calendario de fútbol 03-10-2017
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
tiempo | Minute | local | final | 1er Tiempo | visitante | análisis | |||||
Italy Serie B calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Brescia | |||||||
International Friendly calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wurzburger Kickers | |||||||
03 Oct 2017 14:00 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Skm Liptovsky Hradok | |||||||
03 Oct 2017 16:59 | FT | 4 - 3 | 1 - 2 | Thụy Sỹ U19 | |||||||
03 Oct 2017 17:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | SpVgg Unterhaching | |||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 2 - 4 | 0 - 2 | LASK Linz | |||||||
Argentina Primera Division calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 01:05 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Godoy Cruz | |||||||
Brasil Serie A calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 00:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Flamengo | |||||||
Brasil Serie B calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 23:15 | FT | 2 - 0 | 1 - 0 | Vila Nova (GO) | |||||||
U19 European calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kosovo U19 | |||||||
03 Oct 2017 16:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Israel U19 | |||||||
England FA Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Stockport County | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | East Thurrock United | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 4 - 1 | 1 - 1 | Stafford Rangers | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Leamington | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Northwich Victoria | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 6 - 1 | 2 - 0 | Hungerford Town | |||||||
03 Oct 2017 20:00 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Scarborough | |||||||
U17 European calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 11:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Nga U17 | |||||||
03 Oct 2017 11:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 2 | Phần Lan U17 | |||||||
Costa Rica Primera Division calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 02:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 2 | Deportivo Saprissa | |||||||
Colombia Copa Mustang calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 02:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Deportiva Once Caldas | |||||||
Belgium - 2e Klasse calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Oud Heverlee | |||||||
Colombia Copa Premier calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 00:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Atletico Clube Purtugal | |||||||
Argentina Prim B Metropolitana calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 01:05 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Ca San Miguel | |||||||
Russia Div 2 South calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Anzhi 2 Makhachkala | |||||||
03 Oct 2017 14:00 | FT | 0 - 5 | 0 - 1 | Krasnodar II | |||||||
Norway Adeccoligaen calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Ullensaker/Kisa IL | |||||||
Algeria Division 1 calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 16:59 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Usm Alger | |||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Om Medea | |||||||
Uzbekistan Division 1 calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 11:00 | FT | 3 - 2 | 0 - 0 | Dinamo Gallakor | |||||||
03 Oct 2017 11:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Yangiyer | |||||||
03 Oct 2017 11:40 | FT | 5 - 2 | 1 - 1 | Zaamin | |||||||
03 Oct 2017 11:55 | FT | 3 - 1 | 0 - 0 | Nbu Osiyo | |||||||
03 Oct 2017 12:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Istiklol Fergana | |||||||
03 Oct 2017 12:00 | FT | 2 - 3 | 0 - 0 | Andijon | |||||||
03 Oct 2017 12:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Nasaf Qarshi Ii | |||||||
03 Oct 2017 12:00 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Termez Surkhon | |||||||
Armenia Division 2 calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Avan Academy | |||||||
Romania Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Dunarea Calarasi | |||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Luceafarul Oradea | |||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 2 - 2 | 0 - 0 | Scm Argesul Pitesti | |||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 3 | Petrolul Ploiesti | |||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 0 - 5 | 0 - 2 | Stiinta Miroslava | |||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Clinceni | |||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Pandurii | |||||||
03 Oct 2017 12:40 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Acs Foresta Suceava | |||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Olimpia Satu Mare | |||||||
Kazakhstan Division 1 calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 11:00 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Kaspyi Aktau | |||||||
England Northern Premier League calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 5 - 1 | 3 - 0 | Nantwich Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Halesowen Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 0 | 2 - 0 | Witton Albion | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 7 - 1 | 5 - 1 | Rushall Olympic | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Matlock Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 3 | 1 - 2 | Shaw Lane Association | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 3 - 1 | 1 - 0 | Whitby Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 5 - 1 | 2 - 0 | Lancaster City | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Marine | |||||||
Scottish Development League calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 14:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 2 | Falkirk U20 | |||||||
03 Oct 2017 15:00 | ? - ? | ? - ? | Kilmarnock U20 | ||||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 2 - 1 | 2 - 1 | Aberdeen U20 | |||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 2 - 4 | 2 - 0 | Hearts U20 | |||||||
03 Oct 2017 18:00 | FT | 2 - 1 | 0 - 1 | Dundee United U20 | |||||||
Saudi Arabia Division 1 calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 13:55 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Al Mojzel | |||||||
03 Oct 2017 14:05 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Hajer | |||||||
03 Oct 2017 16:20 | FT | 4 - 1 | 1 - 0 | Al Nahdha | |||||||
03 Oct 2017 16:30 | FT | 3 - 1 | 1 - 1 | Al Shoalah | |||||||
Moldova Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 13:30 | FT | 1 - 4 | 0 - 1 | Singerei | |||||||
England Conference calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Dagenham and Redbridge | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Eastleigh | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Woking | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Gateshead | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Macclesfield Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Wrexham | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Barrow | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Bromley | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 3 | 0 - 2 | Ebbsfleet United | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 2 | 0 - 1 | Dover Athletic | |||||||
03 Oct 2017 20:15 | FT | 4 - 0 | 4 - 0 | Maidenhead United | |||||||
England Johnstone's Paint Trophy calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 1 | Chesterfield | |||||||
03 Oct 2017 19:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Southampton U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Blackpool | |||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Oldham Athletic | |||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Sunderland U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Leicester City U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Stoke City U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 0 | Morecambe | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Bury | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 0 | Coventry | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 1 | 1 - 1 | Grimsby Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Crawley Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 1 | 0 - 0 | Gillingham | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 2 | 1 - 1 | Exeter City | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Forest Green Rovers | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Barnet | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Stevenage Borough | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 1 | 1 - 0 | Northampton Town | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Newcastle U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 3 - 0 | 1 - 0 | West Bromwich U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 0 | 1 - 0 | Reading U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 4 - 3 | 2 - 2 | Tottenham Hotspur U21 | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 2 | 2 - 1 | Brighton Hove Albion U21 | |||||||
Wales Challenge League Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 4 - 2 | 3 - 1 | Afan Lido | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Bangor City FC | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 0 | 0 - 0 | Carmarthen | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 1 | 0 - 1 | Pontypridd | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 5 | 0 - 3 | The New Saints | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 3 | 0 - 1 | Caernarfon | |||||||
03 Oct 2017 20:00 | FT | 2 - 0 | 0 - 0 | Holywell | |||||||
03 Oct 2017 20:00 | FT | 1 - 2 | 1 - 1 | Airbus | |||||||
Northern Ireland League Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 0 - 3 | 0 - 0 | Linfield FC | |||||||
03 Oct 2017 19:45 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Institute | |||||||
Argentina Ding Group Tebolidun League Manchester calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 1 - 1 | 1 - 1 | Victoriano Arenas | |||||||
03 Oct 2017 19:30 | FT | 2 - 3 | 1 - 1 | Cdys Juventud Unida | |||||||
Israel Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 12:30 | FT | 2 - 4 | 0 - 4 | Shicun Vatikim Ramat Gan | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 3 - 0 | 0 - 0 | Maccabi Tamra | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 6 - 4 | 1 - 2 | Otzma Fc Holon | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Ms Hapoel Yeroham | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Maccabi Lroni Kiryat Malakhi | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 0 - 1 | 0 - 1 | Shimshon Bnei Tayibe | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 3 - 1 | 2 - 0 | Maccabi Kiryat Yam | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 6 - 1 | 3 - 1 | Netanya Kolet | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 1 - 2 | 0 - 0 | Bnei Raanana | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 0 - 2 | 0 - 1 | Beitar Ein Mahal | |||||||
03 Oct 2017 13:00 | FT | 4 - 0 | 0 - 0 | Ms Tseirey Turan | |||||||
03 Oct 2017 16:00 | FT | 0 - 4 | 0 - 1 | Hapoel Dalyat El Carmel | |||||||
Israel Ligat Leumit Toto Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 16:59 | FT | 1 - 0 | 0 - 0 | Hapoel Rishon Letzion | |||||||
03 Oct 2017 16:59 | FT | 3 - 1 | 2 - 1 | Hapoel Marmorek Irony Rehovot | |||||||
Morocco Cup calendario |
|||||||||||
03 Oct 2017 20:00 | FT | 1 - 1 | 0 - 0 | Renaissance Sportive de Berkane |
partidos totales: 129
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (schedule)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...