Skor Sepak Bola 10-10-2021
Loading...
Updating livescore (minutes and scores) (5 seconds per update) !
waktu | Minute | Kandang | waktu penuh | waktu tangkai | Tandang | Analisa | |||||
Spain Segunda Division B Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Real Sociedad B | 1 - 1 | 0 - 0 | SD Ponferradina | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Cartagena | 5 - 1 | 3 - 0 | Ud Ibiza | ||||||
10 Oct 2021 17:15 | FT | Fuenlabrada | 2 - 1 | 1 - 1 | Leganes | ||||||
10 Oct 2021 17:15 | FT | Tenerife | 2 - 1 | 1 - 0 | SD Amorebieta | ||||||
10 Oct 2021 17:15 | FT | Alcorcon | 1 - 0 | 0 - 0 | Burgos CF | ||||||
International Friendly Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 02:00 | Nicaragua | ? - ? | ? - ? | Cuba | |||||||
10 Oct 2021 02:00 | FT | Toluca | 0 - 2 | 0 - 2 | Tigres UANL | ||||||
10 Oct 2021 02:30 | FT | Chivas Guadalajara | 4 - 1 | 2 - 0 | Club Leon | ||||||
10 Oct 2021 09:00 | FT | Romania U19 | 1 - 0 | 1 - 0 | Đảo Síp U19 | ||||||
10 Oct 2021 10:00 | FT | CSKA Moscow | 1 - 1 | 0 - 0 | Pari Nizhny Novgorod | ||||||
10 Oct 2021 10:30 | FT | Tây Ban Nha U17 | 2 - 1 | 1 - 0 | Hà Lan U17 | ||||||
10 Oct 2021 11:30 | FT | Konyaspor | 2 - 0 | 2 - 0 | Keciorengucu | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Karagumruk | 1 - 0 | 0 - 0 | Bursaspor | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | FK Khimki | 2 - 2 | 2 - 0 | Arsenal Dzyarzhynsk | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Serbia U19 | 4 - 0 | 0 - 0 | Bosnia Herzegovina U19 | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | FK Shkendija 79 | 2 - 2 | 0 - 2 | Partizani Tirana | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Voska Sport | 2 - 0 | 1 - 0 | Bratstvo 07 | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Nedeljanec | 0 - 7 | 0 - 3 | Dinamo Zagreb | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Irodotos | 0 - 2 | 0 - 0 | AO Episkopis Rethymno | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | ASK Olympiakos Volou | 3 - 0 | 2 - 0 | Apollon Larissas | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | Scpraiense | ? - ? | ? - ? | Peniche | |||||||
Argentina Primera Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:15 | FT | Boca Juniors | 4 - 2 | 2 - 1 | Lanus | ||||||
Brasil Serie A Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | Palmeiras | 2 - 4 | 1 - 3 | Bragantino | ||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | Juventude | 1 - 1 | 1 - 1 | America MG | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Internacional | 5 - 2 | 4 - 0 | Chapecoense SC | ||||||
10 Oct 2021 20:00 | FT | Santos | 1 - 0 | 0 - 0 | Gremio | ||||||
USA MLS Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | Cincinnati | 1 - 2 | 0 - 1 | Philadelphia Union | ||||||
10 Oct 2021 02:00 | FT | Seattle Sounders | 4 - 1 | 2 - 1 | Vancouver Whitecaps FC | ||||||
10 Oct 2021 21:00 | FT | Minnesota United | 1 - 3 | 1 - 0 | Colorado Rapids | ||||||
Brasil Serie B Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | CSA Alagoas AL | 4 - 1 | 2 - 1 | Brusque | ||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | Sampaio Correa | 1 - 0 | 0 - 0 | Vasco da Gama | ||||||
Gouden Gids Divisie Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | ADO Den Haag | 3 - 2 | 1 - 1 | Den Bosch | ||||||
10 Oct 2021 15:45 | FT | Dordrecht 90 | 0 - 1 | 0 - 1 | Helmond Sport | ||||||
10 Oct 2021 19:00 | FT | Almere City FC | 1 - 2 | 0 - 0 | De Graafschap | ||||||
Liga de Honora Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Rio Ave | 2 - 1 | 0 - 1 | Vilafranquense | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | SC Covilha | 1 - 1 | 1 - 0 | CD Nacional | ||||||
10 Oct 2021 15:30 | FT | CD Mafra | 1 - 1 | 1 - 0 | Casa Pia Ac | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Leixoes | 2 - 0 | 0 - 0 | Feirense | ||||||
10 Oct 2021 19:00 | FT | Chaves | 3 - 1 | 0 - 1 | Penafiel | ||||||
10 Oct 2021 19:30 | FT | Amadora | 4 - 0 | 4 - 0 | Academico Viseu | ||||||
Korea League Classic Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Gangwon FC | 2 - 2 | 0 - 0 | Jeju United FC | ||||||
Japanese League Division 2 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Yamagata Montedio | 2 - 1 | 1 - 0 | Blaublitz Akita | ||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Matsumoto Yamaga FC | 0 - 1 | 0 - 1 | Tochigi SC | ||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Mito Hollyhock | 2 - 1 | 1 - 1 | Thespa Kusatsu Gunma | ||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Kyoto Purple Sanga | 2 - 1 | 1 - 0 | Sc Sagamihara | ||||||
10 Oct 2021 07:00 | FT | Machida Zelvia | 0 - 1 | 0 - 0 | JEF United Ichihara | ||||||
10 Oct 2021 08:00 | FT | Ehime FC | 0 - 2 | 0 - 1 | V-Varen Nagasaki | ||||||
Japan League Cup Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Tokyo | 2 - 1 | 1 - 0 | Nagoya Grampus Eight | ||||||
10 Oct 2021 07:00 | FT | Cerezo Osaka | 1 - 0 | 0 - 0 | Urawa Red Diamonds | ||||||
U17 European Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Thụy Sỹ U17 | 7 - 0 | 1 - 0 | Gibraltar U17 | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Ba Lan U17 | 1 - 0 | 0 - 0 | Andorra U17 | ||||||
10 Oct 2021 16:59 | FT | Bosnia Herzegovina U17 | 1 - 1 | 1 - 0 | Phần Lan U17 | ||||||
10 Oct 2021 19:00 | FT | Ireland U17 | 2 - 0 | 1 - 0 | Macedonia U17 | ||||||
World Cup Qualification (Southern America) Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 21:00 | FT | Bolivia | 1 - 0 | 0 - 0 | Peru | ||||||
10 Oct 2021 21:30 | FT | Venezuela | 2 - 1 | 1 - 1 | Ecuador | ||||||
10 Oct 2021 22:00 | FT | Colombia | 0 - 0 | 0 - 0 | Brazil | ||||||
World Cup Qualification (Northern America) Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 23:00 | FT | Costa Rica | 2 - 1 | 0 - 1 | El Salvador | ||||||
10 Oct 2021 23:00 | FT | Jamaica | 0 - 0 | 0 - 0 | Canada | ||||||
10 Oct 2021 23:00 | FT | Panama | 1 - 0 | 0 - 0 | Mỹ | ||||||
Singapore Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 10:40 | FT | Home United FC | 4 - 1 | 2 - 1 | Balestier Khalsa FC | ||||||
10 Oct 2021 10:40 | FT | Tanjong Pagar Utd | 4 - 4 | 1 - 4 | Albirex Niigata FC | ||||||
10 Oct 2021 10:50 | FT | Hougang United FC | 1 - 3 | 0 - 2 | Young Lions | ||||||
10 Oct 2021 11:50 | FT | Tampines Rovers FC | 1 - 1 | 0 - 0 | Geylang United FC | ||||||
Thailand Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Prachuap Khiri Khan | 0 - 0 | 0 - 0 | Samut Prakan City | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Chonburi Shark FC | 1 - 0 | 0 - 0 | Suphanburi FC | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Ratchaburi FC | 2 - 0 | 1 - 0 | Jl Chiangmai United | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Port | 0 - 2 | 0 - 0 | Buriram United | ||||||
World Cup Qualification (Africa) Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Central African Republic | 0 - 2 | 0 - 2 | Nigeria | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Kenya | 0 - 1 | 0 - 0 | Mali | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Uganda | 1 - 0 | 1 - 0 | Rwanda | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Benin | 0 - 1 | 0 - 1 | Tanzania | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Zambia | 1 - 1 | 0 - 0 | Equatorial Guinea | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Cape Verde | 1 - 0 | 0 - 0 | Liberia | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Madagascar | 1 - 0 | 1 - 0 | Democratic Rep Congo | ||||||
10 Oct 2021 20:00 | FT | Mauritania | 0 - 0 | 0 - 0 | Tunisia | ||||||
Guatemala Liga Nacional Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 03:00 | FT | Xelaju MC | 0 - 1 | 0 - 0 | Antigua Gfc | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Solola | 1 - 2 | 1 - 0 | Coban Imperial | ||||||
10 Oct 2021 16:59 | FT | CD Malacateco | 1 - 0 | 1 - 0 | Deportivo Achuapa | ||||||
10 Oct 2021 19:00 | FT | Nueva Concepcion | 1 - 2 | 1 - 1 | Club Comunicaciones | ||||||
Honduras Liga Nacional Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:00 | FT | Upnfm | 0 - 0 | 0 - 0 | CD Vida | ||||||
10 Oct 2021 02:00 | FT | CD Victoria | 0 - 2 | 0 - 1 | Real Espana | ||||||
10 Oct 2021 02:00 | FT | CD Olimpia | 4 - 0 | 2 - 0 | Real Sociedad Tocoa | ||||||
10 Oct 2021 02:00 | FT | Platense | 2 - 3 | 0 - 2 | CD Motagua | ||||||
Korea K League Challenge Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 08:00 | FT | Daejeon Citizen | 4 - 1 | 3 - 0 | Ansan Greeners | ||||||
10 Oct 2021 10:30 | FT | Gyeongnam FC | 1 - 1 | 1 - 0 | Chungnam Asan | ||||||
Poland - 2. Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:40 | FT | Zaglebie Sosnowiec | 0 - 1 | 0 - 1 | Resovia Rzeszow | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Sandecja | 1 - 3 | 0 - 1 | Miedz Legnica | ||||||
10 Oct 2021 16:59 | FT | Widzew lodz | 3 - 1 | 2 - 1 | Gks Jastrzebie | ||||||
Colombia Copa Mustang Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:05 | FT | Millonarios | 0 - 0 | 0 - 0 | America de Cali | ||||||
10 Oct 2021 02:15 | FT | Atletico Huila | 1 - 4 | 1 - 1 | Atletico Nacional | ||||||
Russia Div 2 West Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Yenisey 2 Krasnoyarsk | 0 - 2 | 0 - 0 | Dynamo Moscow B | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Chertanovo Moscow | 0 - 1 | 0 - 1 | Lokomotiv Moscow B | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Znamya Truda | 2 - 1 | 1 - 1 | Volna Nizhegorodskaya | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Khimik Dzerzhinsk | 0 - 0 | 0 - 0 | Torpedo Vladimir | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Kairat Moskva | 3 - 0 | 1 - 0 | Zenit-2 St.Petersburg | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Luki Energiya | 0 - 4 | 0 - 0 | Krasava Odintsovo | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Shinnik Yaroslavl | 1 - 0 | 0 - 0 | Murom | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Baltika Bfu Kaliningrad | 1 - 0 | 1 - 0 | FK Chita | ||||||
10 Oct 2021 18:00 | FT | Dynamo St | 2 - 2 | 1 - 1 | Zvezda Sint Petersburg | ||||||
Australia Queensland State League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Gold Coast United | 3 - 2 | 1 - 0 | Brisbane Strikers | ||||||
10 Oct 2021 09:00 | FT | Moreton Bay United | 6 - 3 | 3 - 0 | Sunshine Coast Wanderers | ||||||
10 Oct 2021 09:00 | FT | Brisbane Olympic United FC | 1 - 0 | 1 - 0 | Queensland Lions SC | ||||||
Japan Football League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Vanraure Hachinohe | 0 - 5 | 0 - 0 | Roasso Kumamoto | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Imabari FC | 0 - 1 | 0 - 0 | Tegevajaro Miyazaki | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Fukushima United FC | 1 - 1 | 0 - 1 | Kagoshima United | ||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Fujieda Myfc | 5 - 1 | 3 - 1 | Azul Claro Numazu | ||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Kamatamare Sanuki | 0 - 0 | 0 - 0 | Gifu | ||||||
Sweden Div 1 Sodra Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Assyriska Turab Ik Jkp | 3 - 1 | 1 - 0 | Trollhattan | ||||||
Finland Ykkonen Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Kpv | 2 - 1 | 1 - 1 | Mp Mikkeli | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | JIPPO | 0 - 6 | 0 - 4 | Klubi 04 | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | PK-35 | 1 - 2 | 1 - 1 | Musa | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Jaro | 2 - 0 | 1 - 0 | Gnistan | ||||||
Russia Div 2 Ural-Povolzhye Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 10:00 | FT | FK Tyumen | 1 - 3 | 0 - 0 | Volga Ulyanovsk | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Chelyabinsk | 1 - 2 | 1 - 0 | Zvezda Perm | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Torpedo Miass | 2 - 1 | 0 - 1 | Lada Togliatti | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Amkar Perm | 0 - 2 | 0 - 1 | Ural 2 | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Nosta Novotroitsk | 3 - 0 | 1 - 0 | Orenburg 2 | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Zenit-Izhevsk | 0 - 1 | 0 - 1 | Spartak Tuymazy | ||||||
Venezuela Primera Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 01:30 | FT | Estudiantes Merida | 0 - 2 | 0 - 1 | Deportivo Tachira | ||||||
Russia Div 2 South Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | FK Biolog | 3 - 0 | 1 - 0 | Rotor Volgograd B | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Legion Dynamo | 0 - 0 | 0 - 0 | Makhachkala | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | FK Anzhi | 0 - 0 | 0 - 0 | Druzhba Maykop | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Spartak Nalchik | 1 - 1 | 1 - 0 | Kuban Kholding | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Chayka K Sr | 4 - 0 | 2 - 0 | Alania-d Vladikavkaz | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Mashuk-KMV | 0 - 2 | 0 - 1 | Forte Taganrog | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Chernomorets Novorossiysk | 0 - 1 | 0 - 0 | SKA Rostov | ||||||
Russia Div 2 Center Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 04:00 | FT | Dinamo Vladivostok | 3 - 0 | 1 - 0 | Arsenal Tula II | ||||||
10 Oct 2021 04:00 | FT | Sakhalin Yuzhno Sakhalinsk | 0 - 2 | 0 - 0 | FK Zvezda Ryazan | ||||||
10 Oct 2021 07:00 | FT | Ska Khabarovsk 2 | 1 - 1 | 1 - 0 | FK Kolomna | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Strogino Moscow | 1 - 1 | 1 - 1 | Rodina Moskva | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Khimki Reserve | 1 - 1 | 1 - 0 | Peresvet Podolsk | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | FK Kaluga | 2 - 3 | 0 - 3 | Salyut-Energia Belgorod | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Znamya Noginsk | 1 - 1 | 0 - 0 | Kvant Obninsk | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Fakel Voronezh Ii | 0 - 2 | 0 - 1 | Dinamo Briansk | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Zenit Penza | 3 - 1 | 2 - 1 | Avangard | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Saturn | 2 - 0 | 1 - 0 | Metallurg Vidnoye | ||||||
Spanish Segunda Division B Grupo 4 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 10:30 | FT | Cf Intercity | 1 - 0 | 0 - 0 | Atletico Mancha Real | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Ad Union Adarve | 2 - 1 | 1 - 1 | Arosa Sociedad Cultural | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | CF Badalona | 0 - 1 | 0 - 1 | PD Santa Eulalia | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Ibiza Islas Pitiusas | 2 - 1 | 1 - 0 | Espanyol B | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | AE Prat | 2 - 1 | 0 - 1 | SD Ejea | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | UD Alzira | 0 - 1 | 0 - 0 | UD Melilla | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Granada Cf B | 1 - 1 | 1 - 0 | Toledo | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Ud Socuellamos | 0 - 0 | 0 - 0 | Murcia | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | AD Ceuta | 1 - 0 | 0 - 0 | Velez Cf | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Cordoba C.F. | 4 - 1 | 3 - 1 | Ud San Fernando | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | CD San Roque | 4 - 1 | 3 - 0 | CD Mensajero | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Las Palmas Atletico | 1 - 1 | 0 - 1 | Cadiz B | ||||||
10 Oct 2021 15:30 | FT | CD Artistico Navalcarnero | 0 - 0 | 0 - 0 | Real Aviles | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Cd Arenteiro | 1 - 1 | 0 - 1 | Compostela | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Coruxo | 2 - 1 | 1 - 1 | Union Langreo | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Gimnastica Segoviana | 2 - 1 | 1 - 1 | Uc Ceares | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Ud Llanera | 0 - 1 | 0 - 1 | Cf Salmantino Uds | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Marino luanco | 0 - 3 | 0 - 1 | Pontevedra | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Arenas Club De Getxo | 0 - 0 | 0 - 0 | SD Gernika | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Sd Laredo | 4 - 1 | 1 - 1 | CD Izarra | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | CD Tropezon | 1 - 1 | 0 - 1 | Naxara | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Sd Tarazona | 0 - 1 | 0 - 0 | Lleida | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Teruel | 1 - 0 | 1 - 0 | CD Ebro | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Villanovense | 0 - 2 | 0 - 0 | Don Benito | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Ejido | 0 - 2 | 0 - 1 | Cf La Nucia | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Mar Menor | 0 - 0 | 0 - 0 | Aguilas CF | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Antequera Cf | 2 - 1 | 1 - 1 | Ud Montijo | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | UD Merida | 0 - 1 | 0 - 0 | Cd Coria | ||||||
10 Oct 2021 17:30 | FT | Atletico Pulpileno | 0 - 4 | 0 - 1 | Hercules CF | ||||||
Sweden Div 2 Norrland Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Orebro Syrianska If | 1 - 3 | 1 - 2 | IFK Lulea | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Sollentuna United FF | 1 - 1 | 0 - 0 | Sandvikens IF | ||||||
Ukraine Division 2 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:15 | Fk Avanhard Kramatorsk | ? - ? | ? - ? | Polessya Zhitomir | |||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Vpk Ahro Shevchenkivka | 0 - 0 | 0 - 0 | Kryvbas | ||||||
10 Oct 2021 15:45 | FT | Volyn | 1 - 1 | 0 - 0 | Nyva Ternopil | ||||||
Norway 2 Division A Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:30 | FT | Moss | 4 - 0 | 0 - 0 | Senja | ||||||
Norway 2 Division B Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Egersunds IK | 2 - 2 | 1 - 0 | Skeid Oslo | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Rosenborg B | 1 - 3 | 1 - 2 | Nardo | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Odd Grenland B | 0 - 6 | 0 - 4 | Levanger | ||||||
Uzbekistan Division 1 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:30 | FT | Zaamin | 6 - 3 | 2 - 0 | Chigatoy | ||||||
10 Oct 2021 11:30 | FT | Navbahor Namangan B | 1 - 1 | 1 - 1 | Neftgazmontaj | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Zhomboy | 6 - 2 | 2 - 1 | Lochin | ||||||
Serbia Prva Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Radnicki Sremska Mitrovica | 2 - 3 | 1 - 2 | Kabel Novi Sad | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Indjija | 4 - 0 | 1 - 0 | Imt Novi Beograd | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Zarkovo | 2 - 1 | 0 - 0 | Timok | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | Macva Sabac | ? - ? | ? - ? | Zlatibor Cajetina | |||||||
10 Oct 2021 16:59 | FT | FK Rad Beograd | 3 - 4 | 2 - 3 | Buducnost Dobanovci | ||||||
10 Oct 2021 16:59 | FT | FK Javor Ivanjica | 0 - 1 | 0 - 0 | Mladost Novi Sad | ||||||
Estonia Esi Liiga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Parnu Jk | 1 - 3 | 1 - 2 | Tartu JK Tammeka B | ||||||
Slovenia 2. Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:30 | FT | Fuzinar | 5 - 0 | 2 - 0 | NK Ptuj Drava | ||||||
10 Oct 2021 14:30 | FT | ND Ilirija 1911 | 1 - 0 | 1 - 0 | Nk Roltek Dob | ||||||
Slovakia 2. Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 09:30 | FT | Slovan Bratislava B | 0 - 1 | 0 - 0 | Rohoznik | ||||||
Czech Republic Ceska Fotbalova Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | Unicov | 2 - 3 | 0 - 2 | Slavia Kromeriz | ||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | SC Znojmo | 3 - 4 | 2 - 4 | Slovan Rosice | ||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | Chlumec Nad Cidlinou | 3 - 3 | 3 - 2 | Zbuzany | ||||||
10 Oct 2021 09:30 | FT | Karlovy Vary Dvory | 3 - 0 | 1 - 0 | Domazlice | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Sokol Hostoun | 2 - 3 | 1 - 1 | Fk Loko Vltavin | ||||||
Sweden Div 2 Norra Gotaland Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | IK Oddevold | 3 - 0 | 2 - 0 | Stenungsunds If | ||||||
Sweden Div 2 Vastra Gotaland Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Angelholms FF | 1 - 0 | 0 - 0 | Varbergs Gif | ||||||
Sweden Div 2 Sodra Gotaland Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Ksf Prespa Birlik | 2 - 5 | 0 - 1 | Nosaby If | ||||||
Thailand Division 1 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Chainat FC | 2 - 1 | 1 - 0 | Khonkaen FC | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Muangkan United | 0 - 1 | 0 - 0 | Lamphun Warrior | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Phrae United | 2 - 1 | 1 - 1 | Customs Department FC | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Trat Fc | 2 - 1 | 1 - 0 | Udon Thani | ||||||
Japan Women Division 1 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Orca Kamogawa Fc Womens | 0 - 1 | 0 - 0 | Nữ Angeviolet Hiroshima | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Nữ Iga Kunoichi | 4 - 1 | 3 - 1 | Nữ Nippon Sport Science University | ||||||
10 Oct 2021 06:00 | FT | Nữ Setagaya Sfida | 2 - 0 | 0 - 0 | Nữ As Harima Albion | ||||||
Japan Women Division 2 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Nữ Yunogo Belle | 0 - 1 | 0 - 1 | Nữ Jfa Academy Fukushima | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Nữ Kibi International University | 0 - 0 | 0 - 0 | Norddea Hokkaido Womens | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Nữ Fukuoka An | 0 - 3 | 0 - 2 | Nữ Shizuoka Sangyo University | ||||||
German Frauen Bundesliga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Nữ Turbine Potsdam | 5 - 0 | 4 - 0 | Werder Bremen Womens | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Nữ Sg Essen Schonebeck | 0 - 2 | 0 - 1 | Nữ Eintracht Frankfurt | ||||||
UEFA European Women's U17 Championship Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 10:00 | FT | Nữ Nga U17 | 0 - 1 | 0 - 0 | Nữ Bỉ U17 | ||||||
10 Oct 2021 10:00 | FT | Nữ Ba Lan U17 | 2 - 0 | 1 - 0 | Nữ Anh U17 | ||||||
HongKong 1st Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 06:30 | FT | Citizen | 2 - 1 | 2 - 1 | Metro Gallery Sun Source | ||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | South China | 0 - 0 | 0 - 0 | Happy Valley | ||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Hoi King Sa | 1 - 1 | 0 - 1 | Sham Shui Po | ||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Wong Tai Sin District Rsc | 1 - 4 | 0 - 1 | Wing Yee Ft | ||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Shatin Sports | 2 - 1 | 1 - 1 | Wofoo Tai Po | ||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Yuen Long | 2 - 1 | 1 - 0 | Eastern District Sa | ||||||
10 Oct 2021 11:30 | FT | Central Western District RSA | 1 - 1 | 0 - 1 | North District | ||||||
Poland 3. Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Radunia Stezyca | 1 - 2 | 0 - 1 | Ruch Chorzow | ||||||
Jordan Divison 1 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Al-Arabi (jordan) | 2 - 1 | 0 - 1 | Al Yarmouk | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Ethad Al-Ramtha | 1 - 0 | 0 - 0 | Mansheiat Bani Hasan | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Al-Arabi (jordan) | 2 - 1 | 0 - 1 | Al Yarmouk | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Ethad Al-Ramtha | 1 - 0 | 0 - 0 | Mansheiat Bani Hasan | ||||||
Israel State League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:45 | FT | Hapoel Holon Yaniv | 2 - 2 | 1 - 1 | Maccabi Shaarayim | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Maccabi Tzur Shalom | 0 - 0 | 0 - 0 | Ms Tseirey Taybe | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Hapoel Bnei Lod | 1 - 1 | 0 - 0 | Ms Ironi Kuseife | ||||||
Italy C1A Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Albinoleffe | 2 - 3 | 1 - 1 | Renate Ac | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Legnago Salus | 3 - 1 | 1 - 1 | Us Pergolettese | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Pro Sesto | 1 - 1 | 0 - 0 | Pro Patria | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Us Seregno | 1 - 1 | 1 - 1 | Mantova | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Sudtirol | 0 - 0 | 0 - 0 | Giana | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Usd Virtus Verona | 0 - 0 | 0 - 0 | Triestina | ||||||
Italy C1B Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Cesena | 2 - 0 | 1 - 0 | Ancona | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Lucchese | 1 - 2 | 1 - 1 | Vis Pesaro | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Imolese | 2 - 4 | 1 - 2 | Carrarese | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Viterbese | 0 - 1 | 0 - 0 | Grosseto | ||||||
Italy C1C Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Bari | 4 - 2 | 1 - 2 | Turris Neapolis | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Catania | 3 - 2 | 2 - 2 | Juve Stabia | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Latina Calcio | 3 - 0 | 1 - 0 | Picerno | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Paganese | 0 - 2 | 0 - 1 | Catanzaro | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Palermo | 3 - 0 | 2 - 0 | Foggia | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | As Calcio Potenza | 2 - 0 | 0 - 0 | Fidelis Andria | ||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Taranto Sport | 0 - 0 | 0 - 0 | Vibonese | ||||||
Italian Women Division 1 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:30 | FT | Agsm Verona Womens | 1 - 3 | 1 - 1 | Nữ Fiorentina | ||||||
Brazil National Football Tournament U20 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 19:00 | Fortaleza Youth | ? - ? | ? - ? | Bahia Youth | |||||||
10 Oct 2021 20:00 | FT | Atletico Mineiro Youth Mg | 6 - 0 | 3 - 0 | Atletico Go Youth | ||||||
Chile Primera Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:30 | FT | Colo Colo | 2 - 0 | 0 - 0 | Huachipato | ||||||
10 Oct 2021 18:00 | FT | La Serena | 2 - 1 | 2 - 0 | Cobresal | ||||||
Mexico Primera Divison A Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:05 | FT | Tampico Madero | 3 - 3 | 1 - 0 | Correcaminos Uat | ||||||
10 Oct 2021 18:00 | FT | Morelia | 1 - 0 | 0 - 0 | CF Atlante | ||||||
Angola Girabola League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:30 | FT | Wiliete | 2 - 2 | 1 - 1 | Recreativo Libolo | ||||||
Canadian Premier Soccer League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 20:00 | FT | St Catharines Hrvat | 0 - 0 | 0 - 0 | Brantford Galaxy Sc | ||||||
Japan Football League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Maruyasu Industries | 1 - 2 | 1 - 0 | Kagura Shimane | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Ban Di Tesi Iwaki | 0 - 0 | 0 - 0 | Verspah Oita | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Osaka | 1 - 0 | 0 - 0 | Sony Sendai FC | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Mio Biwako Shiga | 2 - 2 | 1 - 1 | Honda | ||||||
10 Oct 2021 05:00 | FT | Reinmeer Aomori | 0 - 0 | 0 - 0 | Nara Club | ||||||
United Soccer League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:00 | FT | Charlotte Independence | 2 - 1 | 0 - 1 | New York Red Bulls B | ||||||
10 Oct 2021 00:00 | FT | New Mexico United | 1 - 1 | 1 - 1 | Rio Grande Valley Fc Toros | ||||||
10 Oct 2021 00:35 | FT | Louisville City | 4 - 3 | 2 - 1 | Sporting Kansas City ii | ||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | Tulsa Roughneck | 1 - 2 | 1 - 2 | El Paso Locomotive | ||||||
10 Oct 2021 03:00 | FT | Tacoma Defiance | 4 - 1 | 0 - 0 | Orange County Fc | ||||||
10 Oct 2021 03:30 | FT | Phoenix Rising Arizona U | 1 - 0 | 1 - 0 | Oakland Roots | ||||||
10 Oct 2021 03:30 | FT | San Diego Loyal Sc | 2 - 1 | 0 - 1 | Sacramento Republic Fc | ||||||
10 Oct 2021 18:00 | FT | Loudoun United | 3 - 2 | 1 - 1 | Miami | ||||||
10 Oct 2021 19:00 | FT | Charleston Battery | 4 - 3 | 3 - 1 | Hartford Athletic | ||||||
10 Oct 2021 22:00 | FT | Birmingham Legion | 3 - 1 | 1 - 1 | Indy Eleven | ||||||
10 Oct 2021 23:00 | FT | Pittsburgh Riverhounds | 2 - 0 | 1 - 0 | Tampa Bay Rowdies | ||||||
Chile Primera B Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 22:00 | FT | Csyd Barnechea | 2 - 4 | 1 - 0 | Union San Felipe | ||||||
Belarus Pershaya Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:35 | FT | Belshina Babruisk | 4 - 0 | 0 - 0 | Kommunalnik Slonim | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Fc Baranovichi | 2 - 3 | 1 - 2 | Krumkachy | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Fk Orsha | 0 - 0 | 0 - 0 | Shakhtyor Petrikov | ||||||
UEFA Nations League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Italy | 2 - 1 | 0 - 0 | Bỉ | ||||||
10 Oct 2021 19:45 | FT | Pháp | 2 - 1 | 0 - 0 | Tây Ban Nha | ||||||
HongKong 2st Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 06:30 | Double Flower Fa | ? - ? | ? - ? | FU Moon | |||||||
10 Oct 2021 06:30 | FT | Kwong Wah AA | 0 - 4 | 0 - 1 | Kowloon City | ||||||
10 Oct 2021 06:30 | FT | Yau Tsim Mong Ft | 2 - 1 | 1 - 0 | Tuen Mun Progoal | ||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Kwai Tsing District Fa | 1 - 0 | 1 - 0 | Kwun Tong Fa | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Wan Chai Sf | 0 - 4 | 0 - 2 | Sao Jose Ap | ||||||
Italy Serie D Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Pineto | 1 - 0 | 0 - 0 | Trastevere Calcio | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Ac Legnano | 0 - 4 | 0 - 2 | Us Breno | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Nardo | 1 - 1 | 0 - 1 | Bisceglie 1913 | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Chieti | 1 - 1 | 0 - 1 | Fano Calcio | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Virtus Francavilla | 5 - 0 | 3 - 0 | As Sorrento Calcio | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Acireale | 3 - 2 | 2 - 1 | Santa Maria FC | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Correggese Calcio | 2 - 1 | 1 - 1 | Ravenna | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Cavese | 1 - 1 | 0 - 0 | Giarre | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Trapani | 2 - 1 | 1 - 0 | Rende | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Pomigliano | 2 - 2 | 1 - 0 | Sestri Levante | ||||||
Brazil Serie D Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 19:00 | FT | Uniclinic Atletico Cearense Ce | 1 - 1 | 1 - 1 | Ferroviaria Sp | ||||||
10 Oct 2021 21:30 | FT | Caxias Rs | 0 - 0 | 0 - 0 | ABC RN | ||||||
Brasileiro Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 20:00 | FT | Ituano Sp | 0 - 2 | 0 - 1 | Criciuma | ||||||
USA Women Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:00 | FT | Orlando Pride Womens | 2 - 3 | 0 - 1 | Gotham Fc Womens | ||||||
10 Oct 2021 00:35 | FT | Washington Spirit Womens | 3 - 0 | 1 - 0 | Racing Louisville Womens | ||||||
10 Oct 2021 22:00 | FT | Kansas City Nwsl Womens | 0 - 0 | 0 - 0 | Portland Thorns Fc Womens | ||||||
Spanish Bizkaia-Tercera Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 10:30 | FT | Rcd Carabanchel | 0 - 1 | 0 - 0 | RSD Alcala Henares | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | CP Villarrobledo | 2 - 0 | 1 - 0 | Quintanar Del Rey | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Pobjeda | 1 - 0 | 0 - 0 | UE Olot | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Atletico Antoniano | 0 - 2 | 0 - 1 | Recreativo Huelva | ||||||
10 Oct 2021 15:30 | FT | Yeclano Deportivo | 0 - 2 | 0 - 0 | Cartagena B | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Cd Anguiano | 1 - 2 | 0 - 0 | Cd Varea | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Ca Vianes | 1 - 2 | 0 - 0 | Cd Arnedo | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Cd Binefar | 1 - 1 | 0 - 0 | Epila Cf | ||||||
Germany Regionalliga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Hannover 96 Am | 2 - 1 | 1 - 1 | Vfv Borussia 06 Hildesheim | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Drochtersen/assel | 3 - 0 | 2 - 0 | VfB Lubeck | ||||||
Germany Oberliga NOFV Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Freie Turnerschaft Braunschweig | 0 - 1 | 0 - 0 | Germania Egestorf Langreder | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | VfR Garching | 1 - 0 | 1 - 0 | Munchen 1860 Am | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | RW Essen | 0 - 3 | 0 - 3 | Bocholter Vv | ||||||
10 Oct 2021 15:00 | Lts Bremerhaven | ? - ? | ? - ? | Bsc Hastedt | |||||||
Chile Primera D Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 22:00 | FT | Independiente De Cauquenes | 2 - 0 | 0 - 0 | Ac Colina | ||||||
France Ligue 5 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | Salinieres Aigues Mortes | ? - ? | ? - ? | Stade Beaucairois | |||||||
Primera Division de Uruguay Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Boston River | 1 - 0 | 0 - 0 | Villa Espanola | ||||||
10 Oct 2021 16:15 | FT | Ia Sud America | 0 - 1 | 0 - 0 | Liverpool P. | ||||||
10 Oct 2021 18:45 | FT | Centro Atletico Fenix | 1 - 2 | 1 - 1 | Nacional Montevideo | ||||||
Holland Ligue 3 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | de Treffers | 1 - 2 | 1 - 1 | Koninklijke Hfc | ||||||
Belgian First Amateur Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Francs Borains | 0 - 0 | 0 - 0 | KSK Heist | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Royal Fc Liege | 3 - 0 | 3 - 0 | Royal Knokke | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Kvk Tienen | 0 - 0 | 0 - 0 | La Louviere Centre | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Urs Lixhe Lanaye | 2 - 1 | 1 - 1 | Dender | ||||||
Sweden Div 3 Mellersta Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Tegs Thoren ff | 2 - 1 | 2 - 1 | Friska Viljor | ||||||
Finland - Kakkonen Lohko Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 16:30 | FT | Grifk | 1 - 2 | 1 - 2 | Honka Akatemia | ||||||
Venezuela Segunda Division Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 20:00 | FT | Deportivo Jbl Del Zulia | 1 - 2 | 1 - 1 | Llaneros Guanare | ||||||
Norway Division 4 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Skjervoy | 0 - 0 | 0 - 0 | Junkeren | ||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Volda Ti Fotball | 1 - 2 | 0 - 1 | Melhus | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Nordstrand | 3 - 1 | 1 - 1 | Melbo | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Ullern | 4 - 1 | 3 - 1 | Tromso B | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Fyllingsdalen | 3 - 2 | 1 - 2 | Brann B | ||||||
Denmark - 2.Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | AB Kobenhavn | 1 - 0 | 0 - 0 | Kolding IF | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Thisted | 2 - 0 | 2 - 0 | Fa 2000 | ||||||
Austrian 3.Liga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:00 | FT | Rw Rankweil | 1 - 1 | 0 - 1 | Wolfurt | ||||||
Thai Division 2 League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 09:30 | FT | Nan | 2 - 3 | 0 - 0 | Maejo United | ||||||
10 Oct 2021 09:30 | FT | Siam | 2 - 2 | 1 - 1 | Chamchuri United | ||||||
10 Oct 2021 09:30 | FT | Saraburi Fc | 1 - 1 | 0 - 0 | Chainat United | ||||||
Austria Landesliga Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | Favoritner Ac | 2 - 1 | 1 - 1 | Fv Austria Xiii | ||||||
Czech Group D League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | Meteor Praha | 5 - 2 | 4 - 1 | Dobris | ||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | Brno B | 3 - 1 | 2 - 1 | Stara Rise | ||||||
10 Oct 2021 09:15 | FT | Slavicin | 3 - 2 | 0 - 1 | Bzenec | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Humpolec | 1 - 3 | 0 - 2 | Zdar Nad Sazavou | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Sumperk | 0 - 4 | 0 - 1 | Hranice Kunz | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Sokol Tasovice | 3 - 1 | 2 - 1 | Havlickuv Brod | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Polna | 0 - 2 | 0 - 1 | Sokol Lanzho | ||||||
Turkiye Lig3 Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:30 | FT | Adiyamanspor | 3 - 0 | 1 - 0 | Etimesgut Belediye Spor | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | 24 Erzincanspor | 1 - 1 | 1 - 0 | Kirsehir Koy Hizmetleri | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Pazarspor | 1 - 1 | 0 - 1 | Kirklarelispor | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Duzyurtspor | 3 - 1 | 0 - 1 | Ergene Velimese | ||||||
10 Oct 2021 12:30 | FT | Belediye Vanspor | 2 - 0 | 0 - 0 | Serik Belediyespor | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Anadolu Selcukluspor | 1 - 1 | 1 - 0 | Nazillispor | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Zonguldak | 3 - 1 | 2 - 1 | Eskisehirspor | ||||||
10 Oct 2021 13:00 | FT | Nigde Belediyespor | 0 - 0 | 0 - 0 | Afjet Afyonspor | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Bodrumspor | 4 - 0 | 2 - 0 | Kahramanmaras | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Inegolspor | 1 - 0 | 1 - 0 | Diyarbakirspor | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Sariyer | 3 - 0 | 3 - 0 | Bayburt Ozel Idare | ||||||
10 Oct 2021 13:30 | FT | Somaspor | 1 - 1 | 1 - 0 | Turgutluspor | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Amedspor | 2 - 2 | 1 - 0 | Surfaspor | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Ispartaspor | 0 - 1 | 0 - 0 | Pendikspor | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | Kastamonuspor | ? - ? | ? - ? | Karacabey Birlikspor | |||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Tarsus Idman Yurdu | 1 - 1 | 1 - 0 | Usakspor | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Osmanlispor | 1 - 1 | 1 - 1 | Sakaryaspor | ||||||
10 Oct 2021 17:00 | FT | Corum Belediyespor | 0 - 2 | 0 - 1 | Sivas Dort Eylul Belediyespor | ||||||
Panama Liga Nacional de Ascenso Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 00:00 | FT | Union Deportivo Universitario | 2 - 1 | 0 - 1 | CD Arabe Unido | ||||||
10 Oct 2021 00:00 | FT | Herrera | 0 - 2 | 0 - 0 | Plaza Amador | ||||||
10 Oct 2021 01:00 | FT | CA Independente | 1 - 0 | 1 - 0 | Tauro FC | ||||||
Spain Primera Division RFEF Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | San Sebastian Reyes | 1 - 0 | 1 - 0 | Inter De Madrid | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Salamanca | 3 - 1 | 1 - 1 | CD Tudelano | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Zamora CF | 0 - 1 | 0 - 0 | Rayo Majadahonda | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Atletico Baleares | 1 - 1 | 1 - 0 | CD Linares | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Athletic Sanluqueno | 2 - 2 | 1 - 0 | Alcoyano | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Algeciras | 5 - 1 | 4 - 0 | UE Llagostera | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Racing de Ferrol | 0 - 1 | 0 - 1 | UD Badajoz | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | UD Logrones | 0 - 1 | 0 - 1 | SD Logrones | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Villarreal B | 5 - 1 | 3 - 0 | Sevilla Atletico | ||||||
10 Oct 2021 16:00 | FT | Barcelona B | 2 - 1 | 2 - 1 | Andorra CF | ||||||
Burundi League Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Olympique Star | 0 - 0 | 0 - 0 | Bujumbura City | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Musongati | 2 - 0 | 1 - 0 | Le Messager Ngozi | ||||||
10 Oct 2021 14:00 | FT | Vitalo | 0 - 0 | 0 - 0 | Bs Dynamic | ||||||
Qatar League Cup Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:35 | FT | Umm Salal | 1 - 0 | 0 - 0 | Al-Shamal | ||||||
10 Oct 2021 17:45 | FT | Al-Wakra | 4 - 3 | 1 - 1 | Al Rayyan | ||||||
Hong Kong Elite Cup Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 08:30 | FT | Eastern A.A Football Team | 7 - 0 | 3 - 0 | Hong Kong U23 | ||||||
10 Oct 2021 11:00 | FT | Hong Kong Rangers FC | 3 - 2 | 1 - 1 | Hong Kong FC | ||||||
WAFF U23 Championship Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 15:45 | FT | Jordan U23 | 5 - 2 | 3 - 0 | Syria U23 | ||||||
10 Oct 2021 18:30 | FT | Iraq U23 | 0 - 1 | 0 - 0 | Saudi Arabia U23 | ||||||
South Asian Football Federation Cup Skor |
|||||||||||
10 Oct 2021 12:00 | FT | Maldives | 1 - 0 | 1 - 0 | Sri Lanka | ||||||
10 Oct 2021 16:59 | FT | Nepal | 0 - 1 | 0 - 0 | Ấn Độ |
total pertandingan: 381
Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat | Sun |
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 |
8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 |
15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 |
22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 |
29 | 30 |
liga (result)
- English Premier League
- Italy Serie A
- Spanish La Liga
- Germany Bundesliga
- French Ligue 1
- Spain Upercopa
- Capital One Cup
- Super Cup European
- World Cup Qualification (Asia)
- World Cup Qualification (Africa)
- World Cup Qualification (Oceanian)
- Europa League
- Champions League
- Olympic
- SEA Games
- England FA Cup
- Concacaf Gold Cup
- African Nations Cup
- FIFA Club World Cup
- Copa Libertadores
- Korea League Classic
- Vietnam
- J-League Division 1
- World Cup Qualification (Europe)
- World Cup Qualification (Northern America)
- World Cup Qualification (Southern America)
- World Cup
- EURO
- Germany Super Cup
- Italy Super Cup
- World Cup Playoffs
- Sea Games Womens Football
- African Nations Championship
- AFF Suzuki Cup
- Copa America
- UEFA Nations League
- AFF U22
- Euro 2020
- Finalissima CUP
- Southern Ladies Cup
- Johan Cruijff Schaal
- UEFA European Women's Championship
- Europa Conference League Cup
- South Asian Football Federation Cup
- UAFA Club Cup
- UEFA Women's Nations League
- CONCACAF Nations League
- FIFA Women World Cup
- Conmebol-Sudamericano Women
- AFF Women’s Championship
- North Central America Leagues Cup
- South Africa Confederations Cup
Ad Tags
Soccer188 email contact (for ads & more):
Loading...