhtyor Karagandy | |||||||
31 May 2019 14:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Zhetysu Taldykorgan | |||||||
31 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | FK Aktobe Lento | |||||||
FIFA World Cup U20 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:59 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Panama U20 | |||||||
31 May 2019 16:59 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Pháp U20 | |||||||
31 May 2019 19:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Argentina U20 | |||||||
31 May 2019 19:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Bồ Đào Nha U20 | |||||||
Recopa Sudamericana 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 01:30 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Atletico Paranaense | |||||||
Estonia 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:59 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | JK Tallinna Kalev | |||||||
Moldova Divizia Nationala 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Milsami | |||||||
31 May 2019 16:59 | FT | 5 - 0 | 2 - 0 | Sfintul Gheorghe | |||||||
Lithuania - 1. Division 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:59 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Stumbras | |||||||
Latvia - 1. Division 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Spartaks Jurmala | |||||||
31 May 2019 17:30 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Jelgava | |||||||
Russia Div 2 West 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:59 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | Chertanovo Moscow Ii | |||||||
South Australian Super League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 10:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Adelaide City FC | |||||||
Georgia Pirveli Liga 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 14:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Kolkheti Poti | |||||||
31 May 2019 14:30 | FT | 2 - 4 | 1 - 1 | Norchi Dinamoeli Tbilisi | |||||||
31 May 2019 17:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Gagra | |||||||
Colombia Copa Premier 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 01:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Boyaca Chico | |||||||
Venezuela Primera Division 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 21:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Atletico Venezuela | |||||||
Russia Div 2 South 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 1 - 7 | 0 - 5 | Dynamo Stavropol | |||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 3 - 0 | 2 - 0 | Alania | |||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Chayka K Sr | |||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Druzhba Maykop | |||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Legion Dynamo | |||||||
31 May 2019 16:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Mashuk-KMV | |||||||
Australia Victorian Premier League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 11:30 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | South Melbourne | |||||||
Ireland Division 1 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 2 | Drogheda United | |||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Longford Town | |||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Cabinteely | |||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Limerick FC | |||||||
31 May 2019 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Bray Wanderers | |||||||
Chinese Football League Divison 1 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 12:30 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Inner Mongolia Zhongyou | |||||||
Czech Republic U19 League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 12:00 | FT | 1 - 3 | 0 - 1 | Ceske Budejovice u19 | |||||||
Armenia Division 2 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 14:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Erebuni | |||||||
Norwegian Junior U19 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 17:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Lorenskog U19 | |||||||
Chile Cup 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 02:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Deportes Iquique | |||||||
Moldova Division 2 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 16:30 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Dacia Buiucani | |||||||
Iceland Division 2 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 20:15 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Kari Akranes | |||||||
Iceland Division 1 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 20:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Vikingur Olafsvik | |||||||
31 May 2019 20:15 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Umf Afturelding | |||||||
31 May 2019 20:15 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Grotta Seltjarnarnes | |||||||
Kazakhstan Division 1 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 09:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Altay Spor Kulubu | |||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Bolat Temirtau | |||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Ekibastuzets | |||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Akademiya Ontustik | |||||||
31 May 2019 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Maktaaral | |||||||
31 May 2019 15:30 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Kaspyi Aktau | |||||||
Austrian Regionalliga Mitte 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Wels | |||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 3 - 1 | 0 - 1 | Sc Gleisdorf | |||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 3 - 1 | 3 - 1 | SC Kalsdorf | |||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 3 - 2 | 1 - 2 | Sturm Graz Amat. | |||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Deutschlandsberger Sc | |||||||
31 May 2019 18:00 | FT | 4 - 0 | 1 - 0 | Sv Lendorf | |||||||
Poland Centralna Liga Juniorow 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 0 | Jagiellonia Bialystok Youth | |||||||
Romania Liga 2 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 09:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Ripensia Timisoara | |||||||
31 May 2019 11:00 | FT | 7 - 2 | 2 - 1 | Balotesti | |||||||
31 May 2019 14:30 | FT | 3 - 0 | 3 - 0 | UTA Arad | |||||||
South Australian Premier League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 11:30 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | White City Woodville | |||||||
TAS Premier League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 10:20 | FT | 10 - 0 | 5 - 0 | Clarence United | |||||||
Uzbekistan PFL Cup 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 3 | Kuruvchi Kokand Qoqon | |||||||
31 May 2019 15:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Kuruvchi Bunyodkor | |||||||
31 May 2019 15:15 | FT | 4 - 0 | 2 - 0 | Navbahor Namangan | |||||||
CAF Champions League 赛程 |
|||||||||||
31 May 2019 22:00 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Wydad Casablanca |
节目总数: 97
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | ||
6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
联盟 (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...